register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : 6 tunni sõit tänavaautodele   1 2 3  
Poster Message
matukas
  
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
uzzac:...normaalne tänava masin peab paagitäiega ikka 3h vastu ma loodan. 60L paak = 20L per üks tund kulu juures tuleb otseseks küttekuluks ~23l sajale. võiks olla ju tehtav...
No kamoon män! Nagu juba mainiti, siis paagid on seinast seina. Minu auto pole just hea näide, aga 40 liitrine paak ja ca 30 liitrit per 100 km OT tempoga teeb ikka väga palju jahmerdamist. 84 minutit = tankimine.


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
07.12.2009 at 17:36 1 edit. Last edited 07.12.2009 at 17:36 by matukas
uzzac
 
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
matukas:
quote:
uzzac:...normaalne tänava masin peab paagitäiega ikka 3h vastu ma loodan. 60L paak = 20L per üks tund kulu juures tuleb otseseks küttekuluks ~23l sajale. võiks olla ju tehtav...
No kamoon män! Nagu juba mainiti, siis paagid on seinast seina. Minu auto pole just hea näide, aga 40 liitrine paak ja ca 30 liitrit per 100 km OT tempoga teeb ikka väga palju jahmerdamist. 84 minutit = tankimine.


ei saa su pahameelest ja eelviimasest lausest aru? võtsin enda arvutuse aluseks keskmise auto. minu vanal volvol oli 70l paak uuel on 60l paljudel bemmidel on isegi 80l. selge see et on väiksema paagiga masinaid olemas aga keegi ei käse sul enda autoga osaleda kui sul teeklaas paagi asemel.
07.12.2009 at 17:58 1 edit. Last edited 07.12.2009 at 17:58 by uzzac
matukas
  
6 tunni sõit tänavaautodele
No ma tundsin end puudutatuna selle 60 L ja 23 sajale teemaga. Eiki mainis kunagi, et ta sinine bemm 100 per 100 võtab...
Ega mul paha meel sellepärast ole. Ja mis see normaalne tänavaauto definitsioon meile annab? Ega ei tule ju keegi salongist ostetud Volvo S40-ga (1,8) sinna sõitma? Või tuleb?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
07.12.2009 at 18:25 1 edit. Last edited 07.12.2009 at 18:26 by matukas
kronja
 
6 tunni sõit tänavaautodele
benzukulu EDIT: ja normaalse auto definitsiooni võiksite eraldi teemana arutada, või saage kokku näiteks? :)




teemast - mulle isiklikult jääb selgusetuks, mis selle asja mõte siis üldse on? 6h mööda ringrada uhada ilma et mingi võistlusmoment oleks, lihtsalt et saaks ilmaolusid vähe soojendada läbi naftatoodangu hävitamise sisepõlemismootoris? :) või mis asja :)

____________________________
http://kronja.com
07.12.2009 at 18:29 1 edit. Last edited 07.12.2009 at 18:33 by kronja
uzzac
 
6 tunni sõit tänavaautodele
välistada ei saa ju ühtegi masinat. meie Ladake sööb 50l sajale näiteks.
07.12.2009 at 18:31
hall
 
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
uzzac: välistada ei saa ju ühtegi masinat. meie Ladake sööb 50l sajale näiteks.

Inglaste formaadi puhul on sinu Ladakse sarnased autod välistatud, sest autod peavad olema tänavalegaalsed ;)


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.12.2009 at 19:11
peep
 
Moderator
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
kronja:teemast - mulle isiklikult jääb selgusetuks, mis selle asja mõte siis üldse on? 6h mööda ringrada uhada ilma et mingi võistlusmoment oleks, lihtsalt et saaks ilmaolusid vähe soojendada läbi naftatoodangu hävitamise sisepõlemismootoris? :) või mis asja :)

Kui saab võitja välja selgitada, siis on ka moment olemas. Sa ilmselt pead võistlusmomendi all silmas, et absoluutselt kiirem peaks võitma aga see nõuab rohkemat, kui enamus tavakodanikke saab endale lubada. Vaata kasvõi meie rinkavõistluste vabaklassi, osavõtjaid ei ole, kuigi seal saaks ju "täiega" panna mistahes autoga. Seetõttu tehakse võistlusi, kus loeb eelkõige inimfaktor ja tehnika ning $$$ osa jääb väiksemaks.

