register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW E36 325i CUP   .. 5 6 7 8 9 10 11  
Poster Message
Alberto
BMW E36 325i CUP
Äkki sõidaks originaal peaülekandega, üks mure vähem.
12.11.2007 at 22:12
matukas
  
BMW E36 325i CUP
quote:
Alberto: Äkki sõidaks originaal peaülekandega, üks mure vähem.
Et siis 3,15 või?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
13.11.2007 at 00:14
Jesper
 
BMW E36 325i CUP
Äkki mängiks siis natuke paberil auto ehitamist ka, saab huvitavat infot. Mingil määral on sellest muidugi juba juttu olnud ka, aga mind huvitaks just BMW fanaatikute hinnang, seda ma ei leidnud.

Auto ise: ma pole küll veel jõudnud füüsiliselt ühtki autot vaadata, aga selliseid masinaid millel mingi tiib, kapott või stange muust kraamist eri värvi või muud sellised tavaostjat heidutavad puudused küljes on, liigub 30k eest küll. Ok, avariilise auto ostmine on risk, aga samas sisu, valgete suundade ja muu sellise populaarse mudru müügist saab ka vast mõned tuhanded tagasi. Leedu ja muud sõbralikud riigid veel lisaks. Ma panin enda jaoks paika et 30k.

Turvapuur - 15k, ise vist ei tee siin suurt midagi ära

Pidurid:
- Kettad esimene 295, tagumine 211, kokku seega jämedalt 1000kr (ladu24.ee). Ma isiklikult ei usu et neist super-hüper-zimmerpower ketastest peale juhi enesetunde kohendamise erilist tolku on, kui keegi arvab teisiti siis... noh eks see ole näha :)
- Klotsid Ferodo DS esimesed 1713 tagumised 1327, kokku siis 3k ringis (ladu24.ee)
- Remondikomplektide hindadest ma seal lehel täpselt aru ei saa (on mingi remondikomplekt ja siis tihendikomplektid), aga tundub et 1500 krooniga peaks kõik neli nurka üle käidud saama
- Stock pidurivoolikud on 500 krooni komplekt (ladu24), teraspunutisega 2200-2800 (eBay.de)
- Peasilinder? Vajab tihti remonti või on tõenäosus saada korralik?
- Piduriõli Ate Blue Racing 296 liiter (ladu24.ee), pakuks lambist et seda läheb vaja 2 liitrit, seega 600kr
---------
8900

Sidur:
- Kogunemisel oli juttu mingist Luk-i korvist ja labadega kettast, korv maksab 1239 (autoosad.ee) aga ketta hinda ma kuskilt ei leidnud, täpsustage keegi. Täislaks sportsidur on eBays 600 eurot.
- Survelaagrid on 300-600 (autoosad.ee), ma ei tea mis neil vahet on
---------
1500 (panen lõppsummale reaalsuse huvides 1500 ketta jaoks juurde)

Veermik:
- Powerflex pukside komplekt 7k (olin laisk ja võtsin hinna siitsamast teemast eespoolt, ei viitsinud ise kokku liita seda kõike)
- Rattalaagrid esimene 900 tagumine 400 (autoosad.ee) (vist ei vaja üldjuhul vahetust?)
- Esisilla šarniirid 300+250 krooni üks pool, kokku 550
- Rooliotsad 250kr tükk (ladu24)
- Need esimesed stabika otsad või asjad 200kr tükk ees kokku siis 400kr, samas ma ei saa sealt realoem lehel aru kas neid pikki ja lühikesi on mõlemaid vaja või on nad alternatiivid? Ma ei kujuta ette miks stabikas peaks 4 liigendiga kinnituma, aga kui need kõik on vajalikud, siis kokku 800
- tagasillas ma ei suutnud midagi peale pukside tuvastada
- veljed: mingi 4k peaks vast piisama?
---------
16000

Vedrustus:
- Amortide-vedrude kohta ma ei tea nende variantide hindu mis seal kokkusaamisel jutuks olid, aga mingi 12k peaks ehk piisama? Targemad täpsustavad ehk.
- Ülemine tugilaager ees 500 taga 150, kokku siis 1300
---------
13300

