register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00   1 2 3 4  
Poster Message
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
-XR-:
quote:
serõi:
quote:
BlueStang: hea, et sellesse BrutalMoneyWaste Cup-i eriti rohkem uusi lisanduvaid kulutusi sisse ei kirjutatud


Ku meil on eelmisest hooajast teada, et odavamad autod ehitati ca 100k-ga (tööraha ei arvestatud) ja kallimad ca 250k-ga (ei ehitatud ise, vaid maksti töö eest) ning olenemata sellest kumba skeemi oli kasutatud, sõitsid autod väga võrdselt, siis milles väljendub see meeltu kulukus? Mina ei suuda küll välja mõelda odavamat rinkasõitmise võimalust ( ceteris baribus) Baltikumis.

Kardisõit on ka alati olemas ;)

Jah, tuhat muud ala veel, aga autoga ringrajasõitu tasub võrrelda siiski autoga ringrajasõiduga.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
23.11.2008 at 20:25
BlueStang
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
ee - head mehed, miks nii tundlikud kohe... BrutalMoneyWaste on ju teadatuntud bemmi tunnuslause
ma tahtsin heameelt väljandada, et lisakulutuste tekitamine on kontrolli all, hakka või ise ka raha koguma kevadeks...;) - tavaliselt kipub viilimiseks, tjuunimiseks ära minema sellistes sarjades

23.11.2008 at 23:04
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Sa postitasid selle "teadatuntud" tunnuslause, olles eelnevalt mitmes teemades arvamust avaldanud, et sari on mõttetult kallis. Ega ta odavamaks vahepeal läinud ei ole.
24.11.2008 at 00:44
Jesper
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Ah aitab ehk sellest kulude arutelust küll, ärme siis nimetame seda odavaks klassiks vaid võrdsete võimaluste klassiks ja ongi rahu majas. Kes tahab see sõidab, kes tahab sõita aga ei jaksa see müüb oma igapäevaliikuri maha ja ostab mingi odava Sierra (või E36 316) asemele ja sõidab, kes ei taha sõita see ei sõida...

Eks loomulikult läheb klassis keskmise koha saamine, rääkimata võidust, aasta-aastalt aina keerulisemaks-kulukamaks, sest kollanokad õpivad ju sõitma :) Selleks ongi oluline võimalikult vara alustada.

Kui kulude teemat üldse kuskilt otsast ajada, siis tuleks mõelda kas ja kuidas saaks jooksvaid kulusid maha, hetkel maksab üks hooaeg sõitmist jämedalt poole auto hinna.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
24.11.2008 at 01:03 1 edit. Last edited 24.11.2008 at 01:05 by Jesper
Lembit
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
serõi: Mina ei suuda küll välja mõelda odavamat rinkasõitmise võimalust ( ceteris baribus) Baltikumis.
Noh, olenevalt joppamisest kasutatud võidusõiduauto leidmisel võib S1600 sari odavam olla., aga see ei ole asja sisu. BMW sarja ei tehtud mitte selleks, et see oleks võimalikult odav, vaid nagu Jesper ütles: võrdsete võimaluste jaoks.
Selleks, et BMW cup'st või S1600'st odavamalt sõita saaks, tuleks täitsa uue filosoofiaga sari teha, kus pearõhk on odavusel. Senikaua, kui seda pole, on odavaimad ringrajasõitmisevõimalused BMW cup ja S1600.
OK, kui konkurentsisolek üldse ei huvita, siis läti nationali sisenemismaksmus on vist veidi väiksem ja klass ise ka väiksemate hooajakuludega, aga see ainult sisenemise osas siis. Esikohakonkurentsis on seal üsna kallid autod.
24.11.2008 at 10:14
HrHunt
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Ma arvan viinamarjad ongi mitmetel hapud selle pärast et kui see jutt lahti läks jäi paljudele mulje et ohhh, jess, tulebki odav saabki vist ise ka sõita :) Nüüd on aga mökk mökk, laias laastus 2 võimalust: ehita ise või suuda aasta lõikes vähemalt 10K kõrvale panna iga kuu (silma järgi). Mitte et sellega otseselt pahasti oleks midagi, aga fakt on see "keskmine kodanik" (OT lõikes) osaleda ei saa ning tõeline "rahvarinka" klass on endiselt puudu. Siinkohal suurepärane võimalus selline tekitada soovijatel aga kuna tundub et "keskklassis" selget liidrit pole siis jälle mökk mökk :D A noh pole ullu, nagu mu endine boss ültes, ei tule mitte kulusid vähendada vaid tulusid suurendada :)

