register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Hobikartima?   1 2  
Poster Message
uzzac
 
Hobikartima?
Tundub paras offtopic teema, seega küsimus suurele ringile.

Ma loodan et ma pole ainus, kes tunneb imeliku vajadust tallata/kihutada, kuna viimasest võistlusest on parasjagu piisav arv päevi/kuid möödas, siis tuleb tuhin sisse tagasi. Mis te arvate, kui ajaks pundi kokku ja läheks nühiks hobikartidega natuke? Üksi on seal igav käia, pole eriline rallimees, seega ajapeale sõit ei paku pinget väga. Talve jooksul 1-2 kuu tagant kannataks teha küll sellist pulli ju?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.11.2010 at 16:22
-XR-
Hobikartima?
quote:
uzzac: Tundub paras offtopic teema, seega küsimus suurele ringile.

Ma loodan et ma pole ainus, kes tunneb imeliku vajadust tallata/kihutada, kuna viimasest võistlusest on parasjagu piisav arv päevi/kuid möödas, siis tuleb tuhin sisse tagasi. Mis te arvate, kui ajaks pundi kokku ja läheks nühiks hobikartidega natuke? Üksi on seal igav käia, pole eriline rallimees, seega ajapeale sõit ei paku pinget väga. Talve jooksul 1-2 kuu tagant kannataks teha küll sellist pulli ju?

On olemas mõned hobikardisarjad.
Hinnavaatluse rahval on oma sari ja siis on inimestele tänavalt veel teine sari, mis kannab nime Tallink Cup.
A tundub, et mõlemad sarjad on praeguseks juba läbi saanud.

HV foorumis on eraldi kardisõidu foorum, selle kaudu saad suht lihtsalt inimesed kokku.
Talvel ongi ainuke variant Triobet (endine Saurix), kus sõita.

01.11.2010 at 16:31 1 edit. Last edited 01.11.2010 at 16:33 by -XR-
charger
Hobikartima?
No eks käiaksegi nühkimas ju :) Pidasid ajapeale sõidu all ´a la AG Cup'i silmas või? Mõtled kamba peale rada mingiks ajaks bronni panna?
Kui talve tuleb ja jääd on, siis pole paha ka libedasõidukoolitustest osa võtta :p
01.11.2010 at 16:36
uzzac
 
Hobikartima?
Eksid kahjuks. Ka Viimsis saab sõita, seal tunnipääse 250.-

http://www.sisekardirada.ee/?lang=1

Eks neid sarju ma tean jah. Oma pundiga oleks lõbusam, pealegi oleks ebaaus minna sõita võistlustel koos "tänavalt" inimestega, kes varem pole kiiresõiduga kokku puutunud. Mingit konkreetset võistlussarja ei mõelnud, lihtsalt ajaviite mõttes võiks kuu paari tagant kambaga minna ja sõita.


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.11.2010 at 16:38
-XR-
Hobikartima?
quote:
uzzac: Eksid kahjuks. Ka Viimsis saab sõita, seal tunnipääse 250.-

http://www.sisekardirada.ee/?lang=1

Eks neid sarju ma tean jah. Oma pundiga oleks lõbusam, pealegi oleks ebaaus minna sõita võistlustel koos "tänavalt" inimestega, kes varem pole kiiresõiduga kokku puutunud. Mingit konkreetset võistlussarja ei mõelnud, lihtsalt ajaviite mõttes võiks kuu paari tagant kambaga minna ja sõita.


HV-s ei ole midagi ebaaus ega inimesed tänavalt.
Üsna mitmed mehed on sõitnud või sõidavad erinevaid kardisarju.

Viimsi rada ei kõlba võidusõiduks. Seal ei saa möödasõite korralikult teha.
Ja need "inimesed tänavalt" on ka väga kiired, nii et ära arva et sul mingi eriline eelis nendega võrreldes on.
Nad on neid hobiradasid ikka väga kõvasti nühkinud ja konkurents on väga kõva.
Üsna tihti võidavad hoopis need "inimesed tänavalt" mitte "päris võidusõitjad".

Hobikardil on veel see "tore" asi ka, et kardid loositakse ja need on väga erinevad.
Kõigil on võrdsed võimalused.

Lisaks nendel inimestel tänavalt on ka päris mitu korralikku võistluskarti kamba peale soetatud,
millega nad erinevatel radadel funnimas käivad.



01.11.2010 at 17:06
uzzac
 
Hobikartima?
Okei, kisub natuke mölaks ära.