Mootor:
Õnneks on mootor ketiga, nii et rihma vahetama ei pea. Nimekiri on tõenäoliselt poolik.
- 8 liitrit õli peaks olema ~1000kr ringis? Ma pole kursis mis õli sinna läheb.
- Õlifilter 80kr
- Veepump 700kr
- Mida selle kiilrimaga teha tuleb? Rihm ise on 300, aga seal on veel p***etäis pinguteid ja värke, mis neist veel kuluvad?
- Õhufilter 120kr
---------
3200

Kere:
- Esispoila 1500 (Xjani pakkumine siin teemas)
- Alumiiniumist tagatiib 1500 (kiire turu-uuring streetrace.org-ist :D, muidugi ma ei kujuta ette kas neid jurakaid üldse töötama on disainitud)
- Strutbar, ei kujuta täpselt ette, mingi 1000? Ilmselt võib selle vabalt ise ka teha.
- Põhjakaitse, teha lastuna paar tuhat jällegi, samas ma ei näe põhjust mis takistaks seda ise tegemast.
- Kapotikinnitused olid vist mingi 250 krooni paar kui mu mälu nüüd ei peta, neli tükki siis 500.
---------
6500

Huhh, veel midagi? Mul aju juba suitseb.
Kokku siis 95900.

Töörahast ma ei tea midagi, pole mingi 5 aastat või nii üheski teeninduses käinud, aga küllap on enamik töödest võimalik ise ära teha. Muidugi äkki mingeid veermikku juppe ei saa põlve otsas vahetada, targemad kommenteerige.

Täiendus: loomulikult on see kogusumma worst case scenario ja tõenäoliselt ei pea kõiki pulki kohe vahetama tormama, aga minu eesmärk oli umbes kaardistada erinevate kuluosade hinnad, et näiteks ostmisel teaks vaadata et mis juppe on kallis vahetada ja kui palju erinevate vigade eest hinda alla kaubelda :)
13.11.2007 at 01:59 2 edits. Last edited 13.11.2007 at 02:14 by Jesper
raix_
BMW E36 325i CUP
Üldiselt kui tuuningjuppe mitte arvestada, siis soovitan kasutada nt sillas Lemförderi toodangut (samad jupid keerab külge ka UM), Aavest, bemmifoorumist kodanikult (kasutaja Janek) jne saab need põhim 2x odavamalt kätte ka kui esindusest. Neid Itaalia kõige odavamaid asju kasutada ei soovi, need ei kesta tänavalgi, mis siis veel ringrajast rääkida.

Samuti omale meenus, et peale ca 10-t ringi (väikest) saugal kippus hoopis pidur pehmeks minema. Siduriga mingit anomaaliat ei esinenud, et seda peaks kohe vahetama hakkama.
Kaido veel kunagi rääkis, et E36-te annab mingeid E30 M3 pukse paigaldada, mida täpselt ning kas reeglitega on see lubatud - seda peab uurima.

Imo peaasi et veepumba ära vahetad, see et kas ta on plastik (nagu enamusel) või metallist - uuena pole sellel suurt vahet.
Karterisse on soovitav paigaldada lisaseinad või kasutada väga head õli, et mootor peale 5-te ringi "tiksuma" ei hakkaks. Õliga võib arvestada ja ca 8L. Aga head Castroli vms mahlad kipuvad vist sinna 200EEK+ liiter olema. Et pigem siis kokku ca 2K.

Kui soovid kogu rihmavärginduse (koos rullikutega) ära vahetada (mis on soovitav teha koos veepumba ja termostaadiga ~1K), siis see maksis suurusjärk 2.5K (lemförded jupid).

