register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Honda Civic 2016   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
peep
 
Moderator
Honda Civic 2016
Raskematest autodest ma võtaks Cayman/Boxster’i, kas eelmise või selle kerega. Ta eelis on, et kõlbab muidu ka kasutada ja nad on rohkem sportauto feelinguga kui 991. Muidugi keep it simple mentaliteet peaks siis sobima.
31.07.2018 at 13:54
Märt
Honda Civic 2016
Ma tahaks kangesti palju ja kangesti kiiresti sõita. Hondaga on nühitud 12000km, ta pole olnud kasutusel igapäeva masinana, ehk suur osa läbisõidust on Pärnu vahet liikumisest. Senini pole aega olnud A24 ja Bikernikist kaugemale sõita, tulevase liikuriga sooviks veidi laiemalt ringi vaadata. Ehk - pure racing ei ole eesmärk omaette vaid ka tee rajale peaks olema sobiv. Sellest jäi mulle see Turbo kiiks külge. Panin end Porsche rajapäevale kirja ja ehk saab sealt mingit selgust.

Käisin Poolas Megane RS proovimas, oli hea ja mugav sõita, kuid tundus aeglasem civikust, uus civik oleks ka kena, kindasti ka veidi kiirem, kuid tahaks midagi rohkemat :)

Tänud kaasaelamise eest!



____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
31.07.2018 at 17:59
Jesper
 
Honda Civic 2016
quote:
Märt:vaid ka tee rajale peaks olema sobiv.
No Jeepidele vast kärukonkse veel müüakse... :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.07.2018 at 20:30 2 edits. Last edited 31.07.2018 at 22:29 by Jesper
Lennart
Honda Civic 2016
quote:
Märt: Ma tahaks kangesti palju ja kangesti kiiresti sõita. Hondaga on nühitud 12000km, ta pole olnud kasutusel igapäeva masinana, ehk suur osa läbisõidust on Pärnu vahet liikumisest. Senini pole aega olnud A24 ja Bikernikist kaugemale sõita, tulevase liikuriga sooviks veidi laiemalt ringi vaadata. Ehk - pure racing ei ole eesmärk omaette vaid ka tee rajale peaks olema sobiv. Sellest jäi mulle see Turbo kiiks külge. Panin end Porsche rajapäevale kirja ja ehk saab sealt mingit selgust.

Käisin Poolas Megane RS proovimas, oli hea ja mugav sõita, kuid tundus aeglasem civikust, uus civik oleks ka kena, kindasti ka veidi kiirem, kuid tahaks midagi rohkemat :)

Tänud kaasaelamise eest!



Kui Porschet plaanid soetada siis on õige otsus seal "autode kogemuse päeval" osaleda.
Kuid dilemma saab sinu jaoks olema arvatavalt see, et viimati oli seal Turbo kõrval ka 991.1 RS (Rouli "vana" auto) Mul naabrimees osale seal ja suu on siiani kõrvuni. Tema parim kommentaar oli,et Turbo on äge masin kuid RS-il on ju tehase originaal turvapuur,6-punkt vööd jne :))
31.07.2018 at 20:49
Umbertto
 
Honda Civic 2016
Märt,
tean hästi sinu sõiduvõimekust ja tõsist tahtmist veel kiiremini sõita. Oleme koos paljudel sõitudel olnud...
Sul on praegu äge aeg elus - sündmused arenevad ja mõtted lendavad küberkiirusel, ja naine saab auto soetamisest teada alles siis kui esimene arve pangast koju saabub ...
...olin samas seisus 3 aastat tagasi. Rääkisin siis Peebuga ja ta küsis minult et kas ma Porschele pole mõelnud... Ei olnud - tundus minu jaoks mingi kauge ja kättesaamatu automark olema... Aga uurisin 997 ja 991 Turbosid ja ~2 nädalt hiljem olid asjad aetud ning 1,5 aasta vanune 991Turbo kohal...

Veidikene oma kogemustest 3 aasta ja ~ 58 000 km järel, osaletud enamike kohalikel kiiresõidu üritustel, Pärnus, Raplas, Riias.

