register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2 mai Riia etapp   1 2 3 4 5  
Poster Message
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Spoileriga pingutasid Ampri mehed vist tsipa üle ;)

http://www.balticrace.lv/ja/2009_Baltic_Championship_1/album/slides/IMG_9914.html

04.05.2009 at 11:09
Lembit
2 mai Riia etapp
quote:
peep: Spoileriga pingutasid Ampri mehed vist tsipa üle ;)

http://www.balticrace.lv/ja/2009_Baltic_Championship_1/album/slides/IMG_9914.html


Arvestades, et ära kulus ainult 2 kihti spooni vineerilt spoileri nurkadest, siis ma pigem arvaks, et aeropakett toimis nagu planeeritud :D. Kuidas see pidamist mõjutas me kõrvaltvaatajatena küll ei tea, aga liigselt õhku ilmselt auto alla ei pääsenud ;)
04.05.2009 at 11:17
matrix
2 mai Riia etapp
küsimus tekkib ka legaalsuses , kui rehvid tühjas lasta kas asi mitte vasta maad ei hakka käima??
04.05.2009 at 11:24
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Ei pruugi hakata, sel pildil on vedru kokku surutud ja rehv ka juba mõnevõrra deformeerunud. Iseenesest tubli, et keegi innovatsiooniga tegeleb, saab näha kui palju sellest siis abi on edaspidi ?
04.05.2009 at 11:30
hall
 
2 mai Riia etapp
quote:
Lembit:

Arvestades, et ära kulus ainult 2 kihti spooni vineerilt spoileri nurkadest

Mulle tundus, et tegemist oli klaasplastist detailiga. Mitte, et see hetkel muidugi palju muudaks :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
04.05.2009 at 14:27
ICE
  
2 mai Riia etapp
Ma julgeks puhtalt pildi järgi väita, et klaasplast. Correct me, if i´m wrong.
04.05.2009 at 15:22 1 edit. Last edited 04.05.2009 at 15:23 by ICE
rolantsik
2 mai Riia etapp
Kui juba pakkumiseks läks,siis arvan ka et on klaasplast :D:D
04.05.2009 at 15:25
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Autor väitis, et klaasplasti ja vineeri kombinatsioon.:lol
04.05.2009 at 15:43
matukas
  
2 mai Riia etapp
quote:
peep: Spoileriga pingutasid Ampri mehed vist tsipa üle ;)
Mina enne ei hakkaks aerodünaamiliste lisavidinatega jändama, kui sõiduoskuste poolest enam kusagilt juurde pole võtta. See siis minu puhul oleks nii. Aga kui see piisavalt atraktiivne sekundite mõistes oli, siis miks ka mitte. Kusagilt jookseb kindlasti mingi mõistlik piir.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.05.2009 at 15:54 1 edit. Last edited 04.05.2009 at 15:54 by matukas
Garfield
  
2 mai Riia etapp
quote:
matukas: ... kui sõiduoskuste poolest enam kusagilt juurde pole võtta...
Huvitav, millal see peaks kätte jõudma? Sellise teooriaga jääks sul aerodünaamika üldse proovimata, sest sõiduoskusi saab lõputult treenida. Mina soovitaks asjadega käsikäes tegeleda.


____________________________
Focus RS
04.05.2009 at 16:08
anryo
  
2 mai Riia etapp
quote:
Jörm:
Kaalude osas suhtlesin täna kõigi osapooltega kelle kaalud võistlustel käivad ja jõudsime kokkuleppele, et teeme ühe autoga kaalude testi lähinädalatel, et fikseerida nende erinevused.
Anna siis palun sellest siin ka teada - ma tuleks BHRA kaaludega ka kohale.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
04.05.2009 at 16:33
matukas
  
2 mai Riia etapp
quote:
Garfield:
quote:
matukas: ... kui sõiduoskuste poolest enam kusagilt juurde pole võtta...
Huvitav, millal see peaks kätte jõudma? Sellise teooriaga jääks sul aerodünaamika üldse proovimata, sest sõiduoskusi saab lõputult treenida. Mina soovitaks asjadega käsikäes tegeleda.

Eks ikka siis, kui lappad ringe samasse auku ja erinevaid meetodeid kasutades tõesti enam kiiremaks ei lähe. Selle pärast ka see mõistlikkuse klausel.

