register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
que
 
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
mrw: Mõningad ajad siis tänasest sõidust.

Jube täpsed ajad - millega mõõtsite?
28.05.2007 at 22:55
Cardo
 
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Oh kui väsinud õhtu täna oli.
Ja aitäh 0,5 liitri eest :D see auto jääb veel plaanitult 530-iks.
Rehvid olid üsnagi nakkumatud selle raja tarbeks, ehk varsti saab miskit nätskemat alla ja auto peaks ka aina arenema.
Tänast võib ka lugeda selle isendi avasõiduks, talvel sai paar korda jäärajal käidud , kuid see oli siis ka miskit muud veel.
Jääme siis nüüd ka pilte ootama.
28.05.2007 at 23:25
HrHunt
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Minu kui pealtvaataja lemmik BMW 5, väga ehvektne kurvitehnika :) Mis taga vahepeal juhtus et lükkama pidi?

____________________________

28.05.2007 at 23:36
-XR-
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
mrw: Mõningad ajad siis tänasest sõidust.


Mind on jälle kuidagi välja jäetud.
Vähemalt mul paar abivalmis inimest mõõtsid.
Minu parim oli mingi 59.24
Olin esimest korda Rapla rajal

Lõpuks oli jälle bensiini probleem ja rehv läks ka kuidagi imelikuks. Vahepeal vist jahtus liiga maha.
Rapla rajal veel see halb asi minu autoga, et paljudes kohtades tuleb kiirus väga maha pidurdada
ja teisega kiirendades on asi suht vaevaline, kuna VVT-i mootoril alla 4000rpm põmst mitte midagi ei toimu.

Tegin praegu Pirital natuke rulluisku ka otsa. Hea trennipäev (y)
28.05.2007 at 23:49 5 edits. Last edited 29.05.2007 at 00:05 by -XR-
joonas
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Minul oli väga lõbus! Tünne ka enam nii palju ei kartnud.

Tänud -XR- ile orgunnimise eest!

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
29.05.2007 at 08:47
kyla
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Vist oli ``kiire õhta `` teil seal:) .....kui uuesti keegi orgunni ettevõtaks lööks kindlasti kampa
29.05.2007 at 21:45
-XR-
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
kyla: Vist oli ``kiire õhta `` teil seal:) .....kui uuesti keegi orgunni ettevõtaks lööks kindlasti kampa

Seal omad reeglid jah. Parem arvestada reeglitega, et järgmine kord jälle minna saaks.
Minu meelest oli kuuest üheksani igati piisav aeg.

Eks mingi aeg saab jälle uuesti minna. Ei olegi mingit erilist orgunni vaja.
Lihtsalt ette helistada ja kõik.
Nädala sees seal tavaliselt midagi ei toimu.
29.05.2007 at 21:58
Cardo
 
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
HrHunt: Minu kui pealtvaataja lemmik BMW 5, väga ehvektne kurvitehnika :) Mis taga vahepeal juhtus et lükkama pidi?

Nii meeldiv, kui häid sõnu jagatakse.
Mis juhtus ? Vot ei tea isegi täpselt, aga mootor on üsna toores, plokk on puuritud ja kõik vidinad on sees uued, silindrid tehti kolbide järgi ja sisse on sõidetud 200 km + 5h kohapeal tiksumist. Arvatavasti paisus kolb silindrisse kinni, jahtus maha ja läks uuesti käima. Jahutusvedelik kippus ka kuumaks minema, pean elektrilise ventika lisaks panema, nii nagu tundub.

Aga tulevaste ürituste tarbeks, peab varem hakkama liikuma, kuna tee Tallinnast Raplasse on tunduvalt pikem kui varem.
Hea oleks muidugi mingi nädalavahetuse päev saada, saaks vahepeal ka pisukese piQniQ teha.
29.05.2007 at 22:32
riza
  
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Et mitte päris häbis olla, siis mainiks mrw aegade juurde seda, et natuke hiljem sain ka tõenäoliselt alla minuti aegu :)
Lisaks ei ole minu Porsche musta värvi (pesemata oli küll jah) vaid mingi veider sinine - lihtsalt remarki korras mainin..

Mõnus soe õhtu oli ja aega sõitmiseks samuti piisavalt. Minus see võistlushing ei ole veel arenenud ja ma põdesin nende tünnide tabamise pärast päris palju :( See tingis natuke ka ettevaatlikuma sõidustiili ja arenemist on muidugi veel küllaga.

