register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Pikk nädalalõpp   1 2 3  
Poster Message
matukas
  
Pikk nädalalõpp


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
24.10.2008 at 00:09
jaan tatikas
 
Pikk nädalalõpp
http://video.aol.com/video-detail/dijon-2-rennen-teil-1-bmw-325i-dmv-cup/3096140898/?icid=VIDURVAUT06
24.10.2008 at 10:00
peep
 
Moderator
Pikk nädalalõpp
Seal Ghostrider'i videos oli BTG aeg 8.24. Mulle jäi mulje, et sõitja ei ole sellel rajal ekspert ja muidugi kui nad head aega oleks tahtnud, ega siis poleks nii palju nokka tõstetud. Pigem olid need ikkagi filmivõtted.

Kiired ajad algavad alla 8 minuti BTG ja tänavasõidu rataste rekord hetkel on 7.17 BTG. Muuseas see rekord tehti 600'se, mitte tonnise rattaga, tõsi ulatuslikult modifitseerituga. Kes on tsikli huviline, siis ratta kohta on info siin. Standard rataste rekord on 7.21,8 sama sõitja (Andy Carlile) ja rattaks oli MV Agusta F4R312

Mul tuli terve suve jooksul ehk kümmekond ringi, kus nii vähe möödasõite oli ehk see ei ole "palju" trafficut, vaid rada oli suhteliselt vaba. ;)
24.10.2008 at 11:29 5 edits. Last edited 24.10.2008 at 11:52 by peep
-XR-
Pikk nädalalõpp
peep, sa R8 Audit oled mõnel rajaüritusel näinud?
Ma just eile sain sellega sõita ja mõtlesin, et väga mõnus auto ikka, aga et miks teda nii vähe näha on, ma ei saa aru.
24.10.2008 at 21:32
peep
 
Moderator
Pikk nädalalõpp
Olen ikka aga sihtgrupp pole päris see mis GT3'l. Lisaks neid toodetakse piiratud arvul. Ise olen Bikerniekil sellega sõitnud ja tõesti, super juhitavus ja kiirust on ka enam kui piisavalt.
24.10.2008 at 21:59
-XR-
Pikk nädalalõpp
quote:
peep:

Huvitavamatest masinatest jäid silma kaks SLR'i.








Sa oled ikka päris huvitavaid asju näinud. Üks selline SLR maksab 2M$ tükk:
http://www.motorauthority.com/video-mercedes-mclaren-slr-722-gt-track-action.html

26.10.2008 at 18:36
peep
 
Moderator
Pikk nädalalõpp
See polnud mu viimase "nädalalõpu" kohta kõik, lihtsalt vahepeal on kiired ajad olnud.:)

Järgmine üritus, millest (vaatajana) osa võtsin oli VLN sarja 9 etapp. VLN ehk pikemalt Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nürburgring on klubi, mis korraldab kümnest pikamaasõidust koosnevat sarja, mis kõik sõidetakse Nordschleife ja F1 rajast kombineeritud 24,4 km pikkusel rajal.

Seekordne võistlus kandis nime "DMV 250-Meilen-Rennen". Tüüpiline VLN'i formaat on, et võistlus toimub ühe päeva jooksul. Kuid sellest hoolimata on enamus tiime eelmisel päeval koha, oma asjad üles sättinud ja valmis osa võtma vabatreeningutest. Eriliseks teeb asja see, et vabatreeninguteks on lubatud autosse installida teine iste ning tiimid võivad kas sponsoreid sõidutada või siis "taksot" teha ehk tasu eest huvilistele sõitu teha. Sain aru, et suht iga masinaga on see võimalus olemas kui varakult kokku leppida. Kaassõitjal peab olema lisaks kiivrile veel seljas mingi sõiduülikond.

