register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Uus ringrada   .. 4 5 6 7 8 9 10  
Poster Message
peep
 
Moderator
Uus ringrada
Ah ära nüüd nii pessimist ka ole. Palju on Eestis suusahüppajaid ? Kui Matti Nykäse filmi poleks, siis enamus isegi ei aimaks sellise spordiala olemasolu. Aga 70 milli maksnud mäe nad said ja seda looduskaunisse asukohta, mis kindlasti pöördumatult blokeeris kohalikel miljonivaate ja rändlindudel kõige otsema tee Aafrikasse. Isegi suvine kate on seal, niiet suvel varjavad ülelendavad sportlased veel kohalikel päikese ka ära. Aga ära tehti ja riigi rahaga...
02.12.2008 at 21:36 1 edit. Last edited 02.12.2008 at 21:37 by peep
Jesper
 
Uus ringrada
Ega ma tegelt ei olegi. Tehvandisse pandi kõvasti EL-i turismiarenduseks mõeldud raha, mis ei ole minuteada kuhugi kadunud. Anoh need rahad on tänu omafinantseeringu nõudele ka sisuliselt poliitikute jagada, nii palju kui mina aru saan.

Täiendus: Aga et ikka nats veel ussitada siis ei saa mainimata jätta et nad tegid umbes 10 aastat lobitööd ja kogusid goodwilli ka enne kui asi valmis sai. http://www.delfi.ee/news/sport/suusasport/article.php?id=17955879

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.12.2008 at 21:49 1 edit. Last edited 02.12.2008 at 21:55 by Jesper
hall
 
Uus ringrada
Jesper,
finantsmaailm ei ole päris selline nagu sulle tundub. Lisaks projekti enda finantsidele sõltub selle teostatavus väga oluliselt finantseerimistingimustest. Kui buumiajal oli võimalik finantseerida nii, et LTV (loan-to-value ratio) oli 90%, raha hind 4-5%, investorite oodatav ROE oli <10% ning raha pakkumine ületas nõudlust, siis täna ei saa ka väga head projektid paremat kui 50% LTV-d, raha hind on min 8-9%, oodatav ROE>20% ja raha nõudlus ületab märkimisväärselt pakkumist. Täna oleme situatsioonis, kus cash is king ja likviidsus ruulib, mistõttu ei avanepotentsiaalsete investorite rahakottide rauad ringraja ehitamiseks just erilise innuga. Tegemist ei ole virtuaalse rikkuse kadumisega, vaid reaalse raha väga olulise meelemuutusega.

Ilmselt oleks paljud suutnud buumiajal nt Pärnu raja rekonstrueerimiseks tõsta paarkümmend mio-t. Mittetõstmise põhjus oli hoopis muus kui raha puudumises. Nüüd kui need muud probleemid vaikselt kaduma hakkavad, ei ole aga enam eriti fonde, mida tõsta, sest need isikud, kes selleks võimelised oleksid:
a) päästavad oma muid ärisid;
b) võtavad positsioone tulusate tulevikutehingute tegemiseks.

Ringraja ehitamine ei kuulu kumbagi eelnimetatud kategooria alla, kahjuks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
02.12.2008 at 22:12
Jesper
 
Uus ringrada
Okei, long story cut short: milline idioot laenaks raha üritusele, mille kasumisse jõudmise võimalused on pehmelt öeldes õhukesed? Ma saaks aru et kui EL-i raha saamiseks vajalikus omafinatseeringus oleks küsimus, aga no ega riik ei pea ju panka minema raha küsima.

Ja see, et a) ja vähemal määral b) nüüd äkki miskipärast äripäevas kajastamist leiab, ei muuda minuarust ringraja kontekstis mitte midagi. Kui mul oli eile 100 eeku rahakotis pärast seda kui ma võtsin ette tegevused a, b ja c ning enne 100 eeku maksvat tegevust d, mida ei võtnud ette, sest miskipärast ei saanud, siis on mul täna ju endiselt 100 krooni rahakotis, mille eest d ära teha. Kui mingil põhjusel ei ole, näiteks selle tõttu et tegevus a vajab lisa-rahasüsti, siis ei olnud mul seda sadat krooni juba pärast a ette võtmist tegelikult olemas :) Kui ma oleks jõudnud eile siiski d ka ära teha, siis täna oleks mul -100 krooni ja juhul kui käbe sms laenu ei saa siis pankrott. Seega mingit vahet pole millal ma d ette võtan, välja arvatud juhul kui ma olen nõus d nimel finantsilises mõttes džotile viskuma.