Kui keegi tunneb teema vastu tõsiselt huvi, mitte ei taha niisama seletada, siis palun andke märku ja lähitulevikus võiks selle pulli ära teha.


PS. Saab Viimsis ka mööda sõita ja mitmes kohas. Proovitud ja tehtav. Lihtsalt kitsam on.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.11.2010 at 17:32
peep
 
Moderator
Hobikartima?
Tegime just Porsche klubiga kardivõistluse Õismäel, päris raju kogemus sest rada on jube ebatasane aga fun sellegipoolest. Aga talvel lumega on seal lahe sõita, vähemalt ca. 5 aastat tagasi selline võimalus oli.

Mina tuleks sõitma küll. Mis kiiruseid puutub, siis peale mõningast harjutamist pole tavahuvilisel ja võidusõidukogemusega huvilisel suurt vahet.
01.11.2010 at 18:40
Henri_
 
Hobikartima?
Nagu Kaspariga msnis rääkisime, mina olen ka käpp igatahes.

Käisime ühe kutiga (kardiga EM ja soomes väga kõvad tulemused) selles HV sarjas. Mõlemad sõitsime B-finaalis ehk siis olime teises kümnes. Nende kuttidega pole mõtet end võrrelda, kui just ei käi samamoodi nädalas mitu korda harjutamas ja ei tunne iga kardi iseärasusi.
01.11.2010 at 18:58
Jesper
 
Hobikartima?
Kaspar mõtleski et ebaaus selle poolest et ta saab ise pähe ju :)

Ma vist väga regulaarselt karti sõita ei viitsiks, aga vähemalt korra võiks proovida küll, kasvõi niisama melu pärast. Ma ei tea, kui 3 aastaga pole olukord kardinaalselt muutunud siis need hobikardid on rämedalt aeglased ja rämedalt viletsate piduritega vokid pmst, pool rada sõidad klots põhjas silm punnis ja kui üritad kedagi ühes kahest pidurduskohast sisekurvi torgates ära ampsata ja see ei õnnestu, siis läheb geoloogilise suurusjärgu jagu aega enne kui jälle hoo üles saab. Konkreetne kogemus Õismäelt.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
01.11.2010 at 21:26
-XR-
Hobikartima?
quote:
Jesper: Kaspar mõtleski et ebaaus selle poolest et ta saab ise pähe ju :)

Ma vist väga regulaarselt karti sõita ei viitsiks, aga vähemalt korra võiks proovida küll, kasvõi niisama melu pärast. Ma ei tea, kui 3 aastaga pole olukord kardinaalselt muutunud siis need hobikardid on rämedalt aeglased ja rämedalt viletsate piduritega vokid pmst, pool rada sõidad klots põhjas silm punnis ja kui üritad kedagi ühes kahest pidurduskohast sisekurvi torgates ära ampsata ja see ei õnnestu, siis läheb geoloogilise suurusjärgu jagu aega enne kui jälle hoo üles saab. Konkreetne kogemus Õismäelt.

Niisama aega taga ajada on jah jama. Kolme aastaga on olukord ikka vähe paranenud. Karte siiski remonditakse ja ajad võivad kardinaalselt paraneda vahetult peale
remontimist ja rehvide vahetust. A tundub, et sulle sattus ka üks ütlemata aeglane kart. Kardist sõltub seal suht kõik.
Vahest on kardid erinenud üle sekundi (võrdsete sõitjatega) ja kui loosiga põhisõiduks aeglase kardi saad, siis võid sama hästi ka boksi ära sõita.

Põltsamaal on seis juba parem. Rada on mõnus ja kardid võrdsemad. Aga seal ei saa ei vihma ega ka lumega sõita.

A noh hobikart on hobikart, polegi midagi erilist sellest loota. Vähemalt mootor, neli ratast ja rool.
01.11.2010 at 21:47
hall
 
Hobikartima?
Karti võiks sõita küll. Radadest meeldib mulle isiklikult Viimsi oma rohkem kui Laagris asuv Saurix. Pole Saurixis küll ammu käinud, aga seal on tavaliselt olnud väga palju aeglaseid kurve mis hoo jube maha võtavad. Viimsis on rohkem lahedamaid kiireid (niivõrd-kuivõrd seal üldse kiirust on) või siis vähemalt põnevamaid (täis gaasiga läbitavad postidevahelised šikaanid jms) kohti.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.11.2010 at 22:42
Henri_
 
