register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Turvavarustuse teema   1 2 3 4  
Poster Message
uzzac
 
Turvavarustuse teema
seoses HANS-i ja sellest tuleneva uue kiirvi teemaga teeks ettepaneku kõigele teha mingi ühisost ja seeläbi kaubelda ka hinda? niiet kõik kellel HANS-i pole lööks kampa ja sammuks RE kohale plönn näpus :)
02.09.2009 at 11:51
riisiveski
Turvavarustuse teema
quote:
serõi: Mille järgi tuvastatakse seda, kas HANSu kinnitused on tehases või oma kuuri all kiivrile installeeritud?
Esmaselt on kiivril olemas silt (hall/hõbedane, kiivri kuklapoolsel osal), et kiivrile paigaldatud klipid on paigaldatud tootja poolt vasatavlt FIA Standardile 8858-2002. Teine võimalus on kiivril homologatsioonikleebisel olemas seeria nr, mille järgi saab kiivri tootjalt üle küsida, kas on kiiver valmistatud koos HANSu klipsidega või ilma...

http://www.fia.com/en-GB/sport/regulations/Pages/Drivers'Equipment.aspx

____________________________
Be smart. Drive safe. Stay legal.
02.09.2009 at 12:02
rolantsik
Turvavarustuse teema
quote:
serõi: Mille järgi tuvastatakse seda, kas HANSu kinnitused on tehases või oma kuuri all kiivrile installeeritud?

Vot ei teagi,viimasel võistlusel uuris Anti suht hoolega neid klipse minu kiivril.
Vaatasin ise järgi oma kiivrilt,et sinna suht võimatu ise neid klipse panna.Peaks terve kiivri laiali lammutama.
02.09.2009 at 12:06
peep
 
Moderator
Turvavarustuse teema
Minu kiivril on jah spets kleeps selle tõendamise jaoks.
02.09.2009 at 12:06
Jesper
 
Turvavarustuse teema
No minu kiiver on täpselt samasugusena tootmises ka klipsidega ja 2 aasta tagune info oli et Racingexperdis on vastavad pädevuspaberid olemas meestel et võtta valmidusega kiiver, paigaldada klipsid tehase juhendi järgi ja kleepida see kleeps peale. Seda ma täitsa usun et kui tootja pole mõelnud klipside peale siis neid ei saa paigaldada.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.09.2009 at 12:09
Ivalo
 
Turvavarustuse teema
quote:
uzzac: seoses HANS-i ja sellest tuleneva uue kiirvi teemaga teeks ettepaneku kõigele teha mingi ühisost ja seeläbi kaubelda ka hinda? niiet kõik kellel HANS-i pole lööks kampa ja sammuks RE kohale plönn näpus :)
Oleks ka HANS grupiostus osaline, iseasi, kas seda talveks riiulisse seisma on mõtet osta, talvel nagunii hinnad kukuvad. Hetkel tehti hinnaks 11400.-, kuna ostsin kiivri ka.
Mis klipsidesse puutub, siis Jesper sinu kiivri puhul on puhas kleepsude teema ma pakun, kuna tehas karmistas nõudmisi ja edasimüüjad lihtsalt ise enam neid paigaldada ei tohi.
02.09.2009 at 14:49 1 edit. Last edited 02.09.2009 at 14:50 by Ivalo
hall
 
Turvavarustuse teema
quote:
rolantsik:
quote:
serõi: Mille järgi tuvastatakse seda, kas HANSu kinnitused on tehases või oma kuuri all kiivrile installeeritud?

Vot ei teagi,viimasel võistlusel uuris Anti suht hoolega neid klipse minu kiivril.
Vaatasin ise järgi oma kiivrilt,et sinna suht võimatu ise neid klipse panna.Peaks terve kiivri laiali lammutama.

Ja mul oli uurimise all HANS. Kusjuures ma ei saanud aru miks seda üldse uurima pidi kuna HANS pole ju kohustuslik :)


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
02.09.2009 at 15:48 1 edit. Last edited 02.09.2009 at 15:49 by hall
rolantsik
Turvavarustuse teema
quote:
serõi:
quote:
rolantsik:
quote:
serõi: Mille järgi tuvastatakse seda, kas HANSu kinnitused on tehases või oma kuuri all kiivrile installeeritud?

Vot ei teagi,viimasel võistlusel uuris Anti suht hoolega neid klipse minu kiivril.
Vaatasin ise järgi oma kiivrilt,et sinna suht võimatu ise neid klipse panna.Peaks terve kiivri laiali lammutama.

Ja mul oli uurimise all HANS. Kusjuures ma ei saanud aru miks seda üldse uurima pidi kuna HANS pole ju kohustuslik :)



No äkki oled õhtu teleka ees ise valmis selle "hansukese" viilinud :D
02.09.2009 at 16:22
hall
 
Turvavarustuse teema
quote:
rolantsik:

Ja mul oli uurimise all HANS. Kusjuures ma ei saanud aru miks seda üldse uurima pidi kuna HANS pole ju kohustuslik :)



No äkki oled õhtu teleka ees ise valmis selle "hansukese" viilinud :D

Seda küll, aga kui olekski, siis kelle asi see oleks? Praegu võib põhimõtteliselt hobuvankri rangid ka kiivri külge köita ilma et kellelgi midagi öelda oleks :D



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
02.09.2009 at 16:28
uzzac
 
Turvavarustuse teema
see oleks kaunis.