Aga laias plaanis on E36 jupid ikka väga odavad :)
13.11.2007 at 09:33
mart154
 
BMW E36 325i CUP
quote:
raix_:
Kaido veel kunagi rääkis, et E36-te annab mingeid E30 M3 pukse paigaldada, mida täpselt ning kas reeglitega on see lubatud - seda peab uurima.


saab panna e30 esimese õõtsa. ja seda siis e36 m3 eksentrilise puksiga.
13.11.2007 at 10:36
vvt
  
BMW E36 325i CUP
quote:
Jesper: Pidurid:
- Kettad esimene 295, tagumine 211, kokku seega jämedalt 1000kr (ladu24.ee). Ma isiklikult ei usu et neist super-hüper-zimmerpower ketastest peale juhi enesetunde kohendamise erilist tolku on, kui keegi arvab teisiti siis... noh eks see ole näha :)
- Klotsid Ferodo DS esimesed 1713 tagumised 1327, kokku siis 3k ringis (ladu24.ee)
- Remondikomplektide hindadest ma seal lehel täpselt aru ei saa (on mingi remondikomplekt ja siis tihendikomplektid), aga tundub et 1500 krooniga peaks kõik neli nurka üle käidud saama
- Stock pidurivoolikud on 500 krooni komplekt (ladu24), teraspunutisega 2200-2800 (eBay.de)
- Peasilinder? Vajab tihti remonti või on tõenäosus saada korralik?
- Piduriõli Ate Blue Racing 296 liiter (ladu24.ee), pakuks lambist et seda läheb vaja 2 liitrit, seega 600kr
---------
8900


Neid 295 krooniseid kettaid saad ringrajakasutuse juures vist iga etapi järel vahetada. Ka puudub sisuline mõte osa 500 krooni eest B-osa whoknows pidurivoolikuid, kui OEM omad maksavad 700 alla. Sama käib ka supordi remondikomplektide kohta - originaalid maksavad 200/kr nurk ja nende paigaldamisega ei kaasne tagurpidi murtud sõrmeküüsi.


quote:
Sidur:
- Kogunemisel oli juttu mingist Luk-i korvist ja labadega kettast, korv maksab 1239 (autoosad.ee) aga ketta hinda ma kuskilt ei leidnud, täpsustage keegi. Täislaks sportsidur on eBays 600 eurot.
- Survelaagrid on 300-600 (autoosad.ee), ma ei tea mis neil vahet on
---------
1500 (panen lõppsummale reaalsuse huvides 1500 ketta jaoks juurde)

Sachsi sportsidur maksab siiski 15K ringis (type 240 oli igatahes Aaves 19K). Nende 1200 krooni maksvate hunõus korvide paigaldamisel puudub sisuline mõte. Pigem otsida, milline M3 sidur sinna külge istub - need on tugevdatud lamellidega ja jahutusavadega korvis, kuid siiski sportsidurist nii poole odavamad.

quote:
Veermik:
- Powerflex pukside komplekt 7k (olin laisk ja võtsin hinna siitsamast teemast eespoolt, ei viitsinud ise kokku liita seda kõike)
- Rattalaagrid esimene 900 tagumine 400 (autoosad.ee) (vist ei vaja üldjuhul vahetust?)
- Esisilla šarniirid 300+250 krooni üks pool, kokku 550
- Rooliotsad 250kr tükk (ladu24)
- Need esimesed stabika otsad või asjad 200kr tükk ees kokku siis 400kr, samas ma ei saa sealt realoem lehel aru kas neid pikki ja lühikesi on mõlemaid vaja või on nad alternatiivid? Ma ei kujuta ette miks stabikas peaks 4 liigendiga kinnituma, aga kui need kõik on vajalikud, siis kokku 800
- tagasillas ma ei suutnud midagi peale pukside tuvastada
- veljed: mingi 4k peaks vast piisama?

Rattalaagrid vaja vahetada ehk 30% juhtudest. Esimesed stabika kondid on kahes eri variandis - kuni 1994 on kahe kuulsõrmega (sama, mis 5sel). Alates 1995 on E30-tüüpi- all kummipuks ja üleval munakas. Sellest tulenevalt on sillas mõningad pisierinevused. 4K eest peaks 15'' valud saama. Lisaboonusena lähevad sinna alla ka 5se veljed, kuid need jäävad alt välja ulatuma.

quote:
Mootor:
Õnneks on mootor ketiga, nii et rihma vahetama ei pea. Nimekiri on tõenäoliselt poolik.
- 8 liitrit õli peaks olema ~1000kr ringis? Ma pole kursis mis õli sinna läheb.
- Õlifilter 80kr
- Veepump 700kr
- Mida selle kiilrimaga teha tuleb? Rihm ise on 300, aga seal on veel p***etäis pinguteid ja värke, mis neist veel kuluvad?
- Õhufilter 120kr

Sellise kasutuse juures on kohustuslik vahetada ära nukkvõlli ketid ja asjasse puutuvad pingutusjubinad. Kõverate klappidega kaasi oli vanasti Kavoris hulgi remonti ootamas.

quote:
Töörahast ma ei tea midagi, pole mingi 5 aastat või nii üheski teeninduses käinud, aga küllap on enamik töödest võimalik ise ära teha. Muidugi äkki mingeid veermikku juppe ei saa põlve otsas vahetada, targemad kommenteerige.