Järgmisel nädalal võiks jälle. Kasvõi iga nädal samal päeval.
30.05.2007 at 00:27
Jesper
 
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Mis point neil tünnidel üldse on seal? Ma saan aru kui sisekurvis on tünn et ei lõigataks, aga miks rajalt väljasõitu karistatakse? Mingi kardispordi spetsiifika?
30.05.2007 at 01:12 1 edit. Last edited 30.05.2007 at 01:13 by Jesper
joonas
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
Jesper: Mis point neil tünnidel üldse on seal? Ma saan aru kui sisekurvis on tünn et ei lõigataks, aga miks rajalt väljasõitu karistatakse? Mingi kardispordi spetsiifika?
Ma pakun, et need tünnid on seasl selleks, et hoida masinaid kõvakattega rajal. Kui rajalt välja sõidad, siis rikud raja äärt ja muru, mida peab keegi hiljem siluma ning taastama.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
30.05.2007 at 08:42
devilc
Moderator
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Umbes nii jah. Kuna seal rajal sõidavad ka kardid, siis pole teab mis hea, kui välisservad kraatriteks moonduvad.
30.05.2007 at 11:54
-XR-
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Ega kellegil performance/driftboxi jaoks Rapla raja .cir faili pole?

07.06.2007 at 23:06
-XR-
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Kui kellegi pole seda faili, siis ma võin ise põmst teha.
Paljud huvitatud oleksid?

Seda on suhteliselt lihtne teha.
Tuleb ühes ääres läbi sõita ja siis teises ääres,
siis samale joonisele kokku ja salvestada .cir failina ära ja valmis.

Saab pärast oma trajektoori vaadata jne...

Aga krt mul hakkas eile MR2 kahtlaselt tiksuvat häält tegema.
Õli vist sai liiga järsku otsa ja hüdrotõukurid ei saand õli kätte.
Arvasin, et läheb pärast õli fulli valamist korda, aga ei midagi.
Pean kuskile töökotta vedama.


____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
09.06.2007 at 01:33
HoCi
  
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
täitsa huvitav oleks proovida driftbox'iga seal sõita ja siis pärast erinevate autodega/sõitjatega võrrelda trajektoore ja ringiaegu.


____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
09.06.2007 at 10:25
HrHunt
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Ega ei ole liikvel rapla raja kaarti koos optimaalse trajektooriga? Ükspäev käisin - 59s, mõne kurvi kohta ei mõelnudki välja kuda kõige õigem trajektoor oleks. Vaatasin et sellest kiirest sujuvast S kurvist, kus tullakse suunage parkimisplatsi poole, on julmalt ja massiliselt välja pandud, tundus et põhiliselt ülejuhitavuse läbi. Mul küll probleeme polnud. Teab kas tegin midagi valesti...

____________________________

24.06.2007 at 13:13
Raceboy
 
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Kiire aeg Rapla rajal tuleb tagumiste järjestikku olevate kurvide sujuvalt läbimises ja ka nn nõelasilmas aja mittekaotamisega (alajuhitavus on seal no-no).

____________________________
www.vems.ee
24.06.2007 at 14:29
que
 
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
HrHunt: Ega ei ole liikvel rapla raja kaarti koos optimaalse trajektooriga? Ükspäev käisin - 59s, mõne kurvi kohta ei mõelnudki välja kuda kõige õigem trajektoor oleks. Vaatasin et sellest kiirest sujuvast S kurvist, kus tullakse suunage parkimisplatsi poole, on julmalt ja massiliselt välja pandud, tundus et põhiliselt ülejuhitavuse läbi. Mul küll probleeme polnud. Teab kas tegin midagi valesti...
No aeg 59s näitab, et sa lihtsalt sõitsid aeglaselt seal sirgel. Põhiline on ühtlane sõit ja tagumiste kurvide sujuv läbimine. (nagu Raceboy juba mainis)
Ma pole proovinud, aga LSD'ga võib selle rajaga harjumine rohkem aega võtta. Murakas sõitis mõne ringi järel 57.
Aga +30kw ja LSD nõuab väiksemat aega kuigi auto sobib märksa paremini Sauga+ (ehk siis Sauga ja suurem/parem) rajale. Kus saaks ka suht selge võrdluse nt. GTI, ST jms. kõrvale näiteks OT raames.
25.06.2007 at 06:35 1 edit. Last edited 25.06.2007 at 06:36 by que
HrHunt
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
Murakas sõitis mõne ringi järel 57
Nujah nujah, Murakas on Murakas, lisaks vaevalt ta DSCd peal hoidis :) See kurivaim aga, tabades kurvis libisemise vähegi keeratud rooliga, hävitas edasise kiirenduse kurvist väljumisel.
Rada on muidugi väike küll, õige minek on asjal alates 3andast käigust, paraku seda eriti palju pruukida ei saanud.
Aga jah, laias laastus mind mingite aegade püüdmine selle autoga niiväga ei huvitagi, lihtsalt tahass veidi paremini sõitma õppida. Spets peenestamiseks peaks ikka mingi spets pilli hankima, kui muidu enam elada ei saa.

____________________________

25.06.2007 at 11:58
que
 
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
HrHunt:
quote:
Murakas sõitis mõne ringi järel 57
Nujah nujah, Murakas on Murakas, lisaks vaevalt ta DSCd peal hoidis :)

Õrritamiseks võin öelda, et stock ST aeg on keskmise juhi käes 56,2 (ainult 2. käik) - aga loomulikult ilma ESP'ita - rahulikult 3ndaga pole kunagi aega proovinud - nüüd vist peaks proovima, kevadine kargamine on läbi ja saab ka rahulikult sõita.
GTI läheb väga hea juhiga (parandus :)) 55,32.

