register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : HANS   1 2 3 4  
Poster Message
I.V.B
HANS
quote:
Jesper: Jah, see rooli puudutamise probleem on, nii uskumatu kui see ka pole, ka 6 punkti rihmadega. Eriti kui rool on l2hedale toodud. Samas selle vastu aitab ilmselt ysna palju ka fullface kiiver. HANS muidugi aitab ka, aga selle raison'd etre on siiski kaelavigastuste, mitte n2ovigastuste v2ltimine.

Iseenesest alati on mul huvi pakkunud see teema, et inimese pea on niigi raske asi ja kui sellele lisada veel kiivri raskus, siis laupkokkupõrke puhul saavutab pea ju palju suurema kiiruse kui ilma kiivrita ja kas sellest suureneb kaelavigastuse oht? Kui see nii on, siis ei maksaks küll HANS'i headuses ja vajalikkuses kahelda. Üldse kael peaks ühel võidusõitjal ülikorralikult treenitud kehaosa olema, et suuta kenasti vastu pidada ja kiivri raskust taluda, aga see on juba teine teema...
17.11.2007 at 22:36
Jesper
 
HANS
Lihtsalt selgituseks - ma ei kahtle HANS-i vajalikkuses, aga arvan et kuskil on mõistlik piir - põhimõtteliselt võiks ka igapäevaautod ju puuriga varustada ning nendes täislaks FIA turvavarustust kasutada, aga samas keegi ei tee seda. Kui asja x riskitase on minu hinnangu kohaselt (igal inimesel on see loomulikult erinev) madalam kui Suur-Ameerika tänaval jalakäijana tee ületamine siis minu arust on see good enough.

Kui mul on valida, kas osta bemmile vedrustus või HANS, siis ma ostan vedrustuse. Kui mul on valida, kas osta HANS või palgata 5 piltilusat tibi boksis päiksevarjusid hoidma, siis ostan HANSi.

Aga teema mõtteks ei olnud tegelikult arutelu E36 klassis HANSi kasutamise poolt/vastu, vaid üleüldise asja puudutava info vahetamine. Põhimõtteliselt kui sõita Bikerniekil mingi kiire autoga täiega, siis pole vahet kas see toimub OT või EM raames, välismaal on trackday autod tihti way kiiremad kui misiganes võistlusklassi omad, sest piiranguid ju pole. Seega võiks eeldada, et turvavarustuse teemad kuuluvad konteksti ka laiemalt. E36 klassi üle arutamise koht oli vastaval koosolekul.
17.11.2007 at 22:56
matukas
  
HANS
quote:
I.V.B: ...Üldse kael peaks ühel võidusõitjal ülikorralikult treenitud kehaosa olema, et suuta kenasti vastu pidada ja kiivri raskust taluda, aga see on juba teine teema...

Hih-hih. Ma juba see kevad alustasin trenniga. Ostsin motika :rolleyes Esimene nädal olid õhtul magama minnes iga päev kaelalihased valusad. Kuu aja pärast polnudki enam hullu. Kuna mul lahtikäiva lõuaosaga see kiiver, siis vähe raskem ka kui tavaline. Seega, võistlustevälisel ajal sõitke motikaga, et kaela treenida :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
17.11.2007 at 23:33
-XR-
HANS
quote:
matukas:
quote:
I.V.B: ...Üldse kael peaks ühel võidusõitjal ülikorralikult treenitud kehaosa olema, et suuta kenasti vastu pidada ja kiivri raskust taluda, aga see on juba teine teema...

Hih-hih. Ma juba see kevad alustasin trenniga. Ostsin motika :rolleyes Esimene nädal olid õhtul magama minnes iga päev kaelalihased valusad. Kuu aja pärast polnudki enam hullu. Kuna mul lahtikäiva lõuaosaga see kiiver, siis vähe raskem ka kui tavaline. Seega, võistlustevälisel ajal sõitke motikaga, et kaela treenida :)

Ise sõidan talvel ka mootorsaaniga (treenib jalgu, käsi, kaela, võhma jne) ning harrastan kiirlaskumist (the same).
Suvel sobib tegelikult ka jetisport.

Kahjuks jõusaalis selliseid masinaid pole, mis su kaela treeniks.
F1 meestel on selle jaoks spetsiaalne trenažöör.


