register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Uus ringrada   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
Jesper
 
Uus ringrada
Mõtlesin alguses postitada teemasse OT 2007 rajad, aga see küsimus on tegelikult ju laiem ja vääriks ehk ikka eraldi teemat.

Nimelt, nagu Rustang kirjutab ja me kõik ise näeme, hakkab ka Sauga rada vaikselt kätte ära lagunema, rääkimata sellest et ta pole kunagi teabmis uhke kompleks olnudki. Äkki keegi paremini informeeritud inimene oskab pajatada, mis on EAL-i pikemaajalisem plaan Eesti ringrajasõidu koha pealt? Meedias on aeg-ajalt vilksatanud suhteliselt vastuolulisi infokilde, viimati põristas vist mingi Rae valla tegelane et nendel söötis põldu palju ja võiks teha korraliku raja. Kas see on jäämäe veepealne osa ning kulisside taga käib vilgas tegevus, või on tegemist lihtsalt staatilise müraga ning mingit tõsiseltvõetavat arengukava selle koha pealt ei eksisteeri?

Ma saan perfektselt aru, et see ei ole mingi "sips ja valmis" tüüpi projekt, aga samas vaadates Puma Racing Weekendi suhtelist edu ning pikki järjekordi OT-le regamiseks, tundub et Eestis leidub vähemalt 5-10 tuhat inimest, kellele seda rada vaja võiks olla - minuarust täiesti mõistliku suurusega huvigrupp selleks, et midagi siiski käima lükata. Või siis vähemalt Sauga rada rekonstrueerida, mis muidugi ei pruugi rahaliselt oluliselt parem variant olla. Eks kindlasti on variant ka lasta Saugal vaikselt maa alla vajuda ning Bikerniekis sõitmas käia, tuumajaam juba tuleb Leetu, miks siis mitte ka ringrada mitme Balti riigi peale :) Aga niipalju kui mina aru olen saanud on Lätis nende asjadega mingi oma kamm, et kunagi keegi sai surma ja nüüd on karmid reeglid peal?

Muidugi on selge et kõiki võib-olla mitte täituvaid lootusi ei ole mõtet netti riputada rahvale norimiseks, aga noh äkki meie suhteliselt piiratud seltskond siiski kvalifitseerub piisavalt asjalikuks, et infosahvri ust veidi paotada ;)

-----------
Täiendus 01.12.2008: Hetkeseisuga avaldatud planeeringud

Audru
Sonda
Rae ring
Tabasalu
22.03.2007 at 17:46 4 edits. Last edited 02.12.2008 at 15:03 by Jesper
imre
Uus ringrada
Estfieldi omanik Valter Teppan pidi Raadile midagi organiseerima. Üsna asjalik artikkel selle ja muude variantide kohta oli ühes Eesti auto/tehnikaajakirjas (vist Autoleht) Mis puutub Bikernieki, siis see läheb lammutamisele, sest kinnisvara vajab arendamist.
22.03.2007 at 22:40
Jesper
 
Uus ringrada
quote:
imre: Estfieldi omanik Valter Teppan pidi Raadile midagi organiseerima. Üsna asjalik artikkel selle ja muude variantide kohta oli ühes Eesti auto/tehnikaajakirjas (vist Autoleht) Mis puutub Bikernieki, siis see läheb lammutamisele, sest kinnisvara vajab arendamist.
Ega keegi ei oska öelda, millises numbris täpselt? Ma eriti tihti Autolehte ei loe, äkki tekitan siin tühjalt furoori.

Kui see Bikernieki jutt tõsi on, siis lätlased ei hiilga just oma mõistlikkusega :)
22.03.2007 at 23:56 1 edit. Last edited 22.03.2007 at 23:56 by Jesper
mart154
 
Uus ringrada
läti jutu kohta on jah, mitmelt poolt kinnitusi tulnud... :(

ja ega need lätakad normaalsed ka pole - kuuevarbalised ju :)
23.03.2007 at 11:12
Garfield
  