Mingist bensukulust jne pole veel mõtet pikalt rääkida. Hetkel pole põhjust, miks sellist asja peaks meil üritama korraldada, sest pole aru saada, kas oleks huvilisi ? Mina 90+% tõenäosusega anyway ei jõua sellega tegeleda aga kui on reaalne huvi ja enam-vähem kokku lepitud mängureeglid, küll tegijaid leidub. Talv on pikk ja millegi üle jaurama peab.:)

Nn. ringraja "rahvaklass", millest paar aastat tagasi siin sai jauratud ju realiseerus ja kõik kes kelgule hüpanud, on rahul. Samas pole sportringrada mitte igaühele sobiv, sest isegi miinimum tasemel nagu 325Cup, on tegu aja- ja rahamahuka ettevõtmisega. Ehk kas oleks pointi leiutada midagi OT ja "päris" rinka vahepeale - kus kulud oluliselt väiksemad aga samas tegu ikkagi võidusõiduga ? Ja kulud on eelkõige siis madalad, kui huviline saab oma autoga osa võtta ilma suuri ümberehitusi tegemata ja olles eealjuures konkurentsis. Loomulikult kuluvad rehvid & pidurid jne ja vahel läheb ka auto lömmi aga ma kardan, et sellist ringrajavõistlust ei suuda me välja mõelda, kus saaks kõvasti võidu kihutada ja auto on peale sõitmist sama hea kui enne või natuke parem.:D
07.12.2009 at 19:34
rolantsik
6 tunni sõit tänavaautodele
Ehk kas oleks pointi leiutada midagi OT ja "päris" rinka vahepeale - kus kulud oluliselt väiksemad aga samas tegu ikkagi võidusõiduga ? Ja kulud on eelkõige siis madalad, kui huviline saab oma autoga osa võtta ilma suuri ümberehitusi tegemata ja olles eealjuures konkurentsis. Loomulikult kuluvad rehvid & pidurid jne ja vahel läheb ka auto lömmi aga ma kardan, et sellist ringrajavõistlust ei suuda me välja mõelda, kus saaks kõvasti võidu kihutada ja auto on peale sõitmist sama hea kui enne või natuke parem.:D[/quote


Leedust on näide rahvaringraja loomise näol olemas.Idee hea,kuid seal on ka asi läinud nagu meil rahvarallis - autod on hirmsasti ära ehitatud jne. Kus siis see vahe on?

OT näol on olemas väga tänuväärne ettevõtmine,kus saab tänavaautot proovile panna.

Rahvaklassis osalemine on lõpmatu võidujooks auto modimisel,kuna kes see ikka enda egole valusasti allapoole vööd saada tahab,kui keegi mööda vuristab :D
07.12.2009 at 20:45 1 edit. Last edited 07.12.2009 at 20:46 by rolantsik
matukas
  
6 tunni sõit tänavaautodele
Pigem võib-olla on see küsimus, et kui tahaks proovida kella peale sõitmist rohkem kui ca 10 ringi, mis OT puhul on tavaks olnud. Ja kella peale sõitmise all siis mõtlen stabiilseid ringe (just sinna 1:10-1:15 vahele), mitte mingit veri-ninast-välja-benji-hüpetega-ringiaegu.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
07.12.2009 at 21:09
peep
 
Moderator
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
rolantsik:Rahvaklassis osalemine on lõpmatu võidujooks auto modimisel,kuna kes see ikka enda egole valusasti allapoole vööd saada tahab,kui keegi mööda vuristab :D

Selge see, et päris Moskvitsi tempoga ei saa arvestada aga milleks on vaja enam-vähem kiiret autot modida ? See annab marginaalse eelise, kuna jääb rohkem "manööverdamisaega" aga ma arvan, et riskid sattuda tehniliste probleemide või sõiduvea ohvriks on samuti suuremad ja kokkuvõttes edu pole.