____________________________

24.11.2008 at 11:21
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Minu arvates on väga reaalne stsenaarium, et 2-3 a. pärast ei ole Eestis enam ühtegi kasutatavat ringrada ja pole ka mingit kohustust ega (maksejõulist)nõudlust sellist asja ehitada.

See on korduvalt siin lahti kirjutatud fakt, et auto ehitamisel eelkõige maksab turvavarustus ja selle pealt ei ole võimalik kokku hoida. Muus osas E36 on kindlasti odavate autode turul parim kompromiss maksumuse, kiiruse ja sõidumõnu vahel. Ja nagu Jesper väga õigesti ütles, tooriku maksumus on nohu võrreldes jooksvate kuludega. Nende pealt ma ei näe võimalust oluliselt kokku hoida, osavõtutasude alandamine, ärajätmine või lausa osalemise eest pealemaksmine meie oludes, kus korraldajaid niigi napib, sest ei taheta peale maksta üritustele, on pigem roosa unistus.

Ehk vähem kiunu ja võtke seda mis täna pakutakse, sest siis ei pea pärast siin kirjutama, et oleks ma siis teinud ja sõitnud aga ...
24.11.2008 at 11:32
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
Lembit:
quote:
serõi: Mina ei suuda küll välja mõelda odavamat rinkasõitmise võimalust ( ceteris baribus) Baltikumis.
Noh, olenevalt joppamisest kasutatud võidusõiduauto leidmisel võib S1600 sari odavam olla., aga see ei ole asja sisu. BMW sarja ei tehtud mitte selleks, et see oleks võimalikult odav, vaid nagu Jesper ütles: võrdsete võimaluste jaoks.
Selleks, et BMW cup'st või S1600'st odavamalt sõita saaks, tuleks täitsa uue filosoofiaga sari teha, kus pearõhk on odavusel. Senikaua, kui seda pole, on odavaimad ringrajasõitmisevõimalused BMW cup ja S1600.
OK, kui konkurentsisolek üldse ei huvita, siis läti nationali sisenemismaksmus on vist veidi väiksem ja klass ise ka väiksemate hooajakuludega, aga see ainult sisenemise osas siis. Esikohakonkurentsis on seal üsna kallid autod.

Muudel samadel tingimustel (=ceteris baribus) ei ole võimalik üheski muus klassis Baltikumis odavamalt rinkat sõita. See, et täna on kuskilt võimalik osta mõni kasutatud ja odav S1600 või Nationali auto (mis sellisel juhul on ka vähem või rohkem amortiseerunud), ei loe. Kui alustad sarnaselt BMW Cup auto ehitamisega S1600 või Nationali auto ehitamist tooriku ostmisest ja ehitad kõik nullist, siis ei ole võimalik nende klasside autosid odavamalt valmis ehitada. Küll aga annab S1600 autol rohkema raha panustamine ehitusse märkimisväärselt suuremat efekti kui BMW ehitamisse.



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.11.2008 at 11:44
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Kas S1600 stardid toimuvad järgmisel hooajal ? Kuulda oli, et klasse jääb vähemaks ?
24.11.2008 at 11:47
HrHunt
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
peep:Ehk vähem kiunu ja võtke seda mis täna pakutakse, sest siis ei pea pärast siin kirjutama, et oleks ma siis teinud ja sõitnud aga ...

For the record: mina isiklikult ei kiunu, üritasin lihtsalt lahti seleta miks osadele sest asjast "okas p" on jäänud, minu meelest.

____________________________

24.11.2008 at 11:51
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Hunt, ei pidanud Sind silmas, mis kirjutasid on tõsi. Inimestel oli ilmselt ootus, et saabki väga odavalt pärisrinkal võistleda, kuid kahjuks see nii ei ole.

