register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Turvavarustuse teema   1 2 3 4  
Poster Message
Jesper
 
Turvavarustuse teema
Ma soovitaks soojalt selga käivat varustust mitte tellida, mul olid kõik varem valmis vaadatud mõõdud selga proovides valed, alates pesust mis oli L asemel M ja lõpetades kombega, mis oli jälle numbri võrra suurem kui arvatud. Ainult jalatsid läksid täppi, kiivri ja kinnastega ma üldse ei üritanudki :)

Samas nii ääremärkuse korraks mainiks, et ma absoluutselt ei taipa mis nipiga on võimalik kuumas autos seda varustust (Sparco odavaim kombe ja kinnine kiiver, Lico pesu, kindad ja saapad) kanda ja mitte minestada. Ma proovisin komplekti selga ja selleks ajaks kui kiivri pähepanekuni jõudsin oli selg juba märg. Võibolla on see odava pesu viga, aga tunne on nagu nailonsuka sees istuks, nullhingamine.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
26.06.2008 at 21:08 2 edits. Last edited 26.06.2008 at 21:14 by Jesper
-XR-
Turvavarustuse teema
quote:
Jesper: Ma soovitaks soojalt selga käivat varustust mitte tellida, mul olid kõik varem valmis vaadatud mõõdud selga proovides valed, alates pesust mis oli L asemel M ja lõpetades kombega, mis oli jälle numbri võrra suurem kui arvatud. Ainult jalatsid läksid täppi, kiivri ja kinnastega ma üldse ei üritanudki :)

Samas nii ääremärkuse korraks mainiks, et ma absoluutselt ei taipa mis nipiga on võimalik kuumas autos seda varustust (Sparco odavaim kombe ja kinnine kiiver, Lico pesu, kindad ja saapad) kanda ja mitte minestada. Ma proovisin komplekti selga ja selleks ajaks kui kiivri pähepanekuni jõudsin oli selg juba märg. Võibolla on see odava pesu viga, aga tunne on nagu nailonsuka sees istuks, nullhingamine.

Sparco, Lico jms tooteid võib alguses Eestis proovida ja pärast väljamaalt odavamalt ära tellida.
Sul joogivoolik ja paak on ikka autosse installitud?
26.06.2008 at 22:21 1 edit. Last edited 26.06.2008 at 22:22 by -XR-
Jesper
 
Turvavarustuse teema
See selga proovimine ja ära tellimine on müüja suhtes nats nõme ju. Rääkimata sellest, et hinnavahe on tegelikult marginaalne, kui mitte poe kasuks. Mul läks kogu selgakäiv kraam maksma 13500 krooni, kusjuures kiivri võtsin sellise kereauto mudeli mida hing ihaldas, oleks tavalise lahtisega leppinud, siis saanuks veel paar tuhat odavamaks.

Ma muidu olen kõva tellimise ja eBay fänn, nii et selle ülal kirjeldatud arvamuseni jõudmiseks kulus palju aega netis välismaa hindu uurides.

Joogivoolikut ei julge installida, sest muidu tuleb ka üks teine voolik installida ja seda pole ju kuhugi vedada. Näotu ju kui siristad järsku näiteks stardieelses kurvis kalli taga sõitva kaasvõistleja ratta alla vedelikku :evil

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.06.2008 at 03:34 1 edit. Last edited 27.06.2008 at 03:37 by Jesper
ICE
  
Turvavarustuse teema
Jesper nii hull see ka ei ole, ega see Le Mans pole. Cupis on 15 ringi, mis ajaliselt teeb 20minti. Nii kaua jõuab ometi "kinni" hoida :) Minuarust see hinnasuhe on sellel joogisüsteemil päris hea, kuna palav hakkab kindlasti.

Aga selles suhtes on sul õigus, et see pole üldse eetiline Eesti müüja juures asju proovida ning siis välismaalt tellida. Ning siis imestatakse, et miks meil siin laoseisud kesised on ja hinnad kallid. Ise tahate anda oma raha a la Itaaliasse, kuigi võiks natuke sellest jätta siia. End of OT.

