register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Kindlustus rajapäeval   1 2 3  
Poster Message
Silwer
Kindlustus rajapäeval
Liisinguandja pööruks kahjunõudega liisinguvõtja poole. Sest liisinguvõtja oli see kellega liisinguandja on lepingulistes suhetes - liisinguvõtja rikkus ise lepingut kui otsustas rajale minna, valis ise rajal sõidukiiruse, hoidis talle sobivat pikkivahet teiste sõidukitega ja valis ka muud manöövrid. Kui liisinguvõtja soovib võib ta minna ka romurallile oma liisinguautoga - see on tema enda valitud risk...

Kahjut kellegilt teiselt saaks välja nõuda vaid siis kui on rikutud mingeid reegleid. Liikluseeskiri rajal ei kehti. Sama moodi ei ole rajal sõites ka mingeid muid reegleid paika pandud. See oleks umbes sama kui Märtinile esitatakse kahjunõue selle eest et Park surma sai. Või korraldajale selle eest et see puu seal tee ääres oli.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.09.2007 at 16:38
rustang
  
Moderator
Kindlustus rajapäeval
quote:
Silwer: See oleks umbes sama kui Märtinile esitatakse kahjunõue selle eest et Park surma sai. Või korraldajale selle eest et see puu seal tee ääres oli.
Aga kui "piloot x" sõidaks otsa rajal roomavale traktorile ja saaks surma, kas korraldajat võiks hageda raja turvamata jätmise eest?
28.09.2007 at 16:52
HrHunt
Kindlustus rajapäeval
quote:
Jesper:Rajakindlustus on imho halb idee
See pole idee, vaid praktika.

Minu meelest ei tasu seda asja liiga keeruliseks mõelda.
Põhim mida on tarvis, on see, kui paned katust purunenud rehvi pärast, siis pole põhjust end raja kõrvale oksa tõmmata, kuna pole kuskilt seda N tuhhi võtta liisingu onude jaoks.
Täpselt samamoodi toimib ka harilik kasko. Kuigi mõni mõtleb et kasko kaitseb kõige vastu siis sorry, seal on samamoodi, kui on õnnetus siis saab kaetud asi. Kui panid ise segast, jooksuga puud otsima.

Täpselt sama sõnum kõlab ka ntx nürka jaoks renditavate autode kindlustuses.

Ärme nüüd seda asja nüüd tüüpilise eestlasliku tagurlusega ära nässi, onja?

Minu meelest on väga kõva sõna et mõni kindlustus kohe sokku ei helistanud
sellise jutu peale.

____________________________

28.09.2007 at 17:13
Silwer
Kindlustus rajapäeval
quote:
rustang:
quote:
Silwer: See oleks umbes sama kui Märtinile esitatakse kahjunõue selle eest et Park surma sai. Või korraldajale selle eest et see puu seal tee ääres oli.
Aga kui "piloot x" sõidaks otsa rajal roomavale traktorile ja saaks surma, kas korraldajat võiks hageda raja turvamata jätmise eest?


Rajal liikuvaid traktoreid ei ole meil õnneks esinenud. Sama moodi ei ole õnneks esinenud ka inimvigastustega õnnetusi. Hageda annab igasuguste asjade suhtes. Kas need kohtus ka tõestamist ja põhjendatust leiaksid on juba omaette teema ja oleneb väga palju erinevatest konkreetse juhtumi asjaoludest.

Samas olen täiesti nõus. Neid võimalikke küsimärke on päris palju - sõit pealtvaatajate sekka võ näiteks sõit Tabasalu õppesõiduplatsil pargitud ja juhita sõiduki otsa jne.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.09.2007 at 17:18
Jesper
 
Kindlustus rajapäeval
HrHunt, ära loe seda viimast lauset, see puhas segase peksmine. Rustang kirjutas et korraldaja vastutuse kindlustus, mina sain aru et kõigi rajal olevate autode ja muu vara kindlustus suure paketina stardimaksu sees, sina nüüd loed välja et rajal sõitmise kindlustus üldse :) Viimase vastu poleks mul loomulikult midagi, kuigi jah, rajaautot liisingusse vast ikka ei võtaks, aga noh äkki kunagi kogemata panen mõned bitid paremini järjekorda kui seni ja ostan midagi kallimat vms.
28.09.2007 at 17:47
que
 
Kindlustus rajapäeval
No roomav traktor on ju olnud - hiljuti - õnneks tagajärjed on vaid katkised autod ja murtud südamed ning palju vaba aega kulutatud (aga ilmselt mitte raisatud)

Kas Tabasalu vales kohas paikneva väljasõidu eest vastutas siis tegelikult korraldaja või raja omanik? - või kas seal ei ole miskeid reegleid - kuidas miskil EAL reg. võistlusel see rajalt mahasõidukoht lahendatud oleks?