Turbo(S) iseloomustus
- lihtne sõita nii ringrada kui ka tava teed (olen ka talvel igapäevaselt sõitnud)
- sellega sõidab igaüks kes pole lube ostnud (nagu omal ajal Audi Quatroga)
- stokis kaalu-jõu suhe ~3 kg/hj
- käigukast PDK on väga asjalik, manuali enam ei igatse
- pööravad tagarattad tagavad stabiilsuse kuvides ja abiks parklas
- lihtne tuunida kuni +1.5x hp kui jõust puudu jääb

GT3 iseloomustus
- ilmselt parim ringrajale
- kergem kui Turbo(S)
- mitte nii hea tuhandeteks tänavakilomeetriteks

GT2 991 - über alles, sh hinnalt ja (mitte) saadavuselt

Porsche on tõeliselt töökindel. Mul on tänaseks kasutuses teine (!!!) jooks Pagid Yellow klotse, vahetatud on vaid esimesed pidurikettad.

Tegelt ma ei taha sind miskisse usku suunata, olen ise ainult ühe auto margiga rinkal piisavalt palju sõitnud ja edastan enda kogemusi, nähtut ja teiste jutust saadud infot...

Eks valik tuleb teha ikka selle järgi mille tarvis ja milliste omadustega sul autot vaja on.

31.07.2018 at 21:14
JustMe
Honda Civic 2016
Praktilisuse poole pealt on Nissan GTR igatahes 911-st üle, kui plaan ka igapäeva või reisi jaoks kasutada. Muus osas vist üsna sarnased. GTR raskem kindlasti ja kohati keerukam, hoolduse kohapealt muidugi garantii ajal peab Rootsi või Poola sõitma aga peale garantiid saab ka Eestis hästi hakkama.

Pole Porgega kiiret sõitu teinud, nii et võrrelda ei oska aga kindlasti on see alternatiiv.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
31.07.2018 at 22:01
Lennart
Honda Civic 2016
Minu meelest on üks eriti hea "Referents" raja autot valida - Nürburgring ehk mis autodega seal peamiselt sõidetakse (mitu ringi järjest...)
Üllatus,üllatus neid marke pole palju: Porsche ja BMW
Veel üks mõte mida tasub kaaluda auto ja auto vahel valides on ütlus "Drivers Car" ...
01.08.2018 at 00:18
TCOFF
Honda Civic 2016
Olen pidanud panamerat hobiautona 7-se BMW või S klassi mercedese kõrval ning igapäevaselt ma seda ikka kasutama ei hakanud. Arvestades seda, et 911 on veel jäigem, ebapraktilisem, siis ma usun, et ka JEEPi kõrval jääb see pigem pühapäevaautoks ja rajale sõiduks. Seega kui 911, siis kindlasti GT3

Sain eelmine nädal proovida comfortistmega GT3 ning mugavuse poole pealt ma erilist vahet 911 turboga ei täheldanud. Ma arvan, et rajale sõit on enam-vähem samas kategoorias. Samas rajal sõidu vahe on ikka väga suur. GT3 on tänavasõiduks kohandatud võistlussõiduk, turbo on kiire tänavasõidu auto, millega saab rajal kiiresti sõita. Kõrged pöörded ja sellega kaasnevad hääled, on see, mis õige emotsiooni annavad.

Kui nüüd võrrelda Porschet teiste autodega, millega rada saab sõita, siis on see selleks üks odavamaid autosid. Garantii pikendamine kuni 10 aastat ja seda autodele, millega igapäevaselt rada nühitakse. Teine faktor on hinna hoidmine. Võimalik, et kui ostad täna uue Type-Ri või 4 aastat vana GT3 ja hakkad 5 aasta pärast müüma, kaotad Porsche müügist vähem. Protsentuaalselt võttes toimiks see ka uute autode puhul.
01.08.2018 at 08:43
Ivalo
 
Honda Civic 2016
Mina unustaks need rasked autod ära ja võtaks poole odavama elise, exige, või miks mitte a110 vms.
Porsche on vaieldamatult hea auto aga neid on kõik kohad täis- igav.:)
01.08.2018 at 13:11 1 edit. Last edited 01.08.2018 at 13:11 by Ivalo
uzzac
 
Honda Civic 2016
Või siis ostad käru ja Paveli e46 "GTR". Nagu näha siis autol hoogu on, et Pärnus alla 1:20 ringiaega sügada ja Riias 1:26.

