register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Porsche ja Peugeot   1 2  
Poster Message
Erik 78
Porsche ja Peugeot
Aga, et sina Peep endale mersu ostad... poleks iial uskunud, nojah, ilmselt BMW`d ei ostaks sa kunagi....muidu on sul kena auto.

Ja andestagu mulle seda ilusat offtopicut.

Aga se Kristjani alfa saab ka raudselt kunagi valmis, iseasi mis ringiaegu see 1,6 tonnine auto sõidab... ilus ja ekslusiivne vähemalt.
Mudaravi sport on aga meeskonnaala ja seal tal on lihsalt ora tagumiku lükatud, sest vaja on lätudele ja leedukatele ning kodu konkurentidele aastal 2009 nende koht näidata...
29.11.2008 at 11:44
Raceboy
 
Porsche ja Peugeot
Erik, mul on kunagi ka BMW olnud, ja elu esimene sõit ise roolis olles toimus 1979.a. BMW 528-ga :)

Ja ega see, et ma die-hard Porsche-fänn olen, ei tähenda, et ma teiste autode häid omadusi ignoreeriks. Aga õige Porsche-fänn ei osta kunagi endale Peugeot'd (ja väldib võimalusel ka sellega sõitmist).

____________________________
www.vems.ee
29.11.2008 at 13:40
python
 
Porsche ja Peugeot
quote:
Raceboy: Erik. Aga õige Porsche-fänn ei osta kunagi endale Peugeot'd (ja väldib võimalusel ka sellega sõitmist).
Isegi mitte http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=39354133&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=19300&makeModelVariant1.modelId=7&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1
" target="_blank">sellega :D
29.11.2008 at 17:43 2 edits. Last edited 01.12.2008 at 18:38 by peep
Raceboy
 
Porsche ja Peugeot
Asi on Peugeot's kui ettevõttes, mitte autodes.

Kes Porsche ajalugu täpsemalt teab, see mõistab, miks.

____________________________
www.vems.ee
30.11.2008 at 01:14
Jansa
Porsche ja Peugeot
noh, ilma peugeot'ta poleks ju 911'te :D
30.11.2008 at 16:15
reimz_
 
Porsche ja Peugeot
quote:
Raceboy:
Ja ega see, et ma die-hard Porsche-fänn olen, ei tähenda, et ma teiste autode häid omadusi ignoreeriks. Aga õige Porsche-fänn ei osta kunagi endale Peugeot'd (ja väldib võimalusel ka sellega sõitmist).



Aiiiii, kui valus.

Seisab mu 944 praegu garaazis talveunes ja igapäevased sõidud teen tavaliselt tööautoga - Peugeot :(
01.12.2008 at 15:32
-XR-
Porsche ja Peugeot
quote:
reimz_:
quote:
Raceboy:
Ja ega see, et ma die-hard Porsche-fänn olen, ei tähenda, et ma teiste autode häid omadusi ignoreeriks. Aga õige Porsche-fänn ei osta kunagi endale Peugeot'd (ja väldib võimalusel ka sellega sõitmist).



Aiiiii, kui valus.

Seisab mu 944 praegu garaazis talveunes ja igapäevased sõidud teen tavaliselt tööautoga - Peugeot :(

Ei saa kohe kuidagi mainimata jätta, et lisaks sellele, et meil on "tänu" Peugeotile 911 on Peugeot 206 vaieldamatult kõige halvem auto ever,
millega ma sõitnud olen. Ma saadaks nad kõik pressi alla. Ja ma olen ikka väga paljude autodega sõitnud, inlcuding vene omad, mis pole imho nii jubedad.
01.12.2008 at 18:31 1 edit. Last edited 01.12.2008 at 18:31 by -XR-
peep
 
Moderator
Porsche ja Peugeot
Ma olen küll Porsche ajaloost lugenud, kuid hetkel ei meenu miks just Peugeot peaks 911 olemasolemises osaline olema või Porsche fännid konkreetselt Peugeot brändi peale vihased olema ? Kui, siis Prantsuse valitsuse peale ehk.

Lisaks, eks igal tootjal ole omi musti lambaid, mõnel rohkem mõnel vähem, kuid Peugeot on pika ajaloo ja stiiliga mark, ning on läbi aegade ka autospordis vägagi edukas olnud. Tõsi, tänapäeva seeriaautode hulgas midagi erilist ei ole aga alles hiljaaegu oli 205 sportlikke esiveoliste hulgas väga kõva tegija.
01.12.2008 at 18:37 3 edits. Last edited 01.12.2008 at 18:40 by peep
imre
Porsche ja Peugeot
Täna sain just sõita 205 Gti 1.9 ja väga lahe pill. On loomulikult ajastule vastavaid miinuseid, kuid üldiselt väga meeldiv auto. Kruusal ei pea üldse kiiresti sõitma, et fun oleks.
01.12.2008 at 18:41
Jesper
 
Porsche ja Peugeot
Yeah, 205 GTI on väga äge, ainuke probleem on et ma pole endale suutnud ära põhjendada, miks mul seda vaja on :) Rootsist saab heade hindadega ka.

