register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Vigursõit ja muu kõrvaline jutt   1 2 3  
Poster Message
Jesper
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Tegelt on Audru ka selles suhtes suht haruldane rada, et pealtvaatajate alast on kogu rada korraga näha. Koonused maha ja tuld :) Ilmselt on kõige suurem probleem vaatemängu tekitamine senikaua kuni keegi veel eriti osav ja spetsialiseerunud pole.

Mis puudutab üldiselt igasugu sellist alternatiivautosporti, siis kõige lihtsam analoog on kogu see rulatamise-rulluisutamise-lumelauatamise-vigurjalgrattasõidu kamp - klassikalise spordi vaatevinklist on tegemist suhteliselt ajuvaba tegevusega, palju vigastusi jne. Aga kuna need alad said kõik alguse lihtsast vajadusest linnapargis sõprade ees eputada, siis on nad väga televisioonisõbralikud, vaatemängulised ja muidu MTV-põlvkonna poolt kergesti tarbitavad. See omakorda sunnib klassikalisi spordialasid pingutama, et edasi popp olla, kõige parem näide on vast need linnatänavatel peetavad murdmaasuusasprindid. Sama toimub autospordis, rallis on publikukatsed, paarisrajad jms. Konkurents publikuhuvi pärast on arengu mootor.

See scooby video on ilmselgelt lavastatud, selles mõttes et montaažiga on eri lõike kokku sätitud üheks pikaks "looks", aga väga cool video on küll, vajutab õigeid nuppe.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.11.2008 at 12:22 1 edit. Last edited 13.11.2008 at 12:23 by Jesper
uzzac
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
Jesper: Tegelt on Audru ka selles suhtes suht haruldane rada, et pealtvaatajate alast on kogu rada korraga näha. Koonused maha ja tuld :) Ilmselt on kõige suurem probleem vaatemängu tekitamine senikaua kuni keegi veel eriti osav ja spetsialiseerunud pole.




ju siis ka ikka vaadata on kuidas kord üks kord teine külg eest härrased rajalt välja sõidavad
13.11.2008 at 13:55
HrHunt
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Minu meelest oleks hädasti vaja eestis mingit pirakat *sileda* asfaldiga platsi. Minul näiteks on äärmiselt prillikivi masin, on kahju ja idiootne seda laguneva asfladi peal lõhkuda v liigselt riskida rajalt väljapanemisega vms. Ses mõttes näiteks tabaka plats täiesti nono, ebaühtlane ja pudeneb. Pärnus ka kahju kuulata kuda kivid pike küljekarpe peksavad, rääkimata sellest et total loss vabalt võimalik...
Ma arvan seda kontingenti on veel maa ja ilm kes heameelega mingit autocrossingut harrastaks oma läikivate hot hatchide või minidega või millega iganes, kuid kes soovivad riski nullile lähendada. Show oleks ka hea. Kuskil konkreetne plats kus hullu pööra ketsi vilistatakse aga midagi ega kedagi ära lõhkuda sisuliselt võimatu. A noh, oleks on hea poiz...
PS. Platsiga on see hea asi ka et saab auto limiite otsida, ma näiteks ei kujuta ette kas minu masinat on võimalik >150 pealt sügavast driftist päästa. Ja proovida pole kuskil. Seega DSC OFF nupp üle saja nono jällegi...

____________________________

13.11.2008 at 17:32 2 edits. Last edited 13.11.2008 at 17:37 by HrHunt
mart154
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Näiteks driftiseltskond tegelebki omale taolise platsi otsimisega praegu...

Kui keegi sama arvab, võiks jõud nendega ühendada.
13.11.2008 at 17:38
HrHunt
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Kui on midagi konkreetset ja teostatavat, millega saaks aidata, siis mina olen käpp igaljuhul.