@ honda- ei pea ostma karboon hansu. sport varjant (plastikust) on 8000.-
02.09.2009 at 16:50
Cardo
 
Turvavarustuse teema
quote:
-XR-:
quote:
uzzac: kes võiks eestis müüa Simpsoni kiivreid?

Ise ka kunagi tundsin huvi. Vastuseks sain mitte keegi.
Telli netist parem.
Kui enne proovida tahad, siis on natuke halvasti muidugi.


Ei puutu teemasse, aga sellisest jutust kujunebgi välja, miks keegi ei taha Eestis asju müüa ja miks normaalse hinnaga ei saa.
Tüüpiline eestlane, tahab minna poodi, asja ära proovida ja siis odavalt netist osta, müüjad peaks hakkama asjade proovimise eest head pappi küsima, siis jõuaks ehk ka ostjale pärale, miks peab müüja tellima poodi asju mida käiakse poes proovimas ja lausa teadmisega, et keegi neid nagunii ei osta. Seepärast maksavadgi asjad siin rohkem. Sama lugu on ka rehvidega jne...

Loodan ,et kunagi see küla nimega Eesti näeb ka ninaotsast kaugemale.
02.09.2009 at 17:36 1 edit. Last edited 02.09.2009 at 17:36 by Cardo
Jesper
 
Turvavarustuse teema
Okei, sa paistad asja jagavat, kust seda Simpsoni kama siis näiteks Soomest või Rootsist saab, seal on ju kõik parem ja rohi rohelisem?

Ostaks hea meelega valge Diamondbacki ja siis laseks Kristiine keskuse t-särgipoes teha selle kirja alussärgi peale, siis oleks õige eestlane ja muidu ka ontlik vend.

See on minuarust sada korda juba läbi nämmutatud teema et sõiduvarustus ei tule netist märkimisväärselt odavam, küsimus on hetkel saadavuses/valikus puhtalt.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.09.2009 at 18:02
jaan tatikas
 
Turvavarustuse teema
quote:
uzzac: kes võiks eestis müüa Simpsoni kiivreid?

Lähim maaletooja ... http://simpsonshop.noxshop.se/?category_id=24
03.09.2009 at 10:07
Jesper
 
Turvavarustuse teema
Loll küsimus, aga koduperenaiste foorumisse tundub ka tobe regama minna - kuskohas Tallinnas oleks mõistlik ja soodne lasta kombet, kindaid ja saapaid keemiliselt puhastada? Ja kas selle juures on midagi mida tuleks öelda või nõuda või silmas pidada, et pärast ei saaks tagasi pinnalaotust või muud koledat? Mul tekitab kõhklusi just kinnaste ja saabaste markeering, Lico on FIA koodi sinna mingi vesipildi sarnase asjaga peale pannud ja see silt mureneb igast otsast, ei viitsiks nii totaka asja pärast uusi ostma minna. Või pole see asi nii hull kui pesunõuete silt väidab ja võib teha tavalist käsipesu leige veega?

Kuna pole põhjust olnud kombet magusa vedelikuga niisutada, siis senimaani pole asi nagu teemaks tulnud :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.03.2010 at 23:32 1 edit. Last edited 31.03.2010 at 23:33 by Jesper
rolantsik
Turvavarustuse teema
Rahvas räägib,et saab kodus pesumasinas pesta :D
31.03.2010 at 23:55
Jesper
 
Turvavarustuse teema
Nojah, ma olin kombet ka juba pesumasinasse surumas kui avastasin et seal on mingi pesu kohta käiv silt sees mingite mulle tundmatute hieroglüüfidega, siis dešifreerisin neid Wikipedia abiga pool tundi ja jõudsin järeldusele, et tootja arvates peaks keemiliselt puhastama. Siis lõin põnnama, ikkagi pika puuga mu garderoobi kõige kallim tualett :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
01.04.2010 at 00:01
uzzac
 
Turvavarustuse teema
pesu olen kodus ise pesnud(kindiad, kiivrisukk , aluspesu) saapaid käsitsi ja kombe on käinud näiteks Magistrali keskuse küljes keemilises.
01.04.2010 at 09:11
peep
 
Moderator
Turvavarustuse teema
Suva keemiline teeb selle ära, ise olen Kristiine ja Rocca keskuseid kasutanud.

Samast teemast - kiivri voodri pesemine. Olen ise kasutanud tavalist majapidamisseepi ja väikest harja ning justkui toimib aga võib-olla on paremaid meetodeid või pole hea kiivrit seest vett täis lasta ?
01.04.2010 at 09:28
Cardo
 
Turvavarustuse teema
Miskit poppi :D

http://www.reevu.com/rv.asp
27.04.2010 at 18:00
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Turvavarustuse teema   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.