Kuid võimalusel me jätkame OT korraldamist, et ikka sõita saaks. Kas oleks midagi vaja OT ja BMW sarja vahepeale ja mis see olla võiks, mina ei tea ? Superkross on üks alternatiiv, kui mees-mehe vastu sõitmist soovida, kuid lugesin hiljuti täiskasvanute kardisarjast - see olekski ehk tõsiseim alternatiiv, ainult ma ei tea kulupoolt, kui eeldatavalt ehk on ikka odavam ?
24.11.2008 at 12:22 1 edit. Last edited 24.11.2008 at 12:24 by peep
Umbertto
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
peep: kuid lugesin hiljuti täiskasvanute kardisarjast - see olekski ehk tõsiseim alternatiiv, ainult ma ei tea kulupoolt, kui eeldatavalt ehk on ikka odavam ?

Tõenäoliselt mõeldakse täiskasvanute kardisarja all Rotax DD2 klassi, milles olen viimastel aastatel osalenud. Vanus 32+ aastat, noorematel Rotax Max. Ühe võistluse hind on jah odavam kui BMW Cup, aga kui asjaga tõsiselt terve hooaeg tegeleda, siis hooaja summa peaks ~~ sama tulema. Terve hooaeg koos Balti võistlustega= ~ 12-14 võistlust ja ~ 6-10k/võistlus (sisldab kõik kulud-võistlus, majutus, trenn, osad, jne). Aga saab ka säästa kui iga võistlus rehve (~2,2k) mitte osta....
24.11.2008 at 12:42
Lembit
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
serõi:
quote:
Lembit:
quote:
serõi: Mina ei suuda küll välja mõelda odavamat rinkasõitmise võimalust ( ceteris baribus) Baltikumis.
Noh, olenevalt joppamisest kasutatud võidusõiduauto leidmisel võib S1600 sari odavam olla., aga see ei ole asja sisu. BMW sarja ei tehtud mitte selleks, et see oleks võimalikult odav, vaid nagu Jesper ütles: võrdsete võimaluste jaoks.
Selleks, et BMW cup'st või S1600'st odavamalt sõita saaks, tuleks täitsa uue filosoofiaga sari teha, kus pearõhk on odavusel. Senikaua, kui seda pole, on odavaimad ringrajasõitmisevõimalused BMW cup ja S1600.
OK, kui konkurentsisolek üldse ei huvita, siis läti nationali sisenemismaksmus on vist veidi väiksem ja klass ise ka väiksemate hooajakuludega, aga see ainult sisenemise osas siis. Esikohakonkurentsis on seal üsna kallid autod.

Muudel samadel tingimustel (=ceteris baribus) ei ole võimalik üheski muus klassis Baltikumis odavamalt rinkat sõita. See, et täna on kuskilt võimalik osta mõni kasutatud ja odav S1600 või Nationali auto (mis sellisel juhul on ka vähem või rohkem amortiseerunud), ei loe. Kui alustad sarnaselt BMW Cup auto ehitamisega S1600 või Nationali auto ehitamist tooriku ostmisest ja ehitad kõik nullist, siis ei ole võimalik nende klasside autosid odavamalt valmis ehitada. Küll aga annab S1600 autol rohkema raha panustamine ehitusse märkimisväärselt suuremat efekti kui BMW ehitamisse.
Ma pidasin silmas "sõitmist", mitte "võistlemist".

Ka ceteris paribus on S1600 vähemalt tulekustutussüsteemi võrra odavama sisenemismaksmusega, kui hakata autot nullist ehitama, aga see ei ole märkimisväärne suurus. Kui juba on soovi kasvõi viimase mehega natuke võistelda kah, oleks vahed juba olematud.

Iseenesest võib ju panna kokku mingid reeglid, kus on rõhk ainult hinnal - aga kui palju neid huvilisi siis ikka oleks? Ma kahtlen, et päris 3-5 huvilisega asi õnnestuks.

Sisenemismaksumust oluliselt alla 40k + töö niikuinii ei saa. OK, 30k + töö, kui puuri kah ise teed. Tänase bemmiklassi miinimum on IMO ca 60k + töö. Iseenda pesud-kombed-kiivrid juurde niikuinii
24.11.2008 at 13:49
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
peep: Kas S1600 stardid toimuvad järgmisel hooajal ? Kuulda oli, et klasse jääb vähemaks ?

