register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Uus ringrada   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
peep
 
Moderator
Uus ringrada
Huvitav oleks teada, kuidas ringrajad siin meie lähiümbruses majandavad (Bahreini mudel, kus kunn maksab meil vist ei tööta:D) ?

Ilmselt need, kus toimuvad teleülekandega võistlused (F1, DTM, WTCC jne.) saavad olulise raha sealtkaudu (?) aga ülejäänud ? Soome rajad on ikka aeg-ajalt pankrotis olnud ja Gotlandringil pidi ka kehvasti minema kohalike jutu järgi.
26.04.2007 at 11:47
wirx
  
Uus ringrada
quote:
Jesper: No kui kuhuiganes Tallinna lähedale teha, siis on ju viie minuti pärast mingid vennikesed platsis, kelle arvates parim koht karjakaupa elamute ehitamiseks on just raja kõrval... Ja siis kui majad valmis ning maha parseldatud avastatakse et oih, kompressor-Viperi täisgaasil tekitatavad helid polegi nii meeldivad kui maakler lubas ja on vaja sõitmine ära bännida :) Väga mõistlik kui asju väljapoole Tallinnat ka ehitatakse, eriti Ida-Virumaale. See 120km autosõitu rajale on ju suht köömes, ega seal iga päev ilmselt nagunii sõita ei saaks.

Kui on vaja materjale netti korralikku serverisse riputada siis ma arvan et neid inimesi kellel vastav võimalus on on siin ziljon. Ainult see esimene koopia tuleb kuskilt kätte saada ja selleks kõlbab hot kenasti.

Samas ei tasuks unustada, et investeerijatele on siiski esmatähtis kasum ja seda toovad põhiliselt pealtvaatajad(ja neile suunatud reklaam)....Tallinna lähistel on neid kindlasti rohkem, kui ida-virus.
Rae valla poole pealt olen mina nii palju aru saanud(ise elan ka siin) et uute elamu DP ollakse täielikult vastu, kuna hetkelgi juba on vald liialt üle rahvastatud ja infrastruktuurid ei jõua järgi elanike arvu kasvule.
Samas egas see 120km sõitu ka ära tapa ja loodetavasti varsti lüüakse kusagil maarjamaal kopp maasse :)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
27.04.2007 at 10:23 1 edit. Last edited 27.04.2007 at 10:24 by wirx
Raceboy
 
Uus ringrada
Eesti puhul võib erakapitalil põhineva, kasumit tootva ja lisaks veel mingiski arvestataval maailmatasemel täismõõdulise ringraja unustada, mastaabid on liiga väikesed.
Tuleb rõhuda riigi/kohalike omavalitsuste finantseerimisele ja nagu eelnevalt mainitud, Euroopa Liidu rahadele. Kui korralikku rada, õigemini rajakompleksi soovitakse, siis on see 60-70 milj. krooni omafinantseerimist ainuvõimalus.

Kõik taandubki lobitööle. Ega muuga anna selgitada kurioosumit, kus Tallinna linn ostis Harju tänava paarituhande ruutmeetrise murulapi 150 miljoni krooni eest, samas ei suudeta suht suurele osale Eesti elanikkonnast huvipakkuva spordiala edendamise jaoks 2-3 korda väiksemat raha leida.


____________________________
www.vems.ee
03.05.2007 at 23:46
Jesper
 
Uus ringrada
A huvitav mismoodi see kuulus lobitöö tänapäeval üldse käib? Ütleme esialgu mitte 60 miljoni, vaid kasvõi sellesama poole miljoni jaoks, mis planeeringu jaoks kulub. Kas näiteks võiks abiks olla sellest kui mingi kambaga autod puhtaks pesta, kingad läikima lüüa ja mingi Kultuuriministeeriumi asjapulgaga kohtumine kokku leppida. Kohapeal siis tutvustada värki et vot oleme sellised mehed, enda aeglaselt surnuks joomise asemel armastame nädalavahetustel rehve ja mootoreid piinata, meid on tegelt päris palju ning Ida-Virumaa regionaalarengule tuleks selline asi ka väga kasuks :) Point just selles, et kui "päris" autospordi puhul tulevad kõigile (vähemalt mulle küll) vast esimesena silme ette Muraka ja Ohtla sarnased tüübid, kellele loomulikult mingit abi ei anta (igaks juhuks mainin, et mul pole loomulikult mitte vähimatki nende vastu), siis OT on töötav näide sellest, kuidas ringraja olemasolu võimaldab suurel hulgal täiesti tavalistel inimestel tänavalt oma sõiduoskusi oluliselt parandada ning vaba aega asjalikult veeta. Ehk nagu tervisesport või nii.

