register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : HANS   1 2 3 4  
Poster Message
Trabi
HANS
Naised saunas rääkisid, et viimasel rinkakomitee istumisel olla se teema ka päevakorrast läbilipsanud. Olla räägitud, et kuna rahade seisud ikka viletsad ja rallys olla samuti teemat edasilükatud siis 2011 ei tehta ka rinkal asja veel päris kohustuslikuks. Ega ma ikka päris tõepähe seda ise mahahüüdma hakka aga nii se teema olla päevakorras olnud.
28.10.2010 at 19:56
rustang
  
Moderator
HANS
Komitee viimase koosoleku protokollis sellest küll sõnagi ei ole.
29.10.2010 at 09:23
Trabi
HANS
No kui protokolli loed siis see on ikka päris napisõnaline ja üldine. Aruteludest pole mitte essugi rohkem kui meedia ja promo.
29.10.2010 at 16:04
hall
 
HANS
Seda mäletan hästi, et Hansu teema oli arutlusel kuna ma ise selle püstitasin, aga enam ei mäleta, kas mingi otsus vastu ka sai võetud või jäi asi "üles".

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.10.2010 at 16:28
matrix
HANS
Tükkaega vaagisin ise ka, et kuhu sellega jõutud sai aga ma arvan, et see sumbus
hr Kuuli jutu sisse ja sinna ta pooleli jäi :)
29.10.2010 at 20:34
tsrk
 
HANS
Väljavõte Superkrossi kehtivatest tehnilistest tingimustest:

2.4.4 HANS süsteemi kasutamine on võistleja omal vastutusel.

Siin põhjendus:



Nagu videost näha,ei ole ka turvavöödest suurt kasu,nii et ka turvarihmade kasutamine võiks olla omal vastutusel!
Ostsime ka ise paar aastat tagasi Hansu,aga peaks vist ruttu maha müüma,enne kui info Hansu kasutusest levib!
Ei-alkoholi ega narkootikume ei ole ma lähiminevikus tarbinud :)
26.11.2010 at 13:45
Ivalo
 
HANS
Ma loodan et sa teed nalja. :)
26.11.2010 at 15:50
uzzac
 
HANS
Sai sellest eile räägitud ja nii ongi. No on ikka aju ehitus mõnel kodanikul, kes sellise rumala katse tegi ja kes üldse sellist asja reeglitesse kirjutab. Vaesed F1, WRC, WTCC, DTM jne sarjade piloodid kes peavad tänase päevani seda surmalõksu kandma :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
26.11.2010 at 15:56
hall
 
HANS
Aways lok at the bright side of life - kui SK tehnilised ütlevad, et HANSu kasutamine on juhi vastutusel, siis järelikult kõikide muude võistlustel kasutatavate vahendite (rihmad, istmed, kombed, turvapuurid jne jne) kasutamise eest vastutab korraldaja? :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.11.2010 at 16:23
Umbertto
 
HANS
quote:
serõi: Aways lok at the bright side of life - kui SK tehnilised ütlevad, et HANSu kasutamine on juhi vastutusel, siis järelikult kõikide muude võistlustel kasutatavate vahendite (rihmad, istmed, kombed, turvapuurid jne jne) kasutamise eest vastutab korraldaja? :)
Andres, saan sinu irooniast aru Hansu mittekasutamise soovitamisel. Aga muide sellel videol peaks tõesti korraldaja (tehniline) "vastutama", kui tüüp sõidab sisuliselt lahtiste rihmadega. 30 cm ei tohiks küll keha korralikult kinnitatud rihmade korral istmest välja tulla, pole ime siis et hans ei taha seal vahel püsida...
26.11.2010 at 18:04
tsrk
 
HANS
quote:
Ivalo: Ma loodan et sa teed nalja. :)

Nalja ma teha ei oska ja üleüdse huumorimeel puudub :)!
Siin tahaks lausa nutta ja hoiatada F1,WRC,DTM ja teisi rumalaid Hansu eest!
26.11.2010 at 18:18
uzzac
 
HANS
Oluliselt parem video



____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
26.11.2010 at 18:25
tsrk
 
HANS
Tänud Kaspar julgestava video eest!
Napilt pidin Hansu kahe Sarviku õlle eest ära andma,nüüd hind tõusis ätliist kahe Laua viina peale :)
27.11.2010 at 01:45
Umbertto
 