Esimesel osalemisaastal tagus ka BaTCC sarjas nahad kinni. Tehnika stock, pane aint juhe külge kui diagnostikat vaja. Minuteada on auto väga pommikindel. Ei ükski Porsche või Lotus saa ligilähedalegi kui ainult fiilingut soovid.

Kui tahad tänavat ja rada mõlemat, siis tuleb selgeid kompromisse teha. Universaalset asja ei ole olemas.


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.08.2018 at 14:01 1 edit. Last edited 01.08.2018 at 14:02 by uzzac
Märt
Honda Civic 2016
Proovin Jõujaamas bemmiga sõita lähiajal ja pühapäeval GT3 sportautost. Enne soovituste laviini tundus elu kuidagi kergem :)


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
01.08.2018 at 15:42
karlkir5
 
Honda Civic 2016
Kui kasutatud auto mõttes, siis eelmise kerega Cayman GTS või GT4. Nende hinnad ei tohiks suurt midagi kukkuda isegi uue GT4-ja tulekuga.

Lotus ka kindlasti variant aga peab arvestama, et pole nii mugav liikur kui Porsche.
01.08.2018 at 17:15 1 edit. Last edited 01.08.2018 at 17:16 by karlkir5
Raikzz
Honda Civic 2016
Ega sellise kuni 100k klassis vastupidava ja ringraja suutliku auto leidmine polegi nii lihtne kui arvata võiks, a110 , cayman gts on ju toredad autod, aga kiiruse osas civicuga võrreldes nad kahjuks edasiminek ei oleks, seega põhimõtteliselt jääkski järgi ainult GT3 :) GT4 on muidugi ka tore auto aga hinnad põhimõtteliselt samad mis GT3, kui soov manuaali järgi siis muidugi GT4!
01.08.2018 at 23:19
Ivalo
 
Honda Civic 2016
Peep reaalselt sarnaste autodega sõitnuna võib kinnitada või ümber lükata, aga ma olen üpris kindel et exige 430 on oluliselt kiirem kui gt4 ja vähemalt sama kiire kui gt3. Ja 1100kg on ikka tõsiseltvõetava auto kaalu kanti juba, mitte mingi 1300kg+ gt4 puhul ja gt3 veel 100kg raskem. Aga eks Porsche kasuks räägib see, et hoiab hästi hinda ja et kõik ostavad- ju siis on midagi hästi tehtud. :)
02.08.2018 at 10:24
Raikzz
Honda Civic 2016
Exige 430 on väheke teine auto ka, hinnad algavad 130 pealt ja kasutatuid praktiliselt veel ei liigu ja 130k eest ei tundu küll absoluutselt mõistlik ost
02.08.2018 at 10:42
spark
 
Honda Civic 2016
quote:
Märt: Proovin Jõujaamas bemmiga sõita lähiajal ja pühapäeval GT3 sportautost. Enne soovituste laviini tundus elu kuidagi kergem :)

Eks siin otsusta ka see kas sa tahad Autobahnil kiiresti ja pikki vahemaid sõita pardal üle kahe inimese :)


____________________________
Seitsekümmend Viis
02.08.2018 at 10:55
Märt
Honda Civic 2016
quote:
spark:
quote:
Märt: Proovin Jõujaamas bemmiga sõita lähiajal ja pühapäeval GT3 sportautost. Enne soovituste laviini tundus elu kuidagi kergem :)

Eks siin otsusta ka see kas sa tahad Autobahnil kiiresti ja pikki vahemaid sõita pardal üle kahe inimese :)


Kui pardale peab tulema üle kahe inimese, siis on mõistlik sõita suurema autoga anyway... Jeebi max kiiruseks on paberil 270kmh ja see võiks ju olla piisav. Keerata ega pöörata sellise hooga ei tahaks muidugi :)

Kardan, et valikuks saab 911, kas ta satub olema Turbo või GT3 on veel lahtine.
Tänud!

