register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Motorsport videokaamera   1 2 3  
Poster Message
jaan tatikas
 
Motorsport videokaamera
Soetasin endale sellise vidina :

http://www.goprocamera.com/index7.htm

Pildi kvaliteet täiesti rahuldav , pimedas eriti ei toimi .
06.12.2008 at 14:06
matukas
  
Motorsport videokaamera
Liiga lai nurk moonutab perspektiivi. Isiklikult üle 120 kraadi ei läheks.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
06.12.2008 at 16:23
uzzac
 
Motorsport videokaamera
ise kasutan mingit suvalist panasonni DV kassetiga jublakat pardakaamerana...pilt ka täitsa rauldav

06.12.2008 at 16:50
matukas
  
Motorsport videokaamera
Minu süsteemi on siin teemas käsitletud. DV oluliseks puuduseks pidasin vibratsioonitalumatust.



See teema võiks vist tehnilise all pigem olla?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
06.12.2008 at 17:03 1 edit. Last edited 06.12.2008 at 17:09 by matukas
jaan tatikas
 
Motorsport videokaamera
quote:
matukas: Liiga lai nurk moonutab perspektiivi. Isiklikult üle 120 kraadi ei läheks.

Motorspordi kaamera peakski laia nurgaga olema , põhiline action toimub ju vasakul ja paremal ...
06.12.2008 at 19:08
matukas
  
Motorsport videokaamera
quote:
jaan tatikas:...Motorspordi kaamera peakski laia nurgaga olema , põhiline action toimub ju vasakul ja paremal ...

Olete valesti aru saanud :) Kaameraid peab rohkem olema ???

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
06.12.2008 at 21:35
HrHunt
Motorsport videokaamera
Minu meelest on selline perspektiiv just jumala äge, kui fullscreen vaadata siis silm mingi aja pärast kohaneb ja lisaks tekib "olen seal" tunne. Eks kellel looduse poolt milline GPU on külge pandud :D Minu meelest on antud kaamera puhul jama hoopis tänapäeva standardite järgi väga kehv resolutsioon, oleks siis 640x480 kasvõi...

____________________________

06.12.2008 at 22:49 1 edit. Last edited 06.12.2008 at 23:17 by HrHunt
peep
 
Moderator
Motorsport videokaamera
Aega on möödunud, kas keegi oskaks nõu anda, kui tahaks selleks kevadeks mingit süsteemi autosse aretada ?

Vaatasin seda tootjat: http://www.goprocamera.com/ aga ausalt öeldes ei viitsi kuskilt usast neid asju ostma hakata, kuna tundub, et videokaameraid on meilgi müügil hunnikute viisi. Kahjuks ma ei ole suutnud ennast sundida sellesse teemasse süvenema ehk kui keegi näpuga näitaks, mida võiks osta ja kuskohast, siis see oleks laisa mehe unistuse täitumine.:) Tegelt mind lihtsalt gadgetid üldse ei huvita aga samas võistluste videosid oleks huvitav tagantjärgi vaadata ja teistelegi näidata.

Edit: veel mõned mis silma on jäänud

http://www.chasecam.co.uk/

http://www.aiptek.eu/

04.01.2010 at 19:33 2 edits. Last edited 04.01.2010 at 19:38 by peep
KaroK
Motorsport videokaamera
http://www.racingexpert.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=116

Siin kuskil lehe keskel on ekstreemspordikaamera

* Digital Hero 3
* Ekstreemspordi digikaamera
tutvumis- või võistlusautosse
* Sensor 3Mpix (2048x1536)
* Autofookus
* Mälu 16MB + 2GB SD kaart
* Video 512x384 (56min - 2GB SD)
* USB/RCA TV kaabel
* Toide 2xAAA
* Op süsteem: WIN ME/2000/XP/VISTA
* Veekindlus 30m
* Palju erinevaid kinnitusi
* Hind: 3600,00 / 191,69 EUR
* Soodushind: 2000,00 / 106,49 EUR


RacingExperdi kaudu võimalik vast muud ka saada.
Lisaks võib ilmselt erinevaid kaameraid küsida ka ekstreemspordi tarbeid müüvatest asutustest.
04.01.2010 at 22:03
BSRcar
 
Motorsport videokaamera
Soovitaks paari asja kaamera ja salvestustehnika valikul.
Motion detect- kaamera hakkab salvestama kui tekib liikumine. Ei pea pead vaevama kas nüüd käivitasin kaamera või mitte ja saad keskenduda stardile.
Loop Mode- kui mälukaart saab täis siis hakkab salvestama otsast peale ja vana salvestust üle kirjutama. Ei teki sellist olukorda, et kui just oli kaamerat vaja siis oli mälukaart just täis saanud.

Siis võiks olla veel kaameral peal et kui väljas läheb hämaraks siis automaatselt läheks mustvalgeks . Odavamad kaamerad värvilise öövõtte korral suudab salvestada aind sädelevat pilti.