____________________________
Petrolheads.ee
27.06.2008 at 09:12
-XR-
Turvavarustuse teema
quote:
DC ICE: Jesper nii hull see ka ei ole, ega see Le Mans pole. Cupis on 15 ringi, mis ajaliselt teeb 20minti. Nii kaua jõuab ometi "kinni" hoida :) Minuarust see hinnasuhe on sellel joogisüsteemil päris hea, kuna palav hakkab kindlasti.

Aga selles suhtes on sul õigus, et see pole üldse eetiline Eesti müüja juures asju proovida ning siis välismaalt tellida. Ning siis imestatakse, et miks meil siin laoseisud kesised on ja hinnad kallid. Ise tahate anda oma raha a la Itaaliasse, kuigi võiks natuke sellest jätta siia. End of OT.

Kui siinne hind tõesti väga tugevalt kallim on, eks ma siis ütlen ka müüjale, kui ta ei saa hinnast kuidagi alla, siis see on minu valik, kust ma ostan.
Aga muidugi, kui Eesti hind on suht sama, mitte poole kallim, siis tasuks Eestist võtta.
Käibeka saab nagunii tagasi, kui ettevõttele osta.

Ärge seda Eestis proovimise ja väljamaalt ostmise juttu tõsiselt võtke. Ma pole niimoodi kunagi teinud ;)
27.06.2008 at 09:27 1 edit. Last edited 27.06.2008 at 10:20 by -XR-
ICE
  
Turvavarustuse teema
quote:
siis see on minu valik, kust ma ostan

Absoluutselt tõsi. Märgatav hinnavahe natukenegi laiatarbekaubal pole tihtipeale loogiliselt seletatav. Tänapäeval on logistilised kulud ka suht väikesed, et hinnavahet kasvõi selle kaela ajada.



____________________________
Petrolheads.ee
27.06.2008 at 10:04
anryo
  
Turvavarustuse teema
Hinnavahe tuleb sellest, et hulgi on odavam. Kui kaupluse kulud on suures osas sarnased, siis on ju loogiline, et kauplus, kes müüb rohkem, saab marginaali madalama hoida, ja vastupidi, et summa jääks sama.
Seepärast ongi Eesti hinnad kõrgemad. Lisaks, on netikauplusel ka vähem kulusid, kui "müüjaga" kauplusel.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
27.06.2008 at 12:11
hents99
  
Turvavarustuse teema
See kallis hind on pigem Eesti asi. Kuna läbimüük on suhtkoht väike, siis lüüakse päris suured käärid vahele. Sama lugu ka tuuningpoodidega Eestis.
Nt Keisei müüb väga hea hinnaga, ostjaid leidub hulganisti.

Kuna ma ise vaikselt ajan seda tuuningu rida, siis tean enamvähem, kes ja mida ja kui kallilt müüb.

Huvitav lugu on ka sellega, et nt brändi maaletoojad pakuvad asju hoopis kallimalt kui tuuningpoed, kes võtavad oma kauba mõnest muu riigi tuuningpoest. Ikkagi saab soodsamalt.
Ja teades edasimüüja hindu ja letihindu, siis paneb muigama küll.

Sellesmõttes, et ma ei ütle midagi halvasti, äri ongi ju kasusaamise eesmärgil, aga paljud ostjad hakkavad vaatama kaugemale kui Eestisse just kallimate hindade tõttu. Eriti harrastajad.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
27.06.2008 at 13:09
matukas
  
Turvavarustuse teema
Vahelepõikena võin märkida, et mul ükskord USA-st jalgrattale ketaspiduri sadulat tellides oli imestus suur, kui sain kangema pidurisadula. Karbi peal oli minu tellitud asja kirjad ja kirjeldus aga karbis oli vingem asi. Mis te arvate, kas saatsin kauba tagasi? :) Igatahes juhtub netipoodidel ka selliseid apse.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
27.06.2008 at 13:12
Jesper
 
Turvavarustuse teema
No mina ei leidnud netipoodi, kust ma oma kama (jutt käib siis endiselt sõitja varustusest) odavamalt oleks saanud, seega saab ka Eestis asju normaalse hinnaga poes müüa. Ma ausalt öeldes enam ei taha väga nõustuda selle jutuga et Eestis on kallis kuna ostjaid ei ole ja nii edasi. Kuna pood kus on asjad letis teeb inimesele tänavalt parema hinna kui kataloogikaupmees kellega suhtlemise otsa tuleb arvestada närvikulu stiilis "see nädal ei tulnud kaupa, tule järgmine nädal uuesti", siis sry kataloogiärikad, äkki olete vale ala valinud.