Tänu sellele õnnestus endalgi ühe tuttava võidusõitja kõrval kaks ringi teha selle M3'ga



Kuna varem polnudki slikkidel võidusõiduautoga seal rajal olnud, siis täitsa huvitav oli. Kurvikiirused olid teisest kategooriast ja loomulikult kerge ning jäiga vedruga masin istub palju paremini rajal kui standardne Evo. Sai ka mingi pildi, mida seal võistlemine reaalselt tähendab ja millised on algajate jaoks kõige suuremad probleemid. Lühidalt kokku võttes, kuivaga ja valgel ajal saaks vist hakkama aga vihmas või pimedas - ma pole kindel, et suudaksin nii palju julgusetablette sisse süüa. :rolleyes

VLN'i sari on isegi maailma mastaabis unikaalne asi ja atmosfäär kohapeal on raskelt kirjeldatav, sest asi meenutab ringrajasõidu orgiat.:D Feeling on viimase peal. Põhi point on, et samaaegselt võistleb rajal 200+ autot, sarnast kogust lihtsalt ükski teine rada maailmas ei mahuta. Esindatud on kogu kereautode spekter alates LeMansi sarja autodest kuni standard Fiestadeni ning kõik selle vahepealt. Vastavalt kokkuleppele autotootjad ise sarjas ei osale, kuid sositatakse, et nii mõnigi tiim saab "sõbralikke nõuandeid". Klasside arvu ei oska pakkuda aga üle 20 kindlasti. 90% pilootidest on amatöörid ja piloote on ühel võistlusel kuskil 400-500 ! Ka juhtide erinev tase teeb asja keeruliseks.
Keda huvitab vaadata, mida tähendab suurusjärk 200 autot, ning mis asjad seal sõidavad, siis ma filmisin treeningu alguses boksiväravas, kuidas masinad rajale lastakse.

Võistluspäeva hommiks algab treeninguga, mis on samal ajal ka kvalifikatsiooni eest. Peale seda on väike vahe ja siis läheb sõiduks. Starditakse kolmes grupis lendstardist ja 70 autot korraga, iga grupi vahe on 2.30. See tõmbab võistlejad raja peale ühtlaselt laiali, et ei tekiks massiavariisid.

Lisaks võidusõidutehnikale on võistluspäeval kohal ka palju muud eksootikat. Seekord õnnestus esmakordselt elus näha teel sõitvat McLaren F1'te, helesinist värvi ja lühikese kerega. Kahjuks pilti ei suutnud teha, kuid hääl oli asjal täiesti ulmeliselt hea. Kuid pildi peale jäi näiteks see:




Natuke peale tonni kaaluv ja ca. 600 hj. arendav Mosler, mis sõidab 340 kmh ja kiirendus 200'ni on kuskil 10 sekundi kandis. Süsinik domineeris selle masina puhul:



Ja veel üks äramainimist vääriv tsiviilsõiduk, mida ma samuti enne polnud IRL näinud oli NSX Type-R. Kui Mosler ja F1 on rohkem ulme valdkonnast, siis see masin jättis küll väga vinge mulje, igapäevaseks kasutamiseks sobiv superauto mis rajal palju võimsamatele suudab vastu hakata.



Boksides on elu kitsavõitu, igasse peab mahtuma 6 autot ja tiimide tööriistad, varurattad, söögilauad jne.



Lisaks pole boksid pealtvaatajatele suletud ehk igaüks võib seal võistluse ajal viibida. Siiski tundus, et kui treeningute ajal jalutas boksialal palju pealtvaatajaid, siis võistluse ajal sinna osalejaid segama niiväga ei trügitud. Nagu kohalik ütles, see pole lihtsalt hea toon.



Vabaklassi aero lahendused on kohati päris ulmelised aga rada on kiire ja ilmselt on kõik ikkagi toimiv.



Pea kõik autod on väljast korralikud, ilma "teibituuninguta". Üldiselt on selles sarjas kombeks sõita kaassõitjaid arvestades ja niipalju kui võimalik kontakti vältides. Eks see tuleneb formaadist, pikamaasõidus ju on mees-mehe vastu sõitu harva ja lisaks on autod rajal ajaliste intervallidega. Kui võimalik, siis eessõitja laseb tagant tuleva kiirema kenasti mööda ja näitab ka suunaga kuhu poole ta hoiab.