HANS
quote:
tsrk: Tänud Kaspar julgestava video eest!
Napilt pidin Hansu kahe Sarviku õlle eest ära andma,nüüd hind tõusis ätliist kahe Laua viina peale :)
Ära vaata neid "müügimeeste" videoid, Kaspar alles nii noor mees ja ei tea päris elust veel midagi. see on ullikeste meelitamiseks, 10k välja käia ohtliku vidina eest, a´la seagripi vaktsiin. Kui hans on ohtlik, nagu eespool juttu, siis ta ka on ! Mis puutub sinu Sarviku tiili, siis tee see kohe ära, sest "parem Sarvik laual, kui Lauaviin unistustes". Vanasõnu ja Sinu endiseid kolleege nõuka võidusõidu ajast tasub ikka uskuda ;-))))
27.11.2010 at 02:00
tsrk
 
HANS
5+ Umbertto!
"Julge võidusõitja rind on lauaviinane" ja kui hästi läheb,saab ka "Mehukatit" peale :)
Aga kui nüüd tõsist juttu rääkida,siis ohutuse pealt ei maksa küll kokku hoida! Võib tunduda,et Hansuvarustus on küll kole kallis (ikkagi ca 20.000),kuid see on tühine raha mõeldes sellele ratastoolis või pilve peal (või siis põrgukatlas istudes).
Pärast bemmide laksu Bikerniekis videot vaadates oli meile selge,et järgmine ost on Hans,sest see punane auto klipi lõpus oli Martin ja kui oleks kasvõi üks bemmidest veel mõne meetri peale laksu edasi veerenud,siis oleks tagajärjed võinud olla sellised,mille peale ei taha mõeldagi ei sissesõitja ja veel vähem sissesõidetava poolelt!Katlas on kiirus ma arvan ca 130 km/h ja sellise kiirusega sisse sõita ....



Autosport on tänapäeval muudetud suht ohutuks,kuid vaime ei maksa välja meelitada raha kokku hoides,see ei ole see koht!
Ise olen autospordis saanud kolm peapõrutust,nii et "ma tean,mis tunne see on" ja ei soovi seda kellelegi!
27.11.2010 at 16:52
peep
 
Moderator
HANS
Klaasplastist HANS maksab 7 t. ja süsinikust 12 t. letihindades racingexperdi lehelt ehk nad on ikka tsipa odavamad kui 20 t. Ja see peaks siililegi selge olema, et tegu elukvaliteeti säilitava preparaadiga. Ma oleks peale Riiat vähemalt kuu aega kõvera kaelaga ringi käinud, kui mitte igavesti...
27.11.2010 at 18:04
hall
 
HANS
quote:
tsrk: Väljavõte Superkrossi kehtivatest tehnilistest tingimustest:

2.4.4 HANS süsteemi kasutamine on võistleja omal vastutusel.

Siin põhjendus:



Nagu videost näha,ei ole ka turvavöödest suurt kasu,nii et ka turvarihmade kasutamine võiks olla omal vastutusel!
Ostsime ka ise paar aastat tagasi Hansu,aga peaks vist ruttu maha müüma,enne kui info Hansu kasutusest levib!
Ei-alkoholi ega narkootikume ei ole ma lähiminevikus tarbinud :)

Ma nüüd vaatasin ka seda videot. Esiteks on oluline juba siin mainitud asjaolu, et rihmad olid pingutmata ja teiseks ei näe mina küll sealt midagi, mille alusel saaks väita, et Hansu kasutamine kuidagi ohtlik oleks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.11.2010 at 18:12
hommik
 
HANS
põhimõtteliselt läheb ikkagi peaaegu 20 000.- ära, sest kiivrit ka uut vaja ainult HANSuga ei tee midagi, mul peaks küll olema HANSu valmidusega kiiver aga kus need klambrid külge pannakse seda ei tea.
27.11.2010 at 18:54
peep
 
Moderator
HANS
Sealsamas Männikul panevad, neil selleks vastav luba olemas. Ma pole küll selle raskema hansuga sõitnud aga vahe raskuses tundub tühine ehk pole vaja süsinikku ilmtingimata osta.
27.11.2010 at 19:02 1 edit. Last edited 27.11.2010 at 19:04 by peep
tsrk
 
