register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Motorsport videokaamera   1 2 3  
Poster Message
Jesper
 
Motorsport videokaamera
Äh ega see asi nüüd nii hull ka pole, lihtsalt osadel kaameratel tekib vibratsioni tagajärjel pildi "lainetamine".



____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.01.2010 at 13:17
-XR-
Motorsport videokaamera
quote:
Jesper: Äh ega see asi nüüd nii hull ka pole, lihtsalt osadel kaameratel tekib vibratsioni tagajärjel pildi "lainetamine".


Mu pakutud fotokas ongi CCD.
Kunagi Tabasalus panime wirxi Estfieldile ta CMOS HD videokaamera külge.
See vibreeris esiteks sellepärast nii hullusti, et ta oli otse rollbari külge teibitud ja teiseks ta oli CMOS ka.
CCD vs. CMOS jutt vastab täitsa tõele videode koha pealt.
Siin keegi ütles ka, et mingi seebi Nikon pilte ei suutnud teha, aga videot küll.

Minu soovitatud Canonile tuleb lihtsalt korralikud kinnitused autosse tekitada ja ongi hea kaamerasüsteem valmis.
Tal on optiline stabilisaator ja väga hea lainurk.

Ainuke asi, mida peaks enne vähe seadma on fookus. Tuleb nii konfida, et see paigast ära ei läheks.
Obje küll liigub edasi-tagasi. Ei tea kui väga see probleem on.

06.01.2010 at 15:35
JustMe
Motorsport videokaamera
Üks Sony videokaamera andis kunagi minu autos otsad. Sel oli ka mingisugune sisemine stabilisaator sees ning peale sõitmist see enam ei toiminud ning pilt väreles.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
06.01.2010 at 15:41
Jesper
 
Motorsport videokaamera
Hmm, Flip on samuti CMOS aga seal pole sellist efekti täheldanud, kuna see on selline "sind tegelt ei huvita mis karul kõhus on"-tüüpi seade siis ma ei tea, kas seal on mingi stabilisaator või ei. Samas on täiesti võimalik et minu auto ei vibreerigi väga.

Võidusõiduautos on ainuke mõistlik kinnitus jäigalt puuri külge, võimalik et on olemas mingeid spetsiaalseid vibratsiooni summutavaid vahetükke kaamera ja kinnituse vahele, aga turvakaalutlustel ei saa väga pehmeid kinnitusi (iminapad vms) pruukida. Fail-safe süsteemina ma olen näinud et pannakse veel eraldi nöör või tross karabiiniga kaamera külge, et kui põhikinnitus feilib siis ei saa kohe selle tellisega vastu pead vaid ta jääb rippu. Meil oli ghetto variandina lihtsalt paar jämedat nipukat lõdvalt läbi kinnitusjala aukude ümber toru.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.01.2010 at 16:15
matukas
  
Motorsport videokaamera
Sul, Jesper, on tava-Flip vist?
Minu HD teeb küll mitte sellist želee-efekti aga kohati on häiriv.
Seda siis käest filmides ja detailiderohke kaadriga.
Sensori joonte arv on see, mis selle želee-efekti tekitab. Mida rohkem, seda hullem.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
06.01.2010 at 17:25 1 edit. Last edited 06.01.2010 at 17:26 by matukas
Silwer
Motorsport videokaamera
Ma olen sellist 2006 aasta seebikarpi kasutanud oma autovideode tegemiseks: http://www.cameras.co.uk/camera-reviews/sony-dsc-w70.cfm
See peaks olema CCD sensoriga.

Video salvestab 640*480 resoga ja maksimaalselt 30 FPS. Kuna mul on mälukaart vaid 1 GB siis ma olen oma filmid teinud 15 FPS, mis on natuke ikka liiga lahja. Kui mälukaart suurem panna siis oleks täitsa tip-top...

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.01.2010 at 03:05 1 edit. Last edited 07.01.2010 at 03:10 by Silwer
Graabel
Motorsport videokaamera
Siin on ka erinevaid kaameraid
http://www.sport-cam.co.uk/products.asp?cat=28
Ma olen proovinud enda autos mõningaid kaameraid. Uuemad videokaamerad lülitavad ennast peale kõvemat apexi ründamist välja.