Trafficust annab pildi ehk see lühike mobiiliga filmitud klipp.





Kuna on sügis ja rajal palju lehti lendamas, siis autodele oli monteeritud spets võrgud jahutuse lehtedega ummistamise vältimiseks



Rattavahetused käivad enamikus klassides tavatungrauaga. See möll, mis toimub 200 auto sisse tulemisel, kui vaja rehvitüüpi muuta olevat kirjeldamatu. Kasutusel on slikid, intermediate ja vihmarehvid. Peaaegu kunagi ei saa rada märjaks samaaegselt kogu ulatuses ja ei kuiva ka ära. Ehk tihti käib üleminek intermediate kaudu, seega 2 vahetust.



Keegi oli äsja USA'st toonud Z06 Vette.



Asjakohane markeering...:)







V8 Star autod on lahedad, mulle meedib idee suure limoga rada sõita. Päris head häält teevad, kuid ega nad muidugi kiiruse osas päris eesotsaga ei võitle.





Sport Auto peatoimetaja von Saurma on selles sarjas aastaid võistlenud, käeoleval hooajal R8 roolis. Seekord masin millegipärast ei liikunud korralikult.



Venemaalt ja Ukrainast on suht palju sõitjaid



ja sponsoreid. Nad teevad tihtipeale turistipäevadel trenni. Alguses nähes parklas Vene ja Ukraina numbritega Porschesid, Ferrarisid jne. arvasin, et tegu on läbisõidul olevate turistidega, kuid kui ma neile rajal järgi ei jõudnud, siis oli selge, et päris algajatega tegu pole.:)



Rehvitootjate kohalolek on muljetavaldav, pea igal maailmas võidusõidurehve tootval firmal on oma rekka või kaks, täis misiganes rehve. Enamusel on mobiilsed töökojad ka.



See Aston Martin DBRS9 (550 hj/1280 kg) oli päris kiire (paremuselt teine kiireim ring) ja saavutas kokkuvõttes neljanda koha.

Võitis jälle kord Manthey tiimi esimene auto:


(vanem pilt)



Päris edevad pidurid...



Teine koht läks Jürgen-Alzen Motospordi ülivõimsale Porsche Turbole - mis oli ka päeva kiireim masin ja sõitis hooaja ringirekordi 8.09 ehk ca. 6.3x NS ringiaega.:eek Võrdluseks, Manthey tiimi parim oli 8.19. Kaotasid nad tänu rehvipurunemisele - kiirus oli neil nii palju suurem, et juba esimeselt ringilt tulles oli ca. 15 sekundit vahet kõigi ülejäänutega.











Ka uunikume on alati meeldiv rajal näha, paljud kasutasid huvitavat tüüpi katalüsaatorit (?).





Alati on keegi, kes tahab originaalne olla.:)

Lõpetuseks veel mõned pildid osalejatest:

















Jätkub veel...
07.11.2008 at 20:15 2 edits. Last edited 07.11.2008 at 20:41 by peep
peep
 
Moderator
Pikk nädalalõpp
Ok, oli pikem nädalalõpp ja selle käigus sai veel vaadatud üritust nimega Ferrari Racing Days, mis toimus GP rajal ja kuhu oli kokku tulnud tuhande kandis tänavasõidu Ferrarisid. Rajal toimusid Ferrari Challenge sõidud ja Schumi piinas musta FXX'i vaheaegadel rahva lõbuks. Mees on elav legend, eriti seal oli seda tunda. Kõik ümberkaudsed külad olid punasega ehitud ja teed olid täis Maranello rauda ning süsinikku. Esimest korda elus nägin bensujaamas Ferraride järjekorda pumba juurde.:) Kahjuks oli ilm natuke jama, pilte ma lihtsalt ei viitsinud klõpsida tuules ja vihmas.