Uus ringrada
Rae valda vaevalt et midagi tuleb. Praegu on see maatükk küll olemas ja DP algatatud, kuid mina sellesse ei usu. Varsti on karbikesed ümber ringraja ja siis on elanike kisa-kära kindel.
Sauga rada tahaks kohendamist, raha aga ei ole. Iseenesest oleks tegemist kõige vähem investeeringuid nõudva rajaga, sest midagi on ikka olemas.
Valter Teppan teeb omale maale, kuid see on rohkem kardisõidu suunitlusega ja sobiks selliseks aeglasemat tüüpi opentrack ürituseks. Kiirem, kui Rapla kardirada, kuid aeglasem, kui Sauga väike ring. Raja olen valmis joonistanud, hobikardiosa veel tegemisel.
Siis on olemas veel paar projekti.
Ühe infot hoitakse meelega siseringis. Peamine põhjus on selles, et oleks vaja inimest, kes teeks ja toimetaks, kellel oleks aega ja tahtmist asjaga tegeleda. Objekt ei ole Tallinnast kaugel. Kes tõesti tahaks asja vedada, võiks EAL-iga ühenust võtta.
Teine, kaugema perspektiiviga, on Sonda ringrada. Rajatakse endisesse kaevandusse. Tallinnast ca' 135 km. Rajakompleks on minu poolt valmis joonistatud (sisaldab ringrada, liimitud osaga kiirendusrada, rallikrossirada, võistluskardirada jpm). DP algatatud, ERKAS ajab asju. Loodame, et sinna ikka midagi tekib, aga arvatavasti pikemas perspektiivis.


____________________________
Focus RS
23.03.2007 at 11:19
peep
 
Moderator
Uus ringrada
quote:
mart154: läti jutu kohta on jah, mitmelt poolt kinnitusi tulnud... :(

Riia ringraja üks juhtidest kinnitas mulle isiklikult, et lähema paari aasta jooksul ei juhtu kindlasti midagi ja tegelikult on kogu see teema pigem rahva hulgas leviv kuulujutt, mis levimise käigus tugevalt moondunud. Ka mu läti kolleegid, kes linna asjadega kursis on öelnud, et seda mahalõhkumist ei saa toimuma lähemas tulevikus.
26.03.2007 at 17:31 1 edit. Last edited 26.03.2007 at 17:31 by peep
I.V.B
Uus ringrada
Mis muidu Tabasalu raja tulevik on? Oli ju kuulda, et varakevad 2007 pannakse kopp maasse ja tehakse täitsa uus rada aga praegu ei toimu seal küll midagi.
28.03.2007 at 11:10
Garfield
  
Uus ringrada
quote:
I.V.B: Mis muidu Tabasalu raja tulevik on? Oli ju kuulda, et varakevad 2007 pannakse kopp maasse ja tehakse täitsa uus rada aga praegu ei toimu seal küll midagi.
Keegi on lisaks lubanud, et Kalevi Suursõit sellel aastal Tabasalu rajal peetakse. Superbike saab vist ühe (st. esimese) käiguga hakkama?
Aga Tabasaluga on see teema, et rada on plaanis korda teha ehk panna uus kate ja teha korraliku(ma)d väljasõidualad. Ja ka uus lisalõik ehitada, või maksimum variandis isegi 2 lisalõiku. Joonised on olemas, kuid kuna mina ühte osa ei teinud, siis tuleb seda veidi ümber teha, eelkõige ohutuse pärast. Seisab arvatavasti raha taga. Üks probleem on ka maadega, kuna juurdepääs naaberkrundile peaks uuest kohast minema ja olemasoleva raja (õigemini ühe ohutusala) tarvis on üks maatükk juurde saada.


____________________________
Focus RS
28.03.2007 at 13:36
kronja
 
Uus ringrada
quote:
I.V.B: Mis muidu Tabasalu raja tulevik on? Oli ju kuulda, et varakevad 2007 pannakse kopp maasse ja tehakse täitsa uus rada aga praegu ei toimu seal küll midagi.

onuke kes seal rahakorjandust teeb ütles mulle eelmise nädala lõpus, et neile (lihttöötajatele) ütlesid viimati omanikud et ehitus algab mais (samas ta mainis, et sügisel räägiti sügisel ehitamisest, nii et...)

hetkel on tabasalu raja asfalt totaalselt perses - põhimõtteliselt igas kurvis on löökaugud.. käisingi seal uudistamas, et kas saab natuke kärutada, ja otsustasin et slaalom aukude vahel ei eruta...
29.03.2007 at 18:18
riza
  
Uus ringrada
quote:

hetkel on tabasalu raja asfalt totaalselt perses - põhimõtteliselt igas kurvis on löökaugud.. käisingi seal uudistamas, et kas saab natuke kärutada, ja otsustasin et slaalom aukude vahel ei eruta...


Ju seal saab siis Tallinna tänavatel liiklemist harjutada ehk 5 nippi, kuidas auto aukude käest päästa.

Uus rada võiks tulla küll, kasvõi korjandusega või siis soliidsete piletitega.
29.03.2007 at 23:55 1 edit. Last edited 29.03.2007 at 23:56 by riza
peep
 
Moderator
Uus ringrada
Täiesti selge on, et reaalselt hakkab tööle ainult terviklik kompleks (ring-, kiirendus-, kardi- krossi-, autokross- jne. rajad, majutus, konverents, katsekojad ja loetelu võib jätkata). Peale materiaalse baasi on veel vaja motiveeritud ja tegutsemisvõimelist meeskonda, mis omakorda pole kindlasti odav lõbu.