Ja kindlasti vaadata mitu fps suudab salvestada ja alates 520 reaga kaamera soovitavalt SONY sensoriga.
Salvestustehnika võiks olla ekraaniga. Muidu on tükk tööd õige asend leida kaamerale.
Lisaks on olemas veel kaamerad mis salvestavad G jõud ja kiiruse pildile juurde.







____________________________
BSR tuuning Eesti esindus !!! Dream Car OÜ Tel. 505 6057 //
MTÜ Võidusõiduabi www.racehelp.ee
04.01.2010 at 23:45 1 edit. Last edited 04.01.2010 at 23:48 by BSRcar
matukas
  
Motorsport videokaamera
Kui huvi on, võin oma süsteemi tutvustada.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
05.01.2010 at 00:51
kivialune
Motorsport videokaamera
quote:
matukas: Liiga lai nurk moonutab perspektiivi. Isiklikult üle 120 kraadi ei läheks.



Muus osas on lainurk odavaim ja hea tulemusega lahendus.
Liiga lai muidugi moonutab ka.

Edit: Kui on soov 35mm filmile vastavat fookuskaukust arvutada, siis on see link kasulik http://www.digified.net/focallength/ Teada on vaja sensori suurust ja fookuskaugust.

Edit 2: Nüüd ma saan aru, millest matukas rääkis. Sellel Hero kaameral on kaks nurka mida kasutab: 170 kraadi, mis on 35mm filmi puhul ca 2mm fookuskaugus ja 127 kraadi, mis on ca 11mm. See on ekstreemlainurk. Panna kõrvale tavaline fotokas-seebikarp, mis oskab filmida, sellel on sinna 30mm kanti.
Aga kogu actioni võtab see Hero kaamera küll kõige paremini peale :)
05.01.2010 at 13:29 2 edits. Last edited 05.01.2010 at 15:37 by kivialune
kronja
 
Motorsport videokaamera
quote:
jaan tatikas: Soetasin endale sellise vidina :

http://www.goprocamera.com/index7.htm

Pildi kvaliteet täiesti rahuldav , pimedas eriti ei toimi .

kas seda jubinat veebikana kah saab kasutada?

____________________________
http://kronja.com
05.01.2010 at 14:13
peep
 
Moderator
Motorsport videokaamera
Siin üks kodanik kinnitab minu kahtlustust, et ehk oleks mõttekam osta lihtsalt mälukaardiga videokaamera või videot tegev fotokas ?

http://ogracing.blogspot.com/2009/02/motorsports-video-cameras.html

Tõsi, automaatset käivitust ei saa vaid peaks pulti klõpsima aga hind tuleks palju odavam ja kvaliteet vähemalt sama hea, kui mitte parem ?
05.01.2010 at 15:34
Jesper
 
Motorsport videokaamera
Ma ei kvalifitseeru kuskilt otsast eksperdiks, aga minu hinnangul (baseerub arvustustel ja netist leitud näitevideotel) on need "ekstreemspordi" kaamerad autos tiba mõttetud - odavatel on probleeme pildi lainetamisega vibratsiooni mõjul ning vilets pildi ja hääle kvaliteet, kallid pole jälle eriti hea hinna ja pildikvaliteedi suhtega, st talutava pildi eest maksad ikka väga uhkelt. Nende point on selles, et paigaldada igasugu huvitavatesse kohtadesse, näiteks rattakoopasse või kiivri külge, kus viletsama pildi kompenseerib vaatenurga uudsus - kui ruumi on palju, siis tavakaamera on parem valik.

Mis puudutab featureid, siis kõige olulisem on vibratsioonikindlus, misiganes tehnoloogiaga see saavutatud on. Muu võib olla, aga võib ka mitte olla, kui punkt 1 on täidetud.

Täiendus: lugesin lingi ka läbi ja seal soovitatakse Flipi, selle soovitusega julgen üldjoontes ühineda, selle reservatsiooniga et meil on kasutusel üsna vana versioon madala resolutsiooniga ning tänu kummist mootoripatjadele pole vibratsiooni väga palju, ei tea kuidas ta metallist patjadega käitub. Aga pilt on minu arust parem kui enamikel selle hinnaklassi kaameratel, heli on väga hea ja kasutamine ülimugav. Neid on tänapäeval juba ka HD variandis ja suure mäluga, tippmudeli kõhtu mahub 2 tundi salvestust, millest peaks napilt piisama ühe võistluspäeva jaoks. Eestis seda küll minuteada poes ei müüda, aga Pixmania on peaaegu sama hea kui poest osta.

