register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode kaal   1 2 3 4  
Poster Message
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik: Point on kaalude ühtlustamises,kui keegi sellest aru veel pole saanud

Kas selleks on vajalik eraldi ballastikastide olemasolu? Miks ei võiks olla lihtsalt metallijurakas piisavalt tugevate kinnitustega kuskile kinnitatud?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
20.02.2008 at 23:25
rolantsik
E36 Cup autode kaal
quote:
serõi:
quote:
rolantsik: Point on kaalude ühtlustamises,kui keegi sellest aru veel pole saanud

Kas selleks on vajalik eraldi ballastikastide olemasolu? Miks ei võiks olla lihtsalt metallijurakas piisavalt tugevate kinnitustega kuskile kinnitatud?

Seda kaalude kasti ei ole keeruline ka ehitada,kuid Sa olid ju ise ka autospordiliidus,kui sellest juttu oli.
23.02.2008 at 03:55
hall
 
E36 Cup autode kaal
Sellest kastiteemast ja üldse kaalust juttu ju polnud ja ma ei tulnud varem selle pealegi üldse, et praegune sõnastus näeb ette kasti ehitamise kohustust...

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
23.02.2008 at 11:31
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Ei ole mingit konteinerit vaja ehitada, need lisakaalud peavad olema kinnitatud kere külge nii, et kannatab 25G'd ja sellest piisab. Nii on ka S2000 reeglis kirjas. Seal on eraldi käsitletud "ballast" ja "handicap weight" ja esimene ei pea olema kasti sees. Oleks ka suht mõttetu BMW Cup'i kontekstis.

Juhul kui ma eksin milleski, siis tuleks pigem reegli sõnastust muuta, sest BMW Cup'i reegli kirjutajate (Lauri ja mina) mõte ei olnud seda kasti kohustuslikuks teha.
23.02.2008 at 12:41 2 edits. Last edited 23.02.2008 at 12:46 by peep
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Lisaballastil on vaja kaste!!!
Et mitte hakata ümber kirjutama S2000 kaalureegleid,lisasingi nõude,et ballasti kinnitused peavad vastama S2000 nõuetele.
23.02.2008 at 15:50
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Mina loen juhendit, mis on EAL'i lehe peal "NEZ B2000" nime all. Selle p. 4 ütleb täiesti selgelt (tõsi inglise keeles), et ballast ei pea asetsema konteineris.

Ilmselt me räägime siis erinevatest klassidest aga millisele juhendile Sina viitad ? Eestis sellise nimega klassi nagu "SUPER 2000" 2007 seisuga ei eksisteerinud.
23.02.2008 at 18:59 2 edits. Last edited 23.02.2008 at 19:11 by peep
Jesper
 
E36 Cup autode kaal
Ka FIA S2000 reeglites pole midagi mingist kastist.

quote:
It is permitted to complete the weight of the car by one or several
units of ballast, provided that they are strong and unitary blocks,
fixed by means of tools with the possibility of affixing seals, and
placed on the floor of the cockpit or the luggage compartment,
visible and sealed by the Scrutineers.
The ballast must be attached to the shell/chassis via 8.8 class
bolts, with a minimum diameter of 8 mm, and counterplates,
according to Drawing 253-65.

The minimum area of contact between shell/chassis and
counterplate is 40 cm2 for each fixing point.


Diagonaalis lugedes ei näinud ma seal ka mingit ballastipiiri, ei 30 ega 60kg. Mingi Eesti oma leiutis ilmselt.

Minu põhiline küsimus samas ei ole see, mismoodi ballast kinnitada, vaid miks seda ballasti üldse vaja peab olema. Isegi kui ma mõttes jätan kõik need Peebu poolt pakutud mahaarvestused tegemata, läheb mul vaja ~10kg lisakaalu. Ja ma olen niigi jumalast paks.

