register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : HANS   1 2 3 4  
Poster Message
hall
 
HANS
HANS-ready iste on ülevalt sellise kujuga, et kiivri ja seljatoe ülemise osa vahel on rohkem ruumi, et Hans paremini ära mahuks. Vastavatel rihmadel on üheks lahenduseks see, et Hans asetub õlavööde peale ning kinnitatakse sinna eraldi rihmadega, mis tõmmatakse üle Hansu

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.12.2010 at 17:01
Jesper
 
HANS
Ma saan aru, millised nad on. Ma küsisin et mis on ametlik seisukoht nende suhtes, kas vastavad jupstükid on turvalisemad kui tavalised ja miks. Ja kui need eraldi rihmad on turvalisemad või klassifitseeruvad sinna "peaks kasutama" alla (mida Lauri sõnavõtust justkui järeldada võiks), siis miks neid ei kasutata tipptiimides?

Siin näha Corvette vööd: http://ll.speedhunters.com/u/f/eagames/NFS/speedhunters.com/Images/AndyBlackmore/C6r/marshall3.jpg , ja Spyker: http://www.flickr.com/photos/matthiastraband/4258979277/sizes/l/in/photostream/

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.12.2010 at 18:05 3 edits. Last edited 16.12.2010 at 18:15 by Jesper
hall
 
HANS
Hansusobilik iste on mugavuse teema, topeltrihmasid hindab minu võhiklikkus tavalistest toimivamateks-ohutumateks kuna Hansu liikumine on seal tugevamini piiratud.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.12.2010 at 21:47
Jesper
 
HANS
Ma ei tea, konservatiivse engineeringu vaatekohast tähendavad topeltrihmad kahte lisa-asja, mis saavad nässu minna. Viletsalt kinnitatud, viletsalt pingutatud, HANS on kuidagi pahasti seal vahel ja seda ei tunne kehaga ära kuna põhirihm tõmbab keha kinni, kiire väljumise vajaduse korral tõenäosus et HANS takerdub sinna jne. Kui su põhirihmad, HANS-iga või mitte, ei ole täie jõuga pingutatud, siis on igatpidi paha lugu, minuarust see ei ole argument.

Anoh arvamusi on teadagi millega sama palju, mind huvitas just see, et mida kõnealune FIA delegaat täpselt mõtles ja kuidas hr Koov seda nüüd tõlgendas, kas kevadel tuleb ka lisa kuuekas nende topeltrihmade alla magama panna või oli see rohkem niisama suusoojaks. Kui see on "soovituslik" nagu seni, siis ma isiklikult eelpoolmainitud ja piltidega illustreeritud argumentidele tuginedes oma väikest pead antud küsimusega rohkem vaevama ei hakkaks ;) Kui HANSi spetsrihmad muutuvad kohustuslikeks, siis tuleb teoorias Hybrid juba nõks odavam ja kindlasti kordades mugavam kasutada, ma muidugi ei tea kuidas selle "vestiga" istmes istumine tundub.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.12.2010 at 02:00 2 edits. Last edited 17.12.2010 at 02:04 by Jesper
peep
 
Moderator
HANS
Talv, igavus, fantaseerid üle... ;)
17.12.2010 at 11:03
hall
 
HANS
quote:
Jesper: Ma ei tea, konservatiivse engineeringu vaatekohast tähendavad topeltrihmad kahte lisa-asja, mis saavad nässu minna. Viletsalt kinnitatud, viletsalt pingutatud, HANS on kuidagi pahasti seal vahel ja seda ei tunne kehaga ära kuna põhirihm tõmbab keha kinni, kiire väljumise vajaduse korral tõenäosus et HANS takerdub sinna jne. Kui su põhirihmad, HANS-iga või mitte, ei ole täie jõuga pingutatud, siis on igatpidi paha lugu, minuarust see ei ole argument.