Kuidas rahvarallisid vanasti kindlustati?

aga teemast - olen ka kogu aeg seda kindlustust taga ajanud, kuni:
1. Sain aru, et ma ei hakkaks kiiremini sõitma tegelikult - sest ainuke asi mis mind tagasi hoiab on tegelikult turvavarustuse puudumine (puur ja rihmad).
2. Nägin milline on kindlustusega asjade ajamine - kui on küsimuses mingi lahtine punkt mida pole lepingu tingimustes kirjeldatud täpselt (nagu nt. õnnetuspaigalt teenindusse sõit) ja siis küll sind ei lohuta mitte miski kui oled 2 kuud autota... ühesõnaga nüüd ma arvan, et eestis lõppeks see miski süüdlaste ja/või pääseteede (et mitte maksta) otsimisega.

Lisaks oleks ilmselt igal rajal oma hinnakoefitsent, sest nt. Audrus on tavaline väljasõit palju turvalisem kui Tabasalus, rääkimata Raplast kus midagi vist peale tünnimõlkimiste polegi juhtunud. Ajaloo prügikastist ja ekstreemvariantidest ei räägi.

edit: aga vaatamata kõigele tuleks ma teiega kaasa ja arutaks asja ja sobivate tingimuste/hinna suhtega oleks isegi huvitatud - et püssi ei maksa veel põõsasse visata.

28.09.2007 at 17:50 2 edits. Last edited 28.09.2007 at 18:03 by que
devilc
Moderator
Kindlustus rajapäeval
Idee igati tervitatav. Enne, kui me nutu ja halaga asja põhja laseme, mõtleks natuke. Sest tõepoolest, teatav nõudlus ju selle teenuse osas on. Samuti pole vähemalt minu hiljutised kokkupuuted kindlustusseltsidega üldse nii negatiivsed olnud, kui que kirjutab.

HrHundi välja pakutud teostus oleks kah kõige mõistlikum - suhteliselt kõrge omavastutus (perspektiiv maksta 10% omavastutust + olla mitu kuud ilma autota ei pane vast kedagi kõvemini gaasi vajutama) ja suunatud eelkõige minimaalsete modidega suhteliselt uutele autodele. Ehk siis kui tööauto õnnestub kolm tiiru üle katuse keerata, ei peaks, nagu HrHunt tabavalt ütles, ennast raja kõrvale oksa tõmbama, vaid leidma oma varudest xx KEEK.

Samas, ega 5 KEEK korra eest selle asja eest maksma ei kipuks. rustang või keegi muu võib mind parandada, aga OT ürituste ajaloos tuleb esimese hooga meelde ainult üks juhtum, kui suhteliselt uue autoga suurem laks tehti - Rouli avarii. Kõik muud kõksud jäävad ilmselt alla 10% piiri. Ehk siis lisapreemia ei tohiks kuigi suur olla.
28.09.2007 at 18:05
que
 
Kindlustus rajapäeval
Samas oli ka hea näide see inglise racing kindlustus mis näiteks oli teemas Uus ringrajaklass. Ehk siis konkreetne omavastutus, aga jah - makse peaks meil ikka väiksem olema, sest masin-masinat me ju ei julge teha - või julgeme? :P - ja tegemist ei ole full nädalavahetusega.


quote:
urmet:
quote:
que: No aga kas kuidagi annaks välja mõelda miskit rahastamis- või kindlustamisskeemi (põnevamate) autode remontimiseks?

Leidsin inglise näite põnevamate autode kindlustamiseks.

http://www.ginettacars.com/insurance.htm

Ca 5000 EEK nädalavahetuse eest, omavastutus 15 000.


