register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja   1 2  
Poster Message
Silwer
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Siin siis lühidalt tulemused:



Kirjutasin pika ja põhjaliku õpetuse kuidas saaks vaadata ajavõtufaile Windows operatsioonisüsteemiga arvutil. Õpetus tundub esmapilgul pikk ja keeruline aga tegelikult ta seda ei ole. Kirjutasin lihtsalt iga sammu sedavõrd lahti et ka inimene kes arvutit väga hästi ei tunne saaks ajavõtufailidega hakkama. Kui leiate lisatud õpetuses vigu siis andke palun sellest teada – teen parandused.

Ma kulutasin palju aega selle juhendi kirjutamisele ja failide ettevalmistamisele. Andke siin teemas teada kes ka päriselt seda programmi ja lisatud ajavõtufaile kasutas ja mis muljed tekkisid. Kui kasutajate vastukaja ei tule siis järelikult kedagi ajavõtufailid ei huvitanud ja mul ei ole järgmine kord mõtet oma aega nende ettevalmistamise ja üleslaadimise peale kulutada.

Racechrono kasutamise õpetus:

1. Lae alla Racechrono program Windowsiga arvutile: http://www.racechrono.com/beta/RaceChrono_v1250_beta1_WindowsXP.msi
2. Käivita allalaetud fail ja installi programm oma arvutisse. Nüüd vajuta desktopi vasakus alumises nurgas “Start”, vali “Program files” ja selle alt otsi üles kaust “RaceChrono” ja vali käivita programm. Nüüd tekib sulle “My documents” kausta sisse uus kaust “Racechrono” mille all on omakorda muud kaustad.
3. Lae alla ringradade failid (Pane tähele! Need failid tuleb salvestada arvutisse: “My documents/RaceChrono/Tracks” kausta!!!):
- Estring e. Audru rada: http://www.racechrono.com/automatic/tracks/Estonia/EstRing-track.bin
- Rapla kardirada vastupäeva: http://www.racechrono.com/automatic/tracks/Estonia/Rapla-track.bin
- Rapla kardirada päripäeva: http://www.racechrono.com/automatic/tracks/Estonia/RaplaClockwise-track.bin
- Tabasalu kardirada: http://www.racechrono.com/automatic/tracks/Estonia/Tabasalu-track.bin
4. Lae alla viimase sõidu ajavõtufailid: http://www.silwer.pri.ee/EBK_Cup_2009_III_Audru.rar
5. Paki antud .rar arhiiv lahti oma arvutisse. Sulle tekib kaust “EBK_Cup_2009_III_Audru”. Selle kausta sees ajavõtufailid.
6. Võta ja kopeeri ajavõtufailid (ilma kaustata, vaid failid) oma arvutisse järgnevasse asukohta: My documents/RaceChrono/Sessions
7. Nüüd vajuta desktopi vasakus alumises nurgas “Start”, vali “Program files” ja selle alt otsi üles kaust “RaceChrono” ja vali käivita programm
8. Alguses näitab sulle aegumise hoiatust. Vajuta OK.
9. Tee aken ekraani suuruselt lahti – on mugavam toimetada!
10. Nüüd vali “Previous sessions”. Selle alt näed failide nimetusi. Numbritega 1-28 on ajasõitude failid (number märgib auto stardinumbrit) aga ka mingeid nimelisi ja veidra numbrikombinatsiooniga faile. Need viimased on erinevate testisõitude failid.
11. Oletame et sind huvitab näiteks Eiki Lille sõit. Tema stardinumber oli 21. Järelikult otsid klaviatuuri nooltega üles-alla liikudes üles “21” ja vajutad “Enterit”.
12. Kui saad veateate et “Selected track was not found. Please select another one or cancel” siis valid rajaks “EST-Ring” ja vajutad hiirega “Select” nuppu. PS! Kui sa tahad sõitu teistega võrrelda siis mine korra tagasi ja kliki ka teise sõitja failil ning vali ka sellel rajaks “EST-Ring”.
13. Nüüd toimeta uuesti vastavalt p. 10
14. Avanenud aknas valid “Lap times”
15. Nüüd näed sõidetud ringide aegu. Valid sind huvitava ringi (sinisel taustaga on märgitud kiireim ring) ja klikid hiirega selle ringi “Full” tulbas oleva aja peal. *Tähelepanu! Rohelise tasutaga on nn. Ideaalring mida reaalselt ei sõidetud aga mille annaks selle sessiooni erinevate ringide parimate sektorite summa.
16. Juba avaneb aken kus on näidatud nii trajektoor kui ka all rida sektorite ja terve ringi aegadega.
17. Nüüd sa tahad Lille sõitu kellegi teisega võrrelda, selleks pead vajutama akna all vasakul servas olevat nuppu “Options”
18. Avanenud aknas valid “Comparison”
19. Järgmisena valid “Other”
20. Valid sõitja numbri kellega tahad sõitu võrrelda Vt. p. 10 (kui sa ei näe soovitud sõitja numbrit avanenud valikus siis sul jäi järelikult märkimata antud sõitja failis rajaks “EST-ring”)
21. Valid selle sõitja ringi millega tahad võrrelda Vt. p.13
22. Avaneb uuesti aken kus üleval on trajektoor ja all ringi / sektorite ajad
23. Vajutad uuesti “Full” tulbas oleva ringiaja peale
24. Avaneb aken kus üleval trajektoor ja all kiiruste kõverad. Siin on näide: http://www.silwer.pri.ee/Ruslan_vs_Silwer.JPG
25. Kasutades ekraani paremas servas olevaid + ja – nuppe saad graafikuid vastavalt soovile suurendada.
26. Klaviatuuril olevate paremale / vasakule nooltega saad autot mööda trajektoori edasi/tagasi liigutada.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
21.07.2009 at 00:12 2 edits. Last edited 21.07.2009 at 11:52 by Silwer
devilc
Moderator
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Ohhoo, Eiki sõitis 1:00.81? Kõva sõna.
21.07.2009 at 09:40
Kaido
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
See on väga kõva aeg, aga mulle meeldib üks pisike spekulatsioon. Tarmo 911 on edetabelis Lillest eespool, selle aja alistamiseks ja BMW kroonimiseks peaks Lill rooli palkama... eee... Tarmo. Mäletate, mis viimasel OT üritusel juhtus :-)
21.07.2009 at 10:30
Silwer
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Kaido, väga julge spekulatsioon sul... :) Eks muidugi võib imesid sündida aga Lill on selle E30 kere + m3 mootoriga päris sõbraks saanud juba.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
21.07.2009 at 10:39
devilc
Moderator
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Tarmo aeg ju Sport Cupiga ja Lillel slikiga? Tarmo sõitis slikiga mäletatavasti 58.0.
21.07.2009 at 10:57
Silwer
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Kaido pidas seda silmas et viimasel Opentrackil kui sõideti Peebu E36 Cup autoga siis oli kiireim mees Tarmo selle roolis ja alles peale teda Peep ja Lill.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
21.07.2009 at 11:06
joonas
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Väga tore üritus oli!
Omamoodi kogemus oli kulunud R888 rehvidega Tallinna jõudmine. Vihma ikka tuli.

