register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode kaal   1 2 3 4  
Poster Message
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Jah,Sa Peep saad täpse kaalu teada kuu aja pärast,kuid mina lähen juba 32 päeva pärast võistlema Riiga :)
Mina oleks suisa rõõmus,kui miinimumkaal oleks näiteks 1200 kg,kuid tundub,et on juba hilja:vaatasin täna EAL-i lehte ja voilaa,BMW reeglid on väljas.
31.03.2008 at 22:12 1 edit. Last edited 31.03.2008 at 22:12 by rolantsik
hall
 
E36 Cup autode kaal
EAL ei sekku ju miinimumkaalu teemasse, see rohkem sarja initsiatiivgrupi asi. EALi lehel on üleval need tingimused, mis ringrajakomiteele esitatud on. Üsna viimane aeg ka juba tingimused avaldada või mis?
Muide, mis klassis sa Riias kavatsed sõita?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
31.03.2008 at 22:56
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik: Mina oleks suisa rõõmus,kui miinimumkaal oleks näiteks 1200 kg,kuid tundub,et on juba hilja.

Siis oled küll usku vahetanud :) sest mulle on küll varasemast mulje jäänud, et sa just 1300 kg eeskõneleja oled olnud...


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
31.03.2008 at 23:02
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Mina arvan, et kui tekib vajadus kaalu asja ümber vaadata, siis seda tuleb ka teha. Sest ma ei näe varianti, et selle asemel hakataks ümber vaatama reegleid, et seal lubatud ümberehitusi vähendada, tagamaks autode kaalus püsimine, see oleks jabur. Veel jaburam oleks, et juba valmis tehtud autoga ei saaks sõita, sest nad on alakaalus.

Antud klassis võiks teoreetiliselt see kaal vabalt ka 1200 olla või üldse olemata olla, sest see tegelikult ei ole sel määravat tähtsust - kõik mida tohib muuta on selgelt piiritletud ja siin ei anna palju mängida - ei hakka ükski reeglis olev auto koos juhiga 1200 kaaluma, kui see juht just lilliput pole.:D

Muidugi, tegelikult on miinimumkaal ikkagi vajalik, et võrdsustada sõitjate ja keretüüpide kaaluerinevused aga rohkem sellel piirangul funktsiooni mina ei näe. Arvestades, et eriti palju teha pole võimalik auto juures, ei peaks võrdsustama seda, et keegi jätab osad võimalused kasutamata kaalu mahasaamiseks, see on siis tema enda vaba valik.

Aga mis siin enne ikka jutustada, kui konkreetseid fakte pole. Ma arvan, et oleks abiks kui Roland paneks siia kirja, mil määral see kupee, mida Sa kaalusid, on tehtud kaalu osas, st. milliseid kaalu vähendavaid modifikatsioone see sisaldas ? Siis saaks kupee osas asja veel selgemaks.
01.04.2008 at 11:38 1 edit. Last edited 01.04.2008 at 11:39 by peep
rolantsik
E36 Cup autode kaal
quote:
serõi:
quote:
rolantsik: Mina oleks suisa rõõmus,kui miinimumkaal oleks näiteks 1200 kg,kuid tundub,et on juba hilja.

Siis oled küll usku vahetanud :) sest mulle on küll varasemast mulje jäänud, et sa just 1300 kg eeskõneleja oled olnud...


Jah,ma olengi praegu 1300 kg poolt,sest see on see asi,mis teeb ehitamise odavaks.
01.04.2008 at 15:05
rolantsik
E36 Cup autode kaal

Aga mis siin enne ikka jutustada, kui konkreetseid fakte pole. Ma arvan, et oleks abiks kui Roland paneks siia kirja, mil määral see kupee, mida Sa kaalusid, on tehtud kaalu osas, st. milliseid kaalu vähendavaid modifikatsioone see sisaldas ? Siis saaks kupee osas asja veel selgemaks.

Kaalutud sai siis,kui sisu oli väljas ja puur sees oli.
Kuid selle saab nüüd suht varsti teada,kui kergeks saab üldse kupee teha,nii et ta jääks vastama E36 reeglitele.
Kuna GT reeglite järgi on kaaluvaru küll :)



01.04.2008 at 15:15
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik:Jah,ma olengi praegu 1300 kg poolt,sest see on see asi,mis teeb ehitamise odavaks.

Mulle ei tule hetkel muud pähe kui see, et tööd peab vähem tegema ja seetõttu kulub õlut vähem ja selle raha saab kokku hoida ! :D Ok, tegelikult üks rahaga kergemaks muudetav koht mis on reaalne jutt, on veljed, kuid kerge velje saab kasutatult ka mõistliku summa eest osta, vähemalt mina sain.

Aga see kupee teema, anna aga teada. Sõidad seal GT's üksi või tuleb keegi veel starti ?
01.04.2008 at 16:33 1 edit. Last edited 01.04.2008 at 16:35 by peep
rolantsik
E36 Cup autode kaal


Aga see kupee teema, anna aga teada. Sõidad seal GT's üksi või tuleb keegi veel starti ?

Eestist ei tea küll,et keegi ka sõitma tuleks.Tuleb max 4 lätlase-leedukaga "võidu sõita"
Stardid ja trennid peaks olema S1600 ja S2000 autodega koos,saab lihtsalt tegelikuses ka näha konkurentsivõimet.
01.04.2008 at 18:24
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Nii,kaal on nüüd teada.
Ilma sõitjata kupee kaalub 1178 KG
05.05.2008 at 12:31
Jesper
 
E36 Cup autode kaal
Praktiliselt samasse auku kui Peebu auto siis ju. Tõmbaks äkki miinimumi 1250 peale?