206 on mul igapäevakasutuses ja minuarust on tal väga normaalne juhitavus, vedrustus ja pidurid, vähemalt foorumiteema "põnevad teed" kontekstis. Ilgelt mahukas on ka veel pealekauba, suvel mahutas 2 inimest, "overnight" varustuse ja kogu bemmiga võistlemiseks vajaliku nodi vaevata ära. Muidugi ringrajale ei ole tahtnud igaks juhuks ronida, selleks on autopargi ülejäänud osa adekvaatsem. Mul on tunne, et 206 kirujad on oma kogemused mingite hooldamata saanidega saanud, sest u ~100k jooksul kukub seal ikka üsna palju asju ära ja jupid on rahvaauto kohta kallipoolsed, igatahes oma autoga läheks ma igasse kurvi ikka suht sama innukalt sisse kui hea juhitavuse benchmarkiks oleva Mx-5ga näiteks.

Anoh mis puudutab teema algust, siis eks see ole Eesti viimaste aastate stiil, et enne palli kätte ei võta kui Kobe ketse pole.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
01.12.2008 at 18:54 1 edit. Last edited 01.12.2008 at 19:00 by Jesper
-XR-
Porsche ja Peugeot
quote:
Jesper: Yeah, 205 GTI on väga äge, ainuke probleem on et ma pole endale suutnud ära põhjendada, miks mul seda vaja on :) Rootsist saab heade hindadega ka.

206 on mul igapäevakasutuses ja minuarust on tal väga normaalne juhitavus, vedrustus ja pidurid, vähemalt foorumiteema "põnevad teed" kontekstis. Ilgelt mahukas on ka veel pealekauba, suvel mahutas 2 inimest, "overnight" varustuse ja kogu bemmiga võistlemiseks vajaliku nodi vaevata ära. Muidugi ringrajale ei ole tahtnud igaks juhuks ronida, selleks on autopargi ülejäänud osa adekvaatsem. Mul on tunne, et 206 kirujad on oma kogemused mingite hooldamata saanidega saanud, sest u ~100k jooksul kukub seal ikka üsna palju asju ära ja jupid on rahvaauto kohta kallipoolsed, igatahes oma autoga läheks ma igasse kurvi ikka suht sama innukalt sisse kui hea juhitavuse benchmarkiks oleva Mx-5ga näiteks.

Anoh mis puudutab teema algust, siis eks see ole Eesti viimaste aastate stiil, et enne palli kätte ei võta kui Kobe ketse pole.

See konkreetne 206 millega mina sõitsin oli mingi Sport versioon.
Sportbensuluuk ja "spoilad" ja muu värk.

Minul oli selle autoga sõites selline tunne, et iste on ühelt autolt, rool järgmiselt, käigukang mingilt bussilt, pedaalid veel neljandalt autolt,
uksed viiendalt, käetugi kuuendalt jne jne...
Sõita oli ka ikka päris õudne.
Aga nee oli ikka nii krdi ebamugav, et ükski veoauto pole ka nii ebamugav. Istu nagu mingis Picasso maalis.
01.12.2008 at 19:08 1 edit. Last edited 01.12.2008 at 19:12 by -XR-
Wolle
  
Porsche ja Peugeot
quote:
peep: Ma olen küll Porsche ajaloost lugenud, kuid hetkel ei meenu miks just Peugeot peaks 911 olemasolemises osaline olema või Porsche fännid konkreetselt Peugeot brändi peale vihased olema ? Kui, siis Prantsuse valitsuse peale ehk.

Tekkis minulgi samasugune küsimus ning peale mõningast uurimist ja linki mille mth mulle jagas mis asub siin sai see vähemalt minule natukene selgemaks kuid, et viha sellest tekkida võiks tundub mulle isiklikult natuke paljuvõitu olevat.

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
01.12.2008 at 19:27
hall
 
Porsche ja Peugeot
quote:
Wolle:
quote:
peep: Ma olen küll Porsche ajaloost lugenud, kuid hetkel ei meenu miks just Peugeot peaks 911 olemasolemises osaline olema või Porsche fännid konkreetselt Peugeot brändi peale vihased olema ? Kui, siis Prantsuse valitsuse peale ehk.