PS! Teleturul on selle vastu kindlasti mingi 167% toimiv asi leiutatud ;)
18.11.2007 at 00:36 1 edit. Last edited 18.11.2007 at 00:36 by -XR-
Sgrafito
HANS
Revalspordi saalis täiesti olemas miski 4-way kaelatreenimise massin ... lihtsalt kommentari mõttes ;)
18.11.2007 at 22:28
hall
 
HANS
HANS kui vidin koos muude vajalike tarvikutega on üle keskmise kallis asjake. Samas on elu ja tervis vist igaühele kokrdades kallimad kui mõnekümnetuhande kroonine investeering elu ja tervise tagamiseks. Olin ise mõnda aega HANSu soetamise peale juba mõelnud, kuid otsustavaks sa 2007 hooja esimesel võistlusel üle elatud avarii kui pidurite kadumise tõttu põrutasin tagant sisse rolantsikule. Pauk polnudki nii väga tugev, kuid juba sama päeva õhtuks oli kael kange. Järgmisel päeval oli asi veelgi hullem, mistõttu läksin ka arsti juurde läbivaatusele. Läbivaatuse käigus juhtus muide see, et röntgenipildi tegemise ajal kaotasin ca 10 minutiks teadvuse. Toibudes oli täitsa üllatav leida ennast põrandalt lebamas ning näha palju ärevaid tohtreid mu ümber sebimas ja nuuskpiirituse troppi mulle nina alla toppimas:) Õnneks piirdus minu kaelavigastus sel korral vaid venitusega. Kui hiljem hakkasin mõtlema, mis oleks võinud juhtuda kui pidurid oleksid kadunud mõnes teises kohas ning kokkupõrge oleks toimunud betoonseinaga, siis ei olnud otsust HANSu ostmiseks enam keeruline teha.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.11.2007 at 21:34 1 edit. Last edited 19.11.2007 at 21:37 by hall
Cardo
 
HANS


siit on hästi näha kuipalju kael venib
07.12.2007 at 00:55
-XR-
HANS


siit on hästi näha kuipalju kael venib

Ma pole küll ise kunagi seina sõitnud, aga olin kahjuks ükskord tagaistujatest keskmine, kui auto eesolevale autole sisse sõitis.
Kiirus oli kokkupõrke hetkel vbl mingi 50-60km/h, aga mul on siiamaani kael haige.
Sellest on möödas juba kindlasti 7-8 aastat.

Ma tõesti ei tahaks teada, mis tunne on ilma turvavarustuseta olla autos, mis sõidab 200km/h vastu seina.

HANS on mu meelest täiesti iseenesest mõistetav asi ringrajaspordis.
Kõik vajalikud turvaelemendid, mis on leiutatud tuleks ka kasutusele võtta.

edit: keegi võidusõitja kuskil ütles: "kui sa ei saa endale lubada turvavarustust, siis sa ei saa endale lubada ka võidusõitu"

Tegin selle postituse sellepärast, et ära hoida "aga minuga ju ei juhtu midagi" postitusi, mida siit on juba korra läbi jooksnud.
07.12.2007 at 01:14 1 edit. Last edited 09.12.2007 at 12:13 by -XR-
Jesper
 
HANS
Vaatasin et Stilo on patendeerinud uudse viisi HANS device kinnitamiseks:

http://www.stilo-helmets.com/sea/default.htm

http://www.racingexpert.ee/ lehelt hindu vaadates säästab selle liigutusega paar tonni, kuna sidemed on kiivriga kaasas ja eraldi klambrite paigaldust pole vaja. Nii kiiver kui sidemed on FIA 8858-2002 homologeeringuga.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.05.2008 at 22:48 1 edit. Last edited 15.05.2008 at 22:49 by Jesper
hall
 
HANS
No aga sellel seni kasutusel olnud variandil pole ju ka mingeid klambreid ega sidemeid eraldi vaja osta. Rihmad on Hansu küljes olemas ja kinnituskohad kiivril.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.05.2008 at 10:06
Jesper
 
HANS
No praktikas nii palju kui mina olen aru saanud paigaldab neid klambreid mees drelliga, kes tahab palka saada, miks muidu on täpselt sama kiiver klambritega way kallim kui ilma? Ok, seda ma ei teadnud et rihmad device küljes olemas on, arvasin et tuleb eraldi osta.