Jutt käib ikka 100% Cupi reeglitele vastavast kupeest eks?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.05.2008 at 13:01
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
Jesper: Praktiliselt samasse auku kui Peebu auto siis ju. Tõmbaks äkki miinimumi 1250 peale?

Jutt käib ikka 100% Cupi reeglitele vastavast kupeest eks?

Mitte päris 100%, sest rattad olid 17". 15" ratastega saaks mõne kilo veel maha.

Lisaks oli tagatiib kahe tööpinnaga, millest ühe eemaldamisega saaks veel tohutu mõnisada grammi kergemaks :)

Paagis oli ka vist mingi kogus bensiini.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
05.05.2008 at 13:46
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik:

Aga see kupee teema, anna aga teada. Sõidad seal GT's üksi või tuleb keegi veel starti ?

Eestist ei tea küll,et keegi ka sõitma tuleks.Tuleb max 4 lätlase-leedukaga "võidu sõita"
Stardid ja trennid peaks olema S1600 ja S2000 autodega koos,saab lihtsalt tegelikuses ka näha konkurentsivõimet.

Ringiaja erinevus S1600 ja 240/620/17 slikiga sõitva BMW vahel oli Riia autorajal suurusjärgus 1-2 sekundit S1600 kasuks (S1600 parim aeg minu 70 kg ülekaalus oleva S1600-ga midagi 1.37,4... ja Rolandil BMW-ga vist 1.38-1,39..., kusjuures tõenäoliselt ei sõitnud kumbki meist "viimasel piiril". Täiesti sõidetav aeg tänasel tasemel S1600-le oleks ca 1.35,...). Kui bemmile kruvida alla kõne all olevad Barumid, kukuks aeg Riia rajal tõenäoliselt 2-4 sekundit.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
05.05.2008 at 13:52
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Tänasel päeval saan ikkagi väita,et S1600 ja BMW oleks suht võrdsed klassid.
Riia võistlustel sõitsin autol all originaalis olnud vedrude ja amortidega,kui alla panna sarja asjad,siis ei tohiks olla probleem sõita Riias samas konditsioonis paar sekki kindlasti kiiremini.

05.05.2008 at 16:44
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik: Tänasel päeval saan ikkagi väita,et S1600 ja BMW oleks suht võrdsed klassid.
Riia võistlustel sõitsin autol all originaalis olnud vedrude ja amortidega,kui alla panna sarja asjad,siis ei tohiks olla probleem sõita Riias samas konditsioonis paar sekki kindlasti kiiremini.


Millise rehviga (slikk või Barum vms?) bemmi sa silmas pead?

Juuni lõpus saame Pärnus muidugi ühese vastuse küsimusele S1600 vs BMW. Ise julgen kahelda, et need klassid sama kiiresti suudavad liikuda. Tänasel keskmisel S1600 autol on suurusjärgus 5,5-6 kg/hj, bemmil aga ca 6,5 kg/hj kusjuures ühed sõidavad slikiga ja teised tänavarehviga.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
05.05.2008 at 20:30
rolantsik
E36 Cup autode kaal
No Pärnu ju miki-hiire rada kah :)
Endal on kindel plaan,kui Kacregines auto ühte tükki jääb Eriste üritusele sõitma minna,siis saab juba teada enam vähem Pärnu taseme.
05.05.2008 at 22:47
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Minu auto kaalus täna 1170 kg. See sisaldab 20 l. bensiini ehk suht sama tulemus kui esimesel kaalumisel. Auto oli kaalumise vaatepunktist komplektne/võisluskonditsioonis, kuid reeglite piires saaks teda veel 15-20 kg. kergemaks teha, kui sellist vajadust oleks. Selleks ei pea palju raha kulutama ja vaeva nägema (kamaz'i aku, akujuhe, eriliselt kobakas Remuse tagapütt ja originaalstanged kergemate vastu vahetada).

Seega on reeglite piires maksimaalselt kergeks tehtud katuseluugiga kerel põhineva sedaani kaal minimaalse bensiinikogusega kuskil 1140 kg. See "maksimaalselt kerge" tähendab tegelikult ka, et kõik reeglitega lubatud tugevdused (mis omajagu kaalu lisavad) on samuti tehtud.

Nüüd võiks keegi öelda palju kaalub samaväärne kupee ja siis saaks juba täpsemalt miinimumkaalust rääkida. Miinimumkaal peaks tulenema reeglitega lubatud muudatuste ulatusest. Meil pole ju vabaklass ehk neid muudatusi on väga selgelt piiratud kogus ning huviline peaks ikka kõike siis ka teha tohtima. Miinimumkaalul on antud juhul pigem nagu mingi kontrollfunktsioon, mitte ei ole ta asi iseeneses.
09.05.2008 at 21:47 1 edit. Last edited 10.05.2008 at 05:25 by peep
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Kas paar posti ülevale poole vaatasid?
10.05.2008 at 11:44
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Kui kaalu numbrit mõtled, siis ega see number üksi palju ütle, auto kohta peaks ka mingit infi olema.

Lauriga rääkisin ja selleks hooajaks on miinimumkaal 1270, kui vastav reeglimuudatus ära tehakse ja eks siis peale hooaja lõppu paista, kas rahvas tahab sealt veel allapoole tulla, st. oma autosid kergemaks aretada ?
10.05.2008 at 23:24
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Bulletään muutuste kohta tehakse ära see nädal arvatavasti.
12.05.2008 at 23:41
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode kaal   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.