Pigem on põhiline teema sellega, et mujal maailmas on see formaat kasutusel historic autode või siis nagu konkreetses näites, väikeseeria/iseehitatud autode jaoks. Nendes kategooriates on sõitmise protsess ja finishisse jõudmine sama hea kui võit. Kaasaegse sportliku pereautoga osaleda pole nii pinget pakkuv, sest need on oma olemuselt emotsioonivabad. Seepärast ma tulingi mõttele, et eelkõige peaks asi pakkuma huvi ümber ehitatud autode omanikele, kes ei ole neid siiski teinud otseselt võidusõiduks.

Kui on soov tänavaautoga absoluutse kiiruse peale võistleda, siis selleks on väga head üritused juba olemas, BMW Cup (siis klubi oma) ja Angelar suvekarikas, siia kõrvale pole midagi leiutada vaja. Kuid nagu elu näitab, need kes foorumites "päriselt-päriselt" kiiresti sõitmisest räägivad, üldjuhul sellistele jõukatsumistele ei jõua.;)
07.12.2009 at 21:17 1 edit. Last edited 07.12.2009 at 21:19 by peep
Jesper
 
6 tunni sõit tänavaautodele
Võib-olla on see nüüd ketserlik jutt, aga järjekordne uitmõte: miks peab tingimata iga autodega seotud tegevuse juures mingi hirmus võistlusmoment olema? Minuarust on kasvõi selle esimese graafiku järgi (6 tunni jooksul 288 ringi) lõpetamine päris kõva saavutus, et võiks tiimile lõpetaja medali anda küll. Ja siis loomulikult kleepsu mida uhkelt auto peal demoda, et näete, ära tegime. Loomulikult on kellelgi alati kriipsukese pikem kui teisel, aga näiteks OT kontekstis pole see ju siiani meeletuid probleeme tekitanud, et pärast edetabel üleval ripub? Miks ma enne võrdsustamisest kirjutasin oli lihtsalt see et ei tekiks olukorda kus Viperi vennal on igav ja Mazda venna jaoks on graafikus püsimine mission impossible, et näiteks tankimisega võiks seda teoorias siluda selliseks et kõigi OT-l 1:00-1:10 ringideks võimeliste autodega on enam-vähem ühtemoodi huvitav.

Kes tahab oma tänavaautoga võidu sõita, sellel on võimalusi ju üliohtralt, maksad oma 400-500 eeku ja saad teha näiteks 5 ringi Raplas aja peale :)

Täiendus: niikaua kui ma lauseid voolisin jõudis Peep juba kõik ära öelda, anoh kui juba on siis jäägu.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.12.2009 at 21:20 1 edit. Last edited 07.12.2009 at 21:21 by Jesper
zeke
6 tunni sõit tänavaautodele
Täitsa mõeldav oleks sellisel üritusel osalemine.(mx-5 k.kulu on rajal sõites 22 l/100km ja paak 45l. Olen erinevatel OT'l jälginud et paagiga saab 200 km rada ). Küll aga ei meeldiks väga puuriga spets autodega "võidu" ajada. Igapäevasõidukitega sõitjad üldjuhul plekke kokku ei pane aga hobisõidukiga pole ju probleemi kui paar nädalat garaazis putitamist vajab. Ja nendest foorumites leiduvatest ilustest vutsitud tjurbo projekt autodest hea kui 1 terve Eesti peale kohale tuleb.

____________________________
MX-5, 116
07.12.2009 at 21:46
uzzac
 
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
serõi:
quote:
uzzac: välistada ei saa ju ühtegi masinat. meie Ladake sööb 50l sajale näiteks.