Veermiku jupid on odavad, kuid kahjuks eeldavad pressi ja pressimise rakiseid. Ehk siis töökoda või muretseda need endale ise.

Mis märkimata jäi - arvestage juurde pinu mootori tihendeid pluss igasugu simmerlingid käigukastis, tagasillas jne. Need jupid on harva kuivad. Võistlusauto ei tohiks õlist tilkuda. Kindlasti uued kasti-ja sillaõlid. Poolteljed lahti võtta, puhtaks pesta, vajadusel uued kummikatted. Mingi tagavara käigukast võiks ka nurgas seista.

Edit: tavaline keiss 10a vanal bmw-l on veel vanadusest kõvaks muutunud igasugu kummivoolikute ja -lõdvikute vahetamine, mida oleks hea teha, sest sõidu ajal läbi laskma hakkav vaakumvoolik ruineerib kogu mootori töö. Ka võiks kõik voolikud klambritega kinnitada (kõik ei ole originaalis klambritega).


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
13.11.2007 at 10:44 1 edit. Last edited 13.11.2007 at 10:49 by vvt
Kaido
BMW E36 325i CUP
M3 pukside kohta ütles mart154 juba asja ära, lisaks saab ees kasutada M3 Evo mudeli amordilaagreid - tugevamad ja tsentrist väljas, saab rohkem rattakalletega mängida. Mina ostsin kunagi Mercantilest Brembo pidurikettaid - uuena midagi 700.- tükk. vvt jutt on jumala õige, lõdvikutele/tihendidele tasub reserveerida miski 5000+ miinimum ja lisaks sellele võiks varuks olla ka Boschi bensiinipump - need lõpetavad töö tihtilugu ilma igasuguse hoiatuseta.
13.11.2007 at 11:35
raimo_r
BMW E36 325i CUP
tagarattalaagrite vahetamine eeldab paljudel juhtudel ka rattarummude vahetamist.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
13.11.2007 at 12:26
peep
 
Moderator
BMW E36 325i CUP
Reeglid lubavad vaid originaal õõtsasid ja amordilaagreid.

Küsimus: kas originaal esisild võimaldab saavutada vähemalt -2,5 camber'it ?

Tagaülekandest. Mis eelpool olevat Lembitu näidet puudutab, et aeglasema tagaülekanne annab stardis eelise, siis drag'i kogemuse põhjal võin väita, et päris nii see pole. Kui pidamine on kehv ja seda ta tõenäoliselt on, siis kiirema ülekandega kipub parem start tulema. Aeglasem ülekanne on peaaegu tasuta hj. (siis reaalselt rattale rakenduv) ja minu arvates seda tasub teha. Niikuinii tuleb tagadiffer pikas perspektiivis varustada mingi luku või blokiga ja ka muidu teenindada, asi siis see ülekanne vahetada sama soojaga. Alguses tõesti ei pea näppima minema.

Jesper, tubli töö aga arvesta, et vedrustus võib ka standard olla, samuti puksid ehk neid ei pea kohe vahetama. Sidurikorv on lubatud originaal või asendusosa ehk igasugu "sport" variandid on välistatud.