EDIT: ma arvan, et piisavalt ringe lapates saad ehk ikka aru, kuskohas konkreetse auto (konkreetses seades) piir kätte on jõudnud. Aga noh, sinisilmne nagu ma olen, ei pruugi reaalsus vastav olla :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.05.2009 at 17:56 1 edit. Last edited 04.05.2009 at 17:58 by matukas
Jesper
 
2 mai Riia etapp
Et siis nagu ma aru saan võib su positsiooni sedasi kokku võtta et Keijo on nii vilets vennike et kõigepealt tuleks autol tiivad maha raiuda ning ta mõneks kuuks kuhugi arenema saata, enne kui uuesti peale lasta?

Täiesti pointless diskussioon, kui on soov võita mitte ainult võitjat paremasse valgusesse seada (ja kellel poleks?), siis tuleb kõik asjad auto külge panna mis vähegi võimalik ning reeglitega lubatud, sõita nii kiiresti kui vähegi võimalik, kogu aeg, ja mõnikord veel isegi natuke kiiremini kui võimalik kuna mis sa hädaga teed kui konkurent kuklasse hingab. Ja kui keegi arvab et ta oskab paremini aga keegi teine on rumal et ei kuula siis ilus tava on rajale tulla ja tegude keeles täpselt näidata, kui valesti see teine ikka oma asja ajab.

PS. Lauri, su artikkel Motors24-s on natuke mööda: Urmasega hõõrumine oli esimese sõidu viimasel ringil, ma nägin et ta tuleb sellest paremkurvist kus motorajalt ära keeratakse oluliselt parema hooga ja jätsin talle kenasti pool rada lahti, valmistudes kohe teiselt poolt vastu nõelama, aga ma ei tea kas tal ka enam rehv ei pidanud või läks lihtsalt liiga uljalt möödasõidule, igatahes kolakaga olin ma järsku üle äärekivi ja järelejäänud poole ringiga enam piisavalt lähedale ei jõudnud. Teises sõidus kadus mootorist lihtsalt iga ringiga järjest rohkem jõudu ära, mõtlesin et veeretan vaikselt 75% ära ja siis pargin sinna tagasipöördest otse värava ette ära, aga 1 ring enne 75% täitumist viskas kapoti alt auru välja ja tuli raja lagastamise kartuses lõpetada - välisel vaatlusel oli plokikaane tihendi viga, täpselt veel ei tea.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.05.2009 at 18:20 2 edits. Last edited 04.05.2009 at 18:39 by Jesper
matukas
  
2 mai Riia etapp
quote:
Jesper: Et siis nagu ma aru saan võib su positsiooni sedasi kokku võtta et Keijo on nii vilets vennike et kõigepealt tuleks autol tiivad maha raiuda ning ta mõneks kuuks kuhugi arenema saata, enne kui uuesti peale lasta...
Kui Sa loeksid ka nii kiiresti, kui kirjutad, siis oleksid aru saanud, et jutt käib minust. Loe mu kommentaar uuesti läbi, enne kui tembeldama hakkad. Minu positsioon on praegu ... klaviatuuri taga. Kohal ma seal ei käinud, tulemusi ei ole vaadanud ja ei vaatagi, kui nina ette ei lükata. Seega, jutt ainult minu tegevuse loogikast. Kõik, kes Riias osalesid, on tegijad. Kui seda tunnustust soovid, siis palun.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.05.2009 at 18:38
Jesper
 
2 mai Riia etapp
Okei selge, kui sinust, siis sinust :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.05.2009 at 18:41
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Ah ärge nüüd hoogu minge. :D

Kuid Jesperi jutus on üks oluline iva sees, niisama rajal sõitmisel ja võidu sõitmisel on oluline vahe. Ja see on, et esimesel juhul sõidad nii kiiresti kui oskad aga teisel juhul sõidad nii kiiresti kui vaja ja üldjuhul on see kiiremini, isegi palju kiiremini. Ja see arendab, sest oled pidevalt sunnitud oma mugavustsoonist välja tulema. Seetõttu on mistahes abivahendid, mis seda mugavustsooni suurendavad väga teretulnud. ;)
04.05.2009 at 18:43
Jesper
 
2 mai Riia etapp
Ok, sorry, hoogu minemise aeg on jah juba tiba möödas kalendrisse vaadates :)

Igatahes uuendasin lehte veidi tulemustega, kuna ametlikke tulemusi pole siis loodetavasti said nüüd õiged punktid õigetele inimestele: http://www.bmw325cup.com/tulemused-2009 . Ja endiselt on sõitjate osa suht hõre, nüüd on jälle natuke rahulikum aeg, kirjutage ja joonistage jesper@ekiri.ee, katsuks teha enne Eesti pinnal toimuvaid etappe ülevaate täielikuks. Avastasin ka just et ilma www-ta alguses sait ei tööta, proovib selle kiiremas korras korda teha, aga seni pange www ette kui linki jagate.

