register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00   1 2 3 4  
Poster Message
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Lauri, see korraldajana suurema arvu sõitjate saamine leedukatega ühinemise tõttu on üks idiootsemaid ja küünilisemaid väiteid, mida ma kuulnud olen. Palun ära edaspidi selliste solvangutega esine. Ma olen korraldanud ja korraldan ka järgmised üritused ainult seetõttu, et ma tahan, et võistlused toimiksid makstes üritustele veidi ka ise peale, mingit raha teenimise ambitsiooni sealt pole.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.11.2008 at 13:15
Lembit
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
Jörm: Kes tahab peale igat etappi käia Ringrajakomitees seletamas, kirjutamas ja õigust nõudmas, see võib lisakaaludest rääkida küll. Nende klasside esindajaid on väga palju seal nähtud ja kisa on kostnud taevani. Ikka tehti jälle kellelegi liiga. Niipalju võiks sellesse klassi ikkagi sporti järgi jääda, et kõigil oleksid VÕRDSED võimalused võiduks. Kui keegi oskab kiiremini sõita, siis selle eest karistamine on debiilsuse tipp, mida me sinna rajale siis teie arust tegema läheme?! Kui keegi viilib oma autot valesti, siis selle eest tuleb kogu raha eest karistada ja kogu pidu. Kui tehniliselt on kõik õige ja mees on pikalt eest ära, siis peavad teised lihtsalt rohkem tööd tegema. Ja kui sul pole lootust et keegi tõstetakse tahapoole või pannakse talle karistusi, siis tavaliselt vaatad peeglisse ja mõtled välja mida saaks teha, et kiiremini sõita.

"Võrdsed võimalused võiduks" sedamoodi lahtikirjutatuna, toob minuarust selle situatsiooni, et võidavad need, kellel on raha oma auto kõige paremaks viilida ja kõige rohkem trenni teha. See on võrdne mosseliiga "Liguri" mootoritega. Kui see ongi eesmärk, siis muidugi bro. Samas viib see mingi aja jooksul klassi sisenemismaksmuse üles ja see enamasti ei ole kasulik sarjale.
See, et ringrajakomitee ei suuda lisaballastide süsteemi, lahti seletada ja hallata, ei ole võistlejate viga ja siin peaks minuarust vastavad asjapulgad pigem peeglisse vaatama.
14.11.2008 at 15:51
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Mina arvan, et Andresele oleme kõik tänu võlgu, et ta on võistluseid korraldada võtnud ning meil sõita võimaldanud. Kuid leedukatega millegi ühendamise suhtes olen pehmelt öeldes skeptiline. Samas, kui enam-vähem kiirus on sama, siis võiks sel aastal katseks teha kasvõi 1-2 ühisstarti ja selle põhjal edasi vaadata. Oskab keegi täpsemalt öelda, millised need autod on ? Mootor, rehvid, jne ?
14.11.2008 at 16:08
Umbertto
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
Jörm: Sain kalendri:
2-3 mai Riia EMV BaTCC
23-24 mai Kaunas BaTCC
19-20 juuni??? Pärnu EMV, BaTCC
10-11 juuli Pärnu EMV, BaTCC
1-2 Saaremaa ???
8-9 august 4 tunni sõit Pärnu EMV
22-23 august Riia EMV, BaTCC
26-27 september Kaunas BaTCC

Minu meelsest on kestvussõit tore, aga see ei tohiks olla EMV arvestuses koos tavavõistlustega. Vastasel juhul peab ka iga väiksema eelarvega sõitja endale teami kaasama või olema lihtsalt viimane, kuna rehvid kulunud ja paak tühi ;-(((
14.11.2008 at 17:54
rolantsik
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Mina,kui 8-9 augusti 4h sõidu üks organisaatoritest proovin kohale meelitada Soome BMW klassi.
Koos sõitmine eeldab samatüübilist rehvi muidugi.
Praeguse plaani järgi oleks BMW klassi etapi pikkus max 2 tundi.