Inglaste formaadi puhul on sinu Ladakse sarnased autod välistatud, sest autod peavad olema tänavalegaalsed ;)



mu esimene lause oli mõeldud selle uue volvo s40 jutu vastuseks teine näitena kütusekulust "päris" rinka pilli puhul.


aga selge on see et asja reaalsusse viimine nõuab kõvasti tööd ja aega kuid sellest hoolimata oleks lühema ajalise formaadi puhul kamp huvilisi olemas ikka. olgu neid siis 20 ekipaazi. endale pakuks ka asi huvi kui järgmiseks kevadeks õnnestub oma estfieldike jonksu saada. põnev võiks sellise masinaga seal olla just seetõttu et meie oma on täitsa ise ehitatud ja korduvalt ümberehitatud. kas ta vastu peaks kogu ürituse olekski see mis asja huvitavaks teeb.
07.12.2009 at 22:28
amblik
 
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
zeke: Täitsa mõeldav oleks sellisel üritusel osalemine.(mx-5 k.kulu on rajal sõites 22 l/100km ja paak 45l. Olen erinevatel OT'l jälginud et paagiga saab 200 km rada ). Küll aga ei meeldiks väga puuriga spets autodega "võidu" ajada. Igapäevasõidukitega sõitjad üldjuhul plekke kokku ei pane aga hobisõidukiga pole ju probleemi kui paar nädalat garaazis putitamist vajab. Ja nendest foorumites leiduvatest ilustest vutsitud tjurbo projekt autodest hea kui 1 terve Eesti peale kohale tuleb.
Kui paljusid "spets autosid" sa oled näinud plekki mõlkimas OT-l või mõnel muul hobiüritusel? Samas igapäevasõidukeid on kulunud igal üritusel nii mõnigi:)
07.12.2009 at 22:29 1 edit. Last edited 07.12.2009 at 22:30 by amblik
Cardo
 
6 tunni sõit tänavaautodele
Täiesti huvitav teema. Mina oma uunikumiga hää meelega osaleks kui ...
Kütusekulust rääkides, siis OT-l on alati paak tühjaks sõidetud ja 70l paak tunniga uugama panna ei ole miskine probleem. Mina kahtlustan, et 3h-iga pidevat agu andes neeldub paagitäis üsnagi nobedasti.
07.12.2009 at 23:35
uzzac
 
6 tunni sõit tänavaautodele
päris ulmelised küttekulud. osadel masinatel peaks küttekulu mõõtmiseks kasutama laevanduse mõõtmis süsteemi L/h mitte L/km :)

huvitav et 4 ja 6 potiga mootorite vahe nii suur on. eks see teeb omad korrektuurid pikamaa sõidus :)
08.12.2009 at 01:06
mart154
 
6 tunni sõit tänavaautodele
~15 ringi saugal võttis mu 36 liitrisest paagist umbes pool :)

R6 ja "hea seade" on kindlasti kasuks...

eks ma siis tulen 6h sõidule koos oma tankeriga :)
08.12.2009 at 01:16
KaroK
6 tunni sõit tänavaautodele
Aga siis võiks ju kütusekogused olla reeglitega paigas.
Alguses lähed 30 liitriga peale ja kui tangid siis ka max 30 liitrit kord.
See teeks suurte ja väikeste mõõduvõtu veel põnevamaks.
08.12.2009 at 01:47
hall
 
6 tunni sõit tänavaautodele
Ma ei saa nüüd päris täpselt aru, miks on vaja asja oluliselt rohkem reguleerida kui seda inglased oma üritusel teevad?

Kas see kütusekulu ja tankimse teemapole mitte ebaoluline kuivõrd võistlus ei käi mitte tippkiiruse, vaid keskmise kiiruse peale?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.12.2009 at 08:02
rolantsik
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
peep:
quote:
rolantsik:Rahvaklassis osalemine on lõpmatu võidujooks auto modimisel,kuna kes see ikka enda egole valusasti allapoole vööd saada tahab,kui keegi mööda vuristab :D

Selge see, et päris Moskvitsi tempoga ei saa arvestada aga milleks on vaja enam-vähem kiiret autot modida ? See annab marginaalse eelise, kuna jääb rohkem "manööverdamisaega" aga ma arvan, et riskid sattuda tehniliste probleemide või sõiduvea ohvriks on samuti suuremad ja kokkuvõttes edu pole.

