register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Mazda Mx-5 (müüdud)   1 2 3  
Poster Message
Sassman
  
Mazda Mx-5 (müüdud)
Miks nii? Teljevahe liiga lühike stendi jaoks? :P Tavaliselt on kõik rattad rullidel ikka, olenemata veoskeemist. Just eile kiusasime ühte Almera GTI'd seal.

____________________________
Volvo S70R & Ford Sierra 16v
25.03.2011 at 16:37
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
quote:
Sassman: Miks nii? Teljevahe liiga lühike stendi jaoks? :P Tavaliselt on kõik rattad rullidel ikka, olenemata veoskeemist. Just eile kiusasime ühte Almera GTI'd seal.
Jep, teljevahe lühike jah. Mx5-l 2,33 m, pingil oli minimaalne ca 2,45 m.
26.03.2011 at 15:44
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
Siin põhjus miks hobused said üle loetud:

Pikem plaan on kogu väljalase vahetada. Internetis levivad kuuldused, et ca 10% võimsust on ära kägistatud väljalaskes. Lisaks saab mõningase kaalusäästu. Kaalusääst on nüüd minu fetish.
26.03.2011 at 15:50
peep
 
Moderator
Mazda Mx-5 (müüdud)
Dyno number on niikuinii suundaandev, esimestel tõmmetel on ülekandeõlid külmad ja kadu suurem, hiljem on ruumis hapnik otsas ja lõpuks on tehaseandmed standardi kohased korrigeeritud numbrid mis lisaks võivad kõikuda vastavalt isendi "õnnestumisele". Saksa tootjatel v.a. Porsche on lubatud kõikumine +/- 5% näiteks, japside kohta ei tea aga kindlasti on seal midagi samalaadset.

Kaalusääst on hea idee ja see on Sul muidu ka igati tore auto (tänud veelkord sõiduproovi eest) aga ma ise sinna eriti raha sisse ei raatsiks panna, tundub kuidagi perspektiivitu teda ringrajakõlblikku suunda ehk tänavakõlblikkusest eemale arendada.:) Võib-olla vaid mingid kerged veljed koos heade rehvidega rajapäevadeks ja regulitavad coilid, mida saaks ärevatel hetkedel madalamaks ja jäigemaks keerata. Või pigem Boxster S sama raha eest...:lol
27.03.2011 at 20:43 1 edit. Last edited 28.03.2011 at 18:17 by devilc
rollingjack
 
Mazda Mx-5 (müüdud)
quote:
ardi:
Jep, teljevahe lühike jah. Mx5-l 2,33 m, pingil oli minimaalne ca 2,45 m.

Väike täpsustus:kui stendi käivitati ja vist minu auto esimene tagaveoline selle stendi ajaloos oli, siis olid mõlemad sillad rullidel. Telgede vahe on autol ainult 2227 mm. Nii, et saaks ka Mx5 sillad mõlemile rullile, aga kuna tagarattad veavad, siis vajadus puudub.

____________________________
Have fun and be safe!
27.03.2011 at 22:55
devilc
Moderator
Mazda Mx-5 (müüdud)
quote:
peep: /--/ ma ise sinna eriti raha sisse ei raatsiks panna, tundub kuidagi perspektiivitu teda ringrajakõlblikku suunda ehk tänavakõlblikkusest eemale arendada.:) Võib-olla vaid mingid kerged veljed koos heade rehvidega rajapäevadeks ja regulitavad coilid, mida saaks ärevatel hetkedel madalamaks ja jäigemaks keerata. Või pigem Boxster S sama raha eest...:lol
Jättes ostuhinna kõrvale, on Boxsteriga oluliselt kallim rajal sõita, samuti pole tal päris MX-5 liikuvust, ikkagi 200+ kg raskem. Mitte, et ma tagasi kipuks vahetama. ;)
28.03.2011 at 18:23
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
quote:
rollingjack: Väike täpsustus:kui stendi käivitati ja vist minu auto esimene tagaveoline selle stendi ajaloos oli, siis olid mõlemad sillad rullidel. Telgede vahe on autol ainult 2227 mm. Nii, et saaks ka Mx5 sillad mõlemile rullile, aga kuna tagarattad veavad, siis vajadus puudub.

Ei oska kommentaarida. Ka TKTK kodukal http://www.tktk.ee/?id=1850 on kirjas "Rullide teljevahe 2,53-2,89 m"

quote:
peep:Dyno number on niikuinii suundaandev, esimestel tõmmetel on ülekandeõlid külmad ja kadu suurem, hiljem on ruumis hapnik otsas ja lõpuks on tehaseandmed standardi kohased korrigeeritud numbrid mis lisaks võivad kõikuda vastavalt isendi "õnnestumisele".