Ma olen muidu hästi positiivne selle suhtes kui asi areneb ja poode ja muidu müügikanaleid kodumaale juurde tuleb, aga ma ei jaksa oma rahakotiga käia ja kõigi veltside usaldusväärsust, tarne kiirust jms läbi testida, nii et paratamatult laieneb osade soss-müüjate juures saadud halb kogemus mingil määral ka teistele.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.06.2008 at 13:21 2 edits. Last edited 27.06.2008 at 13:27 by Jesper
Ivalo
 
Turvavarustuse teema
Kas enamus BMW Cupi sõitjaid on oma varustuse Racingexperdist soetanud? On sealt võimalik kellegi kaudu mingit soodukat ka saada kui kogu komplekt võtta? Või oleks mõistlikum üheks sõiduks varustus laenata ja talvel kui hinnad ehk madalamad, omale vajalikud jubinad kokku osta? Kiire kalkulatsiooniga sain headest asjadest (pesu, kombe, kiiver, kindad, Hans) üsna kiirelt 30k kokku, tiba palju nagu tundub, või on see ok?
06.08.2009 at 23:11
Jesper
 
Turvavarustuse teema
Mina sain Racingexperdist üpris mõistlikud hinnad lihtsalt nii et läksin ja kurtsin muret et oleks vaja ühte ja teist ja kolmandat ja siis kutid ise soovitasid et mida neil sel hetkel hea hinnaga saaks. Põhitrikk on selles et eelmise aasta kombed ja värgid on alati odavamad kui jooksvad mudelid. Noh ja loomulikult komplekti korraga võttes pandi väike ümardus veel otsa, pluss veel väga mõnusad Peltori päikseprillid :)

Ma ei tea kust sa selle 30k saad, hetkel nende lehelt ma vaatan et:
- Lico Jade kombe 4550.-
- Lico Race High saapad 1715.- (mulle meeldivad isiklikult kõrged, madalad on veel 350.- võrra odavamad)
- Lico Base kindad 665.-
- Lico peasukk 350.-
- Lico alussärk 860.-
- Lico püksid 685.-
- Puma sokid 290.-
- Sparco Rally kiiver 4500.- (sooduspakkumiste all)
- HANS klipside paigaldus 1000.- (mulle pakuti seal seda hinda kiivrit ostes, mis täna toimub ei tea)
- HANS ise 8000.-
----------------------------------
Kokku: 22615.-

Ma arvan et mine kohale ja lase pakutav ette näidata, ega kohe ei pea ju ostma. Põhimõtteliselt võid HANSi ostu ka järgmisesse aastasse jätta, et äkki on näiteks aasta lõpus mingi sooduskampaania või õnnestub kuskilt välismaalt hea hinnaga tellida vms.

Enamuse osas ei oska midagi arvata, suht erinevat varustust on. Näiteks Alpinestars on poodiumil väga popp viimasel ajal, aga ma ei tea kust seda saadakse :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.08.2009 at 02:21 2 edits. Last edited 07.08.2009 at 02:23 by Jesper
rlracing
Turvavarustuse teema
Saksa Auto pakub OMP ja Alpinestari,tasub sealtki uurida.
07.08.2009 at 08:48
peep
 
Moderator
Turvavarustuse teema
Ma pole küll mingit hinnavõrdlust teinud aga pakuks, et Alpinestars'i asjad on kallimad kui Lico...

Kuna Sa auto juba ostsid, siis ei näe varustuse laenutamisel mõtet. HANS ei ole kohustuslik, selle võid hiljem juurde osta.

Racingexpert ei ole mingi suur kaubamaja, seal on kaks meest leti taga, mine ja räägi nendega. Soodukat saad kindlasti aga kõik on muidugi suhteline. Igatahes välismaa poed, kus ma käinud olen, odavamalt ei müü.

Edit: mul endal on Alpinestarsi varustus ja väga hea tundub ehk tasub SA poest ka läbi astuda.
07.08.2009 at 10:21 1 edit. Last edited 07.08.2009 at 10:26 by peep
Jesper
 
Turvavarustuse teema
Jep, entry level pole küll kuskil odavam, mingis kõrgemas hinnaklassis võib-olla on erinevusi.