____________________________

13.11.2008 at 18:01
Ivalo
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
HrHunt: ......Platsiga on see hea asi ka et saab auto limiite otsida, ma näiteks ei kujuta ette kas minu masinat on võimalik >150 pealt sügavast driftist päästa. Ja proovida pole kuskil. Seega DSC OFF nupp üle saja nono jällegi...
Saugal saab proovida päästa autot, mille tagaots hakkab ära minema, lihtsalt natuke julgust vaja. :) Selleks et 150 pealt peaaegu ära läinud esiveolist autot päästa on natuke rohkem jõudu vaja. (sõltub muidugi kui sügav on sügav sinu skaalal). Mul käib VSA esimesena välja kui autosse istun aga mazdal vist nats rohkem jõudu ka.:)
Edit: See on muidugi huvitav, et kiviklõbina pärast vastu küljekarpe oled mures aga 150ga tahaks driftida küll.:) Tegelikult on nii, et kui ei raatsi, siis järelikult on sinu jaoks selleks otstarbeks liiga kallis auto valitud. Osta midagi odavamat, siis pole kahju ka.
13.11.2008 at 19:13 2 edits. Last edited 13.11.2008 at 19:17 by Ivalo
HrHunt
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
Honda: Saugal saab proovida päästa autot, mille tagaots hakkab ära minema, lihtsalt natuke julgust vaja. :)

No proovida saab jüri ringi peal kah igast asju, ehk õnnestub :D Ongi vaja kohta kus saab oksendamiseni lammutada ilma suurema turvariskita.

quote:
Honda:esimesena välja kui autosse istun aga mazdal vist nats rohkem jõudu ka.:)

See mazda läheb üsna kergelt ülejuhitavaks, seejuures on kenasti kontrollitav AGA tal on kalduvus
mingitel tingmustel järsult spinni minna, nii et ka stabiilsuskontroll vahib mokk töllakil. Mul on seda
1 kord juhtunud, väga kole oli, päästsin ära. Aga vot tahaks turvalt harjutada asja...



quote:
Honda:Edit: See on muidugi huvitav, et kiviklõbina pärast vastu küljekarpe oled mures aga 150ga tahaks driftida küll.:)

No ikka, ega sileda asfladi peal kummi vilistamine ei tee masinale suurt midagi, ainult kulutab natuke kulumaterjale :P Raplas
läheb enam vähem kogu ring nii et suss viliseb ja süda verd ei tilgu :D

quote:
Honda: Tegelikult on nii, et kui ei raatsi, siis järelikult on sinu jaoks selleks otstarbeks liiga kallis auto valitud. Osta midagi odavamat, siis pole kahju ka.

No ei ole nii. Kui keegi ostab ntx Ferrari ja tahab sellega vahest trackdayl käia kas siis ta peab olema häppi sellega et auto
on pärast kivitäkkeid täis või üldse sodiks? Ei pea ja ei ole. Lihtsalt meil on siin Eestis (veel) jube piiratud tingimused
säärase profiiliga inimese loomadele. Täpselt säärastele kes saavad haiglase rahulduse justnimelt daily driveriga
tallamisest, ning samas tahavad et see daily driver oleks sile ja nunnu, mitte ära räsitud rallikas.

Eks näis mis enne juhtub, kas koguneb raha täiendava rallika pidamiseks või tehakse Rae ring valmis.
Senimaani tuleb käesoleva masinaga umm... mõnevõrra preservatiivselt liigelda :P



____________________________

13.11.2008 at 19:38 3 edits. Last edited 13.11.2008 at 19:53 by HrHunt
Jesper
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Nutt ja hala. Ega keegi oma ideaalsiledat parklat või hoovi ise siia foorumisse pakkuma ei tule.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.11.2008 at 19:45 1 edit. Last edited 13.11.2008 at 19:45 by Jesper
HrHunt
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
Jesper: Nutt ja hala. Ega keegi oma ideaalsiledat parklat või hoovi ise siia foorumisse pakkuma ei tule.

Foorum on vahend huvigrupiga lävimiseks, kui sina "sileda asfaldi" huvigruppi ei kuulu siis ära ise vingu, minu poolest sõida või kartulipõllul.

____________________________

13.11.2008 at 20:14
hall
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
No auto riknemise või purunemise üle õnnelik olemine on ikka mitu kvartalit eemal riknemise või purunemisega suurema hingevaevata leppimisest.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.11.2008 at 21:43
mart154
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Teate mis...
Ma arvan, et kui inimene on piisavalt edukas, et lubada endale Ferrarit vms ja tuleb sellega rajale, on ta ka piisavalt varakas, et vajadusel selle viguri eest igakülgselt hoolt kanda, mitte ei liisi seda viimaste sentide eest.

