register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Ise teha ajavõtu süsteem?  
Poster Message
MrCabDriver
Ise teha ajavõtu süsteem?
Hei

Sai reedel käidud raplas (esimest korda ültse rajal) ja muidugi sai kohe korraliku pisiku sisse. :)
Muidugi selgeks sai see, et telefon pole just kõige mõistlikum ajavõtu vahend. Seega tekkiski mõte midagi lihtsat ise kokku kompunnida. Mõte oli IR andurid ja läppar, mis loeks kiire katkemist. Muidugi miinus oleks see, et see suudab ainult ühe auto aega mõõta aga väiksemale seltskonnale ja rapla rajale peaks täitsa piisama, tähtis oleks just võimalikult odav hind, muidu poleks asjal eriti mõtet.
Et kas keegi on näinud või hoopiski teinud sellist asja? Proge saaks vast omade jõududega/tuttavatega tehtud aga just kust saaks sellist valmis andurite komplekti. Tevalos on igasugused konstruktorid ja ei leidnud sealt lehelt mingit valmis produkti. Oskab keegi ehk suunata kuhugi?

____________________________
MB 300CE turbo
Pelle
29.04.2007 at 01:02
Silwer
Ise teha ajavõtu süsteem?
Audiclub ja Streetrace tegelased on teinud selliseid süsteeme ise. Audiclub süsteemi on kasutatud isegi ametlikel üritustel.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
29.04.2007 at 01:12
MrCabDriver
Ise teha ajavõtu süsteem?
quote:
Silwer: Audiclub ja Streetrace tegelased on teinud selliseid süsteeme ise. Audiclub süsteemi on kasutatud isegi ametlikel üritustel.

Ühest teisest foorumist:
quote:
Black:Vaikselt on asi arenenud ikkagi nii kaugele, et nüüdseks oleme ka häiretundlike laserpointerite etapi seljataha jätnud ja ainuüksi meie süsteemi andurid maksavad juba üle 10k.

Seega odavusest on asi kaugel.
Mõte oleks ainult üks kiir ja miski proge, mis suudaks kiire katkemise intervalle lugeda. Polekski plaanis mingeid ametlike üritusi hakata tegema, lihtsalt kui vahepeal sõidu isu tuleb siis oleks miski täpne ajamõõtja.

____________________________
MB 300CE turbo
Pelle
29.04.2007 at 01:23
Jesper
 
Ise teha ajavõtu süsteem?
Pole mõtet Ameerikat leiutada... http://www.driftbox.com/.
29.04.2007 at 01:46
matukas
  
Ise teha ajavõtu süsteem?
See Driftbox ise maksab ka ühe kena kopika. Ja seda ÜHE auto jaoks. Palju siis ntx viie masina varustamine maksab (lihtmatt).

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
29.04.2007 at 01:58
MrCabDriver
Ise teha ajavõtu süsteem?
Lisaks veel GPS'il põhineva süsteemi miinuseks on 1/10 sekundit täpsusklass. Muidu alguses käis GPS'i mõte endalgi peast läbi.

____________________________
MB 300CE turbo
Pelle
29.04.2007 at 02:03
Jesper
 
Ise teha ajavõtu süsteem?
No see kiirega süsteem on samamoodi ühe auto jaoks. Ja selle riista täpsusklass on harjutamiseks täiesti piisav, hea ja halva sõidu vahe on sekundites, rääkimata sellest millist kasu annab kiiruse ja trajektoori graafikute uurimine. Kui on muidugi soov võistlusi korraldada, siis on teine asi, aga ega need võistlus-ajavõtusüsteemid naljapärast ka nii palju ei maksa kui nad maksavad.

Ise aretamine on tore, aga mina kulutaks selle aja pigem sõiduvõtete lihvimise peale. Kui DriftBox ei meeldi, siis on olemas ka mingeid lihtsamaid-odavamaid transpondriga süsteeme, aga see ise valguskiirega töötava süsteemi leiutamine ei ole imho küll vaeva väärt, vähemalt kui su põhiliseks hobiks on ikka autod, mitte elektroonika.

Tsekka näiteks seda: http://www.saferacer.com/hotlapintisy.html. Pikemalt siin: http://www.advantagemotorsports.com/Lap%20Timing.htm. Ebayst saab hea hinnaga ka.
29.04.2007 at 04:26 2 edits. Last edited 29.04.2007 at 04:32 by Jesper
rustang
  
Moderator
Ise teha ajavõtu süsteem?
quote:
Jesper: No see kiirega süsteem on samamoodi ühe auto jaoks.
Tegelikult saab kiirega võtta 5-6 autot korraga, OT algusaastatel oligi nii, eeldab küll tähelepanelikku ajavõtuoperaatorit ja kiire juures mitte mööda sõitmist. Ajasüsteemi autor on kasutaja Martini.
29.04.2007 at 09:29
urmet
  
Ise teha ajavõtu süsteem?
Kõige odavamad on ikkagi infrapunasega süsteemid.

Jesperi viitele lisaks:

http://www.aimsports.com/store/product_info.php?products_id=28
http://www.apexperformance.net/cartgenie/prodInfo.asp?pid=1085&cid=22


Koopereerud sõpradega ja saad ka vaheaegu võtta või saatja raha säästa. Olen märganud, et enamik süteeme on omavahel kompatiiblid kah. Vaheajasaatjate juures tulid mälu järgi erinevused sisse.



Tegelikult ostaksin mina ikkagi Driftboxi või PerformanceBoxi, mis on paar tuhat odavam. Saad pärast nõrkemiseni logi analüüsida, võrrelda pidurduspunkte eri sõitudes jne. Olen ise rahulolev omanik.

29.04.2007 at 19:18 2 edits. Last edited 29.04.2007 at 19:22 by urmet
joonas
Ise teha ajavõtu süsteem?
quote:
urmet:
Tegelikult ostaksin mina ikkagi Driftboxi või PerformanceBoxi, mis on paar tuhat odavam. Saad pärast nõrkemiseni logi analüüsida, võrrelda pidurduspunkte eri sõitudes jne. Olen ise rahulolev omanik.

Kas saaksid avaldada ka hinna, millega selle seadme ostsid?

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
30.04.2007 at 09:27
xjan
Ise teha ajavõtu süsteem?
http://www.artman-racing.ee/artman/?mid=89&id=10

____________________________
BMW 1M ...
30.04.2007 at 13:08 2 edits. Last edited 30.04.2007 at 13:13 by xjan
urmet
  
Ise teha ajavõtu süsteem?
quote:
joonas:
quote:
urmet:
Tegelikult ostaksin mina ikkagi Driftboxi või PerformanceBoxi, mis on paar tuhat odavam. Saad pärast nõrkemiseni logi analüüsida, võrrelda pidurduspunkte eri sõitudes jne. Olen ise rahulolev omanik.

Kas saaksid avaldada ka hinna, millega selle seadme ostsid?

Artmanist Kaidolt ostsin, natuke andis tingida. Täpset hinda ei mäleta.
30.04.2007 at 20:34
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Ise teha ajavõtu süsteem?  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.