Muideks Fifth Geari filmimisel kasutatakse mõnede auto sisevõtete jaoks Flipi, paar korda on see teise kaamera kaadrisse jäänud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.01.2010 at 16:49 4 edits. Last edited 05.01.2010 at 17:30 by Jesper
peep
 
Moderator
Motorsport videokaamera
Tundub paljulubav see HD variant. Vibra on jah küsimärk, kuigi ega auto tegelt sõidu ajal eriti ei värise - tühikäigul ehk rohkem kui tavaliselt. Samas see jubin on suhteliselt odav proovimiseks osta ja teda saaks niisama HD käsikaamerana kasutada. Ma ei viitsi pea kunagi oma kõvakettaga kaamerat kuhugi väljaspoole kodu kaasa vedada.
05.01.2010 at 18:05
matukas
  
Motorsport videokaamera
Ma Jesperi videot vaadates (kus Flip-iga tehtud) lasin oma töökaaslasel USA-st sellise kangema (UltraHD) versiooni tuua.
Eks kunagi autos proovin kevade poole. Praegu ootab teine platsil lume sulamist :)

Kui videot tegevast fotokaamerast alustada, siis võid alustada näiteks sellelt veebilehelt. Vali kaamera tüüp (peeglit ei soovita), movie clips ja veel midagi, kui tahad lisaparameetreid. Videoklipi pikkust ja aku kestvust võiks jälgida kah.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
05.01.2010 at 18:17 1 edit. Last edited 05.01.2010 at 18:19 by matukas
kivialune
Motorsport videokaamera
Flip'i kasuks räägib see, et tal on fikseeritud fookus, seega õrnad liikuvad osad puuduvad üldse (vibratsiooni peaks kannatama mehiselt :) ). Fikseeritud fookuse kasuks räägib ka see, et automaatfookusega kaamerad ei leia mõnikord fookust piisavalt kiiresti või hakkavad pendeldama erinevate fookuste vahel.

Lisaks vaatasin, et ega paari tuhandesed fotokad 720p resolutsiooniga filmi ei tee. Või teevad 15fps, mis küll ei sobi. Alates kolmest saab ka 720p, 30fps.
Kunagi proovisn Nikoni paari tuhandest aparaati, pildistamiseks küll ei kõlvanud, aga video oli küll üllatavalt hea :D

05.01.2010 at 18:42
matukas
  
Motorsport videokaamera
Üks probleem on UltraHD Flipil küll.
Vähemalt käes filmimise puhul. Autosse kinnitatuna pole veel proovinud.

Näiteks kõndimise pealt, kui kaamera käes ja filmid, siis detailiderohke stseeni puhul pilt hüpleb liiga.
Enda jaoks olen selle fenomeni põhjuse selgeks teinud ja lihtviisiliselt on põhjus pildisensoris + D/A -> A/D ahela koostöös.
Ehk siis tõelise kokkuvõttena: nii odava raha eest ei saagi korralikku motion picture-t.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
05.01.2010 at 19:04
matukas
  
Motorsport videokaamera
Ahjaa, kes ei teadnud, siis kuulub Flip sellele kompaniile :D
Itimeestele tuntud firma ;)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
05.01.2010 at 19:09
kivialune
Motorsport videokaamera

Ma ei teadnutki, et youtube 1080p toetab. Mul arvuti ei vea seda pilti väljagi.

Valige HD pealt, siis annab valiku 1080p.
05.01.2010 at 20:02
matukas
  
Motorsport videokaamera
quote:
kivialune: ...Mul arvuti ei vea seda pilti väljagi...
See on Full-HD, mida minu Pentium D ka kohati ei suuda. 720p-ga saab aga hakkama.
Core2 Duo saab Full-HDga ilusasti hakkama.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
05.01.2010 at 21:57
Cardo
 
Motorsport videokaamera
Mul mängib HD-d küll, aga antud videos pilt küll HD kvaliteedile ei vasta.

Hea kvaliteediga klippe leiab http://vimeo.com/ , seal palju tehnikaspordiga seonduvat kah üleval.
05.01.2010 at 23:30
-XR-
Motorsport videokaamera
http://www.photopoint.ee/et/toode/149/canon-powershot-sx200-is-punane

Teeb HD videot jne...
06.01.2010 at 01:32
matukas
  
Motorsport videokaamera
Sellise hinnaga asja (-XR- pakutud variant) rinkale viia ei julgeks. Niisama ju võib, aga rinka liiga karm. Võimalik, et aastaga saab sellest romu.
Selle asemel siis tõesti juba Flip.

Kui vaadata, mis minu arvates võiks olla omadused fotokaamerale, millega veel kannataks rinkale minna:
Võimalikult vähe liikuvaid osasid, optika võiks maksimumis 2-osaline olla (suumimine), parem aga ilma suumita fiksobjektiiv või selline, nagu Olympus Tough-seerial
720x480 (NTSC) reso miinimum
LCD suurus pole määrav, kuna vaid sihtimiseks ju oleks vaja. Väiksema LCDdega aparaadid on odavamad
Megapikslite arv pole vajalik üle 5e, kui sellise leiad
Hind odav - 2000-2500 vist tõesti ülempiir


Järgmine hinnatase on juba rohkem kui 4x kõrgem, kus saad tõsist kohtlemist kannatava komplekti.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
06.01.2010 at 13:01
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Motorsport videokaamera   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.