register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW E36 325i CUP   .. 5 6 7 8 9 10 11  
Poster Message
peep
 
Moderator
BMW E36 325i CUP
quote:
-XR-:Kas ka müüa arvestab viimast homologeeringut?

Jälgi teemat, kui müüja ja reeglite kirjutaja on üks ja sama isik, ju ta siis annab endale aru...ma loodan vähemalt.:)
07.11.2007 at 00:27 1 edit. Last edited 07.11.2007 at 00:28 by peep
xjan
BMW E36 325i CUP
Vähe liialdatud summad kohati, aga ok. Näiteks sobivad FIA homologeeringuga istmed Bimarcolt on ca. 5-6K ringis saadaval (näiteks nagu minul ja ka Silweril autos). Mul üks selline, kehtiva homologatsiooniga ja tutikas ka olemas aga ma ei tea - sari nõuab täiesti uut homologatsiooni e. 2007/2008 toodetud iste peab olema? Keegi võiks seda seletada palun.

____________________________
BMW 1M ...
07.11.2007 at 00:31 1 edit. Last edited 07.11.2007 at 00:32 by xjan
-XR-
BMW E36 325i CUP
Mina sain siinsest jutust niimoodi aru, et turvanõuded peavad olema üks aasta ees ehk siis 2009 nõuetele vastavad.
Reeglite kolmandas versioonis on kirjas, et turvanõuded peavad vastama FIA VM Lisa J-le.
FIA võib ju seda lisa iga aasta muuta.
Mina tean igatahes mitut korda, kui on olnud vaja väga vähe kasutatud stuff kohe uue vastu vahetada peale nõuete muutumist.

väljavõte:

2.3.1. Kaitsekiiver peab olema FIA poolt heakskiidetud standardiga. http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/38AE7C3868E519BCC12572FB00559173/$FILE/L25_standards_helmets.pdf?Openelement
2.3.2 SõiduriietusenaFIA No 8856-2000 homologatsiooniga varustus, aluspesu sama homologatsiooniga kohustuslik.
2.3.3 Juhiiste peab olema FIA poolt homologeeritud ning peab olema tugedele kinnitatud läbi 4 punkti (2 ees, 2 taga), poldid min M8 , tugevusklass 8,8. Kinnitused vastavalt FIA VM Lisa J, Art. 253 p.16. Iste ei tohi olla kinnitatud otse põhjale vaid kahele ristitalale, mille otsad kinnituvad tunnelile ja küljekarbile. Ristitalade min mõõt nelikanttoru puhul on 25x25x2mm, ümartoru puhul 38x2mm. Toru otsad peavad kinnituskohtades olema tugevdatud plaatidega.
07.11.2007 at 00:34 2 edits. Last edited 07.11.2007 at 00:40 by -XR-
peep
 
Moderator
BMW E36 325i CUP
Ei usu, et asi nüüd nii hull on, et iga aasta pead kõik asjad uuesti ostma. Just huvipärast vaatasin oma riidekappi, kus ripub paar aastat vana Sparco kombe ja sellel on samad numbrid peal mis reeglites.

Minu jaoks on parem turva üks argument selle sarja peale tõsiselt mõelda. Olen võib-olla liiga alalhoidlik aga ma ei julge oma tänavaautoga isegi viimase piiri lähedale sõita rajal, rääkimata selle proovilepanekust.
07.11.2007 at 00:52 1 edit. Last edited 07.11.2007 at 00:55 by peep
xjan
BMW E36 325i CUP
Ma ka ei loe reeglist ja FIA dokumendist välja, et kehtiva homologatsiooniga iste n. ei tohi olla...?

____________________________
BMW 1M ...
07.11.2007 at 00:56
-XR-
BMW E36 325i CUP
Tundub, et reeglitesse on tõesti vanemad reeglid pandud kui alguses arutletud!

Alguses oli jutt, et kõik asjad kõige viimaste reeglite järgi ehk siis 2009 reeglid (nagu WRC jms).
Viimase versiooni järgi pole asi tõesti nii hull.

edit: ma tahaks veel seda öelda, et asjas mitte nii sees olevatele inimestele ei tohiks kohe täiega vastu nina lüüa,
kui tekivad küsimused. Põhipoint peakski ju olema selles, et ka võidusõidus mitte nii sees olevad inimesed saaksid teistega võidu sõita.
Mina näiteks ei hakka enda erialal mittetöötavatele inimestele kohe nähvama, kui nad ei oska nendel teemadel kaasa rääkida või isegi küsimusi esitada.
Eks igaühel ikka oma eriala! Minul on jäänud mulje, et suur osa uue sarjaga liitujatest sõidaksid selles sarjas ikkagi täiesti hobikorras
ja neil on oma eriala olemas. Seega teadjamad võiksid sellega natuke rohkem arvestada.
See on ikkagi OpenTracki foorum,mitte FIA board meeting!