S1600 stardib kindlasti. Järgmisel aastal ei näe me ilmselt S2000 starte.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.11.2008 at 14:14
Jesper
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
No tegelikult on ju Superkross täitsa olemas, auto hind 25k (vist oli?) pluss kiivrid istmed möllud, osalustasud ka madalad.

Samas mina isiklikult ei taha nii sõita et kiirabi pole, lipumehi pole, ajavõttu pole, tulekustutussüsteemi pole, pidureid pole, lisaks tahaks ka näiteks HANSi juba jms. Maailma mastaabis on meil niigi sigaodav sari, lihtsalt juppe ostame me kõik samade hindadega, aga Saksamaal või USA-s teenib pesumasinate müügimees sama palju kui Eestis kõrgharidusega insener :) Minu arust on väga tähtis et hoida kokku mõttetuid kulusid, aga mitte järgi anda turva- ja korralduse tasemes, sest kui me näiteks viskaks kulude kokkuhoiu eesmärgil välja ajavõtu, lipumehed ja pool turvavarustust, siis ringrajaspordile tervikuna oleks tegemist tagasiminekuga. See on tegelikult ikka jõhkralt lahe kui vaatad näiteks DTM-i etappi telekast ja lähed pärast seda ise sõitma, siis meil on pmst kõik asjad olemas, on viis punast tuld mitte kohtunik ei vehi mingi kaltsuga, on korralikud protokollid mitte tiim ei võta boksimüüri taga stopperitega aegu, autod on üldjoontes sirged ja ilusad mitte apelsinikooremustriga jne.

Kõige lihtsam oleks loomulikult öelda et "ei saa, sest ...." ja kogu pundiga rallit (või kiirendust või drifti või midaiganes) sõitma hakata. Anoh katsetame, äkki kuidagi ikka saab :)

Mis puudutab korraldust, siis võib-olla oleks ringrajaklasside edasise kokkukuivamise käigus tulevikku sellel mida Andres tegi, et kui kogu tsirkus on juba püsti pandud, siis sama ürituse raames ka rajapäev teha.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
24.11.2008 at 15:36
uzzac
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
kui S1600 ja BMW Cup sarja autosid võrrelda hinna poolest siis praegu on võimalik osta Toomas Sirgi Golf III 150k eest...asi vägagi konkurentisvõimeline ja hinnatasemelt väga soodne imo...
24.11.2008 at 15:40
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
uzzac: kui S1600 ja BMW Cup sarja autosid võrrelda hinna poolest siis praegu on võimalik osta Toomas Sirgi Golf III 150k eest...asi vägagi konkurentisvõimeline ja hinnatasemelt väga soodne imo...

Ja Doleba Civic 8k€ eest ja Nurmeoja Golf vist ca 80kEEK eest.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.11.2008 at 15:45
BlueStang
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Ehh, cmoon - kes on öelnud, et miski (loe: bmw cup) kallis on? Money Waste ja Expensive on natuke erinevad asjad.
Näiteks minumeelest Lotus sari oleks expensive, aga mitte money waste...
Bemmisari aga võrdsetel autodel sõitmiseks sellel kulutasemel (kuigi ei ole kallis) seda on. Ja ma ei räägi ohutusvarustusest, vaid näiteks KW-st, max tühjaksviskamisest jne, mis võrdseltsõitmiseks mõttetult kulusid tekitavad, aga mis praeguse kontseptsiooni juures (näiteks Barum Bravuris) nagunii kiirust oluliselt juurde ei anna.
24.11.2008 at 16:16
mart154
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Johaidii küll noh.
Tõestatud, et saab sõita ka tänavavedrustusega üsna konkurentsivõimeliselt.

