register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : S1600 mootor   1 2 3  
Poster Message
uzzac
 
S1600 mootor
eks jääb ikka asi rohkem millegi muu taha kui kone...ma sain 93kw konega pärnus 1.02,6 sõita ka väga edukalt...siis oli esimest korda korralik lühikeste vahedega kast peal...ja ma ainus kes veel 13" 185 "laia" pastlaga ringi ajab...

kui alususeks ehitada auto siis mootor võiks olla selline rahumeelne S1600 mõistes...

see lembitu pakutud 130-140 hj on täitsa piisav alustuseks et saada kätte head sõiduvõtted...mudu tekib Doleba sündroom:D...ehk siis leedukas kelle CRX on sirgel nigu püssikuul aga kui kurv saabus siis ta seisis...2007 hooaeg sai täies mahus sõidetud 93kw konega ja eelmine aasta 110kw peale minnes oli kohe teada kus ma saan ära kasutada seda lisajõudu...selline rahulikum kone paneb otsima muid kohti peale kiirenduse kus aega võita...

teine keiss on jälle see ka et ehitad ulme-top-spec-miljon-triljon-hobust stiilis kone ja sõidad nagu kiirendust põhimõtteliselt...siis võib tekkida Doleba sündroom:D...ehk siis leedukas kelle CRX on sirgel nigu püssikuul aga kui kurv saabus siis ta seisis...siis aastapärast vaatad et ah see polegi nii põnev värk seal ringratast sõitmine sest kõik teised sõidavad kurvis mööda ja loobud üldse sõitmisest...siis lihtsalt hunnik pappi maha visatud ja tuju ka rikutud et nüüd pole selle masinaga suurt midagi peale hakata...

loodan sind ikka rajal näha sest mida rohkem seda uhkem...
11.02.2009 at 11:01
hall
 
S1600 mootor
Härra, kelle mootorivajadusest tulenevalt praegune teema tekkis, on varem rajal sõitnud. Seega päris tundmatus kohas vettehüppamisega tegemist ei ole.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.02.2009 at 11:10
rolantsik
S1600 mootor
Reeglite järgi on lubatud VteC kasutamine.
Viimane aasta Hondat kasutades oli autol VteC blokeeritud ja seda mehaaniliselt.Samamoodi on ka blokitud Super Produktioni autodel.
Seda nn. elektroonilist blokimist ei soovita,kuna reaalses elus näeb asi välja niimoodi,et VteC solenoidi vahele pannakse lüliti(või ühendatakse niisama toorelt kokku) ja siis kui lülitit vajutada on solenoid lahti.
Kuid seal on suur aga,kuna seal hakkab tohutu õli läbi käima,siis muu õlitus kannatab ja niimoodi võib auto kohapeal käies kokku joosta.

Raja peal sõites Vtec originaal seades on osadel kurvidel käik täpselt VteC piiri peal ja siis tuleb lai nukk taha ja hakkab autot lükkama otse.
11.02.2009 at 11:56
hall
 
S1600 mootor
S1600 on VTEC ja muud sarnased loomad lubatud, Superproductionis aga konkreetselt keelatud.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.02.2009 at 12:45
uzzac
 
S1600 mootor
quote:
serõi: Härra, kelle mootorivajadusest tulenevalt praegune teema tekkis, on varem rajal sõitnud. Seega päris tundmatus kohas vettehüppamisega tegemist ei ole.

selge pilt...siis teine lugu hoopis...
11.02.2009 at 13:05
Raceboy
 
S1600 mootor
IMO on tehaseseades VTEC rakendumine mõttetult kõrgele enamikel mootoritel aetud. Kahtlustan, et see on marketingi eesmärgil ("feel the vtec kick") kuna varem rakendades ei teki momendigraafikusse jõnksu ja mootor on tunduvalt paindlikum. Ja pole tunda hullu vahet.

@dünos progeajuga aga muus osas stock H22 mootoriga kõik võimalused VTEC-i, segude ja süüdetega läbi mängitud.

____________________________
www.vems.ee
11.02.2009 at 13:10 1 edit. Last edited 11.02.2009 at 13:10 by Raceboy
Garfield
  
S1600 mootor
quote:
Raceboy: IMO on tehaseseades VTEC rakendumine mõttetult kõrgele enamikel mootoritel aetud.
Ringraja seisukohalt on VTEC rakendumine üldse suht mõttetu, sest kogu elu käibki VTEC "ON" asendis. Ülejäänud pole oluline ja on ju teada asi, et lonkav tühikäik on ringrajamootori üks tunnus ;) ;) ;).
EDIT: Panin smilesid juurde, muidu ei saada aru (allpool kohe 2 postitust...)