edit2: peep, seda postitust ma mõtlesingi. Ju siis see 2009 nõue kehtib ainult puurile.
Muud asjad järelikult ei muutu 5 aasta jooksul?
07.11.2007 at 00:56 2 edits. Last edited 07.11.2007 at 01:06 by -XR-
peep
 
Moderator
BMW E36 325i CUP
quote:
Kõigile kes esimesel korral aru ei saanud: selles klassis saab olema tipp turvavarustus. Seda kahel põhjusel: esiteks tuleb sinna kari algajaid kes pole veel oma vitsasid kõrvuti sõitmisel kätte saanud ja teiseks tulevad samad nõuded varsti kõigis teistes klassides ringrajale kah. See puur on meile kohustuslik 2008, teistele 2009. No öelge mille kuradi pärast peaks me üheks aastaks ehitama auto millel on kehvem puur ning siis kulutame oma susse ringrajakomiteesse halama minemiseks, et meil on juba siuke puur sees ja et kui nüüd peab ümber tegema, siis keegi rajale enam kunagi ei tule, sest see on nii kallis. Ma olen seda 10 aastat näind ja ei viitsi seda rohkem kuulata. Teeme autod sellised, et meil ei ole vaja 5 järgmist aastat midagi muuta ja kõik kes korra rajale on tulnud ei pea järgmisel aastal enam halama kuidas kalliks läheb. Ja auslt öeldes on viimastel aastatel ikka liiga palju mehi kasti läinud.
07.11.2007 at 01:02
devilc
Moderator
BMW E36 325i CUP
- XR -, ära lärma ja lahmi. Loe rahulikult kõik asjad läbi, mõtle natuke ja siis postita. Numbrid, mis sa oma postituses tõid, on kordades kallimad kui tegelikult vajalik ja ka muudes vastustes on kohati emotsiooni rohkem kui mõistlikuks aruteluks vaja.

Sama kehtib ka ülejäänud kodanike kohta, kelle postituste mõte on nutt ja hala. Nagu Peep ja Lauri juba kirjutasid, ei ole eesmärk teha klassi, kus imeodavalt kohe koost laguneda ähvardavate pannidega võidu sõidetakse - selleks on tõepoolest superkross. Samuti on enamik reeglimuudatusettepanekuid ju suunatud sellele, et need autod kestaksid, mitte selleks, et viilijad eeliseid saaksid.
07.11.2007 at 01:10
-XR-
BMW E36 325i CUP
quote:
devilc: - XR -, ära lärma ja lahmi. Loe rahulikult kõik asjad läbi, mõtle natuke ja siis postita. Numbrid, mis sa oma postituses tõid, on kordades kallimad kui tegelikult vajalik ja ka muudes vastustes on kohati emotsiooni rohkem kui mõistlikuks aruteluks vaja.


Ma küll ei kujuta ette, mida sa lahmimise ja lärmamise all mõtlesid. Eks seda sa võid hiljem kuskil eraldi rääkida,
aga numbrid võtsin ma Silikatsiidi tänaval asuvast poest, mis müüb kõike vajalikku. Põhiliselt Sparco toodang.
Eks näeb, mis sellest saab. Mul on igasugune isu kadunud siin sõnavõtmiseks.

Lõpuks lõpeb asi ikkagi sellega, et sõitjateks on ikka nii öelda vanad kalad, sest uutele tehakse see tulemine lihtsalt võimalikult raskeks.

Eks see ole juba eestlaste loomuses!
07.11.2007 at 01:19 1 edit. Last edited 07.11.2007 at 01:20 by -XR-
vvt
  
BMW E36 325i CUP
quote:
rolantsik: 4.Kas ABS ja veojõu kontroll on lubatud..

Minuteada 325 ilma ABS-sta ei saagi.....

quote:
5.Miks torukolle ei ole lubatud
.

Uus maksab krõbedad 20 tonni ja küsitav on, kas see seeriamootorile migagi arvestatavat ikka juurde annab.