Ja siis sai ise veel rajast viimast võetud:





Loodus on seal mega ilus sügisel, sellist värvide rohkust meie metsades kahjuks ei ole. Ehk iga ring oli lisaks veel visuaalne nauding. Veel natuke enese eksponeerimist aga hooaja lõpetuseks ju võib.:D





Esimese otsa sõidupäevad olid pigem märjad, seega sai rohkem libedasõitu trennitud. Kuna Toyo'd polnud päris esimeses nooruses, siis kippusid tänavarehvidel asjad, millistest ma muidu mööda oleks saanud, eest kaduma. Eriti muljetavaldav olid kaks Saksa Ferrari/Maserati diilerit, kes 612 ja Quattroportega klientidele NS peal sõitu tegid. Minu mälestus Quattroportest on, et libedaga peab kõvasti tagasi hoidma, kuid see ca. 60 aastane tüüp, kes seal roolis oli, tallas niimoodi peale, et koos kolme reisijaga mees lihtsalt sõitis mul eest. Igas kurvis pea risti, sirge peal täiega. Teine pensioniealine 612'ga maha ei jäänud ehk mõlemad ilmselt teadsid mis nad teevad. Järgmine päev kuivaga, kui ta jällegi Maseriga koos reisijatega rajal olid, ma suutsin tal ikka eest sõita, kuid napilt...

Sügisel/talvel on NS põhiline probleem udu. See on nii tihe, et sõita on ohtlik ja hajub tavaliselt alles lõunaks. Seetõttu kõik pikad turistipäevad ja ka näiteks seesama VLN'i sõit on lühendatud - kuna udu seisab kui vatt mägede küljes:



Üks hommik hotellist välja ronides sai värske GTR'i omanikuga juttu aetud:



Mees oli oma autost väga pöördes aga kes ei oleks, kui on äsja ostnud ? Et sõita on mugav, kiirus on mega ja juhitavus 5+.

see pilt vast räägib ise enese eest:



kasvuhormooni testi ta ei läbiks.:)

Hiljem ta käis rajal paar ringi kuid sõitis pigem rahulikult ja mul ei õnnestunud erilist infi rajakogemuse kohta hankida.



Viimane sõidupäev oli tõeline hullumaja, tohutud järjekorrad, tipptunni liiklusega võrreldav traffic ja palju avariisid (pakuks ca. 20 !). Tüüpilise näitena, nii lõppes päev kenale 964 RS'ile ja lõppeb kõigile neile, kes käest läheb:



Arve saab kontorist, tavaliselt 2-3 k. eur'i.

Kummaline on käia parklas autode vahel teades, et nii mõnigi neist lahkub siit kõverana treileril. Eriti jäi meelde, kuidas üks USA armee sõduripoiss sättis oma ulatuslikult tuunitud ja täitsa asjaliku Neon SRT regullitavaid amorte tähtsa näoga, kena tibi kõrvalistmel ja viis minutit hiljem oli sama masin korralikult piirdeaeda maha võtnud - esimesel ringil.

NS peal ongi kõige ohtlikum päeva algus ja lõpp. Seekord ei pääsenud ka mina teravatest elamustest ja täpselt nii oligi, et hommikul veel pooluimasena tegin ühes 160 kmh võetavas kurvis rooliga mingi lolli liigutuse ja kuna tüüpiliselt oli seal ka ebatasasus, viskas hetkega külje ette. Õnneks suutsin korrigeerida ja tõin auto peale paari jõnksu otseks tagasi. Meie järel sõitjad said show'd täie raha eest.