Ka "tavarihmaga" on võimalus, et paigutad HANSu kehvasti vms.
Ma ise kasutan täiesti tavalisi rihmasid ning minu isiklik hinnang on see, et selline lahendus ei ole hea, sest pead ettepoole liigutades liigub HANS minu arvates liiga kergelt ka täiesti pingutatud rihmade korral sõitja keha ja rihmade vahel. Topeltrihmadega on liikumine paremini takistatud.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.12.2010 at 11:49
Jesper
 
HANS
quote:
peep: Talv, igavus, fantaseerid üle... ;)
Võimalik et jah, tegelikult ei olnud algselt plaanis siin mingit arvamuste laata pidama hakata vaid saada teada ühe konkreetse inimese arvamust, takkajärgi mõeldes oleks e-mail selleks tõesti sobivam kanal olnud, sorry.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.12.2010 at 12:25 1 edit. Last edited 18.12.2010 at 07:29 by Jesper
peep
 
Moderator
HANS
quote:
serõi: pead ettepoole liigutades liigub HANS minu arvates liiga kergelt ka täiesti pingutatud rihmade korral sõitja keha ja rihmade vahel. Topeltrihmadega on liikumine paremini takistatud.

Vaevalt neil vahet on. Kui seina lajatad, siis usu mind, HANS ei liigu millimeetritki, sest surud kogu keha massiga x raskuskiirendus teda enda ja rihmade vahele.
18.12.2010 at 02:49
Jesper
 
HANS
Mul järjekordselt üle fantaseerimisest ja eri reeglites kaevamisest pea suitseb otsas, aga mingit asjalikku infot on ka sõelale jäänud, äkki kellelgi on veel tarvis: http://www.bellracing.info/images/photos/Info8858_2010.pdf . Point siis selles, et vastupidiselt kõikjal levivatele hirmu ja õuduse juttudele saab 8858-2010 ankruposte sama numbriga homologeeringuga kiivrile paigaldada kodus tabureti otsas kuuskantvõtme abil ning FIA arvates see on täiesti OK. Puudub otsene hädavajadus inglise ärikale selle randmeliigutuse eest 30 naela köhida.

Siis FIA dokumendis on leheküljel nr 16 tabel, mis kiiver, tether, ankrupost ja FHR ise omavahel kokku käivad ja mis ei käi. Pmst oluline potentsiaalselt kulukas point on, et 2002 homologeeringuga tether ei pruugi iga ankruposti külge minna ja 2010 tether ei pruugi iga 2002 posti külge minna, samas 2002 tether ei lähe mingil juhul 2010 FHR-i külge, seega shit may happen kui osta kiiver ja FHR eri numbritega. Aga tingimata ei pruugi :)

Mina ei leidnud 2010 standardile vastavat HANS-i hetkel vabamüügist, mingid Stand21 ja Schroth Sport II mudelid lubatakse aprillis üllitada, aga esimesi pole kuskil müügis reklaamitud ja teisi pole FIA technical listis. Uuringud jätkuvad :)

Igaks juhuks mainin, kui kellelgi tekib küsimus et miks seda asja nii keeruliseks ajada - ma tahan 2010 varustust selle tõttu, et arvestades FIA senist track recordit nende standardite ja nõuete stabiilsuse koha pealt ütleb kõhutunne, et kogu see kammaijaa nende 2002 kiivrite, postide, paigalduse ja hologrammide ümber kvalifitseerub prantslaste lolluseks/tööõnnetuseks, mida teadagi millises regioonis rakendatakse saksa täpsusega. 2010 süsteem tundub insenertehniliselt läbimõeldum, et noh sinna investeerides äkki saab kenasti 10 aastat ära sõita, mitte ei pea paari hooaja pärast kalli kamaga jälle vareseid loopima nagu mu praeguse, ostmise hetkel "HANS ready" kiivriga läks. Hinnavahe 2010 vs 2002 on marginaalne, pigem on tänase hetke seisuga probleemiks kama saadavus.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.03.2011 at 06:25 2 edits. Last edited 31.03.2011 at 06:42 by Jesper
Trabi
HANS
Muide Eestis on ka firma kes müüb HANS-u klipse koos FIA kleepsu ja FIA heakskiiduga. Järelikult on se legaalne ja FIA poolt lubatud tegevus.
31.03.2011 at 09:28
Jesper
 