Samas ma ei tea mida kirjutan, vaid kirjutan mida tean :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.05.2008 at 10:34 1 edit. Last edited 19.05.2008 at 10:34 by Jesper
hall
 
HANS
Kui ostad Hansu, siis rihmad on seal küljes. Kui ostad kiivri, siis valid sellise, millel kinnitusklambri olemas, migit drelliga meest pole kuskile vaja. Ega sa neid stilo rihmasidki ju saa suvalisele kiivrile panna, ikka ostad juba rihmadega (või kinnituskohtadega?)kiivri

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.05.2008 at 12:13
Jesper
 
HANS
No vaata kasvõi http://www.racingexpert.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=68

* STILO Trophy Jet
* Hind: 4900.-
* Hind: 6500.- (hans klipsidega)
* Hind: 5500.- (SEA system for hans)

Tegelikult vahet pole, ma ei tea neist asjadest praktikas midagi, küll aga olen jube ihnuskoi ja otsin pidevalt viise sendi poolitamiseks :) Ma hetkel ei tea parema hinnaga Hans-ühilduvat kiivrit kui see 5,5k Stilo, aga äkki neid siiski on?

Täiendus: ja mis puudutab meest drelliga, siis pool netti on täis selliseid juhendeid: http://carverfab.com/AnchorINSTL.pdf , ma küll absoluutselt ei tea, kas selline tegevus ka FIA arvates legaalne on, aga klõpsud on eraldi müügil küll.

Muidu, kas keegi on proovinud HANSi tavaliste 3" õlarihmade all? On kuulda kurtmist, et nende all ei taha asi väga mugavalt istuda, kas probleem on tõsine või niisama FUD?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.05.2008 at 12:30 1 edit. Last edited 19.05.2008 at 12:40 by Jesper
-XR-
HANS
Siin HANS-u teemas vast võib küsida ka seda,
kas prillikandjad kannavad sõites prille või läätsesid ja kas on mingid optilist kiivriklaasi ka olemas ja kui mõttekas (kallis) see on?

Ja kumba te trackday auto puhul ohutumaks peate, kas õhkpatja ja lahtist kiivrit või kinnist kiivrit ilma õhkpadjata.

Ma olen viimastel kordadel prillid isegi kinnise kiivri alla jätnud, pole vast väga turvaline?
19.05.2008 at 12:37
Jesper
 
HANS
Nii palju kui mina olen uurinud, sõidetakse vabalt prillid kiivri all. Mis nendega seal ikka koledat juhtuda saab? Läätsedega pidi rohkem muret olema, eriti katuseta autodes, õhuvool kuivatab ära, higi ähmastab ära jms jamps.

Ma ise kavatsen siiski läätsi kasutada, kinnises autos saab selle tuulutuse ehk siiski kontrolli all hoida ja harjumuse asi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.05.2008 at 12:44
-XR-
HANS
quote:
Jesper: Nii palju kui mina olen uurinud, sõidetakse vabalt prillid kiivri all. Mis nendega seal ikka koledat juhtuda saab? Läätsedega pidi rohkem muret olema, eriti katuseta autodes, õhuvool kuivatab ära, higi ähmastab ära jms jamps.

Ma ise kavatsen siiski läätsi kasutada, kinnises autos saab selle tuulutuse ehk siiski kontrolli all hoida ja harjumuse asi.

mõtlesin, et äkki prillid lähevad matsu ajal katki vms. Et noh ettevaatlik peab ikka olema. Kuigi klaasid on plastikust ja päris raskesti purunevad.
Ühtede lahjaks jäänud plastikklaasidega tegin kunagi proovi, tagusin haamriga ja kruvikeerajaga jne.. no ei läinud katki.
Lõpuks kuidagi ikka sain mingi prao sisse neile.

Aga see õhkpadi vs kinnine kiiver teema? Mis sellest arvate.
19.05.2008 at 12:48
Jesper
 
HANS
No kui prilliklaasid juba purunevad, siis see asi mille peale nad toetuvad peaks khm, ammugi juba järgi andnud olema. Ainult pead vaatama, et kiivrite silmaava on piisavalt suur, mõnede kiivrite disainis on sellega juba arvestatud.