Ehk igasugu fotoaparaadid ei ole minu arust kõige parem valik. Oleneb mis kvaliteeti taga ajada muidugi.
07.01.2010 at 18:26
uzzac
 
Motorsport videokaamera
meil samuti mingi Panasonicu DV kassetiga kaamera. kõige odavam mis poes oli. maksis alla 3000.- ja toimetab siiani küllalt eduliselt.

07.01.2010 at 18:32
Maik
  
Motorsport videokaamera
to Graabel: Viga ei ole ju kaameras vaid sinu kaamera kinnituses mis õõtsub millegi suhtes. Pildilt ju näha,et värin ei ole koos peegliga näiteks...


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
08.01.2010 at 13:05
kivialune
Motorsport videokaamera
quote:
Graabel: Siin on ka erinevaid kaameraid
http://www.sport-cam.co.uk/products.asp?cat=28
Ma olen proovinud enda autos mõningaid kaameraid. Uuemad videokaamerad lülitavad ennast peale kõvemat apexi ründamist välja.

Ehk igasugu fotoaparaadid ei ole minu arust kõige parem valik. Oleneb mis kvaliteeti taga ajada muidugi.

Kaamera mass mängib ka rolli. Väike mass väriseb suurema sagedusega kui suurem mass, seda eeldusel, et kinnitus pole täiesti jäik. Täiesti jäika ma küll ei teeks.
Fotokad selles mõttes vajaksid massi lisamist ja kinnituse jäikusega katsetamist ning tulemus võiks paremaks minna..
Võis siis üldse teha nagu Taipei 101 pendel:D
08.01.2010 at 16:26
Maik
  
Motorsport videokaamera
Kui kaamera õõtsub koos auto massiga mida on 1t+ ... ei ole seal mingit värinat. Autos ei tunne sa ju sellist värinat mida kaamerad kohati näitavad mis mingi jala otsas kinni on.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
08.01.2010 at 17:44
kivialune
Motorsport videokaamera
quote:
Maik: Kui kaamera õõtsub koos auto massiga mida on 1t+ ... ei ole seal mingit värinat. Autos ei tunne sa ju sellist värinat mida kaamerad kohati näitavad mis mingi jala otsas kinni on.


Lapsed tavaliselt proovivad, mis tunne on nägu vastu klaasi sõita... värisib mis jube:)
Kaameraga võrdlus tuua: inimese pea on kaamera oma massiga (4-5 kg) ja kinnitus on kael (mis ei ole jäik).

Milk milk milk, what cows drink? Küsimus laiemale ringile:)
08.01.2010 at 21:10 1 edit. Last edited 08.01.2010 at 21:12 by kivialune
rustang
  
Moderator
Motorsport videokaamera
Axise mehed on täna üles pannud omapoolse ülevaate mootorispordikaameratest koos vastavate klippidega:

http://axisofoversteer.blogspot.com/2010/01/recording-your-passion-in-car-camera.html
25.01.2010 at 13:41
Cardo
 
Motorsport videokaamera
Peagi hakkan katsetama imepisikest salakaamerat, seda saab paigaldada igale poole kuhu vaim küündib ja 720x480 pix, ca 1000 kbit/s ning 30 fr/s kaamera saab alla 1000 raha + mälukaart. Töötab asi ühe laadimisega 1,5h ja samas kannataks ka kindlasti sinna lisaakut kombineerida. Pilti autost ja liikumisepealt saab näha hiljem. Vähemalt saab kasutada huvitavates kohtades arvan.
17.04.2010 at 13:28 1 edit. Last edited 17.04.2010 at 13:29 by Cardo
zeke
Motorsport videokaamera
Ma tellisin mingi pisikese kaamera £11 eest eks näis kui kohale jõuab mis pilti teeb.