HANS
No kui sa Racingexperti mõtled, siis nad on volitatud seda ainult Stilo kiivritele tegema (2002 standardi omadest siis). Mulle jääb tehnilisest vaatenurgast sügavalt arusaamatuks, mis on läbi olemasoleva, tehases kiivriseina tehtud augu M6 poldi kinni keeramises nii imeliselt keerukat, et selle jaoks mingit pädevustunnistust vaja on. Eriti kontekstis, kus näiteks turvavööde kinnitused kere külge, mille feilimisel HANS ka justkui pehmelt öeldes ei tööta, on minu enda valgete värisevate käekestega kinni siristatud.

Aga noh on nagu on, korrektne koht selle üle virisemise jaoks on baar :) Nagu ma ütlesin, 2010 standardiga on kord majas ja lollused lõpetatud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.03.2011 at 16:02
Trabi
HANS
Ei mõelnud ma Racingexperti. See firma kes seda nodi pakub asub päälinnast suht kaugel. Avalikult kohe nime mainima ei hakka.
01.04.2011 at 10:05
Lembit
HANS
Härrased HANS'u huvilised!
Kellel veel soetamata ja soov veidi soodsamalt saada, võtke ühendust.
Saan pakkuda poehinnast veidi soodsamalt Stand21 toodangut.
Selleks, et kindlasti esimeseks etapiks kätte saada, peab tellimuse sellel nädalal teele panema.
Võimalik saada ka klipse ja lisavarustust.
11.04.2011 at 22:55
Juhan Tuhk
HANS
Õhtul toimuv RRK koosolek peaks otsustama vanema standardiga varustusele klipside paigaldamise protseduuri. Umbes 4 tunni pärast on pilt selgem.
12.04.2011 at 16:00
Juhan Tuhk
HANS
Õhtust!

Lühikokkuvõte tänasest RRK koosoleku osast, mis puudutas antud teemat:
- otsustati lubada ringrajavõistlustel kasutada auto ohutusvarustust hooaja lõpuni kui selle ametlik kehtivusaeg lõppeb kuupäevalist hooaja jooksul (aktuaalne istmete puhul, kus kehtivus on määratud valmistusaasta ja -kuuga)
- otsustati lubada RS Varustuse OÜ-l (Racingexpert) paigaldada kõikide tootjate 8860-2004 kiivritele kaelatoe-süsteemi ankrupolte (8858-2002) ja selliste kiivritega võistelda Eestis toimuvatel võistlustel ning Lätis- Leedus toimuvatel EMV etappidel.
Kiivrid saavad vastava kleebise ja kantakse eraldi registrisse.
Vastav teade mõlema eriloa kohta saadetakse ka Läti ja Leedu ASN-dele.
12.04.2011 at 21:05
Jesper
 
HANS
8860-2004 ???

8860 on ju see FIA advanced hyper duper unobtainium technology helmet standard, mida kasutatakse maailmameistrivõistlustel (F1, GT, WRC) ja maksab prantsuse keeles. Kellelgi BMW Cupist üldse on ka selline imeasi olemas?

Enamikel on vast ikka mingi stiilis BS6658-85 või Snell 2000, mõnel ärksamal äkki ka Snell 2005.

Muidu, kui tegu oli nüüd tehnilise segadusega ja otsus sisuliselt käis ka lihtinimese kiivrite kohta, siis viispluss ja suur tänu! :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.04.2011 at 23:33 3 edits. Last edited 12.04.2011 at 23:49 by Jesper
Juhan Tuhk
HANS
Vabandust! on tehniline viperus.
13.04.2011 at 08:30
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : HANS   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.