Racechrono on minu jaoks uus asi. Kasutasin juhendit ja installisin tarkvara arvutisse ja sain juhendi järgi kõik ilusti tehtud. Üheks erinevuseks juhendiga võrreldes oli see, et punktis 2 peale programmi installimist ei tekkinud minu Xpee "My documents" kausta "Racechrono" nimelist kausta. See tekkis peale Racechrono programmi käivitamist.
Väga korralik juhend. Tänan!

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
21.07.2009 at 11:30
peep
 
Moderator
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
quote:
Silwer: Kaido pidas seda silmas et viimasel Opentrackil kui sõideti Peebu E36 Cup autoga siis oli kiireim mees Tarmo selle roolis ja alles peale teda Peep ja Lill.

Sportlikkus mõttes pole nendel OT'l sõidetud aegadel sisu, me testisime 4 h sõiduks, mitte ei üritanud võimalikult kiireid aegu sõita. Selle autoga hetkekonditsioonis alla minuti vaevalt saab aga natuke tuunimist ja mine tea ? Sama jutt kehtib muidugi mistahes auto kohta.:lol
21.07.2009 at 11:30 1 edit. Last edited 21.07.2009 at 11:31 by peep
Silwer
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
quote:
joonas:Üheks erinevuseks juhendiga võrreldes oli see, et punktis 2 peale programmi installimist ei tekkinud minu Xpee "My documents" kausta "Racechrono" nimelist kausta. See tekkis peale Racechrono programmi käivitamist.

Tänud! Tegin juhendi punktis nr. 2 paranduse.


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
21.07.2009 at 11:58
MESHUGGAH
  
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Minu parimaks jai vabal ajal 64.90, 64.80, 64.67, Ja 3a vanad MPS2 ei ole veel labi, ja 4a vana Koni Sport Kit on vaga pehme. Eks 20.08 proovin veel, akki saab veel natuke maha.

____________________________
www.angelar.ee
24.07.2009 at 00:37
Silwer
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Kui kedagi huvitab siis siin on minu mai kuus sõidetud 1.01,57 logifail: http://silwer.pri.ee/Opentrack_16052009_Silwer.rar

Nagu näha siis võrreldes nüüd viimase sõiduga olin mais kõvasti kiirem ja seda igast asendist. Nüüd kaks sekundit ringi peale aeglasem. Muudatused mida olin teinud vahepeal olid järgnevad: esimene stabikas pehmemaks ja tagumine differ vahetatud natukene värskema LSD vastu. Kindlasti oli erinevus ka välisõhu temperatuurides ja võib olla oli viimasel korral rehvirõhk siiski liiga suur 30 kraadi välisõhu jaoks. Aga siiski, kas selle taga on 2 sek kinni?