3p vööde puhul valiks mina turvapadja ja lahtise näoga kiivri, 6p vööde puhul ilma airbagita rooli ja kiiver vastavalt maitsele. Õhkpadja ja kinnise kiivri kombinatsioon on ohtlik, sellest oli siin foorumis juba kuskil juttu kah.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.05.2008 at 13:03
hall
 
HANS
quote:
Jesper:
Muidu, kas keegi on proovinud HANSi tavaliste 3" õlarihmade all? On kuulda kurtmist, et nende all ei taha asi väga mugavalt istuda, kas probleem on tõsine või niisama FUD?

Mul on Hans tavaliste rihmade all ja tavalise istmega. Pole mingit probleemi ei mugavuses ega rihmade paigalpüsivuses.

Mis asi see FUD on?


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.05.2008 at 13:47
Jesper
 
HANS
FUD on fear, uncertainty and doubt, ehk müügitaktika kuidas kuulujuttude levitamise teel müüa sulle asju mida tegelikult vaja pole. Näiteks EMT hirmutab oma kliente sellega, et teistes võrkudes pole levi, autotootjad räägivad kollijutte b-varuosade kvaliteedist jne. http://en.wikipedia.org/wiki/Fear,_uncertainty_and_doubt

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.05.2008 at 13:54 1 edit. Last edited 19.05.2008 at 13:54 by Jesper
matukas
  
HANS
Prillid ikka. Ma pole kunagi kontaktläätsesid kasutanud ja ei hakka ka kasutama. Mulle kohe mitte ei sobi mõte võõrkehast silmas. Lisaks on mul mõlemad silmad Cyl + Sphaer ning seda katvad läätsed on oluliselt kallimad. Päikselistel päevadel kannan Carl Zeiss polariseerivate klaasidega optilisi. Senini on need prillidest minu elu parim ost. Hind on end kuhjaga ära tasunud.

F1 prillikandja on Sebastien Bourdais.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
19.05.2008 at 16:40 1 edit. Last edited 19.05.2008 at 16:44 by matukas
peep
 
Moderator
HANS
Proovisin HANS'uga sõitmist ja tegelikult igati mugav oli, st. mingit vahet polnud võrreldes ilma temata sõitmisega. Mulle sobis 20 M suurus.

Küsimus tekkis, et kuidas teised kasutajad on teinud kiivririhmade pikkuse osas, kas on standardne 150 mm või olete lühemaks teinud. Mul läheb kaela ise painutades peaaegu lõug vastu rinda, enne kui rihmad pingul on, tea kas see peabki nii olema ? Tootja lubab 25 mm lühemaks võtta kui vaja, aga väidab, et 99% juhtudest on standardpikkus just see õige.
11.06.2008 at 11:36
hall
 
HANS
quote:
peep: Proovisin HANS'uga sõitmist ja tegelikult igati mugav oli, st. mingit vahet polnud võrreldes ilma temata sõitmisega. Mulle sobis 20 M suurus.

Küsimus tekkis, et kuidas teised kasutajad on teinud kiivririhmade pikkuse osas, kas on standardne 150 mm või olete lühemaks teinud. Mul läheb kaela ise painutades peaaegu lõug vastu rinda, enne kui rihmad pingul on, tea kas see peabki nii olema ? Tootja lubab 25 mm lühemaks võtta kui vaja, aga väidab, et 99% juhtudest on standardpikkus just see õige.

Ma tegin ca 20 mm lühemaks, sest muidu lõppes mul kaela normaalne liikuvuspiir enne kui rihmad pingule läksid.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.06.2008 at 12:14
uzzac
 
HANS
Pole päris õige teema, aga tahaks nõu küsida. Nimelt uuest aastast peab ka HANS-i ja klipsidega kiivri ostma. Siinkohal ootaks soovitusi kiivrile. Hinnapiir on 10 000.- . Kes mida kasutab/soovitab?

Ise tahaks sellist aga ei saa aru, kas Euroopas seda ka müüakse ja kas on HANS-ga ühilduv.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
26.10.2010 at 11:41
rustang
  
Moderator
HANS
quote:
uzzac:Nimelt uuest aastast peab ka HANS-i ja klipsidega kiivri ostma.
Kas muutub kohustuslikuks?
26.10.2010 at 16:36
uzzac
 
HANS
Taheti juba 2010 kohustuslikuks muuta. Anti aasta veel armuaega viimase info kohaselt. Sõnastus oli midagi sellist - 2010 rangelt soovituslik ja 2011 kohustuslik.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
26.10.2010 at 16:43
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : HANS   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.