register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Võistlusklass bagidele   1 2  
Poster Message
Lynx
Võistlusklass bagidele
Kuhu kohta mina mahuksin enda nõukaaegse CZ500 bagikardiga?
Siit lugedes juttu turvanõuetest ja lisa torudest jms, jääb mul küll mulje, et mind sellise asjaga kuskile starti ei lasta (liiga ohtlik)
http://static4.album.ee/files/1158/65/large_28966397_H947.jpg
Selle raam on nii ultrakerge ja see bagi ise on nii tilluke, et korraliku mootoriga on see päris võimekas ..360ccm CZ krossika mootorgi vedas seda edasi päris tublisti (15aastat tagasi) ning tänapäeval sinna peale tekitada mingi quad`i 750-800ccm-ne mootor pole mitte mingi kunst.


Tekkiski küsimus, et mille järgi ja mismoodi bagikartide klassid jaotuma hakkavad? Hetkel pole aega olnud, kuid mul on plaan sellele peale istutada just võimalikult kerge, võimalikult võimas ja võimalikult väheste silindritega 4T tsikkli või quad`i mootor.
Lõpuks äkki selgub, et ma ei mahugi kuskile klassi selle sõidukiga
17.10.2015 at 13:34 1 edit. Last edited 17.10.2015 at 15:18 by Lynx
bagiauto
 
Võistlusklass bagidele
quote:
Ma lihtsalt niisama piiksataks vahele - kui palju neid kohti Eestis on, kus nende bagidega sõita saab ning kus nad geograafiliselt paiknevad? Ala populaarsuse mõttes on see vahest olulisemgi kui bagi enda hind.

Tegelikult kõik rallikrossirajad Eestis sobiksid. Mulle meeldib eriti sõita Põltsamaa-Piiroja ja Tarvastu-Raasilla rada. Kuid Misso, Kulbilohu, Laitse oleksid ka väga ägedad, Pärnuringi rallikrossirada pole ise sõitnud, kuid vaevalt see ka sobimatu oleks. Eks ole veel terve ports erinevaid piirkondlikke radu, mida ei oskagi kohe nimetada. Eraldi rada need ei nõua. Suuremale bagile nagu minul, oleks ideaalis võistluste jaoks vaja veidi laiemaid radu, kui osad eespool nimetatud, kuid pole ka hullu.

quote:
Millest see agressiivsus? Kuna minu teadmised bagindusest on pehmelt öeldes väikesed, siis ma täiesti siiralt ei oska isegi umbes ette kujutada, mitu bagirada Eestis on, kus nad paiknevad ning kas kartbagide jaoks on äkki olemas eraldi kartbagirajad nagu kartautodel on eraldi kartautorajad? Ma saan aru et loll küsimus, aga no ikka targem kui küsimata küsimus.

Sinuga täiesti nõus ja tänud küsimast. Tundes Rein K-d siis ta ei mõelnud seda vastust selliselt nagu kirjapildist välja võiks lugeda.
17.10.2015 at 22:10
bagiauto
 
Võistlusklass bagidele
quote:
Mis suurusjärku jäävad sellise Semogi stiilis bagi jooksvad kulud? Lugedes "bagiauto" teemat, siis jääb mulje, et tükke kulub ikka omajagu.


-Mootoriga peaks saama sõita mitu hooaega.
-avariid pole tavaliselt tugevad ja taastamine on suht lihtne (vigastused pindmised). Suureks peetakse vigastust, mille remont tuleb kodus teha. Sellist totaalset sõiduki hävinemist nagu ralli või ringraja auto puhul ei esine.
-sõidetakse tanklakütusega ja läbitavad kilometraazid pole suured (võistlustele sõitmise kütusega võrreldes suht tühine kulu)
-Jooks rehve kestab pikalt (isegi minu 4wd bagil on jooksu rehvidega sõidetud rohkem kui hooaeg.
-tõenäoliselt tuleb vahepeal vahetada mõni kett ja hammakad (nagu baikidel ikka)

Nokitsemist on muidugi alati nagu kõigi võistlusautode puhul.

Aga põhiliseks kuluks on soetuskulu.
17.10.2015 at 22:27 1 edit. Last edited 17.10.2015 at 22:30 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusklass bagidele
quote:
Kuhu kohta mina mahuksin enda nõukaaegse CZ500 bagikardiga?
Siit lugedes juttu turvanõuetest ja lisa torudest jms, jääb mul küll mulje, et mind sellise asjaga kuskile starti ei lasta (liiga ohtlik)
http://static4.album.ee/files/1158/65/large_28966397_H947.jpg
Selle raam on nii ultrakerge ja see bagi ise on nii tilluke, et korraliku mootoriga on see päris võimekas ..360ccm CZ krossika mootorgi vedas seda edasi päris tublisti (15aastat tagasi) ning tänapäeval sinna peale tekitada mingi quad`i 750-800ccm-ne mootor pole mitte mingi kunst.


