register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Mootoriõli valimine   1 2 3 4 5  
Poster Message
joonas
Mootoriõli valimine
Rennlisti foorumis oli juttu mootoriõli valikutest ja seal pakuti välja järgnev link
http://ferrarichat.com/forum/faq.php?faq=haas_articles#faq_motor_oil_basics

See info paneb mind natuke teist moodi mõtlema.

75F = 23C
212F = 100C
302F = 150C
10 PSI = 0,7 bar



____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
24.07.2008 at 02:46
joonas
Mootoriõli valimine
Millist õli kasutavad BMW Cup sõitjad? Kas kellegi on kogemust erinevate õlide osas, täpsemalt, kuidas need hoiavad õlirõhku kõrgematel pööretel?

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
29.08.2008 at 14:57
Silwer
Mootoriõli valimine
Castrol Edge sport 10w60 on hea õli

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
29.08.2008 at 21:21
matukas
  
Mootoriõli valimine
Samade näitajatega LiquiMoly Synthoil Race Tech GT1 10W-60 on oluliselt odavam. Olles mõlemat varianti kasutanud (pole küll BMW mul), ei näe põhjust kallimat eelistada. Või on kellelgi kehva kogemust?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
29.08.2008 at 21:27 1 edit. Last edited 29.08.2008 at 21:28 by matukas
joonas
Mootoriõli valimine
Olen lugenud õlide kohta artikleid, kus on välja toodud, et saastenormide tõttu on täna müüdavad õlid sellised, mis ei sobi vanematele mootoritele. Soovitatakse kasutada ZDDP lisandit. Minu jaoks on see teema jäänud ikka segaseks, kuna pole aru saanud, millised numbrid või tähistused omavad tähtsust. Kirjutatud on ka sellest, et probleeme võib tekitada õli vahutamine.

Päris kehv tunne on, kui vaatad mõne õli spetsifikatsiooni ja ei saa nende numbbrite tähendusest reaalselt aru.
Super ja Race on müügimehe hüüdlaused.

Numbrite vaatamise asemel on võimalik ka vigadest õppida ehk valida õli kogemuste järgi. Peale mootori remonti kasutasin Valvoline VR1 Racing 5W50 täissünteetilist õli ja peale 4000 km oli kepsusaale ennast jälle ringi tõmmanud (kasutan autot peamiselt OTl ja sarnastel üritustel). See kepsusaale on muidugi mootori nõrk koht ja seega on õli süü siin vaieldav. Minu auto mootorile on soovitatud 20W50 õli vms.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
29.08.2008 at 22:05
joonas
Mootoriõli valimine
quote:
Silwer: Castrol Edge sport 10w60 on hea õli
Kas vanemad BMWd on ka rahul? Järku on BMW foorumis seda õliteemat lahatud? Castrol on vist mingit moodi sponsor foorumi üritustel?

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
29.08.2008 at 22:07
Silwer
Mootoriõli valimine
Castrol on BMW poolt autodesse valatav õli - ei näe põhjust midagi muud ka sinna valada. Minul endal on oma "projektikaga" kogemus kangema otsa Valvoline ja Castroliga. Castroliga oli õlirõhk ka palaval suvepäeval oluliselt kõrgem kui näitajate poolt võrreldaval Valvoline õlil.

Kusjuures Castrol Edge Sport 10w60 (endise nimega Castrol RS 10w60) ei ole veel kõige kangem õli Castrolilt. Sellest on veel ägedam Castrol Edge 10w60 (ilma sõnata "Sport", varasem nimetus oli Castrol TSW). See viimane õli on nimelt see mida BMW paneb M seeria autodele.



____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
29.08.2008 at 22:33 1 edit. Last edited 29.08.2008 at 22:45 by Silwer
mart154
 
Mootoriõli valimine
Ära nüüd castroli haibiga liiale ka mine :)
See siinsamas mainitud Liqui Moly on ka väga hea õli. Tõestanud ennast nii mõnegi rallika puhul, millega kokkupuuteid oman.