Edit: väike arvutusviga.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.02.2008 at 20:23 1 edit. Last edited 23.02.2008 at 20:25 by Jesper
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik: Lisaballastil on vaja kaste!!!
Et mitte hakata ümber kirjutama S2000 kaalureegleid,lisasingi nõude,et ballasti kinnitused peavad vastama S2000 nõuetele.

Nende kastide mõte kaheliitristel on see, et sinna paigutatakse lisaraskused, mis antakse nö karituseks kiirematele. Kastidesse paigutatakse need lisaraskused seetõttu, et nendega oleks lihtsam majandada ja nende olemasolu võistluse jooksul kontrollida (sellest siis plommimisvajadus). Selleks, et ka kaheliitriseid autosid miinimumkaalu saada, ei pea lisaraskusi mitte mingisugustesse kastidesse paigutama.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
23.02.2008 at 20:28
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Ideaalsel juhul ei peaks ballasti vaja minema jah, meil on ju öko sari ja nõrgukesed mootorid. Aga eks homme selgub...loodetavasti.
23.02.2008 at 20:31
Lembit
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik: Lisaballastil on vaja kaste!!!
Kuulge, katsuge nüüd aru saada. On kaks erinevat asja:
1. Ballast - lisaraskused, millega auto miinimumkaalu aetaks. Nõue on, et kinnitatakse vähemalt poltidega M8 tugevusklassiga 8.8; kinnituskohtadel tugevdusplaadid min. 40 cm2.
2. Händikäp kaalud - Kasutatakse Baltikumis ja Soomes, ning käivad selles totras kastis, millele Roland vihjab.

BMW klassi reeglites ei ole midagi kirjutatud händikäp kaaludest!
23.02.2008 at 21:17
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Täna sai seda kaaluasja lahatud siit ja sealtpoolt ja otsustatud sai,et peale valmis kupee kaalumist saab lõpliku miinimumkaalu paika panna.


Selliste mõtetu vaidluste vältimiste jaoks käis välja Peep geniaalse idee:tekitatakse veebi koht,kus saab küsida küsimusi sarja reeglite tõlgendamise kohta,samas kohas ka vastatakse neile ja see on ja jääb ametlikuks seisukohaks,millest ka jälg maha jääb.
24.02.2008 at 23:17
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik: Täna sai seda kaaluasja lahatud siit ja sealtpoolt ja otsustatud sai,et peale valmis kupee kaalumist saab lõpliku miinimumkaalu paika panna.



Vabandust võib-olla kellelegi lollina tunduva küsimuse pärast, aga miks peab miinimumkaalu kupee järgi sättima? Kui sarja üheks eesmärgiks oli/on lihtsalt ja odavalt võimalikult kiiresti sõitmine, siis peaks tegema kõik, et autod oleksid sellises miinimumkaalus, mida on lihtne saavutada. Me teame, või vähemalt eeldame, et sedaan on kupeest kergem ja jäigem, st oluliselt parem toorik. Seega, see kes valib kupee, teeb seda peaasjalikult edevusest. Vähemalt siin on enamus kupeemeestest valikut põhjendanud üldiselt mõttega "kupee on ju ilusam/popim vms". Lühidalt, miks karistada sedaanimehi kupeemeeste edevuse eest?

PS. ka mul seisab garaaži juures üks E36 toorik, mis on just kupee ja millest võib siiski saada E36 Cup auto. Seega ei saa mind siinkohal süüdistada enesele sobilikema tingimuste väljakauplemises, vaid suisa vastupidi. Vb olen loll, aga mulle meeldib toetada otsuseid, mis on kasulikumad pigem "suurt pilti" vaadates, mitte niivõrd otse mulle.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.02.2008 at 23:34
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Suures pildis tuleks ikkagi vaadata seda,et autod oleksid võrdsed.
25.02.2008 at 00:29
Jesper
 
E36 Cup autode kaal
Serõi, sinu seisukoht on vähemalt minu arvates 100% õige ja oli koosolekul ka täiesti esindatud, aga nagu öeldud, kahe nädala pärast otsustame lõplikult.