13.11.2008 at 22:27
matukas
  
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Kipub juba videoteemadest väga kaugele minema :evil
Äkki tõstaks selle OT jutu uude teemasse?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
13.11.2008 at 22:53
HrHunt
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
mart154:Ma arvan, et kui inimene on piisavalt edukas, et lubada endale Ferrarit vms ja tuleb sellega rajale, on ta ka piisavalt varakas, et vajadusel selle viguri eest igakülgselt hoolt kanda, mitte ei liisi seda viimaste sentide eest.

Nojah, sa arvad... Kui on tutikas auto hoovi peal, otse poest, võibolla enam ei arva... :) Milleks stuffi üldse lõhkuda? Mis haigus see selline on, muidu ei saa kaiffi kätte või? Mina aru ei saa. Küll aga ma olen oma senised autod müünud kuradima hea hinnaga, ühele tuldi isegi venemaalt järgi. Aga OT jah. Kustutage või tõstke.


____________________________

13.11.2008 at 23:53
peep
 
Moderator
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Laske aga edasi, internetis veel natuke ruumi on.:lol Või siis postitage parem videosid... ;)
14.11.2008 at 00:10
mart154
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Eisaa mitte vaiki olla, a hundu, ära arva, et mu elu koosneb ainult 85 ja 87 aasta bemmidest. :finger




Pikes Peakist ei saa kuidagi mööda :)



Muide, otsige selle ajastu Audide videosid... Minu meelest väga väga cool... Nii DTM, IMSA, kruus kui ka kõik muu...


edit: benchracingu hooaeg on ikka mõnuga alanud :)
14.11.2008 at 00:46 1 edit. Last edited 14.11.2008 at 00:47 by mart154
hall
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
HrHunt:
quote:
mart154:Ma arvan, et kui inimene on piisavalt edukas, et lubada endale Ferrarit vms ja tuleb sellega rajale, on ta ka piisavalt varakas, et vajadusel selle viguri eest igakülgselt hoolt kanda, mitte ei liisi seda viimaste sentide eest.

Nojah, sa arvad... Kui on tutikas auto hoovi peal, otse poest, võibolla enam ei arva... :) Milleks stuffi üldse lõhkuda? Mis haigus see selline on, muidu ei saa kaiffi kätte või? Mina aru ei saa. Küll aga ma olen oma senised autod müünud kuradima hea hinnaga, ühele tuldi isegi venemaalt järgi. Aga OT jah. Kustutage või tõstke.


Saa aru, et auto lõhkumisest kaifi saamine on totaalselt erinev sellest, et sa oled suurema südamevaluta ja finantsprobleemideta valmis aktsepteerima auto vigastumist. Küsimus on selles, kas sa suudad pärast avariid/kivitäket küljekarbil/ mõlki uksel vms seda olukorda nii emotsionaalselt (issake, mu elu armastus sai kriimu!) kui finantsiliselt suhteliselt tuima näoga taluda või mitte. Kui mitte, siis ilmselt ei suuda sa taluda selle avarii/kivitäkke/mõlgi tekkimise võimalust ja hoiad end rajal nii palju tagasi, et see pärsiks täiega sõitmist.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.11.2008 at 07:35
HrHunt
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
serõi:Saa aru, et auto lõhkumisest kaifi saamine on totaalselt erinev sellest, et sa oled suurema südamevaluta ja finantsprobleemideta valmis aktsepteerima auto vigastumist.

Ma ei saa aru tõesti, miks on sõitmise kohustuslik tingimus auto vigastamine :) Minu meelest ainus mis peaks sõitmisega kaasnema on loomulik kulumine, kui jutt käib (uuest) igapäevautost millega vahel rajal käiakse. Seal pole mingit vahet kas on raha et pool autot üle värvida vajadusel või mitte, fakt on see et pooleldi üle värvitud auto on p keeratud auto. Milleks?
Sina vaatad asja spetsiaalselt täiega panemiseks tehtud/ostetud autode vaatevinklist, seal käivad matsud ja sirgeks tegemised tõepoolest loomuliku kulumise juurde.