Sama kasutan ka enda bmw-s :) Ei näe mõtet maksta samade parameetrite, aga uhkema nime eest rohkem.
30.08.2008 at 00:25
Silwer
Mootoriõli valimine
Ma olen kah Liqui Moly kunagi kasutanud aga siis ei olnud mul veel õlirõhu kella autos. Seega ei saa ma seda õli kommenteerida.
Mis ta siis maksab et nii jube odav on? Ma ostan Castrolit tiba üle 200 eegu liitrist (suurest tünnist niristatakse) - ei ole nagu väga karm...

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
30.08.2008 at 01:24
Taavi
Mootoriõli valimine
UM paneb juba mõnda aega Mobil 1-te kõikidele BMW-dele, sh. M-autodele, pole kellelgi veel midagi nihu läinud :)
30.08.2008 at 09:29
hents99
  
Mootoriõli valimine
Mobil 1 peaks kõikse ligilähedasem Castroliga olema, koostise poolest. Mobil 1 on lihtsalt tsipa odavam, seepärast kasutasin ka ise vahepeal mobil 1 õli.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
30.08.2008 at 11:19
kyla
Mootoriõli valimine
Olen kasutanud kolm aastat mingit Automaailmas müüdavat ``R`` nimetusega odavlennu firma täissünt õli , väidetavalt pidi olema tegemist nö. korraliku õliga mida müüakse nii selle ``R`` nimega kui ka mingi õige nimega , pole viitsinud ise uurida milline peaks olema õige nimi , aga jutu kokkuvõtteks seda et eelmisel aastal Bikkernikis oli ka väga soe ilm ja õli temp oli aegajalt 146-148 c ja ei läinud odav õli keema ega muutnud värvi vaid elas kogu pingutuse võidukalt üle , kokku sõitsin seal üle 100 km . G-kompressoreid on läinud 1tk aastas aga selle panen pigem tootja poolt ettenähtust tunduvalt väiksema rihmaratta ja romuilast leitud G-eede kui õli süüks.
PS . Kindlasti ei taha eitada kallimate õlide headust , aga omal antud õliga selline kogemus.
30.08.2008 at 13:30
matukas
  
Mootoriõli valimine
quote:
Silwer:...Mis ta siis maksab et nii jube odav on? Ma ostan Castrolit tiba üle 200 eegu liitrist (suurest tünnist niristatakse) - ei ole nagu väga karm...
Balti Laagris oli 5L kevadel 760 EEK e 152 EEK/L


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
30.08.2008 at 14:37
wirx
  
Mootoriõli valimine
Kui 911 ostsin, siis alguses kasutasin mobil1 5w-40 oli...seda kulutas turbo mootor nii 0.7L 1000km kohta
Hiljemal ajal olen pannud ainult Motul 20w-60 ning kulu langes umbes 0.3L 1000km ja seda ka ringrajal sõites...
Ma arvan, et kõik 20w-60 kvaliteet margid ole head ja sobilikud ringrajale, õlirõhu langust ei täheldanud ka peale 10+ ringi läbimist ühelgi korral.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
30.08.2008 at 17:54
joonas
Mootoriõli valimine
Huvitaks mida S1600 mootoritesse tänapäeval valatakse.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
30.08.2008 at 22:11
Lembit
Mootoriõli valimine
quote:
joonas: Huvitaks mida S1600 mootoritesse tänapäeval valatakse.
Meie valame siingi mainitud Liqui Moly õli.
Hinda on võimalik ka soodsamat saada, kui matukas mainis.
01.09.2008 at 02:36
rolantsik
Mootoriõli valimine
Ma küll ei taha mingit antireklaami teha,kuid Motuli õli kasutades olen ma kaks väga head motot kotti lasknud.
Nüüd olen samuti L&M kasutaja.
01.09.2008 at 20:00
Lembit
Mootoriõli valimine
quote:
rolantsik: Ma küll ei taha mingit antireklaami teha,kuid Motuli õli kasutades olen ma kaks väga head motot kotti lasknud.

