register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Turvavarustuse teema   1 2 3 4  
Poster Message
-XR-
Turvavarustuse teema
quote:
HrHunt: Märgiks vahele et selle asemel et toolidel neid kahte kilo taga ajada, tasuks hoopis trenni minna peale isukat jõuluperioodi ;)

Eks see tõsi ole, et enda kaalu tuleb ka kindlasti silmas pidada.
A kuna on plaanis väga kerge auto ehitada siis 2 kilo sealt ja 3 teiselt poolt jne annavad lõpuks tuntava vahe kokku.
Kui 2 istet osta, siis see kaaluvahe kohe kahekordistub.

Olen maanteerattaspordiga kaua aega tegelenud ja sealt saab päris koomilisi näiteid tuua.
Seal on kaaluvahed kohe vägagi tuntavad.
Näiteks üks tüüp ostab mingeid 200g kergemaid vidinaid kokku ja maksab nende eest jubedat pappi.
Selle asemel enda kaal 80 pealt näiteks 75kg saada. Lihtsa vaevaga.
Kõige hullem on loomulikult harrastajate klassis.
Seal ostetakse mida iganes kokku ja täiesti kreisi raha eest, aga ise ollakse vormist väljas ja raske jne...
Mäesuusaga on ka see kalli varustuse teema.
07.01.2008 at 16:22 3 edits. Last edited 07.01.2008 at 16:25 by -XR-
HrHunt
Turvavarustuse teema
No eks sellega on nagu ikka, tõde on kuskil vahepeal :) Paar kilo hööveldab päästerõngast maha, paar kilo parema varustuse arvel. Küll aga koomilised vennad kes ostavad miljooni eest kama ja siis kallerdavad seal sees nagu sült jõululaual :D

____________________________

07.01.2008 at 16:43
Jesper
 
Turvavarustuse teema
Vaatasin siin OMP hinnakirja amk.ee lehelt ja üllatusin positiivselt - peakaitsmetega istmetest maksab HA/707 4900krooni ja HA/706 4700 krooni. Kas on mingit põhjust ühte neist teisele eelistada või hoopistükkis mõlemaid vältida? Tahaksin võimaluse korral just peakaitsmetega istet, ja need hinnad on Sparco ja Sabelti vastavate istmete omadest ikka kõvasti paremad.

Ausalt öeldes ma isegi natuke kahtlustan et mul on jälle pdf valetpidi ekraanil või mingit muud konksu :)

Täiendus, HA/706 puhul sain pihta, tegemist on toruraamil istmega, seega on odavus mõistetav. Samas HA/707 on klaasplastist, aga praktiliselt sama hind. Ilmselt on mingi kamm ikka, liiga hea et tõsi olla.
22.01.2008 at 04:43 4 edits. Last edited 22.01.2008 at 04:56 by Jesper
Garfield
  
Turvavarustuse teema
Toruraamil istet tasuks vältida - õigemini mõne inimese kehakuju ei sobi sinna. Aga selle HA/707 kohta ei ole mingit konksu. Tavaline klaasplastist "raske" iste, just sobilik BMW Cup jaoks (hea hind ja homologeering). Mulle meeldiks, kui õlatoed veidi suuremad oleks. Kui istet valite, hea oleks, kui saaksite proovida ja mitte 2 minutit, vaid pool tundi. Vahepeal nihelege seal sees jne.
Teine asi on see, et ma ei tea, kuidas BMW-s jalaruumi, rooli ja käigukangiga on. Mõnede standard-klassi autode juures on probleem, et kui tagapool istuda (mida tagapool, seda parem ehk auto kaalujaotus), ei ulata hästi käigukangini, ja kui siis tool ettepoole panna, on jalad kõverad. Siis ei sobi kõrge reietoega iste ja reite alla on võibolla lisapatja vaja (tõstab põlved veidi kõrgemale).

____________________________
Focus RS
22.01.2008 at 12:05
devilc
Moderator
Turvavarustuse teema
Veidi OT, aga olen oma masinas nüüdseks kolm aastat pea igapäevaselt Momo toruraamil istmetega (T-Frame oli vist mudel) sõitnud. Minu kehakuju jaoks on nad ideaalsed - kuna puudub klaasplastist istmepõhi (selle asemel on istme all lihtsalt kergelt venivad kummiribad), on nad küllaltki mugavad ja pehmed.