Milline kombinatsioon konkreetselt meie riigis töötaks ja kas üldse töötaks, on juba põhjaliku turuuuringu ja analüüsi teema. Hetke majanduskonjuktuur igatahes justkui soosiks asja. Lõpuks taandub kõik lihtsale paberitükile, kassavoo aruanne on selle nimi. Kui sissetulev rahavoog ületab väljaminevat piisavalt pika perioodi jooksul, ongi kõik ok.

Omal ajal sai Gotlandringi arenguplaane loetud ja tundus väga pädev aga minu teada isegi nemad seal rikkas Rootsi riigis on hetkel kinni jooksnud selle asjaga.
31.03.2007 at 10:05
kronja
 
Uus ringrada
kulge, vbla loll küss, a siiski - palju see asfalt tegelt maksab? ruutmeeter/eekusid, nullist esimese sõitva autoni? keskmiselt sitale pinnale..
23.04.2007 at 22:21
Silwer
Uus ringrada
1000eek/1m2

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
23.04.2007 at 22:49
matukas
  
Uus ringrada
Artikkel Sonda raja kohta.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
23.04.2007 at 23:04 2 edits. Last edited 25.04.2007 at 10:11 by matukas
Jesper
 
Uus ringrada
See bikerite pilt on selline:
Edit: vt altpoolt kvaliteetsemat joonist.

Aga muidu võtab kergelt nihelema küll, 3,7 kilomeetrit :burnout.
23.04.2007 at 23:38 1 edit. Last edited 24.04.2007 at 17:18 by Jesper
Garfield
  
Uus ringrada
quote:
matukas: Biker.ee lehel on pilt ka rajast. Äkki Garfield saab siia viite näol midagi kobedamat üles riputada.
EDIT: Asi lahendatud, raja pildid matuka postis veidi allpool. Alljärgnev ikka aktuaalne:
Lisaks selline palve, et kui teil on infi, kes võiks selle ala detailplaneringu ära teha (loe artiklit, link matukase postis) siis võiks Sonda valda aidata. Praegu on pakkumisi olnud stiilis "teeme omahinnaga 1/2 miljonit EEK" aga vallal sellist raha ei ole võtta. DP on suures osas minu poolt tehtud tööga lahendatud, lisama peab nö. mitte-ringraja osa: liitumised (elekter, side jne ehk tehn. ting) ehitusõiguse määramine jne. Minu firmal ei ole kahjuks MKM litsentsi DP tegemiseks.

____________________________
Focus RS
24.04.2007 at 11:20 2 edits. Last edited 24.04.2007 at 17:23 by Garfield
xjan
Uus ringrada
Aru ma ei saa, miks sama asja ei võiks Tallinna Lasnamäe kõrvale paekarjääri teha, raha ja rahvast ka ju palju rohkem oleks eeldatavasti...

____________________________
BMW 1M ...
24.04.2007 at 11:43 1 edit. Last edited 24.04.2007 at 11:44 by xjan
Jesper
 
Uus ringrada
No kui kuhuiganes Tallinna lähedale teha, siis on ju viie minuti pärast mingid vennikesed platsis, kelle arvates parim koht karjakaupa elamute ehitamiseks on just raja kõrval... Ja siis kui majad valmis ning maha parseldatud avastatakse et oih, kompressor-Viperi täisgaasil tekitatavad helid polegi nii meeldivad kui maakler lubas ja on vaja sõitmine ära bännida :) Väga mõistlik kui asju väljapoole Tallinnat ka ehitatakse, eriti Ida-Virumaale. See 120km autosõitu rajale on ju suht köömes, ega seal iga päev ilmselt nagunii sõita ei saaks.

Kui on vaja materjale netti korralikku serverisse riputada siis ma arvan et neid inimesi kellel vastav võimalus on on siin ziljon. Ainult see esimene koopia tuleb kuskilt kätte saada ja selleks kõlbab hot kenasti.
24.04.2007 at 12:08
peep
 
Moderator
Uus ringrada
Ma võin enda serverisse panna, kui kuskilt kätte saaks need failid.
24.04.2007 at 12:38
rustang
  
Moderator
Uus ringrada
Kui nüüd selgusele saada missugune nedest paljudest ringradadest on kõige elujõulisem siis võiks hakata selle heaks lobitööd tegema?
Meil on ju rohkem või vähem projektistaadiumis 4 rada:
1. Sonda
2. Rae
3. Vasalemma
4. Tabasalu

Lisaks Tartus Racetech plaanib midagi, Pärnus Erki Sport ka tahab meie ringrada vähehaaval hooldada ja arendada.