Tekkiski küsimus, et mille järgi ja mismoodi bagikartide klassid jaotuma hakkavad? Hetkel pole aega olnud, kuid mul on plaan sellele peale istutada just võimalikult kerge, võimalikult võimas ja võimalikult väheste silindritega 4T tsikkli või quad`i mootor.
Lõpuks äkki selgub, et ma ei mahugi kuskile klassi selle sõidukiga

Ega ta jah nende Semogitega päris hästi kokku ei sobi. Semogi puhul olemas miinimum kaal jne. Kui päris otse võtta, siis läheb see nende krosskartide alla, millega praegu superkrossidel osaletakse.
Sinu omale peaks tegema väikese ümberehituse, et saaks ette ka turvakaare (saaks teha sellise üleskäidava).
17.10.2015 at 22:42
Rein K
Võistlusklass bagidele
Püüdsin kokku lüüa jooksvaid kulusid aga ega see nii lihtne ei olegi.
Enne igat hooaega oleks vaja vahetada:
hammasrattad koos ketiga,õhufilter
Peale igat epappi oleme vahetanud:
õli koos filtriga,tagumised rehvid(kestavad 2 etappi nii et vahetad pooled)
Avariidest niipalju et vaja on vahetada olnud õõtshoobasid ja uniballe,kahel korral on vaja läinud ka pooltelgi ja amorte
Kui päris aus olla siis hooaja kuludeks koos võistlustel käimiste kuludega(lõviosa) peaks arvestama 2500-3000€-ga seega etapi kohta ca 500€.
26.10.2015 at 17:59
Rein K
Võistlusklass bagidele
Lätis müügil uus B-600 baggy
Vaatake https://www.ss.lv/msg/ru/transport/other/buggies/hemek.html
06.11.2015 at 11:20
Rein K
Võistlusklass bagidele
Veel kaks B-600 bagi :
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/sport-cars/lgmhc.html
https://www.ss.lv/msg/ru/transport/other/buggies/cfghp.html
08.11.2015 at 10:56
Rein K
Võistlusklass bagidele
Veel müügis B-600
https://www.ss.lv/msg/ru/transport/cars/sport-cars/bxijxk.html
Kui on huvi B-600 bagi rentida siis palun andke teada.Soovi korral on vajalik suht aegsasti vaja hakata ajama paberimajandust et osaleda Läti MV.2016 etapid toimuvad:
Latvijas autokrosa čempionāta 2016. gada kalendārs

1. posms, 24. aprīlis – Smiltene, Tepera trase

2. posms, 28. maijs – Vecpils, Vecpils autotrase

3. posms, 18. jūnijs – Valmiera, Brenguļu autotrase

4. posms, 09. jūlijs – Kalna pagasts, Pilskalnu trase

5. posms, 06. augusts – Vecpils, Vecpils autotrase

6. posms, 28. augusts – Smiltene, Tepera trase
11.11.2015 at 10:46
Rein K
Võistlusklass bagidele
Panen üles lingi kust on võimalik näha kui kiired on Semogid võrreldes B-1600-dega,Supercar-idega ja Super baggydega võib-olla anab see väikese ülevaate kiirustest.
http://www.cronometristi.net/public/risultati/ALTRI/NAZ/MAGGIORA%28NO%292009201501/index.asp
22.11.2015 at 08:10
bagiauto
 
Võistlusklass bagidele
Selline info sai teatavaks. Ehk siis järgmine aasta sõidetakse kartbagidega NEZ sarja kuhu võib sõitma minna erinevate tootjate kartbagidega:



The FIA NEZ Championship 2016, the Scandinavian and Baltic Championship of Crosskart . It was under the initiative of the SBF (Svenska Bilsportförbundet) under the leadership of Mr. Hakan Persson and under the aegis of the FIA NEZ, In 2016 will take place the FIA NEZ Xtreme Crosskart category.

FIA NEZ, includes all Autosports Federations of Scandinavian countries (Iceland, Finland, Sweden, Norway) and the Baltic States (Estonia, Latvia, Lithuania). Some stories, the FIA championship Crosskart Nose existed for over 10 years, with categories 85 cm3 (from 9 years), 125 cm3 (from 12 years), 250 cm3 and 650 cm3, which has already enabled many young Scandinavians very young to participate in competitions Crosskart Interantionales and 2016 up to the new category: Xtreme Crosskart

Xtreme Crosskart category is open to people from the age of 18, she is open to Crosskart 600 cm3 with a weight of 400 kg Included drivers and is open to Crosskart 750 cm3 with a weight of 415 kg. You understand that the technical regulation, which is in the finalization, will be a condensed version of the French technical regulation and Finns (Finnish Crosskart Challenge).

Calendar 2016

21-22 May : Höljes (Sweden)
16-17 July Kouvola (Finland)
6-7 August : Grenland - Skien (Norway)
13-14 August Nysum (Denmark)

The Main Goal , Objective of this Category is to have an FIA NEZ choice and aquality championship, with many participants of the Scandinavian countries and the Baltic States, with the presence of several manufacturers, such as Speedcar (Speedweekend Speedcar distributor in Finland , Carcontrol Speedcar distributor in Sweden), Kamikaz (Rmc Autotech Distributor Kamikaz 2 in Scandinavia) and private initiatives that will drive chassis Semog.

You will understand that FIA NEZ championship, will not be a type of monobrand championship, as we see in Finland for three years, you will understand that this championship is in its first stammering, and is open to all European manufacturers Crosskart. That the championship is beautiful and in any sportsmanship.

If the French pilots, Spaniards, Italians, Germans and other Europeans want to participate in a test of this championship, you can contact Mr Hakan Persson: hakan.persson.1@hotmail.com
30.12.2015 at 10:38
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Võistlusklass bagidele   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.