____________________________
Focus RS
11.02.2009 at 14:15 1 edit. Last edited 11.02.2009 at 14:54 by Garfield
hall
 
S1600 mootor
quote:
Garfield:
quote:
Raceboy: on ju teada asi, et lonkav tühikäik on ringrajamootori üks tunnus ;).


Mul käib küll mootor ka tühikäigul üsna ühtlaselt. Tühikäik on küll tavaauto omast veidi kõrgem, 850-900 rmp, aga ikkagi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.02.2009 at 14:33
uzzac
 
S1600 mootor
quote:
serõi:
quote:
Garfield:
quote:
Raceboy: on ju teada asi, et lonkav tühikäik on ringrajamootori üks tunnus ;).


Mul käib küll mootor ka tühikäigul üsna ühtlaselt. Tühikäik on küll tavaauto omast veidi kõrgem, 850-900 rmp, aga ikkagi.


sama siin...
11.02.2009 at 14:40
matukas
  
S1600 mootor
Huvitaks, palju see tavaauto tühikäik siis peaks olema?
Et kas ma pean end ümber positsioneerima, kui mu Polol 850 rpm tehaseseades tühikäik on?
Sai proovitud madalamale viia aga 800 oli alumine, siis läks liiga jamaks.
Aga noh, pole ju S1600 mootor kah :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
11.02.2009 at 17:36
hall
 
S1600 mootor
quote:
matukas: Huvitaks, palju see tavaauto tühikäik siis peaks olema?
Et kas ma pean end ümber positsioneerima, kui mu Polol 850 rpm tehaseseades tühikäik on?
Sai proovitud madalamale viia aga 800 oli alumine, siis läks liiga jamaks.
Aga noh, pole ju S1600 mootor kah :)

eks ta vist seal 800-850 vahemikus ole,

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.02.2009 at 17:45
rolantsik
S1600 mootor
Eks see vist sõltub motost,kui ikka väga vägisi käima hakkab,siis peaks kõrgemaks sättima küll :D
11.02.2009 at 17:55
uzzac
 
S1600 mootor
quote:
rolantsik: Eks see vist sõltub motost,kui ikka väga vägisi käima hakkab,siis peaks kõrgemaks sättima küll :D
pole just teab mis vahe sellest kuidas ta tühikäigul või msi pööretel see tühikäik on...mõte nagu ainus oleks see et " oh jube ilusti käib seistes stardirivis"
11.02.2009 at 18:01
rolantsik
S1600 mootor

pole just teab mis vahe sellest kuidas ta tühikäigul või msi pööretel see tühikäik on...mõte nagu ainus oleks see et " oh jube ilusti käib seistes stardirivis"

Mul selline mulje,et sa Kaspar ootad kevadet :D:D
11.02.2009 at 21:08
mart154
 
S1600 mootor
"Rikuks" teema ära muude mootoritega :)

Oletame, et mees ostis 50m toru ja läks hulluks, üritab sellest mingit haiget Radical-locost-jne sarnast kerget space-frame lõbusõiduautot ehitada...

Mis mootorit härrased sellisele soovitaks? :)
11.02.2009 at 23:27
Raceboy
 
S1600 mootor
quote:
mart154: "Rikuks" teema ära muude mootoritega :)

Oletame, et mees ostis 50m toru ja läks hulluks, üritab sellest mingit haiget Radical-locost-jne sarnast kerget space-frame lõbusõiduautot ehitada...

Mis mootorit härrased sellisele soovitaks? :)

Hayabusa.


____________________________
www.vems.ee
11.02.2009 at 23:51
Jesper
 
S1600 mootor
Oletatavale mehele soovitaks võtta kõige lihtsam võimalik mootor mida on kerge saada, mille ehitust ta tunneb ja mis annab piisavalt jõudu. Ja jätta kindlasti stockiks. Kui ehitamise ajal natuke siiasinna ruumi jätta, siis saab alati mõne parema püssi vahele vangerdada, aga tal on kõigi muude aspektidega (vedrustus!) piisavalt peavalu, et mingit ulmelist mootori tuuningut pole mõtet sinna kompotti lisama hakata.

Kui eelarve koha peal pole külili kaheksa, siis unusta bike mootorid ära. Kui on, siis osta valmis Radical :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.02.2009 at 00:03 1 edit. Last edited 12.02.2009 at 00:05 by Jesper
mart154
 
S1600 mootor
kusjuuures, meeldikski mõte pigem auto R4-st. Samas ei ole sinna mõtet mingit paadiankrut visata, mõttega varsti välja vahetada....

Kogu teema eelarve on kusagil 150k kandis.

