register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00   1 2 3 4  
Poster Message
mart154
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
serõi:
quote:
mart154:
quote:
BlueStang:
quote:
mart154:
Ja kus kuradi otsast sul see tühjaksviskamine sul kulusid tekitab?

khm - see on samast seeriast, kui ühe lehma pidamine ja kahe vao kartuli kasvatamine - et oi kui odav, midagi ei maksa



No tee siis mulle lollile lehmakasvatajale selgeks, kuidas justnimelt E36 kergeksajamine keeruline/kallis on?
Ma mõtlen just sarja mõistes kaaluajamine, mitte maitea... ütleme 1000kg peale ajamine.


Kas kaaluajamine on kallis või odav sõltub ikka väga otse sellest, mida on lubtud ja mida mitte. Praegust E36-e miinimumkaalu saada pole küll mingi kunst ja ei maksa suurt midagi. Praeguste reeglite järgi 1000kg-ni jõudmine seevastu saaks olema mitte just liiga lihtne ülesanne. Samas kui reeglid oleksid vabad, ei oleks 1000kg saavutamine jällegi ulme (küll muidugi keerulisem kui praegu cup-i auto kaalu saamine).


Mina olen jah, sellest aru saanud, et praeguste reeglite järgi kaalusaamine seisneb suures osas võtmete nr 10, 13 ja 17 ning kruvikeeraja kasutusoskuses.
Tahtsin tegelikult ühele teisele härrale seda selgeks teha. :)

Ja noh 1T oli lihtsalt mingi sürr näide, mida praegu püüda ju vaja pole :)
24.11.2008 at 23:39
rolantsik
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
BlueStang: hea, et sellesse BrutalMoneyWaste Cup-i eriti rohkem uusi lisanduvaid kulutusi sisse ei kirjutatud


Naljakas,ma ei saa aru,mis tähendab "rohkem"
25.11.2008 at 10:51
rolantsik
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00

Ku meil on eelmisest hooajast teada, et odavamad autod ehitati ca 100k-ga (tööraha ei arvestatud) ja kallimad ca 250k-ga (ei ehitatud ise, vaid maksti töö eest) ning olenemata sellest kumba skeemi oli kasutatud, sõitsid autod väga võrdselt, siis milles väljendub see meeltu kulukus? Mina ei suuda küll välja mõelda odavamat rinkasõitmise võimalust ( ceteris baribus) Baltikumis.


Suurema raha eest ehitatud autod sõitsid kiiremini ja see on kahjuks fakt.
25.11.2008 at 10:53
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
rolantsik:
Ku meil on eelmisest hooajast teada, et odavamad autod ehitati ca 100k-ga (tööraha ei arvestatud) ja kallimad ca 250k-ga (ei ehitatud ise, vaid maksti töö eest) ning olenemata sellest kumba skeemi oli kasutatud, sõitsid autod väga võrdselt, siis milles väljendub see meeltu kulukus? Mina ei suuda küll välja mõelda odavamat rinkasõitmise võimalust ( ceteris baribus) Baltikumis.


Suurema raha eest ehitatud autod sõitsid kiiremini ja see on kahjuks fakt.

Allani näide sügiseselt OT-lt seab selle väite sügavalt kahtluse alla. Pealegi sõitsid kallimate autodega suuremate kogemustega sõitjad (nt Sina, Peep, Rene, Ruve), mistõttu ei pruugi autode kiiruse ja ehitamiseks kulunud raha olla otseses seoses.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.11.2008 at 11:41 1 edit. Last edited 25.11.2008 at 11:42 by hall
rolantsik
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00


Suurema raha eest ehitatud autod sõitsid kiiremini ja see on kahjuks fakt.

Allani näide sügiseselt OT-lt seab selle väite sügavalt kahtluse alla. Pealegi sõitsid kallimate autodega suuremate kogemustega sõitjad (nt Sina, Peep, Rene, Ruve), mistõttu ei pruugi autode kiiruse ja ehitamiseks kulunud raha olla otseses seoses.