Esimesed tõmbed olidki madalamad nagu kirjutad. Edasi olid konstantsed. Põhieesmärk dünos käimisel oli saada nr-d enne ja pärast kollektori paigaldust. See hetke nr. on rohkem selline akadeemiline teadmine.

quote:
peep:Kaalusääst on hea idee ja see on Sul muidu ka igati tore auto (tänud veelkord sõiduproovi eest) aga ma ise sinna eriti raha sisse ei raatsiks panna, tundub kuidagi perspektiivitu teda ringrajakõlblikku suunda ehk tänavakõlblikkusest eemale arendada. Võib-olla vaid mingid kerged veljed koos heade rehvidega rajapäevadeks ja regulitavad coilid, mida saaks ärevatel hetkedel madalamaks ja jäigemaks keerata. Või pigem Boxster S sama raha eest...

Kahjuks!!! on sul mõneti õigus. Aa Porscheni läheb mul veel aega ja mulle meeldib pigem Cayman.. :) Seni tuleb oma haigust ravida olemasolevate "medikamentidega".
28.03.2011 at 21:26
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)

Mõõt 17x7,5
Originaaliga võrreldes nüüd:
1) 4x0,6 kg võitu - originaali ise ei ole mõõtnud aga internetiavaruste andmetel 7,5 kg
2) rööbe 14 mm laiem
3) velg 0,5" laiem
19.04.2011 at 19:34
MESHUGGAH
  
Mazda Mx-5 (müüdud)
Ei usu et MX5 original velg kaalub ainult 7,5kg. Kaalu ule, utle palun palju on tegelikult. Minu Ultraleggerad kaaluvad 7,5kg, samas nad on 8j laid.

____________________________
www.angelar.ee
01.05.2011 at 00:54
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
quote:
MESHUGGAH: Ei usu et MX5 original velg kaalub ainult 7,5kg. Kaalu ule, utle palun palju on tegelikult. Minu Ultraleggerad kaaluvad 7,5kg, samas nad on 8j laid.

Kaalumiseks peaks rehvi veljelt maha sikutama. Hetkel seda plaanis pole. 17x7 velg kaalus 7,5 kg pole teab mis (üli)kerge nähtus, arvestades, et mx5-te on projekteeritud/tehtud kaalusäästlikult. Näiteks valuvelgedest nii Kosei k1 kui ka OZ alleggerita on üle 1 kg kergem samas mõõdus.
02.05.2011 at 22:04
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
Masin on nüüd saanud rida tuuning tükke külge.
Varemalt demotud kollektor on teibituna küljes, boonusena levitab ta ka pärast mõningate kilomeetrite läbimist sellist leiva küpsetamise lõhna. Originaal kolle kaalus koos isolatsiooni plekkidega ca 7,4 kilo. Uus koos teibiga ca 6,3 kg seega kaalu sääst ca 1 kg :) Tagumiku düno ütleb, et tuuning õnnestus, näis, faktid tulevad lähiajal:


Kuna korralike coilide soetamise lükkasin tulevikku sai alla pandud madaldusverud, ees -35 mm taga -30 mm. Olenemata sellest, et vedrud olid lühemad kaalusid uued vedrud kokku ca 1 kg rohkem kui vanad.

Koos vedrudega leidsid auto alla tee umbes 1/3 võrra jäigemad alumiiniumist staikad. Siin õnneks sain kaalusäästu. Originaalid kaalusid kokku koos puksidega ca 3,3 kg. Uued stabikad koos puksidega ca 2,1 kg. Seega sääst ca 1,2 kg.

Summeerides eelnevad kaaluharjutused: veljed -2,4 kg; kolle -1 kg; vedrud + 1 kg; stabikad - 1,2 kg on hetkel eeltoodu põhjal seis -3,6 kg.
02.05.2011 at 22:25 1 edit. Last edited 03.05.2011 at 09:51 by ardi
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
+12,5 HP :)
04.05.2011 at 15:15
m33lis
Mazda Mx-5 (müüdud)
quote:
ardi: +12,5 HP :)

Hehe, nüüd siis kompressor? :)

____________________________
VW Golf 2 Super 1600
04.05.2011 at 15:23
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
Must joon - enne kolle vahetust
Oranz - pärast kolle vahetust
Punane - pärast kolle vahetust + õhufilter eemaldatud

Mõneti arusaamatu on õhufiltrita tõmbe puhul kasv vahemikus 5500 kuni 6300 - tundub, et parim seletus on: mootori juhtimine "paneb kala".
Aga üldiselt on kasv rohkem kui ma lootsin.
04.05.2011 at 22:06
Jackson
Mazda Mx-5 (müüdud)
Ardi, millises dynos käisid?
08.05.2011 at 17:32
ICE
  
Mazda Mx-5 (müüdud)
Eespool kirjas:
quote:

Kus sa mõõtsid?
TKTK jah.