Tekkis minulgi samasugune küsimus ning peale mõningast uurimist ja linki mille mth mulle jagas mis asub siin sai see vähemalt minule natukene selgemaks kuid, et viha sellest tekkida võiks tundub mulle isiklikult natuke paljuvõitu olevat.

Kui viidatud asi pikaajalise viha esile kutsunud on, siis on Porge-mehed kas erilised superhüper solvujad või peaks kogu ärimaailm vihaseid inimesi paksult täis olema, sest selliseid pisikesi vaidlusi/nägelemisi (ma ei suuda seda rohkemaks küll pidada) leiab pidevalt aset. Või on siiski mõni tõsisem fakt ajaloost, mis Porgemeeste viha seoses Pesooga tekitab?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.12.2008 at 19:38
-XR-
Porsche ja Peugeot
quote:
serõi:
quote:
Wolle:
quote:
peep: Ma olen küll Porsche ajaloost lugenud, kuid hetkel ei meenu miks just Peugeot peaks 911 olemasolemises osaline olema või Porsche fännid konkreetselt Peugeot brändi peale vihased olema ? Kui, siis Prantsuse valitsuse peale ehk.

Tekkis minulgi samasugune küsimus ning peale mõningast uurimist ja linki mille mth mulle jagas mis asub siin sai see vähemalt minule natukene selgemaks kuid, et viha sellest tekkida võiks tundub mulle isiklikult natuke paljuvõitu olevat.

Kui viidatud asi pikaajalise viha esile kutsunud on, siis on Porge-mehed kas erilised superhüper solvujad või peaks kogu ärimaailm vihaseid inimesi paksult täis olema, sest selliseid pisikesi vaidlusi/nägelemisi (ma ei suuda seda rohkemaks küll pidada) leiab pidevalt aset. Või on siiski mõni tõsisem fakt ajaloost, mis Porgemeeste viha seoses Pesooga tekitab?

ei ole mingit viha, Pesoo on lihtsalt ülimalt halb auto.
Viimasel ajal on nad päris ilusa disainiga, aga nad on ikkagi Pesood!
Need ei tööta lihtsalt.
01.12.2008 at 19:40
peep
 
Moderator
Porsche ja Peugeot
Ok, seda numbri asja peeti silmas ! No mis number see 901 ikka oleks olnud ?:D

Ma esialgu arvasin, et jutt käib vana Ferdinandi kinnipidamises, kuna ta polnud nõus prantslastele rahvaautot ehitama.
01.12.2008 at 20:56
matukas
  
Porsche ja Peugeot
Huvitav, mismoodi jänkistanis Porsche 911 peale tornilammutust hääldatakse?
Vabandage, aga nine-eleven kutsub esile sõnamängu.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
01.12.2008 at 21:02
-XR-
Porsche ja Peugeot
quote:
matukas: Huvitav, mismoodi jänkistanis Porsche 911 peale tornilammutust hääldatakse?
Vabandage, aga nine-eleven kutsub esile sõnamängu.

head autod oleks garaažis Porge 911 ja VW Touareg (tower wreck)
01.12.2008 at 21:08
Jesper
 
Porsche ja Peugeot
quote:
peep: Ok, seda numbri asja peeti silmas ! No mis number see 901 ikka oleks olnud ?:D

Ma esialgu arvasin, et jutt käib vana Ferdinandi kinnipidamises, kuna ta polnud nõus prantslastele rahvaautot ehitama.
Ma nüüd võin eksida, aga minuarust see lugu oli sedapidi, et VW tehase sisu ja Ferdinand veeti küll reparatsioonina Prantsusmaale, aga kohalikud rahvuslikult meelestatud töösturid, kaasa arvatud selleaegne Peugeoti pere esindaja, ei olnud "natsiauto" tootmisest pehmelt öeldes üldse vaimustatud. Kuna töösturid ja valitsus ei suutnud asjas kokku leppida, siis pandi Ferdinand koos oma lähimate kaastöölistega igaks juhuks vangi ära, stiilis et "äkki läheb tarvis" (vabandan teatava küünilisuse poolest). Lõpuks ta projekteeris seal mingeid Renault' pulkasid, kuni poeg Saksamaal jalad alla sai ja isa kautsjoni ära maksis.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
01.12.2008 at 21:19
Raceboy
 
Porsche ja Peugeot
Heh, tekkis uus teema :)

See pole viha Peugeot vastu ja see repliik oli öeldud pisikese huumorinoodiga, aga Peugeot on Porschele tõepoolest kahel korral "varba peale " astunud. Vaatamata nendele ei ole mul mingit ajaloolist viha Peugeot' vastu, aga samas ma ei arva nende sõidukitest ka eriti midagi. Nagu enamikest, millel minu jaoks on puudu "see midagi". Peugeot ainuke pluss minu silmis (erimudeleid kõrvale jättes) on väikeautode puhul ökonoomsus.