Sügisesel OT ei osalenud ka eelpool mainitet suuremate kogemustega kodanikud,seetõttu on ka seda tulemit raske hinnata.
25.11.2008 at 12:51
indro
  
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Rene nimi siia nimekirja eriti ei sobi, tema auto hind (tööraha arvestamata) oli pigem 100 kui 250k nagu võibolla mõnel teisel siin nimekirjas.
quote:
serõi: Pealegi sõitsid kallimate autodega suuremate kogemustega sõitjad (nt Sina, Peep, Rene, Ruve), mistõttu ei pruugi autode kiiruse ja ehitamiseks kulunud raha olla otseses seoses.
25.11.2008 at 13:47 1 edit. Last edited 25.11.2008 at 14:09 by indro
onuuno
  
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Ega see ei tähenda et auto 250000 eeguga müügis on(oli), et selle ehitamine niipalju ka maksis :D
25.11.2008 at 15:17
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Ehk siis, nagu eelnevad postitused kinnitavad, ei olnud esikohakonkurentsis püsimiseks vaja autot, mille ehitamine läks maksma üle 200k, m.o.t.t.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.11.2008 at 16:02
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Esiteks pole meie sarjas võimalik auto ehitusmaksumust objektiivselt mõõta, sest see ei ole võrdne kulutatud sularaha summaga. Maksab ka oma töö, sponsorilt saadud abi, sõbra käest tasuta saadud jupp jne. Lotuse sarjas ehk saaks seda arvutada.

Ja teiseks, enamus kulusid on seotud töökindluse, kasutusmugavuse ja esteetilise poolega. Meie sarja reegite alusel on kiirust mõjutavad kulud rangelt paika panud ja neid pole just palju.

Kolmandaks, võistlustulemus sõltub paljudest komponentidest, auto teoreetiline kiirus on sellest vaid üks osa.

Seega minu arust on siinne diskusioon sügavalt teooria valdkonda kuuluv.;)
25.11.2008 at 16:23
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
peep: Esiteks pole meie sarjas võimalik auto ehitusmaksumust objektiivselt mõõta, sest see ei ole võrdne kulutatud sularaha summaga. Maksab ka oma töö, sponsorilt saadud abi, sõbra käest tasuta saadud jupp jne. Lotuse sarjas ehk saaks seda arvutada.

Ja teiseks, enamus kulusid on seotud töökindluse, kasutusmugavuse ja esteetilise poolega. Meie sarja reegite alusel on kiirust mõjutavad kulud rangelt paika panud ja neid pole just palju.

Kolmandaks, võistlustulemus sõltub paljudest komponentidest, auto teoreetiline kiirus on sellest vaid üks osa.

Seega minu arust on siinne diskusioon sügavalt teooria valdkonda kuuluv.;)

Just täpselt see, mida ma olen üritanud väljendada.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.11.2008 at 16:43
Jesper
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Minu isiklik arvamus on, et olukord kus 9-st sõitjast käisid esikolmikus ära 6, pole ebavõrdsuse mõttes veel maailma suurim katastroof :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
25.11.2008 at 16:46
rolantsik
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Õige Peep,see ongi kõik teooria :)
Kuid nagu Jesper ühes teises teemas rääkis,siis selle ala nimi on benchracing,ning selle avapauk antakse talverehvide allapanekul:)
Ja sellega seoses tuleb mulle veel meelde,et serõi sõidab siin vales klassis praegu,ta peaks S1600 benchracingu klassis sõitma ju :D
25.11.2008 at 16:48 1 edit. Last edited 25.11.2008 at 16:49 by rolantsik
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
rolantsik: Õige Peep,see ongi kõik teooria :)
Kuid nagu Jesper ühes teises teemas rääkis,siis selle ala nimi on benchracing,ning selle avapauk antakse talverehvide allapanekul:)
Ja sellega seoses tuleb mulle veel meelde,et serõi sõidab siin vales klassis praegu,ta peaks S1600 benchracingu klassis sõitma ju :D

Eks tuleb võistelda seal, kus midagi toimub :D ;) Ja kui ma bemmiklassis benchracingus juba piisavalt käpp olen, suudan ehk kunagi mõne auto päris rajale ka veeretada (isegi enamus tehnikat on juba ju selleks olemas, aga majandussurutis sunnib madalale profiilile)


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.11.2008 at 17:28
matukas
  
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
rolantsik:...Kuid nagu Jesper ühes teises teemas rääkis,siis selle ala nimi on benchracing,ning selle avapauk antakse talverehvide allapanekul:)...
Hmm, mu autol on ikka veel suverehvid all :D
Aga ootavad kevadet koos autoga :burnout