Hobikartima?
Viimsi on lahe rada üksi sõitmiseks, aga võidu seal ei lubata sõita :(

Kui saame stardist koos minema, siis ei tohi eesolev teist selja taga hoida, isegi, kui kiirused on võrdsed meestel. Lased sinisega mööda, järgmine ring lähed mööda, lased jälle mööda jne. Vähemalt nii oli viimati, kui käisin, ei usu, et asjad muutunud oleksid.
02.11.2010 at 00:50
uzzac
 
Hobikartima?
Inimeseks tänavalt pean siiski inimest, kes tõesti on paar korda vaid käinud näppu harjutamas ja tahab nendest võistlustest osa võtta. Selge see, et need tüübid, kes päevad läbi harjutamas käivad ei ole päris tavalised kodanikud. Otsisin välja oma suvised FK Õismäe ajad ja parim oli 44.04. Viimati sattusin sinna vist 3-4 aastat tagasi. HV foorumist leidsin ajad 43.18 jne. Kardid on jah seal nagu siga ja kägu, mu omal isegi oli gaasi tross nii ära roostetanud, et maha gaasi lasta polnud mõtet sest gaas oli kinni kiilunud :)

Oskab keegi kommenteerida kas Triobetis on praegu veel välisrada ka avatud? Igatahes on praegu juba 6 inimest nõus, seega paras punt koos. Varjandid on veel siis Viimsi ja Õismäe. Kui selline +8 ilm ja kuiva hoiaks, siis kannatab veel väljas ju sõita eks? Õismäe rada on avatud N-P kella 19.00-ni.

Õismäe rajal on novembri lõpuni soodukas ka. Ostad 2 sõitu saad 3. Iseenesest sobiks see päris hästi. Loosiks kardid, siis teeks I sõidu kvallina. Teine sõit uuesti loos ja siis juba fooriga start, kolmas sõit uuesti loos ja pööratud järjekord vms.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
02.11.2010 at 10:29
Cardo
 
Hobikartima?
Laagri Maximarketi all käisin eile sõitmas, rada oli nagu jääst, aga kuna pole ammu seal sõitmas käinud, siis võibolla pidigi nii olema :) . Parimaks jäi madal 37,... . Samas mingid poisid sügasid kõrgeid 35 aegu, seega harjutamine teeb sel kindlasti kiiremaks.
Hind on muidugi kirves, mina + mul 2 poissi sõitsime ühe soojendussõidu ja üks mingi 18minti vist ja hind oli kokku kuskil 750 eeku.
Suvel käisin Valgas, seal palju kiiremad kardid kui pealinna hobikardid. Rada on väljas, seega jaheda ilmaga sõita ei saa, aga 10 ringi oli vist 60 eeku. Kui kambaga sõita tuleks suvel odavam rentida buss ja terve päeva Valgas kimada.
02.11.2010 at 10:43 1 edit. Last edited 02.11.2010 at 10:43 by Cardo
H.E
  
Hobikartima?
quote:
uzzac: Inimeseks tänavalt pean siiski inimest, kes tõesti on paar korda vaid käinud näppu harjutamas ja tahab nendest võistlustest osa võtta. Selge see, et need tüübid, kes päevad läbi harjutamas käivad ei ole päris tavalised kodanikud. Otsisin välja oma suvised FK Õismäe ajad ja parim oli 44.04. Viimati sattusin sinna vist 3-4 aastat tagasi. HV foorumist leidsin ajad 43.18 jne. Kardid on jah seal nagu siga ja kägu, mu omal isegi oli gaasi tross nii ära roostetanud, et maha gaasi lasta polnud mõtet sest gaas oli kinni kiilunud :)

Oskab keegi kommenteerida kas Triobetis on praegu veel välisrada ka avatud? Igatahes on praegu juba 6 inimest nõus, seega paras punt koos. Varjandid on veel siis Viimsi ja Õismäe. Kui selline +8 ilm ja kuiva hoiaks, siis kannatab veel väljas ju sõita eks? Õismäe rada on avatud N-P kella 19.00-ni.

