register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Käigukasti kraaks  
Poster Message
HrHunt
Käigukasti kraaks
Kuna siin on kindlasti neid kes käigukaid 100x seibideks kruvinud... Olles harjunud Honda "kiire" kastiga olen käesoleva "veokakastiga" mitu korda shortshiftimisega üle pingtuanud ja saanud 2 ok 3 käigul hammakate kraaksaka. Kas need mõned korrad võivad tekitada mingit kahju? Või hakkavad märkimisväärsed kriimud tekkima ok hammakad lendama alles sõiduõppe stiilis lõputu käristamisega?

____________________________

07.11.2008 at 19:42
joonas
Käigukasti kraaks
quote:
HrHunt: shortshiftimisega?
http://en.wikipedia.org/wiki/Short_shifting

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
08.11.2008 at 00:06
HrHunt
Käigukasti kraaks
quote:
joonas:
quote:
HrHunt: shortshiftimisega?
http://en.wikipedia.org/wiki/Short_shifting

Nii ja edasi? Kas "kiirendamisel shortshiftimisega" teeb su maailma täiuslikumaks?

____________________________

08.11.2008 at 02:44
joonas
Käigukasti kraaks
quote:
HrHunt:
quote:
joonas:
quote:
HrHunt: shortshiftimisega?
http://en.wikipedia.org/wiki/Short_shifting

Nii ja edasi? Kas "kiirendamisel shortshiftimisega" teeb su maailma täiuslikumaks?

Vabandust, ma ei saa aru, kuidas short shifting võiks raginaid põhjustada. Minu maailma teeb täiuslikumaks see, kui saan asjadest aru.


____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
08.11.2008 at 09:59
peep
 
Moderator
Käigukasti kraaks
Kui ennetavalt kasti õli ära vahetad, et võimalik metallipuru välja saada ja edaspidi vahetad käike lähtudes konkreetse auto võimetest, siis see on maksimum mida on mõtet teha.
08.11.2008 at 10:13
Ivalo
 
Käigukasti kraaks
Honda mehed eriti short shiftimisega ei tegele, küll aga power shiftimisega.:) Ega ta sünkronisaatoritele just head ei tee aga mõned korrad nüüd küll mingit hullu kahjustust ei tohiks tekitada. Ise mul on ikka ma arvan et kümneid kordi käiguvahetus esimeselt teisele ebaõnnestunud (mitte ainult powershiftides vaid ka niisama esimesega lõpuni lastes ja võibolla mitte nii hästi välja kukkunud käe ja jala omavahelisest koostööst tingituna) aga kui Artmanis 100k pealt kast LSD paigalduseks maas käis, siis olid sünkrod kõik veel täie tervise juures.
08.11.2008 at 11:18
HrHunt
Käigukasti kraaks
Okei tänud, natuke rahulikum hakkas. Terminoloogiline segadus ennekõike sellest et antud autoga peab nii ehk naa shortshiftima, et max võimalikku kiirendust saavutada - siis foorumites tüübid sageli nii ütlevadki mõeldes samas ka power ok WOT shiftimist. Vähemasti nii ma olen asjast aru saanud.
PS. Kast on muide Getrag 6MTT450: Synchronization 1st and 2nd gear dual cone (triple from Feb. 2007). Nagu näha tüübid said ise ka aru, et asi ei võta mõõtu välja. Kui kunagi peaks laiali lagunema, uurin kindlasti kas ei saa triple cone peale upgradeda.

____________________________

08.11.2008 at 12:29 2 edits. Last edited 08.11.2008 at 12:35 by HrHunt
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Käigukasti kraaks  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.