Veel mõni?
24.04.2007 at 12:49
Garfield
  
Uus ringrada
quote:
rustang: Kui nüüd selgusele saada missugune nedest paljudest ringradadest on kõige elujõulisem siis võiks hakata selle heaks lobitööd tegema?
1. Sonda (kaugem perspektiiv, rada joonistatud, DP algatamisel, olemas inimesed, kes toimetavad)
2. Rae (hakkan joonistama, DP on menetluses, ala suurus piiratud, kuid vist saame ikka stripi ka teha, toimkond olemas)
3. Vasalemma (Pole inimest, kes asja veaks. Raja eskiis olemas, miskine segadus oli maade-metsaga, ehk jälle see inimküsimus, kes toimetaks)
4. Tabasalu (autoringrajaks on seda vale nimetada, pigem "enhanced" kardirada "lisadega", asi seisab - rahaprobleemid?)
5. Tartus Racetech (erakrundil, kardirada, autodega saaks ka aga ikkagi aeglane, rada joonistatud, raha taga asi)
NB! Sonda on Tallinnast umbes sama kaugel, kui Sauga.


____________________________
Focus RS
24.04.2007 at 13:12
I.V.B
Uus ringrada
Miks ei ole sõnagi juttu sellisest toredast asjast, nagu "koostöö"??? Kohalikud omavalitsused, Euroopa Kultuuri- ja spordi fond, EAL, Saksa Auto AMK, Erki sport, Racetech, OT seltskond jne jne saaks koos kindlasti midagi rohkemat ja suuremat tehtud kui eraldi mingit imet oodates.
24.04.2007 at 16:11
Garfield
  
Uus ringrada
quote:
I.V.B: Miks ei ole sõnagi juttu sellisest toredast asjast, nagu "koostöö"??? Kohalikud omavalitsused, Euroopa Kultuuri- ja spordi fond, EAL, Saksa Auto AMK, Erki sport, Racetech, OT seltskond jne jne saaks koos kindlasti midagi rohkemat ja suuremat tehtud kui eraldi mingit imet oodates.
On ikka aga mitte nii laiaulatuslikult. Ehk näiteks Erki Sport ei tee koostööd Racetech-iga :-/. Aga ERKAS ajab Sonda raja puhul Euroopa fondide asju, mis ei ole sugugi nii lihtsad (a'la Euroopa Kultuuri- ja Spordi fond???). Euroopa rahadega on see, et asi peab nende jaoks "kvalifitseeruma" abikõlbulikuks nii nime kui eesmärgi poolest. Eestist ei leia näiteks Sonda puhul ringraja I järgu väljaehitamiseks vajalikku 60 miljonit eeki. Ükskõik kui palju ülalmainitud tegelased koostööd ka ei teeks.


____________________________
Focus RS
24.04.2007 at 17:09
matukas
  
Uus ringrada
Siinkohal siis need PDF failid Sonda planeeritavast ringrajast.
EDIT: JPG pilt ka nüüd üleval.

Sonda põhijoonis 2 MB PDF
Sonda rajad

Sonda põhijoonis ja asukoht JPG

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
24.04.2007 at 17:10 7 edits. Last edited 25.04.2007 at 10:04 by matukas
rustang
  
Moderator
Uus ringrada
Sonda artiklist käis läbi rajakatte maksumusena 68 miljonit krooni.
Kui siit veidi edasi arvutada, siis kui see summa laenata pangast tagasimaksega 10 aasta jooksul (niikaua ehk peab korralikult pandud rajakate vastu), siis on suht lihtne järeldada, et aastas tuleks koos intresside ja värkidega tagasimaksu 7 miljonit krooni või veidi enam. Hooaeg kestab 7 kuud ehk nende kuudega oleks vaja kogu aastamakse tagasi teenida (miljon kuus), talvel ehk saab jääraja vms abil hädapärast niipalju, et jooksvad hooldekulud tasa saab. Kuus on 4,5 nädalavahetust, rajarent tuleks siis alates 200 tuhat kahepäevasele üritusele palja raja eest, igasugu teenused sinna juurde. Ja argipäevad jääks näiteks jooksvate kulude tagasiteenimiseks. Ok siit saab asja peenemaks ajada, et samal ajal saaks teha kardivõistlust ja väikest ringrada vms aga see ei muuda asja oluliselt.

Mis tähendab minu meelest, et äriliselt ei tule see hüpoteetiline ringrada omav ettevõte suure tõenäosusega ots-otsaga kokku, vaja on algusest peale rõhuda fondidele, europrojektidele, riigieelarvele jne.
26.04.2007 at 11:42
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Uus ringrada   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.