Kas kellelgi on millegi sarnasega kogemusi? See summa ju pole teabmis suur, muidugi mitte täiesti lambist visata, aga autospordihuviliste (ei mõtle siinkohal isegi F1 fänne-tugitoolisportlasi, vaid ikka neid, keda reaalselt Eesti autosport huvitab) rohkust arvesse võttes mitte ülemäära suur. Noh ja kuna asja juriidiliseks eestvedajaks on omavalitsus ja/või EAL, siis ei tohiks ka tekkida hirmu, et see raha kuhugi mutiauku läheb.

Ma olen muidugi koguaeg arvanud, et EALi tegelased toimetavad asja kallal vaikselt, aga aktiivselt ning oma nina kuhugi toppimiseks pole põhjust, aga vist päris nii see siiski pole.

Ok, võibolla ma olen siiski peaga pilvedes, kell on suht palju juba.
04.05.2007 at 00:14 3 edits. Last edited 04.05.2007 at 00:31 by Jesper
Raceboy
 
Uus ringrada
Idee kandmiseks olekski vaja luua mingi organiseerunud huvigrupp ja kasvõi allkirju koguda, nii on mingi "liha" ka selle paari aktivisti jutu-luu ümber, sest just sellise pilguga poliitikud asja näevad ja valdav enamus neist võrdsustab amatöörtasemel autosporti striitreissidega.

Parim võimalus muidugi, kui mingil võtmekohal oleks nö oma jope, aga sellest ei maksa unistada esialgu.

Võin oma mõttekäiguga ka eksida, aga minu nägemuse järgi peab enne rahajagajatele selgeks saama, kui palju neid huvilisi on.

____________________________
www.vems.ee
04.05.2007 at 09:34
Garfield
  
Uus ringrada
quote:
Raceboy: Võin oma mõttekäiguga ka eksida, aga minu nägemuse järgi peab enne rahajagajatele selgeks saama, kui palju neid huvilisi on.
Võib ju Kultuuriministeeriumisse minemise asemel Kultuuriministeeriumi OT-le kutsuda. Ja miks mitte kohalesaabunud kõrge ametnik (minister, kantsler vms.) koos oma era- või ametiautoga mõnes voorus koos teistega rajale saata. Mõne viisakama kiivri peaks ka leidma, et riigiametniku pead kaitsta.


____________________________
Focus RS
04.05.2007 at 10:08
matukas
  
Uus ringrada
Tegelikult tuleks see ametnik kõigepealt "oma autoga" rajale saata ja siis mõne teise kõrval istuvana rajale saata.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.05.2007 at 10:24
rustang
  
Moderator
Uus ringrada
Ametnike sõidutamine OT-l ei ole probleem aga enne peaks olema ka selge, mis juttu sinna juurde rääkida.
OK küsime riigieelarvest raha aga siis peaks olema ka omavahel selgeks räägitud kuhu ja kuidas, võimalik kontrollimehhanism jne. Halvemal juhul saab iga "ringrajaprojekt" 100 tuhat, poliitikud ütlevad "TEHTUD" aga sõita ikkagi kuskil ei ole. Või siis võitlevad "Rae ja Sonda grupeeringud" omavahel ja tüli õhutab "Audru seltskond" :P

Sonda raja puhul on paar vahvat märksõna mida saab kasutada lisaks tavapärasele "ringrajaretoorikale" - keskkonnaprobleemide likvideerimine (räämas koleda karjääri kordategemine), regionaalpoliitika, isegi integratsioon.

Samas oleks Tallinnale lähemalasuva raja jätkusuutlikkus parem - oskusliku asjaajamise korral annab sinna sättida igasugu autoajakirjanduse temaatikat (testid jms), automüüjate huvi (kliendipäevad ringrajal), ohutu sõidu koolitust, libedasõidu koolitust, operatiivsõidukijuhtide koolitust, teoorias rohkem publikut suurtele üritustele....