Igasugu õlisid ja muid vedelikke ma auto hinna sisse küll ei kirjutaks, see rohkem "hooldus".
13.11.2007 at 12:49
Jesper
 
BMW E36 325i CUP
Nii palju kui mina mäletan sai kokku lepitud et siduri korv on originaali sarnane, ketas vaba, hooratta kohta mul ei tule hetkel enam meelde mis lõplik otsus oli. Vedelikke arvestasin lihtsalt selle pärast, et imelik oli lugeda mingeid 200kr maksvaid vidinaid ja siis 2000kr eest vedelikke mitte vaadata. Loomulikult võib sealt nimekirjast palju asju maha võtta kui on terved või kohe ei taha vahetada, ma ise ka mõtlen hetkel umbes nii et miinimumprogramm on stockilähedane auto pluss puur ja siis vaatab edasi mis saab. Nagu näha siis sealt nimekirjast punkt "stockilähedane auto" kisub juba üsna keeruliseks :)
13.11.2007 at 13:13 1 edit. Last edited 13.11.2007 at 13:13 by Jesper
Garfield
  
BMW E36 325i CUP
quote:
peep: Tagaülekandest. Aeglasem ülekanne on peaaegu tasuta hj. (siis reaalselt rattale rakenduv) ja minu arvates seda tasub teha.
Kas teil ka Riia etappe tuleb? Sauga ringrajale sobiv tagaülekanne jääb Bikernikil veidi aeglaseks. Minu kogemus ütleb, et ülekanne peab olema selline, et 1/2 raja kõige pikemast sirgest saad täiskiirusel sõita. Sauga ringil liiklus Lada paremini näiteks 4.44 tagasillaga (V käik 1.00) ja tagaratta diameeter oli 21" (max kiirus seega umbes 180km/h @ 8000rpm). Bikernikis oli tagasild 4.3 parem. Minu arvates võiks BMW originaalsete peaülekannete vahetamine lubatud olla - või siis teadjamad võiks öelda, millised peaülekandeid on üldse olemas ja siis lubada teatud ülekanded.


____________________________
Focus RS
13.11.2007 at 13:14
BlueStang
 
BMW E36 325i CUP
max tagaülekandeks lepiti kokku lõpuks 3,91 - kiirem võis olla
13.11.2007 at 13:17
Kaido
BMW E36 325i CUP
quote:
peep: Reeglid lubavad vaid originaal õõtsasid ja amordilaagreid.

Küsimus: kas originaal esisild võimaldab saavutada vähemalt -2,5 camber'it ?

Tagaülekandest. Mis eelpool olevat Lembitu näidet puudutab, et aeglasema tagaülekanne annab stardis eelise, siis drag'i kogemuse põhjal võin väita, et päris nii see pole. Kui pidamine on kehv ja seda ta tõenäoliselt on, siis kiirema ülekandega kipub parem start tulema. Aeglasem ülekanne on peaaegu tasuta hj. (siis reaalselt rattale rakenduv) ja minu arvates seda tasub teha. Niikuinii tuleb tagadiffer pikas perspektiivis varustada mingi luku või blokiga ja ka muidu teenindada, asi siis see ülekanne vahetada sama soojaga. Alguses tõesti ei pea näppima minema.


Chamber'i osas oskavad vastata ilmselt Jaan Tatikas ja Jörm. Aeglasem ülekanne on oluline hoopis selles mõttes, et ühtlustab veidi käikude pikkusi ja lubab võimsust paremini ära kasutada. 3.91 on päris hea ja usun sedagi, et hoolimata sagedamatest vahetustest annab see kiirema ülekande ees oskaja käes tuntava eelise.
13.11.2007 at 14:02
Lembit
BMW E36 325i CUP
quote:
Jesper: Nii Vedelikke arvestasin lihtsalt selle pärast, et imelik oli lugeda mingeid 200kr maksvaid vidinaid ja siis 2000kr eest vedelikke mitte vaadata. Loomulikult võib sealt nimekirjast palju asju maha võtta kui on terved või kohe ei taha vahetada, ma ise ka mõtlen hetkel umbes nii et miinimumprogramm on stockilähedane auto pluss puur ja siis vaatab edasi mis saab. Nagu näha siis sealt nimekirjast punkt "stockilähedane auto" kisub juba üsna keeruliseks :)
Jesper, sinu nimekirja tuleb kindlasti veel üsna palju asju juurde. Mul on mõistlikus eelarves juba ainult auto ettevalmistusel ca 100 punktine nimekiri ja kui erinevad 200 krooniseid vidinaid kokkulugemata jätta, siis saabub auto ehitamisel õige kiiresti see seis, kui käid poes ära, midagi justkui ei ostnudki, aga 2000.- jälle läinud.
Minu arvestuste järgi on ainuüksi rajale saamiseks vaja autole teha ligi 30000 eest ümberehitusi, ilma milleta peale ei saa. See siis ilma ühtegi detaili parema vastu vahetamata.
13.11.2007 at 15:50
peep
 