HANS
Loodan väga,et saite siiski aru,et olen tulihingeline Hansu ja muude turvameetmete tuline pooldaja,kuid minu iroonia põhjustas see,kui ühe spordiklubi esindajatega rääkides Hansu teemadel väideti korduvalt selle mõttetuses ja tagatipuks saadeti veel see video! Kaua võib! No ja võib-olla mängis rolli ka kolmekordne peapõrutus :)
27.11.2010 at 19:22
Umbertto
 
HANS
quote:
peep: Sealsamas Männikul panevad, neil selleks vastav luba olemas. Ma pole küll selle raskema hansuga sõitnud aga vahe raskuses tundub tühine ehk pole vaja süsinikku ilmtingimata osta.
Päri, et pole sisulist vahet, kas carbon või klaasplast hans. Ise ostsin kallima, kartes et teine on raske. Tegelikult saab hansu raskust tunda ainult selle hetkeni, kui rihmad on pigutatud, peale seda tunned vaid "et rihmad on pingutatud"..... ;-)))) Seega 10k on suht piisav kui on klippide valmidusega (hans ready) kiiver.
27.11.2010 at 21:08
Trabi
HANS
Olgu se HANS carbon või olgu ta klaasplast aga mina ütleksin teema lõpetuseks. Kuna paljudele on se suur väljaminek osta HANS ja võibolla ka uus kiiver siis HANS VÕIKS OLLA VÄGAGI SOOVITUSLIK. Se on nagu elukindlustus mida mõningad inimesed teevad omale mõningad mitte. Kõik on ju teadlikud ohtudest mis sellega võivad kaasneda ja teavad millega riskivad.
28.11.2010 at 13:17
Juhan Tuhk
HANS
18.11.10. on FIA uuendanud AppndixL-i.
http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/4568F970D9A73CEAC12577DF004F73F3/$FILE/10.11.18_Annexe%20L%202010.pdf

Tähelepanu tasub pöörata peatükile III, kus kirjeldatakse kiivrite valikust kereautoga sõites; lühidalt- kui normaalasendis istudes ei ole võimalik lõuakaitsega kiivrit peast kätte saada (turvapuur ja/või katus segab), siis tuleb kasutada avatud kiivrit.

Ja peatükk IV p.2 keelab nüüd sõita rajal kui liikumiskiirus on oluliselt aeglasem võidusõidukiirusest, sel juhul tuleb sõit katkestada, mitte tiksuda boksidesse või finišisse püüdes viimast punkti.
28.11.2010 at 16:49
peep
 
Moderator
HANS
Ma prantsuse keelt ei oska aga ingl. k. versioon ütleb, et aeglaselt ei tohi sõita ilma põhjuseta (unnecessarily). Kuna võidusõidu eesmärk on sõita nii kiiresti kui võimalik, siis juhi ja tehnika jaoks maksimaalsel võimalikul kiirusel liikumine peaks olema igati reeglitele vastav, isegi kui see kiirus on kaasvõistlejatega võrreldes aeglasem. Siis eeldusel, et ta ei ole ohtlik kaasvõistlejatele, hoiab sõidujoonest eemale jne.
28.11.2010 at 17:09 2 edits. Last edited 28.11.2010 at 18:15 by peep
Jesper
 
HANS
quote:
Jörm: Ahjaa, Hr. Koov rääkis veel, et FIA delegaadid olid rõhutanud, et HANSu puhul on väga tähtis mitte ainult õigete rihmade kasutamine, vaid ka see, et õlarihmad oleksid õige nurga all kinnitatud, siis ei HANS ei sega ja ei väsita sõitjat ning teeb oma tööd korralikult.

Mis need õiged rihmad siis selle delegaadi arvates on?

Ma isiklikult pole päris täpselt aru saanud, mille poolest need "HANS ready" siltidega tooted paremad on kui "tavalised", peale selle et toovad tootjale paremini sisse :) Professionaalid paistavad ka valdavalt "tavalistega" ringi uhavat, vt näiteks seda pilti.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.12.2010 at 11:18 1 edit. Last edited 16.12.2010 at 11:18 by Jesper
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : HANS   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.