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
25.11.2008 at 17:45
Jesper
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
Jörm: Sain kalendri:
2-3 mai Riia EMV BaTCC
23-24 mai Kaunas BaTCC
19-20 juuni??? Pärnu EMV, BaTCC
10-11 juuli Pärnu EMV, BaTCC
1-2 Saaremaa ???
8-9 august 4 tunni sõit Pärnu EMV
22-23 august Riia EMV, BaTCC
26-27 september Kaunas BaTCC

See siis esialgne kalender, kui kellegil on häid mõtteid siis andke tulla

Kas see kalender on nüüd lõplik ja kinnitatud?

Ma lugesin Ringrajakomitee protokollid edaspidi ja tagurpidi läbi, aga ei saanud üldse pihta mis värk toimub, ühes on stiilis "kinnitame järgmine kord" ja siis järgmises pole kriipsugi enam sellest.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.01.2009 at 18:50
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Ei, see pole lõplik. Täna oli muudetud variant arutlusel, aga kuna ma pidin enne lõppu lahku a, ei teagi, milliseks see kujunes. See kalendri tegemine on paras peavalu, kui pead arvestama mitme riigi soovide ja võimalustega, mis veel pidevalt muutuvad.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.01.2009 at 22:56
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
BMW sarja reeglimuudatused võeti vastu ?
13.01.2009 at 23:01
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
peep: BMW sarja reeglimuudatused võeti vastu ?


Mu meelest olid need arutlusel eelmisel või üle-eelmisel korral ja justkui sai midagi vastu võetud küll. Täpselt hetkel ei mäleta.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.01.2009 at 23:03
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Lauri rääkis, et seekord võetakse vastu aga mine tea ? igatahes need võiks juba avalikud olla, sest inimesed ju ehitavad hetkel autosid hooajaks ja seal on paar olulist punkti. Ma ise igatahes olen nende muudatustega arvestanud juba.
13.01.2009 at 23:39
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
peep: Lauri rääkis, et seekord võetakse vastu aga mine tea ? igatahes need võiks juba avalikud olla, sest inimesed ju ehitavad hetkel autosid hooajaks ja seal on paar olulist punkti. Ma ise igatahes olen nende muudatustega arvestanud juba.


Lauri oli ise ka kohal, ehk oskab ta paremini kommenteerida.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.01.2009 at 00:10
Juhan Tuhk
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Vaikides on tehnilised vastu võetud, kuid ringrajakomiteele on teie muudatused jõudnud vaid suuliselt. Ühtegi loetavalt vormistatud otsust pole näha olnud. Samuti on inglise keelne variant vaid suht keeruliselt leitavana motors24.ee-s. Nii on keeruline tõmmata välismaa huvilisi...
18.01.2009 at 19:34
rustang
  
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
Jesper: 3.8.3 Vahesein, mis eraldab sõitjateruumi mootoriruumist, peab olema tule- ja vedelikukindel. Aku peab olema sõitjateruumist vedelikukindlalt eraldatud.


Kui see parandusettepanek nüüd sellises sõnastuses sisse läks siis kas keegi oskab tuua mõnda näidet või pilti vedelikukindlast akukastist, Tööriistamarketi paadiaku plastkest seda ju ei ole? Ilmseltei tohi akut ka tagatiivast pakiruumi põhja keskele (avariile mõeldes turvalissemasse kohta) tuua?
08.03.2009 at 15:07
jaan tatikas
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
rustang:
quote:
Jesper: 3.8.3 Vahesein, mis eraldab sõitjateruumi mootoriruumist, peab olema tule- ja vedelikukindel. Aku peab olema sõitjateruumist vedelikukindlalt eraldatud.


Kui see parandusettepanek nüüd sellises sõnastuses sisse läks siis kas keegi oskab tuua mõnda näidet või pilti vedelikukindlast akukastist, Tööriistamarketi paadiaku plastkest seda ju ei ole?

Kaanele tihend vahele , ülemised augud kinni , äravoolu voolik külge ja peaks olema vähemalt sama vedelikukindel kui esimene tulesein .
08.03.2009 at 16:18
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.