Õismäe rajal on novembri lõpuni soodukas ka. Ostad 2 sõitu saad 3. Iseenesest sobiks see päris hästi. Loosiks kardid, siis teeks I sõidu kvallina. Teine sõit uuesti loos ja siis juba fooriga start, kolmas sõit uuesti loos ja pööratud järjekord vms.
+1
02.11.2010 at 11:43
tsrk
 
Hobikartima?
Oleme sõitnud kõigil nendel radadel,kuid meile meeldis siiski kõige rohkem Saurix (lai ja tehniline rada,möödasõidu võimalused,pealtvaatajad näevad kogu võidusõitu,söök-jook,saunavõimalus jne.).Pojad nühkisid mul seda rada pea neli aastat kõik laupäeva ja pühapäeva hommikud+õhtuti korraldati ka võistlussõite ja sarju.Ainult positiivsed kogemused!
NB! Lastevanematel lapsi kaasa mitte võtta,sest see võib lõppeda kurvalt-järgmine aasta võite neid kohata Audru ringrajal kas noorte-,bemmi- või S1600 sarjas (meiega juhtus nii ja isegi nii hullusti,et kõigis eelpool nimetatud sarjades+superkross,rallikross ja lume-jäärajad) :)

ilmselt +2
02.11.2010 at 13:00
uzzac
 
Hobikartima?
Tundub, et punt on juba koos. Läheks ja teeks selle pulli ära? Mis kuupäevad-kellaajad sobivad? Minul suurt vahet pole. Tööpäeviti peale kella kuut võin sõita kuhu iganes. FK Õismäel tundub kõige odavam varjant hetkel. Samas kui sajab?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
02.11.2010 at 13:12
-XR-
Hobikartima?
quote:
uzzac: Tundub, et punt on juba koos. Läheks ja teeks selle pulli ära? Mis kuupäevad-kellaajad sobivad? Minul suurt vahet pole. Tööpäeviti peale kella kuut võin sõita kuhu iganes. FK Õismäel tundub kõige odavam varjant hetkel. Samas kui sajab?

Vihmaga on FK-s megafun.
Meil oli väike punt enne, kes just ainult vihmaga alati kohal oli.
A soovitan KÕIK riided topelt võtta.
02.11.2010 at 13:15
Siiiim
 
Hobikartima?
quote:
uzzac: Kui selline +8 ilm ja kuiva hoiaks, siis kannatab veel väljas ju sõita eks?

Mina isegi ei ajaks seda kuiva ilma niiväga taga, märjal rajal on sõit palju lõbusam, kardid tunduvad kuidagi palju võimsamad ja kurvist väljudes ei saa kohe ilma mõtlemata gaasi põhja vajutada. :)
Ainuke miinus on see, et vahetusriided peaks kaasas olema.
Üldiselt aga oleks mina kah hea meelega tulija, kui vähegi veel väljas sõitmise võimalusi antakse.


____________________________
www.premiumprojekt.eu
02.11.2010 at 14:11
uzzac
 
Hobikartima?
Kas see Triobeti keskuse 2=3 kehtib tavakodanikule või tuleb lunastada kliendikaart?

Kui tavakodanikule ka siis minul ei ole üldse vahet millises keskuses. Täna vist läheks natsa kiireks sebimisega või proovime ära?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
02.11.2010 at 14:19
uzzac
 
Hobikartima?
Helistasin Triobeti. Täna saaks minna. Kell 20 on bron, et kas siis 19 või 21. Oleks rahvast kell 19 piisavalt, et väike sõit teha või sobib nädala lõpupool paremini?

Kell 19.00 Triobeti keskus TÄNA

1. Mina
2. Ruslan
3. Kostja
4. Henri


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
02.11.2010 at 14:49 3 edits. Last edited 02.11.2010 at 15:10 by uzzac
uzzac
 
Hobikartima?
Me siin Henriga rääkisime ja pakuks, et pigem pole mõtet 4 kesi minna. Äkki pikemalt ette teatades sobiks rohkematele inimestele ja siis näiteks minna kas nädalavahetusel FK Õismäele või järgmise nädala alguses Triobeti kui seal on jälle 2=3.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
02.11.2010 at 17:55
Jesper
 
Hobikartima?
Krt te ikka eriti kiired poisid, korraks ronin Peugeoti alla ja juba rahval minek. Pmst käpp kas täna või millal iganes. Üldiselt vist pole ju erilist vahet rahaliselt mitu inimest laekub?

Või noh, ilma vaadates kannataks vist Audrus ka veel paar ringi teha kui päris aus olla :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.11.2010 at 18:42 1 edit. Last edited 02.11.2010 at 18:44 by Jesper
uzzac
 
Hobikartima?
Kohtume kell 19.00 siis Triobeti juures :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
02.11.2010 at 18:52
H.E
  
Hobikartima?
OIOIOI!
Oodake mind ka ära :D
02.11.2010 at 19:50
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Hobikartima?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.