Samas kahtlustan, et turvalisuse koha pealt on *plastist istmed paremad?
22.01.2008 at 12:54
MESHUGGAH
  
Turvavarustuse teema
Minu arust toruraami istmed on mugavamad, nad painduvad. Nendega on igapaev soita parem. Ja kellel vanad kondid ja kover selgroog-ideaal. Ma lahen tana voi homme uurin mis AMKl veel pakkuda on. ja mis hinnaga.

____________________________
www.angelar.ee
22.01.2008 at 13:14
-XR-
Turvavarustuse teema
Tohoh. Toruraamiga istmed siis painduvad rohkem või mis asja? Nagu "kottistmed"? Siis peaksid rajal just halvemad olema?

Ma pole kunagi üheski toruraamiga istmes istunud.
22.01.2008 at 13:23
Silwer
Turvavarustuse teema
Mina olen sõitnud nii toruraamiga kui ka fiibrist istmega ja viimane on rajal parema mulje jätnud. Seda just siis parema "tagumikutunnetuse" pärast. Aga linnasõiduks on vist tõesti toruraamiga iste väheke mugavam, kuna ta ei ole nii jäik.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
22.01.2008 at 13:45
devilc
Moderator
Turvavarustuse teema
Silver võttis suht hästi kokku. Sisuliselt on nii, et kõik asjad, mis mugavust suurendavad, kipuvad veidi tagumikutunnetust vähendama. Aga mingit painduvust ma pole küll täheldanud - pigem on seda tunda klaasplastist istmetel.
23.01.2008 at 02:20
MESHUGGAH
  
Turvavarustuse teema
Kaisin AMKs OMP istmed: HA 707E maksab nuud 6000.- eek, HA 706 5576.-eek, HA 743 8825.- EEK ja parim kinnitus HA 832 766.-eeku. Kohapeal ei ole, tellimuse peale kord kuus tuuakse. Ise olen suht peenike, istusin seal samas angaaris prooviks uhte voiduGolfi istmesse (mis pidi koige vaiksem olema) ja ta oli lai mu jaoks, rihmad voibolla aitaksid aga neid polnud, ei saa vaita.

____________________________
www.angelar.ee
28.01.2008 at 02:42
Silwer
Turvavarustuse teema
MESHUGGAH - mine proovi seda Bimarco istet, see on suht kitsas.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.01.2008 at 10:30
MESHUGGAH
  
Turvavarustuse teema
Silwer A mul oli just plaanis sulle helistada ja kusida millal ma su istet saaks proovida? Voi kuhu sa tahtsid mind saata seda proovima? Ma lahen veel Sparcosse LICO istmeid vaatama.

____________________________
www.angelar.ee
28.01.2008 at 11:18
hall
 
Turvavarustuse teema
Muide,
kui keegi on soetamas endale kiivrit, siis mul on pakkuda üks päris heas korras Sparco Formula kinnine kiiver (vist kõige levinum Sparco kinnine kiiver, sparco.ee kirjutab, et kõige populaarsem valik ringrajale). Homologeeringud ja möllud kehtivad (peaks olema BSI 6658-85).

Letihind Sparco maaletooja juures 7 340 krooni: http://www.sparco.ee/racing.htm

Minu hind 4 000 krooni.

Välja näeb selline:



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.01.2008 at 19:49
-XR-
Turvavarustuse teema
quote:
serõi: Muide,
kui keegi on soetamas endale kiivrit, siis mul on pakkuda üks päris heas korras Sparco Formula kinnine kiiver (vist kõige levinum Sparco kinnine kiiver, sparco.ee kirjutab, et kõige populaarsem valik ringrajale). Homologeeringud ja möllud kehtivad (peaks olema BSI 6658-85).

Letihind Sparco maaletooja juures 7 340 krooni: http://www.sparco.ee/racing.htm

Minu hind 4 000 krooni.



Mis mõõt on ja miks maha müüd? Visiir on kriimudeta? Avariid teinud pole (vist oled)?
28.01.2008 at 19:52 1 edit. Last edited 28.01.2008 at 19:52 by -XR-
hall
 
Turvavarustuse teema
quote:
-XR-:
quote:
serõi:


Mis mõõt on ja miks maha müüd? Visiir on kriimudeta? Avariid teinud pole (vist oled)?

Suurus L või XL (hetkle pole kiivrit käepärast ja peast 100% ei mäleta). Müün sellepärast, et ostsin eelmisel suvel uue kiivri, millel on HANSu kinnitused ja sisseehitatud side. Visiir on väga vähe kasutatud, kuna autoga sõitmisel võtsin selle küljest ära. Suvel kui paar korda kiivrit bikega sõitmisel kasutasin, panin ka visiiri külge. Autospordisavariide ajal on see kiiver peas olnud, aga see ei oma tähtsust kuna kiiver pole ühtegi lööki saanud (pole nii hullu laksu õnneks pannud, ptüi, ptüi, ptüi!)