to Andres(serõi)

Et siis ma saan ka järgmine aasta teada,kui suurde pange ma astusin :D
14.11.2008 at 19:05 1 edit. Last edited 14.11.2008 at 19:09 by rolantsik
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Rehv kestab 4 tundi sõitu küll, paak saab tühjaks ehk tankurit on vaja aga vast keegi ikka abiks on, kui kanister ja lehter olemas. Kuid 4 tundi on kahe mehe sõit minimaalselt ja seal on juba küsimus, kas osalejad soovivad kedagi teist oma autoga võistlema lasta ?
14.11.2008 at 21:07
Kristooooooo
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Täna koosolekul Peebu poolt välja käidud idee reklaami müümiseks väikse raha eest peaks umbes nii välja nägema ma saan aru?
http://www.lumberliquidators.com/assets/images/landing_pages_promos/Roush%20Fenway%20Edwards%20Car%20017.jpg
Palju erinevaid sponsoreid, palju erinevaid kleepse.
15.11.2008 at 18:41
BlueStang
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Kahjuks ei saanud tulla - aga mida asjalikku räägiti?
16.11.2008 at 12:30
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Edastan lühidalt:

Rehv jääb Barum + pisikesed muudatused tehnilistes, enamuses need, mis siin eelpool kirjas. Miinimum kaal 1260, lisakaalusid ei tule. Loodetavasti varsti pannakse ametlik versioon täpse infoga EAL'i lehele üles.

Kalender:

2-3 mai Riia EMV BaTCC
19-20 juuni Pärnu EMV, BaTCC
10-11 juuli Pärnu EMV, BaTCC
22-23 august Riia EMV, BaTCC
26-27 september Kaunas BaTCC

Pikkade sõitude osas oli otsus korraldada eraldi arvestusega sari. Peasündmus on 8-9 august 4 tunni sõit Pärnu ja lisaks siis veel vähemalt 2 sõitu, neist üks ehk OT raames ? Hea võimalus neile, kes tahavad võistlemist proovida aga endal autot pole. Pikamaasõidul kasutatav rehv jäi lahtiseks, oleneb kellega koos õnnestub sõita ? Uurime ka võimalusi Soomes sõita, esialgu sarjaväliselt.

Kes veel osaleda plaanib ja ei viibinud koosolekul oleks hea kui Laurile teada annab, oleks abiks järgmise hooaja sponsoritega läbirääkimistel. Ja kes saaksid sarja läbiviimist toetada kasvõi tagasihoidliku summaga, oleks samuti palve Lauriga ühendust võtta. Peatoetaja koht on hetkel samuti vaba.
16.11.2008 at 15:49 2 edits. Last edited 16.11.2008 at 15:54 by peep
Umbertto
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
Jesper: Minu ettepanekud:

1. Esisilla casteri ja camberi reguleerimise lubamise
......legaalsed (metall-metall ühendus puudub) http://www.ground-control-store.com/products/description.php/II=143/CA=184 , aga need on kolmandiku võrra odavamad [b]http://www.ground-control-store.com/products/description.php/II=641/CA=184 . Võib-olla on veel mingeid soodsamaid jäiku variante. Hetkel on de facto lahendus M3 amordipadi, mille paari hind letis on nats alla 2k,

Jesper - kes ja kas eestis seda müüb ?

17.11.2008 at 13:42
Jesper
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Tõenäoliselt mitte keegi, aga küllap kataloogikaupmehed õige päringu peale mingi variandi leiavad.