Kaks praktilist soovitust ka, mis ilmselt kõigi jaoks peale minu on ilmselged :), aga igaks juhuks siiski mainin. Osta korralik kott kiivri jaoks, hea kui sinna mahuks ka ülejäänud varustus kenasti ära ja kiivri jaoks on eraldi pesa, teeb elu meie "välitingimustes" way mugavamaks, säästab kiivrit ja väldib olukorda kus ei saa peale kuna näiteks sokk või kinnas on kadunud. Ja paigalda autosse kaassõitja koha peale mingi konks või võrk kiivri riputamiseks, kui juba pole, siis ei pea parc fermest minema sõites vms olukorras kiivrit põrandale panema ja säilib kaubanduslik välimus.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.08.2009 at 11:05 2 edits. Last edited 07.08.2009 at 11:11 by Jesper
Ivalo
 
Turvavarustuse teema
Ok, tänud soovituste eest. Ma ise piilusin Sparco varustust, ju siis see on kallim kui Lico. Igal juhul lähen hüppan Saksa Autost ka läbi, sinna kanti ülevaatusele nagunii minek, eks näis mis juttu ülevaatuse onud räägivad.:)
07.08.2009 at 12:19 2 edits. Last edited 07.08.2009 at 12:20 by Ivalo
Umbertto
 
Turvavarustuse teema
Jesperi soovitused on asjakohased- kiivri kott vaata selline, et ka Hansu`le koht oleks. Väga mugav, muu pudipadi, kindad, sukad, jms mahub sinna ka ilusasti sisse. Parim asi kui on kuhugi sõitma minna, kasvõi trenni - autos pole kümmet pisikest kotikest, vaid üks asjalik. Ise ostsin selle RE-st.
07.08.2009 at 17:26
uzzac
 
Turvavarustuse teema
kes võiks eestis müüa Simpsoni kiivreid?
01.09.2009 at 16:32
-XR-
Turvavarustuse teema
quote:
uzzac: kes võiks eestis müüa Simpsoni kiivreid?

Ise ka kunagi tundsin huvi. Vastuseks sain mitte keegi.
Telli netist parem.
Kui enne proovida tahad, siis on natuke halvasti muidugi.
01.09.2009 at 23:44
uzzac
 
Turvavarustuse teema
selles põhi keiss ongi et tahaks potti pähe ka ikak proovida ennem. lisaks oleks huvitav teada kas sellele keegi hansu klipse ka pakub.
02.09.2009 at 09:03
Umbertto
 
Turvavarustuse teema
quote:
uzzac: selles põhi keiss ongi et tahaks potti pähe ka ikak proovida ennem. lisaks oleks huvitav teada kas sellele keegi hansu klipse ka pakub.

Naised turul rääkisid (st et kuskil rajaääres oli juttu), et enam ei ole legal hiljem külge pandud HANSu klipsid. Ainult otse vabrikust tulnud variandid on lubatud. Kontrolli see üle enne kui seada teed lähed, muidu võib juhtuda et see kiiver ei tohi HANSuga koos olla.
02.09.2009 at 09:44
uzzac
 
Turvavarustuse teema
teada jutt see :) aga aitäh hoiatamast
02.09.2009 at 10:12
Ivalo
 
Turvavarustuse teema
Racingexpertist saadud info põhjal täpselt nii ongi, kas tehasesse tagasi ja seal paigaldatakse klipsid (praktiliselt sama kallis kui klipsidega kiiver), või ostad kohe klipsidega. Muid variante pole.
02.09.2009 at 10:15
Jesper
 
Turvavarustuse teema
Oh kräpp küll. Ma just arvestasin kiivrit ostes et kunagi lasen klipsid juurde panna.

Btw, ma pole veel jõudnud uurida aga tulesummutussüsteemiga on ka mingi kamm, kuna 2 aastat on täis, peab selle mingisse saja FIA serdiga asutusse kontrolli saatma vms.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.09.2009 at 11:22 1 edit. Last edited 02.09.2009 at 11:23 by Jesper
hall
 
Turvavarustuse teema
Mille järgi tuvastatakse seda, kas HANSu kinnitused on tehases või oma kuuri all kiivrile installeeritud?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
02.09.2009 at 11:51
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Turvavarustuse teema   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.