Ja kui seda minu 1.01,57 võrrelda Lille viimase sõidu 1.00,81-ga siis on näha et vahe tuleb sisse praktiliselt vaid kiires kurvis mida Eiki läbib pea 15 km/h kiiremini kui mina tegin.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
24.07.2009 at 02:10 1 edit. Last edited 24.07.2009 at 11:26 by Silwer
mart154
 
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
quote:
Silwer: Kui kedagi huvitab siis siin on minu mai kuus sõidetud 1.01,57 logifail: http://opentrack.tqhq.ee/Opentrack_16052009_Silwer.rar


Sa tahtsid ikka öelda http://silwer.pri.ee/Opentrack_16052009_Silwer.rar :)
24.07.2009 at 11:17
rustang
  
Moderator
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Ma jõudin sama adressini mis Mart :) Väga huvitav on analüüsida ja oma logiga võrrelda - esialgu tundub, et mu autol ei ole mootorit ja pidureid.
24.07.2009 at 11:22
Silwer
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Noh, kell 2 öösel tuleb ikka mõni näpukas sisse... :)

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
24.07.2009 at 11:26
mart154
 
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
quote:
MESHUGGAH: Mart kuidas saab sinu 1.09.9 vorrelda Silweri 1.03ga? Kas mingis kurvis oli tal viga?


Asi, mis mind huvitab, on uuest kurvist väljumine tagasirgele...



Pildil on 3 graafikut, kõige kõrgem on Eiki oma, keskmine Silweri oma EBK Cupilt ja alumine on minu oma.
Copy-Paste rikkus Silweri joone natuke ära, aga idee saab kätte.

Ma täpselt ei tea, kui piiri peal Silwer seal on, aga mina küll rohkem peale vajutada ei saanud. Paar korda läkski käest ära trenni tehes.

Point is... Mis meil Silweriga (tagasillas, ma arvan :D ) teisiti on Eikist, et me mõlemad peame nii palju järele andma... :)
24.07.2009 at 11:50
Silwer
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Vaata korra ka trajektooride erinevust. Minu meelest Eiki sõidab seda kurvi üldse natukene tesitmoodi ja me vist sinuga keerame selles uues kurvis liiga sisse ja siis välja kiirendamisel kipub asi kitsaks minema. Eiki tuleb kaugemalt ja laugemalt ning seetõttu kiirus tal sedavõrd ei lange.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
24.07.2009 at 12:07
jaan tatikas
 
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
quote:


Point is... Mis meil Silweriga (tagasillas, ma arvan :D ) teisiti on Eikist, et me mõlemad peame nii palju järele andma... :)

Mul on bemmil uued kummid ...
24.07.2009 at 23:28
devilc
Moderator
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Eiki, kas nendest aero muudatustest, mis tegid, oli kah kasu tunda kiires?
25.07.2009 at 18:46
jaan tatikas
 
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Arvan , et on kasu . Kiires kurvis olen kiirem kui möödunud aastal .
26.07.2009 at 23:40
jaan tatikas
 
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Vaatasin kiiruste erinevusi täpsemalt - 2008 _ 161,52 ja 2009 _ 169,70 .
27.07.2009 at 11:45
Moss
 
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Tahaks videot näha, kui Sul üldse on kaamera autos?
27.07.2009 at 18:28
charger
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Otsustasin ka RaceChrono logi analüüsimist läppariga uurida ja sain ringid, splitid ning trajektoorid ekraanile. Kas kuidagi raja piirjooni ka näha saab, et mõista kuidas auto rajal paikneb? Tahaks enne võimalused selgeks saada, kui endale ka soetama asuda :)
06.08.2009 at 19:44
Silwer
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Raja piirjooni Racechrono ei näita.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
06.08.2009 at 21:27
mart154
 
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
quote:
Silwer: Raja piirjooni Racechrono ei näita.

Teoorias saaks trikitada, tuleb jalgrattal läbida 2 ringi. Ühe ühes servas, teise teises. Ning siis saaks juba võrrelda natuke :)

Ebamugav muidugi, aga võimalik.
06.08.2009 at 21:43
Silwer
EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja
Racechronos vähemalt praegu ei saa ju kolme ringi korraga ekraanile. Kaks tk on maksimum, ehk siis ikkagi ei saa sa näha raja mõlemat äärt ja oma sõidutrajektoori korraga ekraanil.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.08.2009 at 01:04
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : EBK Cup 2009 III Audru tulemused, ajafailid ja järelkaja   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.