Sinu argumentatsioon on 100% pädev juhul kui me räägiks millegi tootmisest vms puhtalt ärilisest ettevõtmisest. Imho on ringrada ärilises mõttes must auk, riigi või omavalitsuse tasandil samas võib kurss parem olla, tööhõive, maksud jne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.12.2008 at 22:32
hall
 
Uus ringrada
Ringrada ei saa Eestis tõesti ilmselt ülemäära tasuv projekt olla, aga oluline on see, et buumiajal oleks olnud võimalik leida paarkümmend mio-t sellist raha, mis oleks aktsepteerinud nulltulemit või ka väikest miinust. Tänases situatsioonis on sellise variandi realiseerumise tõenäosus kaduvväike.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
02.12.2008 at 22:45
matukas
  
Uus ringrada
Ma saaks aru inimestest, kes väga palju ei seletaks, milleks ja mida vaja on, vaid teeksid midagi ära.
Eriti lahedad on need inimesed, kes suure 'kaagutamise' kõrvalt vaikselt asja ära teevad.

Vbl on see eestlaste probleem, et käib üks tants ja trall selle ümber, miks ei saa seda ja toda teha, selle asemel, et asi/asjad ära teha.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
03.12.2008 at 01:57 1 edit. Last edited 03.12.2008 at 01:58 by matukas
mart154
 
Uus ringrada
quote:
matukas: Ma saaks aru inimestest, kes väga palju ei seletaks, milleks ja mida vaja on, vaid teeksid midagi ära.
Eriti lahedad on need inimesed, kes suure 'kaagutamise' kõrvalt vaikselt asja ära teevad.

Vbl on see eestlaste probleem, et käib üks tants ja trall selle ümber, miks ei saa seda ja toda teha, selle asemel, et asi/asjad ära teha.

Aga mis sa ise praegu teed? :)
03.12.2008 at 11:36
matukas
  
Uus ringrada
quote:
mart154:....Aga mis sa ise praegu teed? :)
Kas Sina tead seda paremini, mida ma praegu teen?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
03.12.2008 at 11:51
Garfield
  
Uus ringrada
quote:
matukas: Eriti lahedad on need inimesed, kes suure 'kaagutamise' kõrvalt vaikselt asja ära teevad.
Pisut OT, kuid käisime sügisel inspekteerimas Võru taga Misso lähedal ühte rallikrossirada. Kohalikud tegid, raha tuli ka, veidi kohalikku, veidi kuskilt fondidest ja siis ühel päeval tuleb EAL-ist kõne, et on vaja üle vaadata. Lähme kohale - ongi rada. Täitsa olemas. Andsime siis omapoolse hinnangu ja mõned näpunäited, mida kohendada-või tulevikus teistmoodi teha. Müts maha meeste ees. Võibolla on seal 2009 isegi Eesti MV etapp peal.

Audru asi on selles, et seal ei ole sellist vedajat. Eriste - noh, ajab asja aga mitte nii suure perspektiivitundega, et 2-5 aastase tööga mingitest EL fondidest raha välja ajada. Tal ju rendileping 1 aastaks, eesmärk oli selle aastaga niipalju teenida, et saaks planeeringu kinnitatud, tundub et see ka täitub. Nüüd see DP - on olemas asjaajajad, kuid nendel on sihtmärk veidi teine ehk ärialad raja kõrval, mille tuludega võiks rada arendada. Praeguses majandussituatsioonis - "on hold" peamiselt ehk aeglane protsess. Aga kui paremaks läheb, siis on olemas planeering, mille järgi saab asju edasi ajada.