Kuid tipphetk jutumärkides saabus viimase päeva õhtul ja täiesti uskumatul kombel on see situatsioon mingil määral kellegi poolt pildile jäädvustatud:



Sõitsin selle tuunitud Mini järgi ja olin väga natukene kiirem, kuid mees ei tahtnud eriti mööda lasta ja sai päris agressiivselt vajutatud. Lõpuks lasi mööda ja jäime selle tsiklimehe taha. Ta polnud väga aeglane ja mingi hetk jäi Mini tsipa maha, mina tsiklimehe tagarattas möödasõitu küsimas. Ja siis ühes suht kiires ja piiratud nähtavusega kohas oli rajal äsja juhtunud tsikliavarii. Tsiklimees pidurdas ja mingil arusaamatul põhjusel sõitis mulle ette. Panin täiega pidurit ja tõmbasin nii vasakule kui võimalik ning vältisin talle otsasõitu. Ja siis tuli tagant Mini üle künka, juhil ilmselt adrenaliin üleval, ning ma peeglist nägin, et mees pidama ei saa. Kiirelt tõstsin jala pidurilt gaasile ja sõitsin vasakule murule. Ta sai õnneks paremale hoida ja pani suht suure hooga minu ja tsiklimehe vahelt läbi - puudu jäi nii paar sentimeetrit ja see pauk oleks tugev olnud. Ehk potensiaalselt kena lõpp hooajale, kuid seekord mul vedas, ilmselt oli Riia ohverdusest piisavalt crashijumalatele selleks hooajaks.:D

Peale mõningast närvide rahustamist sai veel sõidetud ja lõbutsetud, kuna traffic oli liiga tihe täiega sõitmiseks. Kaks hooaja viimast ringi tegin koos selle tsiklimehega:



kes oma MV Agustaga täitsa pädevalt sõitis, kuid mitte liiga kiiresti minu jaoks. Pool ringi tema ees, pool ringi mina. Kui kaks juhti on suht võrdsed, siis on see heaks kombeks poole ringi peal positsioone vahetada. Teine lahe tava on rajalt maha tulles teineteisele viibata või thumb up näidata.

Veel mõningaid suva pilte:


rustangi onupoeg



NS peal oli samuti palju Ferrarisid, kuid nad võtsid rahulikult enamuses.

hetkel absoluutselt kõige populaarsem auto nende hulgas, kes seal palju ja kiiresti sõidavad:





väljast saanid, kuid tehnika on enemasti pädev:



ja samuti väga populaarne atribuut, tagavedu, hea juhitavus:



Schuberti võidusõidutiimi trenniauto





päris asjalikke rendikaid on saada:



vanemat tüüpi buss:



ma ei näinud terve suve jooksul ühtegi mis oleks kiiresti sõitnud, võib-olla seetõttu, et enamuse omanike jaoks oleks see liiga suur luksus olnud ? Mitte, et nad ei oleks kiired muidugi.

see külka on suht sagedalt rajal ja nad täitsa sõidavad:



eksootilisemat prantsuse plastikut:





ja usa plastikut



ja inglise plastikut



huvitav golfituuning, teadjamad võiks öelda, mis mootor see on ?





sellisega on võimalik lasta endal süda pahaks ajada



kohalikud ruudulise flanellsärgi ja hülgevuntsiga helmuthid armastavad youngtimereid restaureerida, mõni pill on kui uus



üks edumeelne perekond, tulid autosuvilaga kohale, naine-lapsed hakkasid grillima raja ääres, pereisa läks mänguasjaga tiirutama ja hiljem sõid koos vorsti ja jõid õlut. Niimoodi 3-4 päeva järjest.:)




Mida kokkuvõtteks ? Autohuvilise ja kiire sõidu fänni jaoks on NS unikaalne, vastuoluline, taevas ja põrgu koos. Lõpetuseks üks taevane pilt:



The end !
14.11.2008 at 23:32
-XR-
Pikk nädalalõpp
flanellsärgi ja hülgevuntsiga helmuthid <-- :lol :lol :lol

Mitu pikka nädalavahetust sel suvel väljamaal sõita said?
14.11.2008 at 23:58
ICE
  
Pikk nädalalõpp
Vähe OT aga kas Ferra on kasutanud Azev A velge originaalis?
http://kingpool.mailer.ee/tqhq/Dijon/NS/pilt%20180.jpg

Kiire google ei aidanud.
15.11.2008 at 01:17
pprz
 
Pikk nädalalõpp
quote:
peep: huvitav golfituuning, teadjamad võiks öelda, mis mootor see on ?