Ja kus kuradi otsast sul see tühjaksviskamine sul kulusid tekitab?
Ma olen korraga 2 auto lammutussaadused viinud prügimäele. Lisades sinna hulka ka rauajuppe jms mis garaazis üle jäi. Prügiarve oli 500eek. Tohutult kulukas :finger
Eriti arvestades seda, et pigem sa teenid juppide müügist raha hoopiski.
24.11.2008 at 16:39
BlueStang
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
mart154:
Ja kus kuradi otsast sul see tühjaksviskamine sul kulusid tekitab?

khm - see on samast seeriast, kui ühe lehma pidamine ja kahe vao kartuli kasvatamine - et oi kui odav, midagi ei maksa

24.11.2008 at 17:05
Jesper
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
BlueStang, aga äkki sa siis paned lühidalt kirja oma visiooni koos lahendusvariantidega. Stiilis KW ei ole hea, asendame selle..., tühjaks viskamine ei ole hea, lahenduseks on... . Lihtsalt vaidlemine on nagu kiiktooliga kiikumine, see võib olla väga fun, aga ei vii kuhugi :)

Tõenäoliselt ei hakka keegi enam BMW Cupi reegleid ringi tegema, aga noh see ei tähenda et need oleks nüüd mingi jumalasõna, mille vastu vaidlemine on karistatav. Lihtsalt mul ja ilmselt teistel ka on raskusi sellest aru saamisega, milline on see sinu visioon asjast, millest lähtuvalt sa oma kriitikat teed. Selle tõttu ka kogu fleim ja läbu.

Võib-olla tuleks teha siis E36 Construction Cup neile, kes tahavad veel stockilähedasemate autodega sõita, mida aegamööda täisvereliseks Cupi autoks voolida. Seda siis loomulikult ei saaks teha mees-mehe sõiduna, vaid näiteks Time Attack või AutoX formaadis.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
24.11.2008 at 17:35 1 edit. Last edited 24.11.2008 at 17:37 by Jesper
BlueStang
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
no ma ütlen siis uuesti - mulle väga imponeeris, et sari ei lasknud kulusid juurde tekitada sel aastal

nüüd võiks isegi mõtlema hakata sellele

eelmine aasta ei riskinud, sest maksimumsisenemine kujunes ikkagi suhtelises mõttes kõrgeks ja polnud kindel, kas kulude juurdekasvamise ohjeldamisega suudetakse tegeleda

edit: suhtelises mõttes = mitte kalliks vaid bemmirimaka kohta kalliks
24.11.2008 at 17:40 1 edit. Last edited 24.11.2008 at 17:43 by BlueStang
matukas
  
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Tundub, et offtopic on hetkel võrdeline lumekogusega Eestimaal :D
Seega siis minu poolt ka siinse postitusega +1 ;)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
24.11.2008 at 18:00
mart154
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
BlueStang:
quote:
mart154:
Ja kus kuradi otsast sul see tühjaksviskamine sul kulusid tekitab?

khm - see on samast seeriast, kui ühe lehma pidamine ja kahe vao kartuli kasvatamine - et oi kui odav, midagi ei maksa



No tee siis mulle lollile lehmakasvatajale selgeks, kuidas justnimelt E36 kergeksajamine keeruline/kallis on?
Ma mõtlen just sarja mõistes kaaluajamine, mitte maitea... ütleme 1000kg peale ajamine.

24.11.2008 at 22:20 1 edit. Last edited 24.11.2008 at 22:20 by mart154
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
mart154:
quote:
BlueStang:
quote:
mart154:
Ja kus kuradi otsast sul see tühjaksviskamine sul kulusid tekitab?

khm - see on samast seeriast, kui ühe lehma pidamine ja kahe vao kartuli kasvatamine - et oi kui odav, midagi ei maksa



No tee siis mulle lollile lehmakasvatajale selgeks, kuidas justnimelt E36 kergeksajamine keeruline/kallis on?
Ma mõtlen just sarja mõistes kaaluajamine, mitte maitea... ütleme 1000kg peale ajamine.


Kas kaaluajamine on kallis või odav sõltub ikka väga otse sellest, mida on lubtud ja mida mitte. Praegust E36-e miinimumkaalu saada pole küll mingi kunst ja ei maksa suurt midagi. Praeguste reeglite järgi 1000kg-ni jõudmine seevastu saaks olema mitte just liiga lihtne ülesanne. Samas kui reeglid oleksid vabad, ei oleks 1000kg saavutamine jällegi ulme (küll muidugi keerulisem kui praegu cup-i auto kaalu saamine).

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.11.2008 at 22:42
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.