register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Aku suvisele hobiautole  
Poster Message
Taavi
Aku suvisele hobiautole
Kas on kellelgi kogemusi rinkamasinaga või lihtsalt hobiautoga väiksemate akude osas? Jätsin laiskusest talveks õues seisvale autole aku peale ja karm talv tegi seekord oma töö. Nüüd oleks suveks uut vaja. Kuna miinuskraadidega autot ei kasuta, siis olen lugenud, et minimaalne käivitusvool võiks suvel olla ca 200A. Mahutavuse kohta ei oska midagi arvata, mis võiks miinimum olla? Mootor on 2L bensukas, autos tavaline makk kahe kõlariga, immo ja alarm. Kas väiksem 12V tsikli aku võiks autole suviseks kasutamiseks sobida? Paljud jaapanist toodud "tuuningupillid" on imepisikeste akudega, isegi suuremate ridakuus mootoritega mudelid. Kas see on seal moevärk, või reaalselt toimiv lahendus (odav, kapoti all rohkem ruumi)?
09.04.2010 at 11:35
hents99
  
Aku suvisele hobiautole
Ma plaanin lähiajal osta suuremas koguses "kuivakusid".

AGM tüüpi. 45/55Ah peaks piisav olema.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
09.04.2010 at 11:43
peep
 
Moderator
Aku suvisele hobiautole
Niipalju kui ma lugenud olen, tsikli aku ei toimi auto peal. Osta lihtsalt mingi väiksem aku - minu BMW'd kasutavad neid, sest pidid hea hinnaga olema(pole ise võrrelnud). Cup'i auto peal toimis probleemideta eelmine hooaeg.
09.04.2010 at 11:46
ICE
  
Aku suvisele hobiautole
Poetaks vahele, et pakun Bannerit hea hinnaga (1400.- vs 1100.- näiteks) :)

____________________________
Petrolheads.ee
09.04.2010 at 11:52
-fred-
 
Aku suvisele hobiautole
Minu 2 liitrist, 10,8:1 surveastmega mootorit ajab ringi selline Varta tsikliaku. Käivitusvool on piisav, mahutavusest jagub üsna pikalt käivitamiseks, kaalub vaid 3,8 kg ja paigaldada võib ka pikali.
09.04.2010 at 13:04
Ivalo
 
Aku suvisele hobiautole
quote:
peep: Niipalju kui ma lugenud olen, tsikli aku ei toimi auto peal. Osta lihtsalt mingi väiksem aku - minu BMW'd kasutavad neid, sest pidid hea hinnaga olema(pole ise võrrelnud). Cup'i auto peal toimis probleemideta eelmine hooaeg.
Millist neist akudest täpsemalt Peep, mul ka aku talvega ära surnud?
09.04.2010 at 18:03
peep
 
Moderator
Aku suvisele hobiautole
quote:
Honda:
Millist neist akudest täpsemalt Peep, mul ka aku talvega ära surnud?

Ei saa hetkel täpsemalt järgi vaadata aga üks väiksemaid mis nad pakuvad.
10.04.2010 at 08:07
BlueStang
 
Aku suvisele hobiautole
muidu soovitatakse Braillet - usas arbuusimehed panevad näiteks neid

http://www.summitracing.com/parts/BRL-B106/

Saladuskatte all saab kaasvõitlejatele avaldada, et Braille pea identne copy DEKA ETX14 on ca poole soodsam.
11.04.2010 at 21:33
sten
Aku suvisele hobiautole
Ehk oskab keegi veel midagi väikest pakkuda. Endalgi oleks vaja 2.0L bensiinile.
Võimalikult mõistliku hinnaga.
Autoga sõidan suvel ka tavaliikluses. Kuid tarbijaid on vähe, isegi radiot ei ole.
18.04.2010 at 14:06
kivialune
Aku suvisele hobiautole
Motorsport tükk:)

http://axisofoversteer.blogspot.com/2010/04/add-lightness-porsche-motorsport.html
19.02.2011 at 17:35
Jackson
Aku suvisele hobiautole
Ma ostsin oma autosse BauHausist kõige väikse aku ja säästsin 20-12=8kg
Käivitas igast asendist. Palju maksis, ei mäleta, aga vähe.
25.02.2011 at 20:32
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Aku suvisele hobiautole  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.