Originaalis on tegemist tõenäoliselt 1,8 16v-ga.


____________________________
sergeizjuganov.com
15.11.2008 at 14:23
peep
 
Moderator
Pikk nädalalõpp
quote:
-XR-: flanellsärgi ja hülgevuntsiga helmuthid <-- :lol :lol :lol

Mitu pikka nädalavahetust sel suvel väljamaal sõita said?

Sealne rajasõiduhuviline on ca. 20 aastat vanem, kui meil ja mõnigi neist on oma ajastu stiili ehe esindaja. Kuid ringrajasõit on seal populaarne, olgu mistahes võistlus, pealtvaatajaid on tuhandetes ning aasta peasündmust, 24 h. sõitu, vaatab 250 tuhat inimest.

Suvel sai enam-vähem korra kuus kohal käidud.
15.11.2008 at 17:01
-XR-
Pikk nädalalõpp
quote:
peep:
quote:
-XR-: flanellsärgi ja hülgevuntsiga helmuthid <-- :lol :lol :lol

Mitu pikka nädalavahetust sel suvel väljamaal sõita said?

Sealne rajasõiduhuviline on ca. 20 aastat vanem, kui meil ja mõnigi neist on oma ajastu stiili ehe esindaja. Kuid ringrajasõit on seal populaarne, olgu mistahes võistlus, pealtvaatajaid on tuhandetes ning aasta peasündmust, 24 h. sõitu, vaatab 250 tuhat inimest.

Suvel sai enam-vähem korra kuus kohal käidud.

mitut eestlast sa sel ajal radadel kohtasid? Sõitvaid mehi, ma mõtlen.
16.11.2008 at 01:13
peep
 
Moderator
Pikk nädalalõpp
Ju neid seal ikka sõidab aga isiklikult ei näinud meie numbritega masinaid, v.a. paar "püsiklienti".
16.11.2008 at 01:54
matukas
  
Pikk nädalalõpp
quote:
matukas: See R8, mida nägid võis katsetada R8 GT3 jaoks tehnikat.

Aga tegelikult testiti seda elukat. Poodides saada alates 2010 :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
09.12.2008 at 20:56
peep
 
Moderator
Pikk nädalalõpp
Mõtlesin veel lõpetuseks ära mainida, et see auto:



veedab oma edaspidise elu Kreekas. Seal on Evo väga populaarne. Uuel omanikul tuleb 15 t. EUR'i impordimakse tasuda ja seetõttu maksavad nad seal ca. € 50 t. :eek Kes arvab, et meie riik eriliselt pügab autoomanikke, siis tegelikult on palju hullemaidki kohti...

Mind teenis auto küll ausalt, läbisõiduks jäi 28 tuhat ja sellest enamus ringradadel. Vahetada tuli vaid esimesed sarniirid ja stabika varda puksid, muus osas null probleemi. Arvestades koormuseid, mis auto sai, oli see normaalne kulumine. Jah, esipidurid ka ei kestnud, kuid kvaliteetsete kaheosaliste ketastega probleem lahenes. Ehk kokkuvõttes, Evo on väga hea vastupidavusega, omadus mis tänapäeva autosid just tihti ei iseloomusta. Ja lisaks on ta väga kiire ka, parimaks BTG ajaks jäi 8.20 ja seal on sees vähemalt 10 sek trafficu tõttu kadunud aega, puhast ringi oli viimastel nädalalõppudel võimatu saada. Ainult eriti öko ta ei olnud, 9+ liitrit ringi peale, 50 l. paagi tõttu tuli suht tihedalt tanklat külastada.:lol

Ma loodan, et auto resurss polnud lõpukorral, igatahes mingit erinevust sõitmisel võrreldes uuega ei täheldanud. Väidetavalt BMW kannab Ring Taxi'd peale 600 ringi maha - ja lammutab, mitte ei müü edasi.
03.01.2009 at 23:25 3 edits. Last edited 03.01.2009 at 23:42 by peep
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Pikk nädalalõpp   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.