Saaks ka teha ju nii, et riik paneb raha alla ja vastutasuks saab garanteeritud mahus tasuta või mingi kokkulepitud "omahinnaga" teenust - jõustruktuuride sõidukoolitused, EMV etapid, midagi veel?
04.05.2007 at 11:48
Raceboy
 
Uus ringrada
quote:
rustang: oskusliku asjaajamise korral annab sinna sättida igasugu autoajakirjanduse temaatikat (testid jms), automüüjate huvi (kliendipäevad ringrajal), ohutu sõidu koolitust, libedasõidu koolitust, operatiivsõidukijuhtide koolitust, teoorias rohkem publikut suurtele üritustele....


See oleks kindlasti üheks argumendiks misiganes asukohaga raja suhtes.

Kogu raja vajalikkuse poliitikutele mõistetavamaks tegemine selliste meile lihtsate asjade selgitamisest tegelikult algakski ja sinna tuleks kogu "löögijõud" suunata :)


____________________________
www.vems.ee
04.05.2007 at 12:12
Garfield
  
Uus ringrada
Uudiseid niipalju, et Rae rada jõudis minu juurde ehk algab raja joonistamine. Mis välja tuleb, näeb ehk kuu aja pärast.
Üks küsimus siinsele seltskonnale. Lisafunktsioonidena on mõeldud Rae puhul ka nö. rendibokse. Ehk garaaz, kus seisab sinu (hobi)auto. Käid kohal, putitad, rada siinsamas - testid, kui võimalik jne. Kui palju oleks sellist kontingenti, kes jaksaks sellist asja endale lubada? Hinnanguliselt!

____________________________
Focus RS
04.05.2007 at 14:50
Kaido
Uus ringrada
Unistan sellisest teenusest, aga kõik sõltub rendihinnast - reaalne oleks meie oludes paar tuhat krooni kuus, siis koguneks ehk ca 10-30 autot. Ajaga nõudlus üha kasvab...
04.05.2007 at 14:56
Jesper
 
Uus ringrada
Mis suurusjärgus sellise asja hind/üür võiks olla? Ma pakuks lambist et veelahe jookseb kuskilt 1,5-2 tuhande krooni kandist kuus, kellel on piisavalt raha et garaazhi eest üle selle maksta (mul ei ole), see üldjuhul käib oma autoga juba proffide juures, mitte ei ürita ise ehitada.
04.05.2007 at 14:57
peep
 
Moderator
Uus ringrada
Ma ei näe, kuidas korraliku, sooja ja suure garaazhi rent, kus on võimalikud lisaväärtused (suruõhk, tõstuki kasutamise võimalus jne.) saaks olla vähem kui 5 k. kuus. Juba täna küsitakse sellest suuremat raha.

Huvi oleks hobiauto säilitamise teenuse vastu ja kui samas asukohas on võimalik saada pisiremondi teenust, siis seda parem.
04.05.2007 at 15:25
Jesper
 
Uus ringrada
No 5k küsitakse sellise asja eest, kus võiks juba oma väikse remonditöökoja avada. Ma sain aru et jutt käib ikka harrastajatest, kes on endale mingi masina sebinud ning seda õhtuti jõudumööda kiiremaks putitamas käivad, mitte (pool)professionaalsest rinkatiimist. Kui keegi tõesti ainuisikuliselt suudab lisaks normaalsele tavaelule kulutada autohobi peale 5k kuus garaaži eest pluss n tuhat auto enda jaoks pluss selle rahamäe teenimise kõrval jääb veel aega tõsiselt käsi mustaks tegemas käia siis palju õnne, aga ma ei tea küll kedagi sellist. Kui neid garaaže ei ole võimalik odavamalt teha siis on muidugi tough luck, vastus Garfieldi küsimusele et tõenäoliselt pole.

Mis puudutab sisustust, siis suruõhk, tõstuk jms kraam on mulle isiklikult sügavalt optional varustus, need muudavad töö kiiremaks, aga ei ole hädavajalikud. Ehitusperioodil seisab auto nagunii konstantselt pukkide otsas, mida seal ikka tõstukitada. Aga noh eks siin tekibki see küsimus, et millise profiiliga inimeste jaoks need planeeritavad garaažid mõeldud on. Mulle tulid algul pigem need Bikernieki boksiala servas olevad kuurid silme ette, sisuliselt tavalised keskmisest natuke suuremad garaazhiboksid, mitte midagi liiga fancyt.