Jah,see täiesti õige jutt,kuid arvan,et "modima"on hakatud sellepärast,et on vale autoga peale hakatud.

Igatahes,oleks ka endal huvi osaleda.
08.12.2009 at 11:11
peep
 
Moderator
6 tunni sõit tänavaautodele
Jutt ikka selles, et kuna võistlus käib keskmise kiiruse peale, siis pole absoluutkiirus võitmiseks hädavajalik vaid stabiilsus määrab.
08.12.2009 at 11:25
Garfield
  
6 tunni sõit tänavaautodele
Aga äkki vaatate oma 6h sõidul siis ökonoomsemate autode poole? Golf TDI (120kW) sai OT üritusel ühe sessiooni keskmiseks kompuutri järgi 17L/100km. Ehk 480 km võtaks umbes <2 paagitäit, puhkepausi aeg oleks üks tankimine :)
Veel üks asi, mis silma jäi. Kui tegemist on kaartilugejaga sõiduga, siis soovitan meeskondadel testida kuidas on kõrval sõita. Roolis minul süda pahaks ei lähe, kuid kõrvalistmel loksutades on päris mitu korda probleeme olnud. Tasub testida.
Ja need, kes arvavad, et 1:15 aega põristada on igav - ma arvan, et peale 6h sõitu on teie trajektoor niipalju paremaks lihvitud, et järgmisel OT kus saab "täiega sõita" parandate ringiaega ca' 1 sek. OK, 1:15 aeg on võibolla liiga aegalne aga 1:10 on enam-vähem. Vihmaga võiks muidugi teist aega kasutada.


____________________________
Focus RS
08.12.2009 at 11:30
joonas
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
Garfield: Aga äkki vaatate oma 6h sõidul siis ökonoomsemate autode poole? Golf TDI (120kW) sai OT üritusel ühe sessiooni keskmiseks kompuutri järgi 17L/100km. Ehk 480 km võtaks umbes <2 paagitäit, puhkepausi aeg oleks üks tankimine :)
Veel üks asi, mis silma jäi. Kui tegemist on kaartilugejaga sõiduga, siis soovitan meeskondadel testida kuidas on kõrval sõita. Roolis minul süda pahaks ei lähe, kuid kõrvalistmel loksutades on päris mitu korda probleeme olnud. Tasub testida.
Ja need, kes arvavad, et 1:15 aega põristada on igav - ma arvan, et peale 6h sõitu on teie trajektoor niipalju paremaks lihvitud, et järgmisel OT kus saab "täiega sõita" parandate ringiaega ca' 1 sek. OK, 1:15 aeg on võibolla liiga aegalne aga 1:10 on enam-vähem. Vihmaga võiks muidugi teist aega kasutada.


Mina küsiks kas Golf näiteks peaks sellele valule vastu. Põhilisteks probleemideks vast jahutusega seonduv. Õli ja pidurid lähevad kuumaks.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
08.12.2009 at 15:23
s13
 
6 tunni sõit tänavaautodele
quote:
zeke: Täitsa mõeldav oleks sellisel üritusel osalemine.(mx-5 k.kulu on rajal sõites 22 l/100km ja paak 45l. Olen erinevatel OT'l jälginud et paagiga saab 200 km rada ).

Sa unustad, et kui bensu andur näitab veerandit paaki, siis TS rehviga tõmbab bensupumba mõnes kurvis kuivale.



____________________________
Nissan N14 -> Nissan S13 -> Mazda Mx-5 NBB -> GT86
08.12.2009 at 15:40
uzzac
 
6 tunni sõit tänavaautodele
ainus abi selle vastu on vast swirl pot.
08.12.2009 at 16:09
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : 6 tunni sõit tänavaautodele   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.