____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
07.11.2007 at 10:36
Jörm
 
BMW E36 325i CUP
XR - raske ja väriseva käega kirjutan uuesti, spetsiaalselt sinu jaoks turvavarustuse teema veel kord lahti.
Selline karm puur, mis sai kirja pandud ei ole täna veel kõikides ringrajaklassides Eestis kohustuslik, aga on seda alates 2009 aastast. Seega olkes meil kaks varianti, kas ehitada üheks aastaks ajutine puur, mis oleks odavam ja seejärel teha 2009 aastal ta ringi. Jäi variant, et teha kohe korralikult, sest see on üks tegemine. Sama kehtib kustutussüsteemi, rihmade ja sõitja varustuse kohta. Mingit FIA 2009 aasta homologatsiooni ei ole veel olemas! :-)
Turvavööd kehtivad 5 aastat, neil on pirka peal "Parim enne number" kui sa nad ära nätsutad nii et servad on karvased või paned tõsisema paugus siis võidakse need ka ennetähtaegselt maha lõigata. Sõidukombe homologatsioon on kehtinud juba ei tea mis ajast, 10 aastat vast ikka, Kiiver on meil SNELL 2000 kah vist lubatud, kuigi kes uut hakkab ostma, see ostku ikkagi 2005, see kehtib kauem. Üldiselt on nenede asjadega niimoodi, et FIA teeb oma reegleid, kuid kohalike sõitude puhul otsustab ikkagi EAL, seega paljud "vanade" homologatsioonidega asjad kehtivad siiamaani Eestis, kuid see aeg saab 2009 nagunii ümber. Pole ju mõtet täna osta kasvõi sõidukindaid FIA 86 homologatsiooniga, kui need järgmisel aastal ei kehti.
See et sa tahad kuskilt Silikatsiidi tänavalt asju kallimalt osta kui teised osalejad ei anna küll mingit põhjust kisa tõstmiseks.

____________________________
Amper Racing
07.11.2007 at 10:39
peep
 
Moderator
BMW E36 325i CUP
quote:
Jörm:Kohtumise võiks teha Laupäeval Amperis, siis võib kupee kah tuppa panna ja saab näpuga järge ajada, et kõik asjad saavad õigesti kirja. Siia mahub suurem seltskond ära kah. Oodatud on vaid need, kes näevad võimalust 2008 rajale tulla, lihtsalt kisakoori üritaks võimalusel vältida, siis ei lähe inimesed tülli ja päev liiga pikaks. Orienteeruv aeg 12.00

Ja nüüd versioon kolme kommenteerima!

Aga lööks selle lukku ! V. 3 kohta minul kommentaarid puudvad, IMO piisav, et asjaga edasi minna juba konkreetsete huvilistega. Edasine arutelu siin läheks liiga laialivalguvaks, nagu elu näitab.
07.11.2007 at 10:51
Jesper
 
BMW E36 325i CUP
Kas Amperracing asub Kadaka tee 86?

Ärge jah ajage teemat liiga keeruliseks, S1600 auto võib ju 50k maksta aga lisa kasvõi treileri ja be kati lubade hind+sõitja varustus ja ongi eelarve lõhki. Ja kui kohe ei saa kogu varustust kokku siis võib ju tulevase BMW klassi riistapuuga esialgu OT-d sõita, 1:10 peaks stock masinaga vast ikka ära tulema.

Muidu mul tekkis selline küsimus, et kui palju juhiistet ilma reeglitevastaseid ümberehitusi tegemata võrreldes Amperi autoga madalamaks teha kannatab? Mul on kõigis proovitud 325-des (2xkupee ja 1 sedaan) pea laes olnud, muidugi on hetke kiiver ilgem muna nii et sealt saab ehk paar cm juurde, samas turvapuur võtab oma 10cm ju jälle vähemaks. Pikkust on 182cm.
07.11.2007 at 11:48 1 edit. Last edited 07.11.2007 at 11:51 by Jesper
Jörm
 
BMW E36 325i CUP
Saab madalamaks küll, aga olles sinust mõned sendid pikem ei pannud tähele et liiga hull oleks olnud. Külgmiste kinnitustega saab istet ka nokk kinni-saba lahti suunas liigutada, ehk saad end veidi rohkem pikali sättida, siis pole ehk nii hull. Ehk oli iste liiga ees ka sinu jaoks.

____________________________
Amper Racing
07.11.2007 at 12:18
devilc
Moderator
BMW E36 325i CUP
Ei ole kunagi E36s võidusõiduistmes istunud, aga auto kõrgust vaadates ei tohiks see ju probleem olla. Kindlasti võiks reeglitega lubatud olla iste nii madalale paigaldada, kui kellelgi soovi (põhja auku muidugi ei tohi lõigata) ja niipalju kui ma aru saan, on hetke reeglitega see ka võimalik.

Kõrvalistme paigaldamine on eeldatavasti lubatud? Saaks OT-de ajaks teise koha ka tekitada.
07.11.2007 at 13:27
rustang
  
Moderator
BMW E36 325i CUP
Hetkel on lubatud ka istme päris räme tahapoole viimine, pedaalide oma kohale jätmine või mittejätmine ei ole lahti kirjutatud. Äkki peaks otsesõnu ära keelama? Samas pedaalide kuju muutmine võiks olla lubatud, et saaks heel-n-toe jaoks optimeerida.
07.11.2007 at 13:38
HrHunt
BMW E36 325i CUP
"1.4 Muudatused
Kõik muudatused on keelatud, juhul kui nad ei ole antud reeglitega lubatud."
...
"2.7 Roolimehhanism
2.7.1 Ärandamisvastased vahendid ja roolilukk tuleb eemaldada. Roolisüsteem peab olema originaal. Roolivõim on lubatud. Nelja ratta juhtimine on keelatud. Rool on vaba ja lubatud on kasutada võidusõiduks mõeldud rooli kiirühendust."