See-eest on päris mitmeid mitte-Porschesid, millel see "miski" on ja need mulle meeldivad. Neid on praktiliselt iga maailmajao autotoodangu seas mõni.

Ja usas hüütakse 911-e ikka nine-eleven'iks, hoopis veidram on see, kuidas ka paljud tõsised Porsche-fännid "Porsche" hääldavad :)

EDIT: Muide, selline küsimus ("Millise tootja autoga õige Porsche-fänn kunagi ei sõida?" ) oli kunagi James Herne koostatud Porsche klubi hooaja lõpetamise viktoriinis ;)

____________________________
www.vems.ee
02.12.2008 at 01:01 2 edits. Last edited 02.12.2008 at 01:02 by Raceboy
devilc
Moderator
Porsche ja Peugeot
quote:
Raceboy:
/--/ hoopis veidram on see, kuidas ka paljud tõsised Porsche-fännid "Porsche" hääldavad :)
Sellest tuli meelde see USA-st pärit vana nali, mida ilmselt Porsche fännid teavad, aga äkki muud mitte.

Camaro omanik teatab uhkelt: My Camaro is faster than your Porsch!
Porsche omanik vastu: Por-sche! Two syllables!
02.12.2008 at 10:25
spark
 
Porsche ja Peugeot
Aga kuidas suhtuda sellesse väitesse (jälle Top Gearist :) ), et Põrnika idee pandi Hitleri poolt pihta Tsehhist (või oli ta siis juba Slovakkiaga koos :rolleyes )
Võttis kaasa sõjasaagiks ja hiljem sai sellest Ferdinandi "laps"

____________________________
Seitsekümmend Viis
03.12.2008 at 17:56
Jesper
 
Porsche ja Peugeot
Tatraga oli jah jagelemine, VW maksis isegi hiljem kompensatsiooni selle eest. Kuigi imho see on totrus, sama hästi võiks öelda et misiganes tänane kandekere, esimootori, sõltumatu vedrustuse ja vesijahutusega esiveoline auto on Citroëni pealt maha tehtud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.12.2008 at 18:13
peep
 
Moderator
Porsche ja Peugeot
Ei olnud seal mingit Hitleri ideed. Ferdinand pidas Ledwinkast kui insenerist väga lugu, nad olid isiklikult tuttavad ning vahetasid ideid. Et ta oma põrnika kontseptsiooni sai Ledwinka käest polnud eriline saladus, kuid see oli vaid kontseptsioon - põrnikas oli võrreldes Tatraga oluliselt edasi arendatud ja palju efektiivsemaks konstrueeritud, pole isegi midagi võrrelda. Muide Tatra andis asja hiljem kohtusse ja nad said lõpuks isegi kompi VW käest.
03.12.2008 at 18:15
Raceboy
 
Porsche ja Peugeot
quote:
spark: Aga kuidas suhtuda sellesse väitesse (jälle Top Gearist :) ), et Põrnika idee pandi Hitleri poolt pihta Tsehhist (või oli ta siis juba Slovakkiaga koos :rolleyes )
Võttis kaasa sõjasaagiks ja hiljem sai sellest Ferdinandi "laps"


IMO pole mõtet Top Gear'i (või vähemalt Clarksoni) Porsche-teemalisi sõnavõtte väga tõsiselt võtta kui ta pani 997 GT2 hindeks 1-e ja samas armus kõrvuni Alfa 75-te. Omades ise Alfa 90-t (2.5 V6 mootoriga, 75 lähisugulane), siis on mul küll tema kui autoajakirjaniku mõttemaailmat raske mõista. Aga noh, ta on ju inglane. See on sama, nagu saksa autotestides on enamasti võitja teada.

____________________________
www.vems.ee
03.12.2008 at 18:16
spark
 
Porsche ja Peugeot
quote:
Raceboy: [IMO pole mõtet Top Gear'i (või vähemalt Clarksoni) Porsche-teemalisi sõnavõtte väga tõsiselt võtta ...

tean, sest sellaga,nagu olen aru saanud, norib ta Porschedega seda "pisikest poissi" :)

selle Tatra väite ütles välja "kapten aeglane" - aga ma pold varem seda väidet lugenud/kuulnud :uhoh ,
aga nüüd asi selge

____________________________
Seitsekümmend Viis
03.12.2008 at 22:03
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Porsche ja Peugeot   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.