Moderator
BMW E36 325i CUP
Sellega olen täitsa nõus, et aeglasem tagaülekanne on rajal kiirem, niikaua kuni ta ei sunni pikemalt piirajas istuma. See oli ka põhjus, miks 3.91 jäi, et juhul kui Riias või kuskil mujal sõita, et siis piirajasse ei jookseks.

Kalkulaator annab 3.91 peaülekande, 205/50-15 rehvi ja 1:1 5 käiguga 6500 rpm kiiruseks 183 kmh, 3.15 peaülekandega 228 kmh ja 4,1 175 kmh. Nürburgringi taolises kohas oleks 3.15 abiks aga meie radadel tundub 3.91 paras olema. Pärnus sobiks 4,1 isegi ehk paremini aga mujal võib 175 kmh väheks jääda.

Jesper, mulle jäi meelde, et sidurikorv võib olla kas originaal või B osa. Amperi kupeel pole hoolimata kõvast hooramisest sidur libisema hakanud, ehk kestab stock küll. Hooratta teemal oli jutt mingist E30 variandist.
13.11.2007 at 15:57
peep
 
Moderator
BMW E36 325i CUP
quote:
Lembit:
Minu arvestuste järgi on ainuüksi rajale saamiseks vaja autole teha ligi 30000 eest ümberehitusi, ilma milleta peale ei saa. See siis ilma ühtegi detaili parema vastu vahetamata.


Oleks hea, kui Sinu töö tulemus oleks midagi sellist:

Öko: nõutavate modifikatsioonidega, minimaalselt korrastatud stock auto.
Mainstream: P. 1 + kerge varuga korrastatud auto + optimaalseimad modifikatsioonid.
Unlimited: P.2 + kõik kuluosad korrastatud + maks. lubatud modifikatsioonid.

Turvavarustuse hinna võiks konstantseks jätta, st. eks igaüks ise otsustab palju ta kulutab. Toorikuks 40 t. hinnaklass ehk kere ilma roosteaukudeta ja toimiv mootor+kast, ls. ca. 250 000.

Aga see vaid minu nägemus, tee nii kuis targemaks pead.
13.11.2007 at 16:06 2 edits. Last edited 13.11.2007 at 16:09 by peep
Jesper
 
BMW E36 325i CUP
Amperi stock siduriketas rippus ju seal seina peal, ilusti lillaks oli kärsanud :) Autos pidi olema mingi labadega tegelane. A noh eks Jörm ise täpsustab kui loeb.

Lembit, äkki paned oma nimekirja ka üles? Ega ma ei tahtnudki mingit lõplikku tõde kuulutada, vaid lihtsalt kuskilt otsast alustada nende suhteliselt uduste kuluhinnangute stiilis "150k eest peaks juba saama midagi", "100k võiks asi maksta" jne tükkideks lõhkumist, et ka bemmivõhikud saaks umbes vaadata, mis erinevad asjad maksavad ja kust otsast kõige targem auto parandamist alustada on. Ma isiklikult tahaks ka teada põhilisi verininastvälja-hinnaga juppe, et tooriku ostmisel oskaks neile tähelepanu pöörata.

Noh ja lõppkokkuvõttes saavad inimesed ka vaadata, palju neil üldse raha peab olema et osa võtta. Nagu ma mainisin siis mul isiklikult jookseb auto ehitamise veelahe 100k lähedalt, ma ei pea selle raha eest kogu lubatud tuuningut tehtud saama (coiloverid, aerodünaamika jne), aga kui selle raha eest ei saa reeglite kohases seades üle stardijoone veereda, siis läheb kahtlaseks see värk.