____________________________
Focus RS
03.12.2008 at 12:15
BlueStang
 
Uus ringrada
Bulgaarlased on tegijad - kus meie autospordiametnikud on?
http://www.sportnet.ee/artikkel/78471
09.12.2008 at 11:46
uzzac
 
Uus ringrada
quote:
BlueStang: Bulgaarlased on tegijad - kus meie autospordiametnikud on?
http://www.sportnet.ee/artikkel/78471

kui selles sarjas veel midagi üleüldse sellel ajal toimub siis võib täitsa tore olla ju...
09.12.2008 at 13:35
Garfield
  
Uus ringrada
quote:
BlueStang: Bulgaarlased on tegijad - kus meie autospordiametnikud on?
http://www.sportnet.ee/artikkel/78471
BlueStangi kommenti võiks lausa naljateemasse panna. ;)
Võrrelda Bulgaariat Eestiga. Asukoht Euroopa keskosa suhtes, rahvaarv jne. Isegi soomlased, kellel on ette näidata mitu F1 maailmameistrit, ei oma F1 rada, ja ei oma isegi ÜHTE FIA grade'ga rada. Lähim FIA Grade 3 rada on Rootsis (ja see on ka ainus seal). Kui meil tekkiks Rae või Audru rada, mis omaks FIA Grade 3 või 4, siis oleks me juba üle oma varju hüpanud.
EDIT: Meie autospordiametnikud on minuteada Vabaduse puiestee 15, Tallinn.


____________________________
Focus RS
09.12.2008 at 15:26 1 edit. Last edited 09.12.2008 at 15:27 by Garfield
BlueStang
 
Uus ringrada
njah - ilma Pohlakuta eipoleks meil Lilleküla staadionit ka ja me ei käiks vaatamas, kuidas Torres väravaid plõksib...
09.12.2008 at 20:48
hall
 
Uus ringrada
quote:
matukas:
quote:
mart154:....Aga mis sa ise praegu teed? :)
Kas Sina tead seda paremini, mida ma praegu teen?

Ilmselt ta ei teadnud, sest ta esitas ju küsimuse.
Aga kui sa oled parasjagu ringrada ehitamas, siis minu lugupidamine, igatahes :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
10.12.2008 at 09:41
matukas
  
Uus ringrada
quote:
serõi:
quote:
matukas:
quote:
mart154:....Aga mis sa ise praegu teed? :)
Kas Sina tead seda paremini, mida ma praegu teen?

Ilmselt ta ei teadnud, sest ta esitas ju küsimuse.
Aga kui sa oled parasjagu ringrada ehitamas, siis minu lugupidamine, igatahes :)
Eee, kuidas seda nüüd öelda - päris sellist ringrada, mis siia foorumisse kõlbaks, ei ehita, aga planeerimise all on üks teistsugune rada...
Kuid arvestades tulevikuplaane, siis pean millalgi hakkama tegelema pinna otsimisega skid-pad ja muude sarnaste asjade jaoks.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
10.12.2008 at 11:00 1 edit. Last edited 10.12.2008 at 11:01 by matukas
kyla
Uus ringrada
Uue ringraja teemaga on musta masendust küllaga aga kuidagi kahe silma vahele jäänud Tabasalu raja arendamine väikeseks ringrajaks , seal juba suurem töö tehtud ,kui keegi veel selle viimase 800m jupi ka asfaldi alla lükkaks oleks jälle koht kus sõitta kui Audru peaks talvega ``ajalukku minema`` .Kas poleks mõtekas teha näiteks korjandust ...sihtasutust ..........või mis iganes pingutust et raha korjata , siin foorumis ju ka jutustajaid kümnete kaupa ehk oleks ideid kuidas Tabasalus ehitust käima ajada..
Tabasalus pole ka vist ühtegi ``karbi küla```läheduses mille asukate rahulikku elu saaks plärin häirida.
Lihtsalt jääb mulje, et käib üks kakelung asja nimel mis ehk kunagi kauges tulevikus saab reaalsuseks aga Tabasalus kasvab uus lõik varsti uuesti võssa . Nõme näide ilmselt, aga selle foorumi külastajatega paneks ka ehk juba paari meetri asfaldi raha kokku:).......................??!!
06.01.2009 at 01:31
HrHunt
Uus ringrada
Noh kõige nö. normaalsem viis tabakat sponsoreerida on seal lihtsalt sõitmas käia, kui seda piisavalt tihti teha koguneb päris korralik summa per kärss... :) Ise vedisin suve jooksul sinna miski 4 kohalise numbri. Iseasi on see et praeguses suurepärases maj. situatsioonis peaks iga foorumlane tabakas vist oma korra päevas käima, et mingitki arendustegevust motiveerida... ?