Ilma visiirita näeb asi välja selline:


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.01.2008 at 21:17
-XR-
Turvavarustuse teema
Mis neil tsiklikiivritel (millega tavalisel tänaval sõidetaks) ja autospordi kiivritel peale tulekindluse ja homologeeringu vahet on?
Tsiklikiiver on mingi 5 korda odavam. On ta siis nõrgem ka või raskem või ebamugavam vms?
28.01.2008 at 21:30
hall
 
Turvavarustuse teema
quote:
-XR-: Mis neil tsiklikiivritel (millega tavalisel tänaval sõidetaks) ja autospordi kiivritel peale tulekindluse ja homologeeringu vahet on?
Tsiklikiiver on mingi 5 korda odavam. On ta siis nõrgem ka või raskem või ebamugavam vms?

Ei tea. Samas ei ole lubatud ametlikult seda autospordikiivrit siklisõitmisel kasutada :S

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.01.2008 at 21:51
JustMe
Turvavarustuse teema
Korralik tsiklikiiver pole kaugeltki 5 korda odavam. Odavad maksavad 2000+ krooni, nagu sparco odavam ots ning kallimad üle 10. Ega vist muud vahet pole , peale selle, et usun et tsikli kiiver on vaiksem. Teatud standarditele peavad nad mõlemad vastu pidama ning lööki taluma.
quote:
-XR-: Tsiklikiiver on mingi 5 korda odavam. On ta siis nõrgem ka või raskem või ebamugavam vms?


____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
28.01.2008 at 22:35
MESHUGGAH
  
Turvavarustuse teema
Suur vahe on materjalides ja mitmest tukkist on kiiver kokku pandud. Kallimad on uhest tukkist. Kaalu vahe on suur. Tsikli kiivrid on suurema visiiriga.
Kaisin tana LICO istmeid Sparcos proovimas. LICO on SPARCO vaikevend. Ja tegelikult LICO Interlagos on sama mis Sparco REV. Isegi homologeeringu andmed ja kleepsud on neil identsed, ainult kirjad riie peal on erinevad. Interlagos oli hinnaga 4500 (viimane). REV 6000 eeku. Interlagos oli 0,5-1cm laiem!!! Ja muuja vaitis et nad on uhesuurused, et teisi lihtsalt ei tehta. Odav koopia?

____________________________
www.angelar.ee
29.01.2008 at 00:58
-XR-
Turvavarustuse teema
Tea kas see on ikka piisavalt tulekindel pesu?
Tuleb vbl järgmistesse FIA reeglitesse sisse, kõikidele kohustuslikuks.

link
14.02.2008 at 01:56 3 edits. Last edited 14.02.2008 at 01:58 by -XR-
Cardo
 
Turvavarustuse teema
quote:
-XR-: Tea kas see on ikka piisavalt tulekindel pesu?
Tuleb vbl järgmistesse FIA reeglitesse sisse, kõikidele kohustuslikuks.

link


Sa oled vastik inimene, XR !!
Sinupärast ma jään veel tööle hiljaks kah :D
14.02.2008 at 09:39
matukas
  
Turvavarustuse teema
XR valis ka muidugi õige sisu. Kogu kooslus sõidab IRL sarjas kuuldavasti ka kiiresti :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
14.02.2008 at 10:25
-XR-
Turvavarustuse teema
Kuna kõik kõvemad varustuse tootjad on Itaaliast pärit, siis äkki teist keegi on sattunud mõnda suuremasse nn. racing stuffi kaubamajja Itaalias?
Äkki seal on mõni vääga suur ja tore koht?

Ma isegi imestasin, et nad kõik on Itaaliast:
Sparco
Momo
OMP
Sabelt
Stilo

26.06.2008 at 16:46
hents99
  
Turvavarustuse teema
Mina võin pakkuda nt Sandtler kataloogi tooteid.
Hinnad on minu arust päris head.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
26.06.2008 at 17:30
-XR-
Turvavarustuse teema
quote:
hents99: Mina võin pakkuda nt Sandtler kataloogi tooteid.
Hinnad on minu arust päris head.

Mu meelest seal on just küllaltki kirved hinnad.
Võrdle näiteks selle kohaga:
http://www.rallyshop.it
26.06.2008 at 18:08
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Turvavarustuse teema   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.