Kui keegi viitsib lapata, siis leidsin ka päris pika kindlustajate nimekirja ameerikamaalt
28.09.2007 at 18:42 2 edits. Last edited 28.09.2007 at 18:44 by que
Jesper
 
Kindlustus rajapäeval
quote:
devilc:aga OT ürituste ajaloos tuleb esimese hooga meelde ainult üks juhtum, kui suhteliselt uue autoga suurem laks tehti - Rouli avarii. Kõik muud kõksud jäävad ilmselt alla 10% piiri. Ehk siis lisapreemia ei tohiks kuigi suur olla.
Mulle tulevad kohe pähe põlenud Mazda ja mitmed kokku jooksnud mootorid. Ma ei tea täpselt, mis suurusjärgus ühe keskmise saalekolina likvideerimise hind esinduses on, aga pakuks et see 10% auto hetke tolle hetke reaalväärtusest on ikka rohkem arv kordi lõhki läinud (Kas kasko arvestab uue auto hinnalangust ikka ?). Samas teiselt poolt Rouli masin on ju üldse suht eraldi teema, numbreid pole, kõvasti tuunitud jms. Seega 10% tundub mõistlik harju keskmine küll.
28.09.2007 at 19:14 2 edits. Last edited 28.09.2007 at 19:16 by Jesper
Silwer
Kindlustus rajapäeval
No saalekolksu vastu küll sul keegi kindlustama ei hakka.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.09.2007 at 19:44
Jesper
 
Kindlustus rajapäeval
Ok, ma pole kindlustuse teemaga kursis, aga liisingu kontekstis pole ju vahet kas auto väärtuse langus õnnetuse tagajärjel tuleneb kõveratest plekkidest või õhku lennanud mootorist.
28.09.2007 at 19:46
Silwer
Kindlustus rajapäeval
See kulu on alati liisinguvõtja kanda. Muidu võiks see uue auto puhul ka garantii alla minna aga kui tõestatakse ära et juhtus rajal siis pole enam mingist garantiist juttugi.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.09.2007 at 19:49
que
 
Kindlustus rajapäeval
quote:
Jesper:õhku lennanud mootorist.
See juba liisingumeestel garantii teema... sest ega need stock mootorid nüüd ikka lambist õhku ei lenda - seal inglise variandis on kindlustatud ainult vist ainult "plekid".
28.09.2007 at 21:30
HrHunt
Kindlustus rajapäeval
Nuuskisin natuke rahvaralli teemat. Ma saan aru et seal on võimalik miski kindlus osta. Küll aga pole suutnud netist leida infot et mida see õigupoolest katab. Mingi väga salapärane teenus on. Ega keegi ei tea mida ta täpselt katab ja mis mahus?

"Võistlejakaarti ei ole võimalik osta kohapeal! Võistlejakaardi saamiseks täita taotlus www.autosport.ee . Kõik muu info samal aadressil! Võistlejakaart sisaldab kindlustust, kehtib 2007.a. lõpuni, hind 480 EEK"

lisaks on selline asi.

"Võistluste korraldaja ja EAL ei vastuta võimalike õnnetuste ja nende tagajärgede eest"

Nii et selle viimase asjaga on üldiselt selge. Korraldaja jääb nii või naa mängust välja.

____________________________

28.09.2007 at 21:43 1 edit. Last edited 28.09.2007 at 21:44 by HrHunt
devilc
Moderator
Kindlustus rajapäeval
Rahvaralli kindlustus on lihtsalt elukindlustus, suht väikese summa peale veel.

Jesper, põlenud Mazda oli ka mul meeles, aga ma ei teadnud, kui palju seal põles. 10% selle auto puhul on 40-50K, selle eest saab juba mõndagi remontida (võimalik siiski, et mitte kõike).

Mootorit väga suure tõenäososega kindlustus enivei ei kata.
29.09.2007 at 00:18
HrHunt
Kindlustus rajapäeval
Üks suht mõistliku olemisega näide inglismaalt:

http://www.moris.co.uk/
http://www.moris.co.uk/pages/trackdaypolicy.htm

aga siin on mõned agad...

"Competitive driving, (in other words, whilst racing or on timed runs or trials)."

See on iseenesest mõista, et korraga stardi puhul on riskid teisest klassist.
Samas lihtsalt ajavõtuga variant peaks sees olema. Lisaks selline variant et n autot rajal
aja kokkuhoiu mõttes, kuid möödasõit keelatud.