Kas keegi veel liikuvat pilti ka tegi, kas auto seest või raja kõrvalt? Meil kaameramees jäi haigeks, aga seevastu õnnestus auto sisse Flip monteerida ja teha mitu tundi materjali nii ühe kui teise nurga alt, aga kahjuks muidugi esimese stardi ajal sai aku tühjaks, nii et kõige huvitavamad lõigud jäid kadunuks. Kuna peale jäänud lõikudel paistab eelkõige lähedalt-lähedalt mööda vuhisev armco ja valed ja natuke vähem valed trajektoorivalikud, siis sellest vist mingit üldhuvitavat klippi kokku ei klopsi, aga kui materjali oleks rohkem siis mingi paariminutine ringvaade oleks väga sheff asi sarja populariseerimise mõttes.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.05.2009 at 19:20
Gsinut
2 mai Riia etapp
Kui oleks materjali, siis selle kokkulõikumine poleks probleem ja koht ka kus näidata on ju olemas. Vaatab kuidas üritused jooksevad läbi suve, loodame ikka sise- ja väliskaameratega kohale tulla ja sellest sarjast korraliku asja ka teha.
04.05.2009 at 20:00 1 edit. Last edited 04.05.2009 at 20:00 by Gsinut
Jesper
 
2 mai Riia etapp
A kas teil mingit lätlaste kontakti pole, kellelt äkki annaks midagi nuiata? Neid vestide ja tehnikaga tüüpe sebis seal ikka üksjagu ringi, mingil määral veaks see ju nende paati ka, kuna autodel on reklaamid peal jne. Ise vaataks ka huviga :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.05.2009 at 20:08 1 edit. Last edited 04.05.2009 at 20:10 by Jesper
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Meil kvalifikatsioonist natuke materjali on, võistluse ajal millegipärast kaamera lülitas ennast välja. Kui ma selle enda kätte saan, siis riputan kuhugi üles, et need kes sellega midagi teha oskavad saaksid alla laadida. Võib mõni päev minna, liigun see nädal välismaal ringi.
04.05.2009 at 20:55
Gsinut
2 mai Riia etapp
Ok, eks jääme ootama. Tagasihoidlikult küsiksin, et ega keegi pole mõelnud oma cupi autoga drifti proovida. Hetkel rajad väga aeglased ja seal peaks olemasoleva jõuga hakkama saama küll.
04.05.2009 at 21:03
Juhan Tuhk
2 mai Riia etapp
Õhtust,

kuna Saksa Auto AMK kaalud liiguvad homme õhtul koos meeskonnaga välisvõistlusele, siis toimub kaalude "testipäev"ilmselt järgmisel nädala keskel või teises pooles.

PS. Riias [b]võistlussõitude[/b] järel kasutatud kaalud saabusid ametlikust kontrollist 29.04 ja nende lubatud hälve on +- 2kg (0,5kg plaadi kohta).
04.05.2009 at 21:19
Jörm
 
2 mai Riia etapp
Esimene põhi oli komposiittehnoloogiaga tehtud vineerist, klaasriidest ja uretaan vahust. Meil on vorm olemas, kes tahab kah endale saada, laduge taskud raha täis ja tulge meie boksi. Sobib M Packi ninale sipsti alla bolt on.
See lahendus aitas ilusasti auto terve hoida kui ratas alt minema kihutas, kelgutas põhja peal ja ei kraapind karterit ega midagist. Ehk ta täitis väga ilusasti oma eesmärgi ära ka põhjakaitsena. See kulumine tuli enamuses nende rataste ja rehvide lagunemise tulemusena ja tegelt on ta isegi peale kõike seda mis ta üle elas väga lihtsalt lapitav.

____________________________
Amper Racing
04.05.2009 at 21:29
Jesper
 
2 mai Riia etapp
quote:
Gsinut: Tagasihoidlikult küsiksin, et ega keegi pole mõelnud oma cupi autoga drifti proovida.
Ma seal veekogust mööduvale sirgele järgnevas järsus paremkurvis korra proovisin, aga maru hirmus oli.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.05.2009 at 22:08
matukas
  
2 mai Riia etapp
Seoses siin teemas olnud videote osale kergitan natuke seda teemat - pardakaamera

Kogu süsteem endiselt olemas, kellel huvi.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.05.2009 at 23:12
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2 mai Riia etapp   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.