____________________________

14.11.2008 at 13:21
Jesper
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
HrHunt, sinu jaoks sobiv koht on maailmas täitsa olemas: http://www.circuitpaulricard.com . Päeva rent kuskil 50000 euro suurusjärgus, olenevalt F1 tiimide graafikust. Ma arvan et mitte keegi ei vaidleks vastu sellele, kui kõik maailma ringrajad sellised oleks, paraku...

See vigursõit ei käi anyway nii kiiresti, et mingi reaalne auto lõhkumise variant olemas oleks, seega ma arvan endiselt et vigusõidu ürituse Audrus tegemine ei ole mitte ainult võimalik, vaid on ka mõistlik.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.11.2008 at 14:05 1 edit. Last edited 14.11.2008 at 14:06 by Jesper
mart154
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Kord on maa külmunud... Ja siis jälle on kärss kärnas.

:D


Kes sõita tahab, saab seda teha. Iga autoga. Tõestatud korduvalt :)
14.11.2008 at 14:08
hall
 
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
HrHunt:
quote:
serõi:Saa aru, et auto lõhkumisest kaifi saamine on totaalselt erinev sellest, et sa oled suurema südamevaluta ja finantsprobleemideta valmis aktsepteerima auto vigastumist.

Ma ei saa aru tõesti, miks on sõitmise kohustuslik tingimus auto vigastamine :) Minu meelest ainus mis peaks sõitmisega kaasnema on loomulik kulumine, kui jutt käib (uuest) igapäevautost millega vahel rajal käiakse. Seal pole mingit vahet kas on raha et pool autot üle värvida vajadusel või mitte, fakt on see et pooleldi üle värvitud auto on p keeratud auto. Milleks?
Sina vaatad asja spetsiaalselt täiega panemiseks tehtud/ostetud autode vaatevinklist, seal käivad matsud ja sirgeks tegemised tõepoolest loomuliku kulumise juurde.






Sry, mängid sa lolli või ei oska lugeda? Ma pole ju väitnud, et auto tuleb tingimata lõhkuda, vaid sa pead olema valmis selleks, et see juhtub.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.11.2008 at 14:22
HrHunt
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
serõi:Sry, mängid sa lolli või ei oska lugeda? Ma pole ju väitnud, et auto tuleb tingimata lõhkuda, vaid sa pead olema valmis selleks, et see juhtub.

Sa räägid valmisolekust stiilis "olen valmis et jään purju kui joon pudeli viina" :D Igaüks vata pole nii karm vend, mõnele meeldib lihtsalt õllekest libistada :)

____________________________

14.11.2008 at 15:06
-XR-
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Aga mis siis saab? Lähme sõidame natuke kurikate vahel?
Seltsis nigu segasem või nii.
Pappkastide vahel on veel eriti turvaline värvi jaoks.
Ma tuleks oma dailydriveriga. Saabki ta gabariite paremini hoomama õppida.
Läheks Vasalemma või oskab keegi mingi parema koha välja pakkuda?
14.11.2008 at 15:45
peep
 
Moderator
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
Hobikarti võiks vahelduseks sõita, viimane sõit jääb ca. 3-4 aasta taha.
14.11.2008 at 15:57
-XR-
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
peep: Hobikarti võiks vahelduseks sõita, viimane sõit jääb ca. 3-4 aasta taha.

Nädalavahetustel on FK lahti. Nädala sees kinni. Järgmisest aastast ostetakse sinna uued kardid ning vanad viiakse vist kuskile Rakverre.
Ainuke koht, kus praegu ok sõita on on Saurix. Viimsi on nii mõttetult kitsas, et seal kellegist mööda küll ei saa.
FK on muidu ainuke koht, kus vihmaga sõita lubatakse. Vihmaga on seal ikka megalahe võidu sõita.
Põltsamaa rada on muidu hobikardiradadest kõige korralikum, aga see on kuni kevadeni kinni.

Et siis jäävad Saurix ja FK Õismäe.
14.11.2008 at 16:00 1 edit. Last edited 14.11.2008 at 16:00 by -XR-
ICE
  
Vigursõit ja muu kõrvaline jutt
quote:
Ma ei saa aru tõesti, miks on sõitmise kohustuslik tingimus auto vigastamine

See ei ole tingimus, vaid võib olla tagajärg (olenemata kohast). Küsimus on pigem selles, et "can you handle it".
14.11.2008 at 16:06
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Vigursõit ja muu kõrvaline jutt   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.