Täiendus: samas on Rae vald Tallinnale nii lähedal, et siinsetel harrastajatel vist nagunii suurt vahet pole - isegi täiesti tänavakõlbmatu auto saab suht lihtsalt linna kusiganes punktist rajale. Samuti võiks ju prostamate garaažide jaoks lihtsalt maatüki igaks juhuks ära reserveerida - ma kujutan ette et näiteks 50-100k eest näo pealt saab juba väga vinged hobiautogaraazhid, see ei pea ju tingimata otse raja kõrval olema, peaasi et samas piirkonnas. Kõiki ei saa ilmselt päris sama lauaga lüüa, professionaalsetel võidusõitjatel on loomulikult kõrgemad nõudmised.
04.05.2007 at 16:06 2 edits. Last edited 04.05.2007 at 16:24 by Jesper
Kaido
Uus ringrada
Paari tuhande eest mõtlesingi valvega ja kõetavat boksi ühele autole - eelkõige säilitamine ning veidi ruumi ümber ka kõpitsemiseks - alla selle ei tule välja. Rent viis tuhat kuus kahandab ringi 10-20 vahele, sedagi eeldusel, et suuramaid ehitustõid tehakse samas kompleksis.
04.05.2007 at 16:07
Garfield
  
Uus ringrada
quote:
Kaido: Rent viis tuhat kuus kahandab ringi 10-20 vahele, sedagi eeldusel, et suuramaid ehitustõid tehakse samas kompleksis.
Seal ümberringi on ärimaad olemas - remondi ja tuuningufirmad sobiks konteksti. Reaalne on ikkagi väiksemad boksid, ehk võibolla veidi suuremad kui Bikerniki garaazid.
Ühisgaraazi ehk Rootsi mudelini me niipea ei jõua. Seal on palju ühisgaraaze (ruum ise linna või omavalitsuse oma, makstakse väikest renti). Just, et inimene ei tolgendaks tänaval vaid tegeleks millegagi. Rootsi ühisgaraazis on eraomand puutumatu. Igaühel on oma nurgake, kus toimetab ja kus isegi mahapillatud kruvikeeraja säilitab oma asukoha. Lisaks ühiskasutusega nurk tõstukiga, survepesuga jne. Leiab sellistest igatsugu vahvat stuffi, Nortoni mootoratast kuni V8 mootoriga Marcosteni, millel olid küljes samal aastal DTM sarjas kasutatud keraamilised pidurid jne. Või on selline võimalik - näiteks ühisgaraaz 5-8 autole, kus üürnikud on "ühe mütsi" all - st. tuttavad omavahel, usaldavad üksteist jne.
Point selles, et DP käigus tuleb määrata ehitusõigus - aga kui palju ruutmeetreid, et hiljem "vähe" ei oleks?


____________________________
Focus RS
04.05.2007 at 16:29
xjan
Uus ringrada
Ma unustaks selle ühigaraazhi mõtte küll ära - see ilmselt pole esimene ega viimane foorum, kus sama teema tõstatatud. Asi jookseb justnimelt umbe sellekohapealt, et tööriistad kaovad ja keegi ei vastuta...

Üks autokoht, (minu ideena töötab ainult eraldi uksega variant), et saaks ka ümber auto midagi teha võiks olla ca. 40m2. Ca. 2000 eek sellist ruumi välja üürida + küte jms... suhtkoht mõistlik m2 hind kliendile isegi arvestades, mis maksab laopind vms, kuid tasuvusaeg päris pikk.

(Hetkel ehitan enda majahoovi garaazhi, kivisein jne. ning eelarve ilma küttelõbuta kisub ca. 5000+ kr/m2 kanti kusjuures kõik on tehtud ise.)

____________________________
BMW 1M ...
04.05.2007 at 16:51 2 edits. Last edited 04.05.2007 at 17:11 by xjan
kyla
Uus ringrada
Selline garaazi idee päris tervitatav!!....nii üheauto boksidena kui ka 3-5 auto boksina , olen päris kindel et kõigil ju sõbrad nähtavaid ``pisiasju `` tasku ei topi ja ka ruudu hinnas kajastuvad ehituskulud oleks mitme auto boksil vast väiksemad kui igaühele oma variandis ..........näiteks motikameestel on küll ``kuure `` kus kambaga hoitakse tsikleid ja putitatakse jne ja ega asjad ei kao aaga see asjade kadumine selleks , ise arvan et leiaks küll 3-4 huvilist kellega hobiauto platsi jägada .