...sama siin. Vaevalt, et viga õlis on, ilmelt ei oska teda lihtsalt korralikult kasutada.
01.09.2008 at 20:15
joonas
Mootoriõli valimine
quote:
rolantsik: Ma küll ei taha mingit antireklaami teha,kuid Motuli õli kasutades olen ma kaks väga head motot kotti lasknud.
Nüüd olen samuti L&M kasutaja.

Kas oskad öelda millise nimega ja viskoossusega õli sina kasutasid?

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
01.09.2008 at 23:37 1 edit. Last edited 01.09.2008 at 23:37 by joonas
matukas
  
Mootoriõli valimine
quote:
rolantsik:...Nüüd olen samuti L&M kasutaja.
Kus suitsu, seal õli :D:D Hea huumor.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
02.09.2008 at 00:37
rolantsik
Mootoriõli valimine
quote:
joonas:
quote:
rolantsik: Ma küll ei taha mingit antireklaami teha,kuid Motuli õli kasutades olen ma kaks väga head motot kotti lasknud.
Nüüd olen samuti L&M kasutaja.

Kas oskad öelda millise nimega ja viskoossusega õli sina kasutasid?


Kui õieti mäletan,siis oli vist 10-60 racing
02.09.2008 at 11:30
rolantsik
Mootoriõli valimine
quote:
Lembit:
quote:
rolantsik: Ma küll ei taha mingit antireklaami teha,kuid Motuli õli kasutades olen ma kaks väga head motot kotti lasknud.

...sama siin. Vaevalt, et viga õlis on, ilmelt ei oska teda lihtsalt korralikult kasutada.


No ei tea,BMW mootor läks laiali selle pärast,et kuum õli enam ei määrinud.

Aa ja mis mul veel meelde tuli,ühe vormeli mootori olen ka laiali lasknud,kus M sees oli :)
02.09.2008 at 11:33
Kaido
Mootoriõli valimine
Imelik, mul on Motuliga täpselt vastupidine kogemus. Kunagi oli autoks E36 325 Coupe ja ettenähtud õlid läksid rajal vahtu, mis omakorda põhjustas hüdrotõukurite tiksumise (hiljem juba raginalaadse hääle). Peale kaaneremonti ja tõukurite vahetust probleem säilis, kuid peale esimest laginat vahetasin kaks korda õli ning Motuliga probleem kadus. Peale seda ainult Motuli täissünt ning kõrini täis - vedelusega mängin vastavalt hooajale, enamasti vahetan õli kaks korda aastas - sügisel ja kevadel...
02.09.2008 at 12:39
BlueStang
 
Mootoriõli valimine
kuna ma enam seotud ei pole , siis võin siin foorumiveergudel oma eelistusi ka avaldada - mis muu kui RedLine 10w40 ja sünkrodega manuaalkasti kindlasti MTL
02.09.2008 at 14:54
joonas
Mootoriõli valimine
quote:
Kaido: Imelik, mul on Motuliga täpselt vastupidine kogemus. Kunagi oli autoks E36 325 Coupe ja ettenähtud õlid läksid rajal vahtu, mis omakorda põhjustas hüdrotõukurite tiksumise (hiljem juba raginalaadse hääle). Peale kaaneremonti ja tõukurite vahetust probleem säilis, kuid peale esimest laginat vahetasin kaks korda õli ning Motuliga probleem kadus. Peale seda ainult Motuli täissünt ning kõrini täis - vedelusega mängin vastavalt hooajale, enamasti vahetan õli kaks korda aastas - sügisel ja kevadel...
Millist õli sa enne kasutasid ja millist Motuli õli kasutasid hiljem?


____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
02.09.2008 at 15:35
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Mootoriõli valimine   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.