PS. Mina olen ainult teema vahendaja, mind mitte lüüa :finger
12.02.2009 at 00:13
uzzac
 
S1600 mootor
quote:
rolantsik:
pole just teab mis vahe sellest kuidas ta tühikäigul või msi pööretel see tühikäik on...mõte nagu ainus oleks see et " oh jube ilusti käib seistes stardirivis"

Mul selline mulje,et sa Kaspar ootad kevadet :D:D



kes siin ei ootaks...

aga jah endal on auto pukkidel ilma kone, vedrustuse ja käimakotita...aga armatuuri sain sisse :D:D
12.02.2009 at 00:17
Jesper
 
S1600 mootor
Mart, jälle vana hea küsimus, kas eesmärk on ehitada või eesmärk on sõita? Kui ehitada, siis mootori valik ei ole üldse mingi prioriteet alguses, kui just 1:1 raamatust Locostit ei tee. Kõik mis pole otse raamatust, nõuab projekteerimist sellisel tasemel, et mootori speciks "mingi R4" on esialgu küllalt hea. Kui sõita, siis http://www.blocket.se/vi/18090143.htm?ca=11_s .

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.02.2009 at 00:20 1 edit. Last edited 12.02.2009 at 00:20 by Jesper
rolantsik
S1600 mootor
Kui ma ehitaks,siis teeks ka tsikli motoga.Tsikli moto ju ideaalne:järjestiklülitusega kast,kohe võimas jne.
Taha peaks ostma ainult spec reduktori kettülekande jaoks.

Ja S1600 reeglite vist isegi võiks seal sõita Radicaliga,sest Radical on olnud ju seeriatootmises.
Meie GT klassis nuditi see võimalus ära mootoratta mootori keelamisega,kuid S1600 ei ole seda välistatud.
12.02.2009 at 10:37 1 edit. Last edited 12.02.2009 at 10:49 by rolantsik
Lembit
S1600 mootor
Sekundeeriks valmis auto soovitajatele.
Kõik projektid lõppevad ülekulutamistega ja isegi, kui algselt teha plaan kulutada ainult 100k, siis lõpuks läheb ikka 250k ja kolm aastat.
Sellest Rootsis pakutavast radical'st tingida veel tiba alla ja saab juba 2009 kevadel rajale samas suurusjärgus eelarvega.
12.02.2009 at 11:03
hall
 
S1600 mootor
quote:
rolantsik: Ja S1600 reeglite vist isegi võiks seal sõita Radicaliga,sest Radical on olnud ju seeriatootmises.
Meie GT klassis nuditi see võimalus ära mootoratta mootori keelamisega,kuid S1600 ei ole seda välistatud.


Väljavõte S1600 tehnilistest tingimustest:
2.1 General. Only passenger car bodies are permitted. Appearance of the cars must be
proper.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
12.02.2009 at 11:19
Lembit
S1600 mootor
quote:
rolantsik: Kui ma ehitaks,siis teeks ka tsikli motoga.Tsikli moto ju ideaalne:järjestiklülitusega kast,kohe võimas jne.
Taha peaks ostma ainult spec reduktori kettülekande jaoks.
Tsikli käigukast on tegelikult probleemne koht mootori autol kasutamiseks. Kui peaülekanne teha selline, et esimese käiguga normaalselt kohalt ära saab, siis on tippkiirus väike ja kui sättida tippkiirus normaalseks, siis on kohalt ärasaamine veidi keeruline.
quote:

Ja S1600 reeglite vist isegi võiks seal sõita Radicaliga,sest Radical on olnud ju seeriatootmises.
Meie GT klassis nuditi see võimalus ära mootoratta mootori keelamisega,kuid S1600 ei ole seda välistatud.

Ma ei oleks kindel, et Radical S1600'ks kvalifitseeruks. GT's said vist kah radicalile pigem saatuslikuks lahtine kokpit ja vastavusnõuded FIA klassidele.
Super 1600's osalemiseks on Radical'l puudu näiteks salongipeegel ja klaasipuhastaja, mis on mõlemad kohustuslikud. :)
Kõige olulisem on muidugi see, et talle tuleks ligi 500 kg ballasti lisada (16V mootoriga auto miinimumkaal on 980 kg). Kui kiire ta peale sellist ballasti lisamist on, on omaette teema :)
12.02.2009 at 11:19
rolantsik
S1600 mootor
Jah,mulle ka tuli meelde,et seal hakati alguses lahtise kokpitiga ja klaasipuhastjaga peale,kuid ikkagi alles peale seda,kui ilmus Radical.Enne võis Cebatavicius oma lahtise prototüübiga sõita aastaid ilma nendeta.

Kuid suht koom oli muidugi seda Saksa Auto Ginettat vaadata,kui sellel "kabiin"peal oli :D
12.02.2009 at 11:34
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : S1600 mootor   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.