____________________________
Petrolheads.ee
08.05.2011 at 22:34 1 edit. Last edited 08.05.2011 at 22:34 by ICE
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
Paar asja on veel juhtunud. Originaal esi strut asendus toekamaga:

Muuhulgas on selle huvitav lisatugi, mäletan kuidas ühele v.kiirele mx5'le oli omanik kunagi selle koha peale puuklotsi pannud :)

Esialgne lootus, et eeltood poolenisti alumiiniumist strut on kergem kui raust originaal osutus valeks. Sain ca 0,7 kg kaalu juurde :(
Taha alla leidis tee selline konstrui:

Mis auto all näeb välja nii:

ja peaks kirjade järgi kogu tagumist otsa jäigemaks tegema. Jupp kaalus ise ca 2,7 kg.
Kurb on nentida, et minu lootus mõnigi kg kaalu säästa kõikide eeltoodud selle kevade modidega osutus saavutamatuks.
Selle hooaja rehvivalik on mõneti ebatraditsiooniline ja selleks on Kumho Ecsta V70A, mõtlesin huvipärast ära proovida

09.05.2011 at 22:49
zeke
Mazda Mx-5 (müüdud)
Hei
Kust sa oma kola tellid/ostad?

____________________________
MX-5, 116
10.05.2011 at 00:38
VaikoK
Mazda Mx-5 (müüdud)
quote:
Selle hooaja rehvivalik on mõneti ebatraditsiooniline ja selleks on Kumho Ecsta V70A, mõtlesin huvipärast ära proovida

Hea pidamisega rehv on, kuid Audru ringrajal kulub päris kiiresti.
Eelmisel suvel sõitsin ringrajal 205/45R16 mõõdus Ecsta V70A rehvidega.
Autoks siis Honda Civic Type-R FN2. Rajal sain selle rehviga ca. 500km sõita, siis ei olnud enam ühtegi soont näha.
Kuid see kiire kulumine võis tuleneda sellest, et tegemist oli natuke liiga kitsaste rehvidage Type-R'i jaoks (originaalmõõt on 225/40R18) :)
10.05.2011 at 03:45
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
quote:
zeke: Hei
Kust sa oma kola tellid/ostad?
IL Motorspordist: http://www.ilmotorsport.de/main.php5?lang=EN&PHPSESSID=3b4834017f777c1d15942e899b516c5f
on seekord kola valdavalt. Neil oli jõulude ajal sooduskampaania, ma siis võtsin kätte ja tellisin kohe igatsugu "jama".
Veel mõned huvitavad kohad mis ma endale salvestanud olen:
http://www.good-win-racing.com/
http://www.nengun.com/
http://www.performance5.com/
http://www.racingbeateurope.com/mazda-mx-5-357-c.asp

veljed tellisin http://www.aalux.ee/ kaudu, tegid minu jaoks OK! pakkumise
Rehvid Olavi - Carshop abiga

quote:
VaikoK: Rajal sain selle rehviga ca. 500km sõita, siis ei olnud enam ühtegi soont näha.

Eelmine hooaeg oli mul Toyo R888. Ma nüüd täpselt oma raja kilomeetreid kokku ei lugendu, pakun, et tuli ka kuskil 500 km, pigem isegi vähem.