Aaaga teine uudis see et täna kuulisn Tabasalu kardiraja kohta , et vist lähipäevil sõidab asvaldifreesia rajale ja ``kühveldab `` vana kokku ning tuleb uus kate !!!
11.05.2007 at 23:59
Lembit
Uus ringrada
quote:
Jesper: Mis suurusjärgus sellise asja hind/üür võiks olla? Ma pakuks lambist et veelahe jookseb kuskilt 1,5-2 tuhande krooni kandist kuus,
Põhimõtteliselt on sellise hinnaga variant ka olemas. Kütteteema talvel on muidugi küllaltki keeruline selle summa sisse mahutada, aga mitte täiesti võimatu.
12.05.2007 at 00:18
raimo_r
Uus ringrada
pakun et miski boksi üür kuus võiks olla 1,5-2k kuus mitte rohkem. muidugi võiks küttega boksi eest maksta ka 5k kuus aga 5k kuus on 60k aastas ning selle raha eest teevad tuuningfirmad moto kallal päris hulga tööd. seega isearetamine ei tasu selle hinna juures ära.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
12.05.2007 at 02:11
tfr
 
Uus ringrada
No sellised lihtsalt auto hoidmise garaazhiboksid maksavad Tallinnas 500-800kr/kuu, seega kui nende raja ääres pakutavate eelarveks panna 1.5-2k/kuu, siis peab seal selle täiendava raha eest ka lisaväärtust olema minu arust - kasvõi seesama, et selle kompleksi juures on võimalik kasutada mingit tõstuki ja säärase varustusega remondiboksi, minna ja seal rajal päeva lõpus paar tiiru teha vms.
12.05.2007 at 13:17
5.0
Uus ringrada
juhul kui asi saaks teoks, siis ütleme 5. aasta pärast võiks 1,5-2 tuhhi piiresse leida oma sadakond huvilist küll, aga see tähendab ka seda, et osa nendest huvilistest on veidi teise suunitlusega.
Saabuvad ka toredad koljad jms. oma kolme peale ostetud kolmandat pemmi (või milline masin siis sellel ajal selliste juures au sees on) putitama ja hoidma ning õhtuti on ju tore viina visata ja kuna liikluseks suletud territoorium, siis tore koht ju ka vines kihutada. Peale selle veel igasugu muud "jõmmid", kes ühisest saavad aru niiviisi, et see mis sinu on ka minu, aga see mis minu, sinu ei ole. Kuidas selliste sellide tekitatud otsesed materiaalsed tagajärjed korvatakse? Selliste eemalehoidmine ja korralekutsumine on päris keeruline ja ühisgaraaž kohe kindlasti välistatud. Karta on, et hinna ajaks ülesse just alaline ja reaalselt toimiv turvateenus või mingi muu süsteem, mis välistaks oma auto juures olemise ajal pideva tegelemise nokastanud sellidega kruvikeeraja laenamise ja pärast selle mittetagasisaamise teemal mõttevahetuste pidamise.
Samas peaks ühine ruum mitme auto jaoks sobiva seltskonna puhul täitsa võimalik olema, kuigi selle ühise seltskonna kooshoidmine jälle raske- kui üks loobub, siis kas ülejäänud maksavad tühja boksi kinni või riskivad koljaga?
15.05.2007 at 10:41
Jesper
 
Uus ringrada
Kui nullist ehitada siis vist pole ühisel ruumil väga pointi? Ehituskuludes vaevalt mingit mega kokkuhoidu tuleb, ühisgaraaž on siis hea variant kui suur ruum (karjalaut, töökoda) poolmuidu käes.

Täiendus järgneva posti valguses: "mega kokkuhoid" tähendas "kokkuhoid kaks korda, kolm korda vms"
15.05.2007 at 11:51 2 edits. Last edited 15.05.2007 at 15:16 by Jesper
xjan
Uus ringrada
Vahesein võib olla ka kahekordsest tulekindlast kipsist vms sodist, mida päästeamet aktsepteerib, kuid uksed maksavad igale boksile eraldi päris suure summa...

____________________________
BMW 1M ...
15.05.2007 at 15:07
Lembit
Uus ringrada
Aga selline koht ei pea ju mitte ilmtingimatta olema kõigile soovijatele avalik. Võib olla ka klubina, kuhu sugugi mitte igamees, kellel see 2000.- krooni lauda käia on, kohta ei saa.
15.05.2007 at 16:39
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Uus ringrada   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.