Mõlemad LSD'ta
25.06.2007 at 12:05 5 edits. Last edited 25.06.2007 at 12:18 by que
Silwer
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Kui juba õrritamiseks läks siis pean mainima et täiskomplektne stock BMW E30 318is 100kw + 5kw chip + Toyo rehv sõitis 56,43 ja seda siis ilma LSD-ta... :)

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
25.06.2007 at 12:14
rustang
  
Moderator
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Devilc kunagi lapsepõlves kirjutas niisuguse juhendi (auto on MX-5):

Esimene kurv peale stardisirget (vasakule, ega seal tegelikult nagu kurvi polegi) võtta üle äärekivi, siis ruttu rool paremale, et võtta kogu raja huvitavaim osa, teine kurv (mina seal ei pidurda, võtan ainult jala gaasilt ära sissekeeramise ajal, aga raskematel või kiirematel masinatel kindlasti pidurdada vaja). Teises kurvis pole mõtet kogu rada ära kasutada, ei jõua kolmanda kurvi alguseks õigele trajektoorile tagasi. Enne kolmandat pidurdus; ei tasu liiga vara sisse keerata, rada saab muidu otsa. Enne neljandat taas korralik pidurdus ja lõigata tipule nii lähedalt kui võimalik (üle äärekivi, kui õnnestub).

Järgneb huvitav, kahaneva raadiusega, rohkem kui 180* paremkurv, mille mina läbin gaasiga mängides. Siin tuleb varuda kannatust - oht on just kahaneva raadiusega lõpuosale liiga kiiresti peale minna. Kes oskab, võib sinna lõpuossa sisse minnes anda vasaku jalaga toksu pidurit, keerab paremini sisse (mina ei oska). Kah ei ole tingimata vaja seal lõpuosas kogu rada kasutada - ei pruugi jõuda tagasi õigele trajektoorile järgnevaks vasakkurviks.

Selle vasakkurvi hea läbimine on kriitiline hea aja saamise koha pealt. Nõks on keerata sisse nii hilja kui võimalik ja mitte liiga suure kiirusega. Järgneb täiega läbitav sirge, millel on tegelikult üsna mitu jõnksu sees. Pidurdusmaa on problemaatiline, kuna rada teeb just siis paremale jõnksu. Ise alustan pidurdamist PAREMAST servast umbes selle jõnksu tegemise hetkel.

Järgneb suht aeglane parem, millele järgneb omakorda aeglane, aga avanev, vasak. Viimasesse ei ole mõtet liiga kiiresti sisse minna, ei saa järgnevaks sirgeks korralikult gaasi peale.

Järgneva sirge lõpus on kiiremapoolne late-apex vasak, mis siiski märgatavat pidurdamist tahab.

Edit: Satifoto ka:
http://www.hot.ee/mossel/rapla.jpg

Edit by devilc: parandasin vea kirjelduses.
25.06.2007 at 12:16 3 edits. Last edited 25.06.2007 at 12:45 by devilc
HrHunt
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
stock ST

Mis rehvid seal on muidu? MPSi stockid (Bridgestone Potenza RE050 215/45/R18) kuumenesid üle paari ringiga, ilmselt oleks pidanud ka rõhku alla laskma. Ainult 2. käiguga sõita oleks mõeldamatu, nendes kiiretes S-ides ja parkimisplatsi kõrval saab 2. käik juba üsna alguses otsa, eriti kui arvestada et üle 5500 rpm pole mõtet lasta jõudluse koha pealt.


____________________________

25.06.2007 at 12:26 1 edit. Last edited 25.06.2007 at 13:07 by HrHunt
devilc
Moderator
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
Selguse huvides: Golf V GTI-l, millega 55.32 sõitsin, on 180 kW. Muidu oli auto stock, rehviks suht tükkideks ContiSportContact 2 225/45R17.
25.06.2007 at 12:47
que
 
Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul
quote:
HrHunt:
quote:
stock ST

Mis rehvid seal on muidu? MPSi stockid (Bridgestone Potenza 215/45/R18) kuumenesid üle paari ringiga, ilmselt oleks pidanud ka rõhku alla laskma.

ContiSportContact 2 225/40/R18 tugevdatud äärega - vilisesid jubedalt - aga enamus tänavarehve mingil hetkel teevad seda - eriti veel raplas.

quote:
HrHunt:
Ainult 2. käiguga sõita oleks mõeldamatu, nendes kiiretes S-ides ja parkimisplatsi kõrval saab 2. käik juba üsna alguses otsa, eriti kui arvestada et üle 5500 rpm pole mõtet lasta jõudluse koha pealt.

Võib-olla on sul õigus - mis tähedab, et 56.2 vahetub sel juhul miski väiksema numbriga - eks näis peaks proovima sel aastal uuema rehviga.


25.06.2007 at 12:50
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Warm-Up Rapla kardirajal täna õhtul   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.