"loss from any form of mechanical or electrical breakdown or damage, ingress of water, rust, oxidisation or latent defect."

See nüüd lõhnab väga juustuselt. Kui nad loevad siia alla ntx "road legal" konditsioonis oleva rehvi purunemise
ja selle tõttu võssa paneku siis on ju jama. Peaks hoopis olema, et kui auto on "road legal" st. vastab
tänavakõlbuliku sõiduki tingimustele, ntx rehvi mustri osas jne. siis on kate olemas. Mitte just
konkreetsele osale vaid selle tagajärjel toimunud õnnetusele.

Lisaks leidsin ühtedel teistel tüüpidel sellise huvitava asja,
https://www.hertsinsurance.com/agreedvalue.php
See peaks meeldime neile kellel on mitteliisingu ja/või heavy tuunitud masin.
See tundub üldse väga paindlik firma olevat pakub igasugust
spetsiifilist kindlustust.

____________________________

30.09.2007 at 17:42
HrHunt
Kindlustus rajapäeval
Ok kuna diskussioon on vaibunud tõmmaks joone alla. Esitaks siis kindlustusele järgmised märksõnad:

- lihtsalt hinnatava turuväärtusega streetlegal autod (uuemapoolsemad liisingu v. mitte)
- 10% omavastutust
- lubatud treenida "selleks ettenähtud kohtades"
- lubatud osaleda ajavõtuga üritustel, juhul kui möödasõidud jms omavaheline lävimine rangelt keelatud
- kehtib ka välismaal
- preemia arvutamisel võiks arvestada juhi liikluskindlustuse koeffitsenti
(kui ikka 10 a pole matsu pand siis ehk väiksem risk kui "otse autokoolist porsse rooli" kutil)
- kindlustusjuhtumiks peaks lugema ka ettenägematu tehn rikke tulemusena toiminud
väljasõitu (rehv, mootor koos) kusjuures juppi ennast ei kaeta
- ei kaeta laussõgeda tegutsemine tulemust
- preemia kahanemine püsikundel kes pole pikalt võssa pand
- lisatasu eest 3. osapoolte kate summas mis oleneb lisatasust?
- auto transa avariipaigast

Ei tea kas on liiga sinisilmsed nõudemised... :) Või jäi midagi puhta puudu.
Viimane võimalus kommenteerida homme panen posti.

Teine asi see et kui oleks mingid säärased tingimused ja mõistuspärane makse
palju ntx siitsamast huvilisi oleks?

Muidu ma mõtlesin et miks ei võiks säärast poliisi pakkuda ntx autocrossingul
osalejatele. BMW sõidutreeningul võiks neid soovitada nendele kes tahavad
oma autoga järelharjutama tulla jne. Põhim võiks seda pakkuda igale vennale
kes poest mingi vähe kiirema pilli ostab, võibolla ei tule tal endal pähegi et
ta on muidu raja tõkkepuu taga kohe outlaw :)

Turgu ehk oleks vaadates palju inimesi on selsamal BMW sõidutreeningulgi
käinud.



____________________________

03.10.2007 at 22:21 2 edits. Last edited 03.10.2007 at 22:27 by HrHunt
que
 
Kindlustus rajapäeval
quote:
HrHunt:
- preemia arvutamisel võiks arvestada juhi liikluskindlustuse koefitsenti
(kui ikka 10 a pole matsu pand siis ehk väiksem risk kui "otse autokoolist porsse rooli" kutil)

See on (minu jaoks) keeruline punkt... aga õnneks ei näe keegi kiivri sisse.
03.10.2007 at 23:05
Silwer
Kindlustus rajapäeval
Kindlasti oleks vaja märkida ka sellise kindlustuse kehtivuspiirkond väheke kitsamalt. Välismaa on liiga lai mõiste. Võib siis teha et minimaalne on Eesti ja siis on lisatasu eest võimalik näiteks Läti, Soome ja Saksamaa juurde osta.
Kui võimalik siis "lisatasu eest 3. osapoolte kate summas mis oleneb lisatasust?" asemel võiks olla: "laiendada tavalise liikluskindlustuse tingimuste kehtivust ka ringraja üritustele". Sisuliselt see tavapärane liikluskindlustus ongi ju "vastutuskindlustus kolmandate osapoolte kaitseks".