Pole mõtet teha mingit meeletut saagat kupee vs sedaan enne, kui kupee pole samuti ära kaalutud. Võibolla see probleem polegi nii suur.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
25.02.2008 at 00:47
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Nagu Jesper ütles, kaalume ta kõigepealt ära ja siis arutame - vbolla kõik klapib ? Muidu, loogiline, et ei pea sedaani meestele hunnitut rauahunnikut salongi panema, et ca. 1/3 osalejatest saaks kaheukselisega sõites paremad välja näha. Samas kui kupee tõesti oluliselt raskem on, siis muidugi tuleb mingi kompromiss leida, et asi päris ebavõrdne poleks. Arvestades kui kaugele me juba oleme asjaga(reeglitega) jõudnud, siis saame vast selle ka ära lahendatud.
25.02.2008 at 10:24 1 edit. Last edited 25.02.2008 at 10:26 by peep
rene
E36 Cup autode kaal
Nüüd olen ka mina oma auto ära kaalunud.Autoks on sedaan ja kaalub 1211 kg.Sealt on puudu kustutus süsteem mis on umbes 10 kg.See teeb 1221kg.Enda kaal koos varustusega 70kg ja veel kütus .Minu arust on miinimum kaal 1300kg päris õige asi.
06.03.2008 at 08:30
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rene: Nüüd olen ka mina oma auto ära kaalunud.Autoks on sedaan ja kaalub 1211 kg.Sealt on puudu kustutus süsteem mis on umbes 10 kg.See teeb 1221kg.Enda kaal koos varustusega 70kg ja veel kütus .Minu arust on miinimum kaal 1300kg päris õige asi.


Oled sa eemaldanud kõik mittevajaliku, mida reeglid lubavad?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.03.2008 at 08:40
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Räägi autost, st. mis täpselt on eemaldatud ja mis lisatud ? Milline puur ? Ehk leiad pildi ka, annab parema ettekujutuse.

06.03.2008 at 10:50
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Mina pean ära mainima,et minust mitte olenevatel põhjustel (ei ole saanud kõiki vajalikke juppe kätte) ei suuda me see nädal kupee kaalumist läbi viia.
06.03.2008 at 18:42 1 edit. Last edited 06.03.2008 at 18:42 by rolantsik
rene
E36 Cup autode kaal
Homme õhtul panen mõned pildid siis näete oma silmaga mis on ja mis ei ole.
06.03.2008 at 21:46
rolantsik
E36 Cup autode kaal
quote:
rene: Homme õhtul panen mõned pildid siis näete oma silmaga mis on ja mis ei ole.


Tarkade klubi arvutas välja,et kupee hakkab koos minuga kaaluma 1320kg
06.03.2008 at 22:02
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik:
quote:
rene: Homme õhtul panen mõned pildid siis näete oma silmaga mis on ja mis ei ole.


Tarkade klubi arvutas välja,et kupee hakkab koos minuga kaaluma 1320kg


Kui suur on sinu osa selles kaalus? 90kg?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.03.2008 at 22:28
rene
E36 Cup autode kaal
Mõned lubatud pildidhot.ee.Valige pildialbum ja pange otsinkusse BMW.Kollase sisuga ongi minu auto.
07.03.2008 at 23:28
mart154
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rene: Mõned lubatud pildidhot.ee.Valige pildialbum ja pange otsinkusse BMW.Kollase sisuga ongi minu auto.


Lihtsustagem inimeste elu :)
http://live.hot.ee/gallery/show_gallery_thumbs?id=367140
07.03.2008 at 23:54
hall
 
E36 Cup autode kaal
quote:
rene: Mõned lubatud pildidhot.ee.Valige pildialbum ja pange otsinkusse BMW.Kollase sisuga ongi minu auto.


Oled sa autot kaalunud? On see auto ehitatud nullist viimaste kuude jooksul voi on ta mingit muud sarja varem sõitnud?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.03.2008 at 10:16
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode kaal   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.