14.05.2011 at 12:04 1 edit. Last edited 14.05.2011 at 12:09 by ardi
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
Kumhod said veljele venitatud. Rehv koos veljega kaalub ca 15,4 kg. Rehvi kaaluks tuleb ca 8,5 kg. Ehk kui internetis olevaid andmeid uskuda siis on uuena 205/40/17 Kumho mõned sajad grammid kergem kui samas mõõdus Toyo R888.
17.05.2011 at 22:58
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
Riias sõitsin seekord suht vähe. Mõtlesin veel vanade esipiduriklotsidega Riia läbi venitada. Pole kordagi Riias veel nii käinud, et Pärnus paak täis, rajal ringid ära ja siis alles tagasiteel tankimine. Sõites riske eriti ei võtnud ja aeg 1,42.9 on sõidetud arvestatava turvavaruga.
Rehvidest - Kumho kohta midagi erilist hetkel välja tuua ei oska. Sättisin kuuma rõhu 34 psi peale ja kõik toimis kenasti. Eks Pärnus saab parema võrdlusmomendi. Kumho on maantesõidul muidugi oluliselt vaiksem võrreldes Toyoga.
Vedrustusest - hetke seade on ikkagi selge kompromiss tänava omaduste kasuks. Raja jaoks võiks olla jäigem. Samas paar korda mis ma tagumist otsa libistasin olid rahulikumad kui eelmise aasta käitumised. Auto on rajarehvidega ikka väga madal - korduvalt olen põhja kraapinud.
Mootorist - Hetkel tundub, et neljas käik jaksab paremini kui eelmine aasta... Kunagi hiljem vaatan PB andmed ka üle siis näha kas need ka kinnitavad tunnet või on asi ainult valjemas helis :)

Enne kui viskasin tänava rattad alla mõõtsin ära ka PB'ga kiirenduse andmed, parim:
0-60 km/h 3,1 sek
0-100 km/h 7,0 sek
Samas mootori tuuningu eelse korraga ei pruugi need 1:1-le võrreldavad olla kuna seekord tegin "rattad jõhkralt ringi" stardid nii, et pidamine saabus alles I käigu 6000 pöördel.
22.05.2011 at 22:35 1 edit. Last edited 22.05.2011 at 22:39 by ardi
ardi
Mazda Mx-5 (müüdud)
1,04.9.. oli 19.06.2011. toimunud Pärnu OT parim aeg.
Selle aasta esimesele Pärnu OT-le minnes soovisin näha aega alla 1,05.5-e.
Meenutuseks: 2010 parim aeg oli 1,06.9.. Vahepeal sai auto madalamad vedrud, veidi jäigemad/kergemad stabid, kergemad veljed, Kumho rehvid, torukolle (ca +12 hp) ja paar kere jäikust suurendavat juppi.
Kohe esimese sõidus, mis peale läksin, sain parimaks 1,05.8. Kuna see aeg tuli kuidagi kergelt sai päeva eesmärk muudetud alla 1,05-ks.
Edasi hakkas sadama. Mõtlesin, et noh saab veits nalja ka aga ei - täielik jama oli ikka majas. Kombo: minu mx5 ja Kumho rehv ning märg rada = hulgaliselt spinne. Näiteks uude kurvi sisenedes tarvitses vaid gaasipedaali puutuda kui järgnes spinn. Ehk siis sellist sõiduvõtet kus laseks pära kergelt libisema ja siis driftiks - sellist asja ei olnud, kohe oli spinn. Tõenäoliselt on oma osa siin suhteliselt suurtel rattakalletel.
Õnneks hakkas rada õhtupoole kuivama ja tuli feeling tagasi. Päevalõpuks sain alla 1,05 aja kirja - kaks ringi tuhandiku pealt identse ajaga.

Rehvidest: Toyo läks eelmine aasta libedaks pärast 3-4 ringi ja 34-35 PSI-d rõhku. Kumho midagi sellist ei teinud. Kumhoga sõitsin ca 36 PSI peal ja tegin isegi kaks sõitu järjest (päeva lõpus oli soovijaid niipalju vähe, et jahutusringilt tulles keerasin kohe boksiteele ja uuesti peale). Ei mingeid probleem. Võimalik, et rehvi paremale tööle aitas kaasa ka eelmise aastaga võrreldes suurem kalle.

Graafik ka sellest kuidas see 2 sekundid parem aeg tuli. Punane - selle aasta parim ring, roheline - eelmise aasta parim

Graafikult on näha, et minu hetke "murelaps" on uude kurvi sisenemine. Ilmselt saab ka stardieelset kiiremini läbida.
19.06.2011 at 19:20 1 edit. Last edited 05.07.2011 at 14:48 by ardi
peep
 
Moderator
Mazda Mx-5 (müüdud)
Positiivse tulemusega tuuning on meeldiv vaheldus klassikalistele projektidele.:)
05.07.2011 at 15:18
devilc
Moderator
Mazda Mx-5 (müüdud)
Järgmise kahe sekundi leidmiseks on kah vahend olemas. Mitte, et ma ässitaks või midagi. :p

06.07.2011 at 09:54 1 edit. Last edited 06.07.2011 at 09:55 by devilc
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Mazda Mx-5 (müüdud)   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.