____________________________
MX-5, 116
17.04.2010 at 19:07
JustMe
Motorsport videokaamera
Siin oli kellegil see GoPro kaamera, kuidas see siiani toiminud on ning kas tasub ära? Neil on nüüd HD wide olemas, et iseenesest tundub põnev.

Kas leidub seda siit lähemalt ka müügist kuskil? USAst tellimine on üsna pikaldane tegevus.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
04.06.2010 at 20:05
Gsinut
Motorsport videokaamera
Racingexperdis oli mingi aeg seda müüa. Ühega esimestest olid erinevad hädad, kuid lugedes nüüdse kaamera infot, siis ned hädad ongi lahendatud saanud.
05.06.2010 at 08:37
JustMe
Motorsport videokaamera
quote:
Gsinut: Racingexperdis oli mingi aeg seda müüa. Ühega esimestest olid erinevad hädad, kuid lugedes nüüdse kaamera infot, siis ned hädad ongi lahendatud saanud.
Leidsin ka koha, kust lähemalt tellida saab ja kus veel hunnikus erinevaid variante on: http://www.proactioncameras.co.uk/

Aga siiski see GoPro HD Wide tundub kõige asjalikum oma varustuse ja võimalustega.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
05.06.2010 at 12:04
Ivalo
 
Motorsport videokaamera
Flip Ultra HD on ka väga hea kvaliteediga oma hinna kohta.
Mul oli alguses firmwarega probleeme, kaamera mingil hetkel ei läinud enam käima aga nüüd, peale firmware upgrade, tundub kõik ok.
05.06.2010 at 19:14
JustMe
Motorsport videokaamera
Flipi puhul mul tekib esiteks kinnitamise probleem ning kuna see on ikkagi mõeldud tavakaamerana kasutamiseks, siis kardan et see ei kannata kruusateedel tekkivat vibratsiooni.

On veel igasugu kaameraid aga suurt kaamerat ei õnnestu kuhugi kinnitada ning juhtmetega ei viitsi ka mässata.


____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
05.06.2010 at 20:35 1 edit. Last edited 05.06.2010 at 20:36 by JustMe
-XR-
Motorsport videokaamera
Suht huvitav asjandus:
http://www.engadget.com/2010/11/19/rugged-pov-hd-video-system-captures-1080p-through-anything-for/
19.11.2010 at 18:50
JustMe
Motorsport videokaamera


Peab mainima, et päris hästi filmib. Pimedas sai ka testitud, kuid siis tahab ikka head valgust saada.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
09.12.2010 at 01:41
-XR-
Motorsport videokaamera


Peab mainima, et päris hästi filmib. Pimedas sai ka testitud, kuid siis tahab ikka head valgust saada.


Kas youtube-i tegi kvaliteedi natuke halvemaks ka?
Youtube tavaliselt teeb.

Muidu isegi, kui tegi, siis päris hea pilt.
09.12.2010 at 10:55
JustMe
Motorsport videokaamera


Peab mainima, et päris hästi filmib. Pimedas sai ka testitud, kuid siis tahab ikka head valgust saada.


Kas youtube-i tegi kvaliteedi natuke halvemaks ka?
Youtube tavaliselt teeb.

Muidu isegi, kui tegi, siis päris hea pilt.
Tegi kvaliteeti halvemaks ka jah, sest originaalil ikka ruudukesi naljalt ei teki. Ja see on 720p filmitud, kuigi variandid on veel 960 ja 1080 ka.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
09.12.2010 at 11:36
Ivalo
 
Motorsport videokaamera
Tegi kvaliteeti halvemaks ka jah, sest originaalil ikka ruudukesi naljalt ei teki. Ja see on 720p filmitud, kuigi variandid on veel 960 ja 1080 ka.
See reso ei tee midagi paremaks, sa võid proovida 1080ga teha, ruudud jäävad ikka.:)
Youtube klipi põhjal julgen väita et video kvaliteet on ikka omajagu viletsam kui flipil aga asja ajab ära muidugi.
Sõit oli päris hea.:)
09.12.2010 at 12:34
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Motorsport videokaamera   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.