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
02.08.2018 at 11:02
Lennart
Honda Civic 2016
quote:
Märt:
quote:
spark:
quote:
Märt: Proovin Jõujaamas bemmiga sõita lähiajal ja pühapäeval GT3 sportautost. Enne soovituste laviini tundus elu kuidagi kergem :)

Eks siin otsusta ka see kas sa tahad Autobahnil kiiresti ja pikki vahemaid sõita pardal üle kahe inimese :)


Kui pardale peab tulema üle kahe inimese, siis on mõistlik sõita suurema autoga anyway... Jeebi max kiiruseks on paberil 270kmh ja see võiks ju olla piisav. Keerata ega pöörata sellise hooga ei tahaks muidugi :)

Kardan, et valikuks saab 911, kas ta satub olema Turbo või GT3 on veel lahtine.
Tänud!

Märt seda valikut sa kartma ei pea. Vastupidi kuna tegemist on ennast tõestanud toodetega!
Keegi siin kirjutas,et 911 autosid on nii palju ja see on nii tavaline jne. Aga sellepärast ongi kuna toode on lihtsalt nii hea :)
02.08.2018 at 13:30
Märt
Honda Civic 2016
Homme vast saab siia uue teema teha :) Tänud abi eest kõigile :)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
05.08.2018 at 17:42
Lennart
Honda Civic 2016
quote:
Märt: Homme vast saab siia uue teema teha :) Tänud abi eest kõigile :)

Noh nagu varem juba ütlesin, et kui proovid sõita siis sa ei kahetse :)
05.08.2018 at 23:53
Märt
Honda Civic 2016
1:22,1
Täna 9 prooviringiga :)
Cupi bemmiga õnnestus 1:30,0

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
23.08.2018 at 20:03
Lennart
Honda Civic 2016
quote:
Märt: 1:22,1
Täna 9 prooviringiga :)
Cupi bemmiga õnnestus 1:30,0

Tegemist on Talendiga sest teistel on ikka läinud hooaeg või paar, et GT3-ga selle aja lähedale sõita!
23.08.2018 at 21:44
Märt
Honda Civic 2016
quote:
Lennart:
quote:
Märt: 1:22,1
Täna 9 prooviringiga :)
Cupi bemmiga õnnestus 1:30,0

Tegemist on Talendiga sest teistel on ikka läinud hooaeg või paar, et GT3-ga selle aja lähedale sõita!

Sain hommiku 10st Martin Lauri käe all kõva trenni cupi bemmiga, õnnestus 1,6 sekundit oma parimast bemmi ajast maha lihvida. Päeva lõpuks mõtlesin korra ka Autot proovida ja tuli endale ka väikse üllatusena see aeg.



____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
23.08.2018 at 22:31
Lennart
Honda Civic 2016
quote:
Märt:
quote:
Lennart:
quote:
Märt: 1:22,1
Täna 9 prooviringiga :)
Cupi bemmiga õnnestus 1:30,0

Tegemist on Talendiga sest teistel on ikka läinud hooaeg või paar, et GT3-ga selle aja lähedale sõita!

Sain hommiku 10st Martin Lauri käe all kõva trenni cupi bemmiga, õnnestus 1,6 sekundit oma parimast bemmi ajast maha lihvida. Päeva lõpuks mõtlesin korra ka Autot proovida ja tuli endale ka väikse üllatusena see aeg.



Noh eks 1:23.008 oleks muidugi hinges kripeldama jäänud :) Super-Super!

Kas Martin juhendas sind ka kurvi sisse pidurdades kurvi suunas - raja keskele liikuma?
23.08.2018 at 22:58
Raikzz
Honda Civic 2016
Ootame gt teemat!
24.08.2018 at 08:46
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Honda Civic 2016   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.