Mulle hetkel tundub et võib-olla on parim süsteem hoopis selline: http://www.dinancars.com/store/product.php?productid=797&cat=310&page=4 , sinna käib tavaline 600 eeku maksev amordipadi sisse, seega on hilisem hooldus lihtne ja odav. Ma ei ole ainult kindel mis on max kraadid mida selle süsteemiga saab, katsun millaski mingi prototüübi kokku käkerdada ja kui tulemused on rahuldavad, võib neid lasta kuskil tiražeerida. Tegelikult pole ju originaalsed kinnitusaugud ka mingid pühad lehmad, M3 padja asemel originaali kasutamine oleks imho igat pidi väga sheff lahendus, algul võibolla nokitsed natuke rohkem aga pärast kui padjaga midagi juhtub, käid korra varuosapoes ja viskad uue asemele, mitte ei jända mingi tellimise ja ummi ja jumal teab millega.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.11.2008 at 14:10 1 edit. Last edited 17.11.2008 at 14:17 by Jesper
Jesper
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Sõnastasin oma ettepanekud, nagu lubasin:

Lisapunkt vedrustuse alla:
3.10.9 Amordipadjad on vabad, kuid uniballid ja metall-metall ühendused on keelatud. Lubatud on amordipatjade asukoha muutmine optimaalse sillageomeetria saavutamiseks, sealhulgas reguleeritavate vahetükkide (camber plates) kasutamine.

Uus sõnastus vaheseina punktile:
3.8.3 Vaheseinad, mis eraldavad sõitjateruumi mootoriruumist ja pakiruumist, peavad olema algsel kohal ning tule- ja vedelikukindlad. Sõitjateruumi pakiruumist eraldava vaheseina tihendamise asemel on lubatud kasutada lekkekindlat akukarpi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.11.2008 at 16:31
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Kupeel ei olegi tagumist vaheseina ja ma ei näe vajadust seda sinna aretama hakata. Ehk suudad teha mingi sellise sõnastuse, mis seda arvestab ?
17.11.2008 at 17:21 1 edit. Last edited 17.11.2008 at 17:21 by peep
Jesper
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Minuarust see sõnastus ju just seda teebki? Enne oli aretamiskohustus, nüüd enam mitte.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.11.2008 at 17:25
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Sõnanstus eeldab, et see vahesein on olemas - mõlemas lauses. Teiseks on need laused teineteisele vasturääkivad. Esimene kohustab muutma seina vedeliku ja tulekindlaks, teine jällegi ei kohusta.
17.11.2008 at 17:32 1 edit. Last edited 17.11.2008 at 17:33 by peep
Jesper
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Kui nüüd edasi mõelda, siis meil on ju kõikvõimalikud modifikatsioonid keelatud, mis pole selgesõnaliselt lubatud.

Kõik muudatused on keelatud, juhul kui nad ei ole antud reeglitega lubatud. Keelatud on originaalosade töötlemine, juhul kui see muudab nende kuju, kaalu vähendamine puurimise, materjali eemaldamise või kergema materjaliga asendamise teel, mistahes konstruktsiooni või tööpõhimõtte muudatused, välja arvatud reeglites lubatud juhtudel

Seega võiks ju kirjutada ka nii:
3.8.3 Vahesein, mis eraldab sõitjateruumi mootoriruumist, peab olema tule- ja vedelikukindel. Aku peab olema sõitjateruumist vedelikukindlalt eraldatud.

Selle "kõik mis pole lubatud on keelatud"-punktiga eriti anaalseks minnes olen mina isiklikult muidugi kergelt ummikus, sest tagaaknalaua sisse on keegi hea inimene kõlariaugud lõiganud :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.11.2008 at 17:51 1 edit. Last edited 17.11.2008 at 17:53 by Jesper
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Just see mida vaja minu arvates. Saada need Laurile ka.
17.11.2008 at 18:12
onuuno
  
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Kas mingi prognoositav osalejate arv ka välja hõigati? Paju uusi tulijaid on ja kas kõik eelmisel hooajal osalejad ikka stardivalmis on?
17.11.2008 at 23:34
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Eelmise aasta sõitjad peaks joonel olema, ainult Rolandi autol on uus omanik. Ilmselt veel paar uut tulijat, seega miinimum 10 autot - millega BMW on ilmselt kõige arvukam klass järgmisel hooajal ?
17.11.2008 at 23:53
jaan tatikas
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
Umbertto:
quote:
Jesper: Minu ettepanekud:

1. Esisilla casteri ja camberi reguleerimise lubamise
......legaalsed (metall-metall ühendus puudub) http://www.ground-control-store.com/products/description.php/II=143/CA=184 , aga need on kolmandiku võrra odavamad [b]http://www.ground-control-store.com/products/description.php/II=641/CA=184 . Võib-olla on veel mingeid soodsamaid jäiku variante. Hetkel on de facto lahendus M3 amordipadi, mille paari hind letis on nats alla 2k,

Jesper - kes ja kas eestis seda müüb ?



M3 - e amordipadja jaoks sai tehtud sellised vidinad


Ma ei arva , et see komplekt on kehvem kui mikide oma , ilmselt tuleb veidi odavam ka kui 800 taala +
M3 - e padi esinduses maksab..
31332227897 Am.padi 2 0 0 0 0 0 762.08 D 899.25 EEK
Sellised vahetükid võib ka kodus teleka ees valmis viilida .
17.11.2008 at 23:57
rolantsik
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
peep: Eelmise aasta sõitjad peaks joonel olema, ainult Rolandi autol on uus omanik. Ilmselt veel paar uut tulijat, seega miinimum 10 autot - millega BMW on ilmselt kõige arvukam klass järgmisel hooajal ?


Okt lõpus sai ühe suure huvilisega räägitud,autoks kupee tal ostetud ja pidi viima "puurimisse" auto iga minut.
Meie garaazi all on ka märkamatult valminud minu jaoks sedaan kerega mürsk,mõne etapi kõrvetan kindlasti kaasa :D
18.11.2008 at 00:57
BlueStang
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
hea, et sellesse BrutalMoneyWaste Cup-i eriti rohkem uusi lisanduvaid kulutusi sisse ei kirjutatud
23.11.2008 at 19:34
peep
 
Moderator
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
Üks ja sama j(n)utt igas teemas...:uhoh Ma pakun, et Sa isiklikult pole Cup'is osalemise peale sentigi kulutanud, seega pole võimalik, et see Sinu jaoks kalliks on läinud. Teiste eest pole mõtet sõna võtta - nad teevad seda ise, kui vajalikuks peavad.
23.11.2008 at 19:54
hall
 
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
BlueStang: hea, et sellesse BrutalMoneyWaste Cup-i eriti rohkem uusi lisanduvaid kulutusi sisse ei kirjutatud


Ku meil on eelmisest hooajast teada, et odavamad autod ehitati ca 100k-ga (tööraha ei arvestatud) ja kallimad ca 250k-ga (ei ehitatud ise, vaid maksti töö eest) ning olenemata sellest kumba skeemi oli kasutatud, sõitsid autod väga võrdselt, siis milles väljendub see meeltu kulukus? Mina ei suuda küll välja mõelda odavamat rinkasõitmise võimalust ( ceteris baribus) Baltikumis.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
23.11.2008 at 20:19 2 edits. Last edited 23.11.2008 at 20:21 by hall
-XR-
Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00
quote:
serõi:
quote:
BlueStang: hea, et sellesse BrutalMoneyWaste Cup-i eriti rohkem uusi lisanduvaid kulutusi sisse ei kirjutatud


Ku meil on eelmisest hooajast teada, et odavamad autod ehitati ca 100k-ga (tööraha ei arvestatud) ja kallimad ca 250k-ga (ei ehitatud ise, vaid maksti töö eest) ning olenemata sellest kumba skeemi oli kasutatud, sõitsid autod väga võrdselt, siis milles väljendub see meeltu kulukus? Mina ei suuda küll välja mõelda odavamat rinkasõitmise võimalust ( ceteris baribus) Baltikumis.

Kardisõit on ka alati olemas ;)
23.11.2008 at 20:22
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Sõitjate koosolek 15.11 kell 11.00   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.