register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Coiloverite kaitsmine igapäevasõidus talvetingimustes  
Poster Message
MaQQu
 
Coiloverite kaitsmine igapäevasõidus talvetingimustes
Seoses coilover vedrustuse paigaldamisega tekkis küsimus, kas igapäevaselt kasutuses oleval autol, millel coilid all, võiks või peaks soola, sopa ja muu sodi eest kaitsmiseks coili keeret kuidagimoodi töötlema või isegi isoleerima?
29.11.2010 at 23:27
Raceboy
 
Coiloverite kaitsmine igapäevasõidus talvetingimustes
Peaks kindlasti. Mu A8-l on kunagi Saksas alla pandud coil-over'id ja üks päev üritasin neid talve jaoks kõrgemasse asendisse reguleerida, kuid lahti ei saanud. Stopper-polti silma ei hakanud (kontratega on) ja õiget võtit mul ka muidugi nendele pole, aga lahti igatahes ei saanud. Ei tahtnud väga kõvasti vägistada ka.

Vältimaks seda, et õige võtmega ka lahti ei saa, leotasin pidurivedelikus neid, puhastasin traatharjaga ära ja panin paksemat sorti määret piisavalt peale. Vast saab millalgi lahti.

Siit väike üleskutse: kui kellelgi coil'ide reguleerimisvõtit laenata või müüa oleks (mõõdan läbimõõdu täpselt ära), oleks tore kui kontakteeruksite...

____________________________
www.vems.ee
30.11.2010 at 09:48
Erik 78
Coiloverite kaitsmine igapäevasõidus talvetingimustes
Mul on universaalne võti, sobib vahemikus 60 - 100 mm läbimõõdus sektormutritele. Tule ja laena.
30.11.2010 at 10:17
jaan tatikas
 
Coiloverite kaitsmine igapäevasõidus talvetingimustes



http://www.luna.ee/

Saadaval ka tavalised võtmed mõõtude järgi .
30.11.2010 at 10:23
peep
 
Moderator
Coiloverite kaitsmine igapäevasõidus talvetingimustes
Ilmselt oleks parim lahendus määrimise ja isoleerimise kombinatsioon, st. mingi tavotiga kokku ja siis veel sukk peale.
30.11.2010 at 10:25
Cardo
 
Coiloverite kaitsmine igapäevasõidus talvetingimustes
quote:
peep: Ilmselt oleks parim lahendus määrimise ja isoleerimise kombinatsioon, st. mingi tavotiga kokku ja siis veel sukk peale.


Omade kogemuste põhjal mida vähem määret seda vähem kogub sodi.
Viimati kui enda auto all neid puhastasin lasin Loctite tsink spreiga keermed üle ja aastake oli mureta, aga aastas korra tahavad vist ikkagi hooldamist saada, puhastada ja kuidagi kaitsemöginaga üle.
Hetkel kasutuses on mingi Ford Mondeo amordikatted kui ma ei eksi, istuvad ilusti üle vedru piisava varuga, aga aja möödudes sööb keerde järjest vähemaks.



http://www.e21.ee/forum/viewtopic.php?p=23796#23796
30.11.2010 at 11:16
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Coiloverite kaitsmine igapäevasõidus talvetingimustes  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.