____________________________

06.01.2009 at 02:57 2 edits. Last edited 06.01.2009 at 13:10 by HrHunt
zeke
Uus ringrada
UK rada peab maksma kompensatsiooni elukvaliteedi rikkumise eest Nonsensss.

____________________________
MX-5, 116
20.01.2009 at 14:04
matukas
  
Uus ringrada
See näitab, et Eesti pole ainus maa, kus vastuseisu võib kohata :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
20.01.2009 at 14:22
HrHunt
Uus ringrada
Noh kui kinni pannakse võiks kõik kannatajad kaevata kaebajad kohtusse OMA elukvaliteedi rikkumise pärast, kuna nad ei saa enam peale tööpäeva ringitamas ja stressi maandamas käia, mistõttu nad on närvilised, joovad, istuvad palju netis ja tänitavad naise kallal.

____________________________

20.01.2009 at 20:40
-XR-
Uus ringrada
UK-s on viimasel ajal järjest igasugu debiilsusi tegema hakatud.

Ei tohi vange vangideks nimetada jne jne..
20.01.2009 at 20:41
BlueStang
 
Uus ringrada
quote:
kyla: Uue ringraja teemaga on musta masendust küllaga aga kuidagi kahe silma vahele jäänud Tabasalu raja arendamine väikeseks ringrajaks , seal juba suurem töö tehtud ,kui keegi veel selle viimase 800m jupi ka asfaldi alla lükkaks oleks jälle koht kus sõitta kui Audru peaks talvega ``ajalukku minema`` .Kas poleks mõtekas teha näiteks korjandust ...sihtasutust ..........või mis iganes pingutust et raha korjata , siin foorumis ju ka jutustajaid kümnete kaupa ehk oleks ideid kuidas Tabasalus ehitust käima ajada..
Tabasalus pole ka vist ühtegi ``karbi küla```läheduses mille asukate rahulikku elu saaks plärin häirida.
Lihtsalt jääb mulje, et käib üks kakelung asja nimel mis ehk kunagi kauges tulevikus saab reaalsuseks aga Tabasalus kasvab uus lõik varsti uuesti võssa . Nõme näide ilmselt, aga selle foorumi külastajatega paneks ka ehk juba paari meetri asfaldi raha kokku:).......................??!!
Tabasalu ikka ringraja nime päris välja ei kanna...:(
20.01.2009 at 23:10
raimo_r
Uus ringrada
Natuke OT aga ehe näide "pappkarbi" elanike mõtteviisist. Buumi ajal ehitati vanad põllumaad (justnimelt põllumaad, sest meil endal oli ka seal kunagi põllumaa renditud) maju täis ning kõrvale ei tohi enam jumala eest mitte midagi ehitada. See vahetustehing on muidugi küsitav aga see vibustaadion on täielikult amortiseerunud ning asub kohe Pärnu - Paide maantee ääres. Seega oli ammu teada, et selle eksistents praeguses asukohas ei saa igavesti kestma. Muidugi, uut vibustaadioni pole veel kuskil.

http://www.parnupostimees.ee/?id=75871

Õnneks on ringrada teiselpool linna :)

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
30.01.2009 at 10:31 1 edit. Last edited 30.01.2009 at 12:02 by raimo_r
uzzac
 
Uus ringrada
pärnu on ikka üks väga "äge" linn mõnikord
30.01.2009 at 11:21
ICE
  
Uus ringrada
Soomes praegu arutelu Ahvenisto raja sulgemises asjus. Kohalikele ei meeldi müra ning looduse hävitamine. Sellest oleks tõsine kahju, kuna oni mõistlikus kauguses tasemel rada.
Samas on positiivset infot saanud üks rajaehituse projekt: http://194.251.35.222/Tiedote.asp?Sivunumero=1&TiedoteID=18988&NakymaID=511, mis on ka suht lähedal meile (180km Helsingist)
02.02.2009 at 11:20 1 edit. Last edited 02.02.2009 at 11:20 by ICE
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Uus ringrada   .. 4 5 6 7 8 9 10  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.