See märge ei oma sügavat mõtet kuna 1.4 keelab selle nii või naa? Nii ka hunik teisi sarnaseid. Need reeglid saaks kolmandiku võrra lühemaks.

____________________________

07.11.2007 at 13:53 1 edit. Last edited 07.11.2007 at 13:58 by HrHunt
Lembit
BMW E36 325i CUP
quote:
Jörm: Jätke mehed need uniballid ja puksid rahule! Mul on vormelil 56 uniballi, mis maksavad kusagil 38k kokku. Mul on kolm vormelit, seega on mul üles 100k eest uniballe mida tuleb iga aasta mingi osa välja vahetada ala 300-500 krooni tükk.
Khm... Demagoogia.
Kui su vormelitel oleks polüpuksid, siis oleks neid täpselt sama arv, ning BMW polüpukside hinda vaadates (400 - 800 EEK/tk) ja sul oleks kome vormeli kohta ilmselt 150k eest polüpukse. See, kumbasid pukse ringrajakasutuses tihemini tuleb vahetada on muidugi veidi erinev teema, aga mulle tundub, et korraliku hoolduse korral peavad uniballid ikka kordades kauem vastu.
Mehed, ei tohi unustada, et puude taga on ka mets!

Samaoodi oleks mul üht teist öelda rumala väite kohta, et kolme teistest kordades kallima auto ilmumine suretaks mingi klassi välja. Rallis miskipärast hoopis reklaamitakse WRC autode osavõttu ja hinnatakse ka ralli korraldajate edukust teinekord selle järgi, mitu WRC'd kohale suudeti saada.
Ralli väljasuremist ei ole justkui täheldanud siin viimasel ajal...
07.11.2007 at 15:01
hall
 
BMW E36 325i CUP
quote:
rustang: Hetkel on lubatud ka istme päris räme tahapoole viimine, pedaalide oma kohale jätmine või mittejätmine ei ole lahti kirjutatud. Äkki peaks otsesõnu ära keelama? Samas pedaalide kuju muutmine võiks olla lubatud, et saaks heel-n-toe jaoks optimeerida.

Asja reguleerib põhimõte, et kõik, mida pole lubatud, on keelatud. Seega ei ole lubatud pedaale oma algsest kohast mujale viia.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.11.2007 at 15:44
Silwer
BMW E36 325i CUP
Rooli kohta.

E36 esineb nimelt kahte sorti roolisammast. Muudetava kõrgusega ja fikseeritud asendiga. Kui nüüd iste paigaldada allapoole siis võib fikseeritud rooliga tekkida see probleem et ta on liiga kõrgel ja debiilse nurga all (ma ei ole reguleeritava rooliga isendit proovinud aga ka seal võib see probleem tekkida).
Kas siis lubatakse rooli rohkem "sülle" liigutamine?

Fikseeritud roolisammas: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB31&mospid=47444&btnr=32_0710&hg=32&fg=30

Vertikaalselt reguleeritav roolisammas: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB31&mospid=47444&btnr=32_0718&hg=32&fg=30

Tavaliselt tuuakse rool alla selliselt et paigaldatakse detailide 21 ja 1 (fiks sammas) kas paksemad seibid või mingi klots. Kui korralikult tehtud siis ohutusele see kuidagi ei mõju.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.11.2007 at 16:38
devilc
Moderator
BMW E36 325i CUP
Silweri kommentaaris on iva sees.
07.11.2007 at 17:04
matukas
  
BMW E36 325i CUP
Kas 10.11.2007 kell 1200 paiku Amper-is kokkusaamine ikka toimub?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
09.11.2007 at 23:55
svenson
BMW E36 325i CUP
http://www.bmwziengscup.nl/

hollandi sari.

Pilte vaadates on näha, et pea kõigil autol on samad veljed ja reglemendist võib aru saada, et esimesed kohad saavad kaalu alati juurde.
10.11.2007 at 00:10 1 edit. Last edited 10.11.2007 at 00:10 by svenson
Jörm
 
BMW E36 325i CUP
Täna kell 12.00 ootan tulevasi sõitjaid Kadaka tee 86, Autolandi platsist tuleb läbi sõita ja ümber sinise maja nurga, mille katusel on Autoeksperdi kiri.

____________________________
Amper Racing
10.11.2007 at 11:32
que
 
BMW E36 325i CUP
Kas keegi paneks äkki mingi väikse kokkuvõtte?
10.11.2007 at 21:55
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW E36 325i CUP   .. 5 6 7 8 9 10 11  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.