Tegelt võiks nende kuluhinnangute jutule Tehnilise alla spliti teha, kui siin mingi hetk jälle üldist sarjaga seotud juttu hakkab tulema, oleks lihtsam jälgida.
13.11.2007 at 16:14 2 edits. Last edited 13.11.2007 at 16:18 by Jesper
vvt
  
BMW E36 325i CUP
Üks asi veel, mis on kõrvale jäänud. Enamik mootoreid aastast nii 1992 (mis on tänaseks 15 aastat tagasi) tahab saada suuremat või väiksemat värskendamist. Klappide soveldamine, tihendite vahetamine, kanalite ja klappide puhastamine "eurobensiini" jääkidest jne. Ega vist näiteks uued klapivedrud ühele 500kkm sõitnud suurtel tuuridel pööritavale pajale halba tee. Halvemal juhul ilmselt saaled. Ehk siis mingi müügi jaoks kokku klopsitud või viimase piirini sõidetud vana üle käimata mootoriga minuarust riskantne minna saatust trotsima. Mootori üle käimisel tekib endisele olukorrale lisaks ilmselt peotäis hobujõudusid. Lihtsalt meie autod vanuses 12-16 aastat pole ostes reeglina nii korras, et nendega kontrollivabalt kuskile väänama minna.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
13.11.2007 at 16:25 1 edit. Last edited 13.11.2007 at 16:27 by vvt
mart154
 
BMW E36 325i CUP
tüüpiline 15a vana mootor tahab saalevahetust siiski :)
M50 ei ole eriti pommikindel just...

minu kevadine motoremont jäi vist ~20k eelarvesse...
13.11.2007 at 16:28
vvt
  
BMW E36 325i CUP
...või on juba vahetatud. Ja mootor pandi kokku vanade kepsupoltidega. Mis igapäevasõidus on no problem, aga pideval 6000 rpm töötamisel enam mitte. Seal on ju ühekordsed stretch poldid? Lihtsalt pisikesed tüütud nüansid. Üheksa korda mõõda ja üks kord lõika.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
13.11.2007 at 16:31 1 edit. Last edited 13.11.2007 at 16:31 by vvt
Lembit
BMW E36 325i CUP
quote:
Jesper: Lembit, äkki paned oma nimekirja ka üles? Ega ma ei tahtnudki mingit lõplikku tõde kuulutada, vaid lihtsalt kuskilt otsast alustada nende suhteliselt uduste kuluhinnangute stiilis "150k eest peaks juba saama midagi", "100k võiks asi maksta" jne tükkideks lõhkumist, et ka bemmivõhikud saaks umbes vaadata, mis erinevad asjad maksavad ja kust otsast kõige targem auto parandamist alustada on. Ma isiklikult tahaks ka teada põhilisi verininastvälja-hinnaga juppe, et tooriku ostmisel oskaks neile tähelepanu pöörata.
Mu nimekiri on veel üsna puudulik. Kui ta juba enam-vähem on, siis panen välja.
13.11.2007 at 16:37
hall
 
BMW E36 325i CUP
Lauri kandis uue sarja idee ja põhiolemuse täna väga ilmekalt ette mispeale kõlaski stardipauk. Seltsimehed, ehitama, igatahes.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.11.2007 at 21:26
BlueStang
 
BMW E36 325i CUP
quote:
serõi:Seltsimehed, ehitama, igatahes.

Khm, ma mõtlesin, et sõitma ikka...
13.11.2007 at 21:41
Cardo
 
BMW E36 325i CUP
Turvavarustusse võiks lisada veel 10000-ne väljaminek.
United Motorsis avastasin täna HANS-u moodi asja.
Päris asjalik oli, küll mitte hind, aga elul on vahest teised väärtused.
Hulgiostu puhul, ehk saaksite ka hinna soodsamaks.
Vähemalt BMW enda kaup.
13.11.2007 at 21:53
Jesper
 
BMW E36 325i CUP
quote:
Cardo: Vähemalt BMW enda kaup.
Oot kuidas HANS sellega seotud on, mis autos seda kasutatakse? Või on bemmijuhi peakuju tõesti nii spetsiifiline? :)

Keegi ei keela seda ka praegu kasutamast. Kohustuslikuks tegemine on imho overkill.
13.11.2007 at 22:25
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW E36 325i CUP   .. 5 6 7 8 9 10 11  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.