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
03.10.2007 at 23:12
HrHunt
Kindlustus rajapäeval
Nuh, kiri läks... Nüüd jääb üle vaid küünal panna. Kes plokki kes kirikusse :)

____________________________

04.10.2007 at 16:53
HrHunt
Kindlustus rajapäeval
Ma siin vaikselt olen kindlustust sebinud. Lootust endiselt täiesti on. Aga mida nad pelgavad on see, et mingid Subaru hullud tulevad ja hakkavad kohe üle nipli keerama :) Ma nüüd püüan neid rahustada natuke. Ntx MPSe minuteada hävitatud ei ole ja LK koeffitsent on mul 0.4 :) Jube hea oleks, kui leiaks veel mõned eeskujulikud tahtjad/huvilised keda näiteks tuua :)
See oleks nüüd tõesti see koht, kus tuleks veidi viitsida mitte mõtlikult vahtida kõrvalt, et mis sest asjast saab... Nii et võiks mulle privasse märku anda. Oleks ju hea võimalus veidi harjutada, maandatud riskiga, kuni rinkabemmi kokku kruvitakse ;) Seda enam mingit suuremat euroringi rinkabemmiga nii või naa ei õnnestu teha.

____________________________

21.11.2007 at 16:05 3 edits. Last edited 21.11.2007 at 16:07 by HrHunt
que
 
Kindlustus rajapäeval
Minu koefitsent on üle kahe näiteks, aga rajal on "taust puhas". Hea näide teisest vallast, ennem olin "hull liikluses" nüüd elan end rajal välja ja liikluses probleeme pole... vms.
21.11.2007 at 17:08
devilc
Moderator
Kindlustus rajapäeval
Mina 0.62, iial pole rajal midagi niisugust juhtunud, mis omavastutuse ligidalegi läheks. Suuremad kahjud nii 2-3K tuuris.
21.11.2007 at 19:09
T.K
Kindlustus rajapäeval
tundub siiski vähetõenäoline, et mõni selts annab mingi teatud lisatasu eest katte ka võistlustel osalemiseks. liikluskindlustus seaduse järgi ei kehti ka tavapoliis võistluseks suletud trassidel ega jääradadel. kuna risk on üsna suur, et midagi juhtub, ei ole riigikogu sellist hüvitamiskohustust seltsidele pannud. ja kui keegi arvab, et nii võiks siiski olla, peaks pöörduma vastavate seadusandlike organisatsioonide poole ja hääletama õigete inimeste pool valimistel. aga ka see seadus on välja töötatud ikkagi kindlustusseltside ja ministeeriumi koostöös, nii et vaevalt küll seda sinna sisse kirjutatakse. küll aga pakuvad korraliku raha eest katet välismaised seltsid. meil vaevalt, et lähiajal sellist asja juhtub, et hakatakse kasko korras pakkuma võstlustest osavõtmiseks katet. see risk ei õigusta end ja pole seltsidele kasulik, ning sellel tootel pole ka erilist turgu. kõik sellised üritused on siiski osaleja enda vastutusel ja osaleja ikkagi peab omale teadvustama millega ta riskib. ja liisinguga on ka nii et, õnnetuse korral nõuab ta kahju põhjustajalt kogu tekitatud kahju sisse, kuna vastavalt võlaõigusseadusele on selline võimalus olemas.
21.11.2007 at 20:40
HrHunt
Kindlustus rajapäeval
No mis ma oskan öelda. Mina olen lihtne kunde ja tahan teenust. Mida valges maailmas kusjuures saab. Seda on ka kindlustusehärradele öeldud ja nende täpsustavatele küsimustele vastatud. Preagu on pall nende riskijuhi väravas.
Üldiselt ei tasu selliste asjade juures väga põdeda, vaid tasub küsida ja torkida. Ntx ma olin vist esimene tüüp üldse, kes ülikooli sisseastumisel umbes 3andiku ainepunkte töökogemusega seoses kohe taskusse sai.
Ehk siis, on teada juhtumeid kus küsija suu pihta ei lööda vaid lükatakse sinna hoopis pontsik pidemeni sisse.

____________________________

21.11.2007 at 22:27 2 edits. Last edited 21.11.2007 at 22:28 by HrHunt
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Kindlustus rajapäeval   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.