register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Ringrajakoolitus?   1 2 3 4  
Poster Message
-XR-
Ringrajakoolitus?
Teab teist keegi äkki mõnda inimest, kes seal käinud on?

Kas on ka makstud raha eest saaduga rahul?
17.12.2007 at 21:54
I.V.B
Ringrajakoolitus?
quote:
-XR-: Teab teist keegi äkki mõnda inimest, kes seal käinud on?

Kas on ka makstud raha eest saaduga rahul?


Tean küll:)
Pärast kolme päeva Laguna Seca'l oskab tüüp heel 'n toe stuffi ideaalselt ja igasugu muid fancy'sid võidusõitjate trikke-nippe ja on ülirahul. Muidugi seal peab ise 110% hingega asja kallal olema, muidu pole mõtet.
18.12.2007 at 00:16
-XR-
Ringrajakoolitus?
quote:
I.V.B:
quote:
-XR-: Teab teist keegi äkki mõnda inimest, kes seal käinud on?

Kas on ka makstud raha eest saaduga rahul?


Tean küll:)
Pärast kolme päeva Laguna Seca'l oskab tüüp heel 'n toe stuffi ideaalselt ja igasugu muid fancy'sid võidusõitjate trikke-nippe ja on ülirahul. Muidugi seal peab ise 110% hingega asja kallal olema, muidu pole mõtet.


Mis autoga/autodega ta sõitis?
18.12.2007 at 00:31
I.V.B
Ringrajakoolitus?
Spec Miata ja selle vormeliga ka
18.12.2007 at 01:07
rolantsik
Ringrajakoolitus?
quote:
-XR-: Kas te mõnda välismaist (euroopa oma) sõidukooli teate, kus saab vormelitega sõita?

Põmst ükskõik millise vormeliga.

rolantsik, Eestisse tuleb vormel Renault sari?

Palju üks selline Renault maksab?



Soomes saaks teha terve treeningpäeva Formula Renaultiga.
Endal oli plaan see aasta minna,kuid jäi pooleli see asi.
Aga hirmsasti sügeles küll,see ju väga kiire pill :)
Päev maksis vist kui õieti mäletan 1500.


Eestlased hakkavad sõitma jah kaasa FIA NEZ sarjas.

Uus maksab kuskil 55 - 60 Euro vahel.


18.12.2007 at 03:16
-XR-
Ringrajakoolitus?
quote:
rolantsik:
Soomes saaks teha terve treeningpäeva Formula Renaultiga.
Endal oli plaan see aasta minna,kuid jäi pooleli see asi.
Aga hirmsasti sügeles küll,see ju väga kiire pill :)
Päev maksis vist kui õieti mäletan 1500.



Ega sul täpset linki pole?

Ja ega sa ei mäleta kaua seal sõiduaega sees oli?
1500€ Formula Renault-ga sõitmise eest on päris hea hind mu meelest.


Tea paljud Eesti mehed F1-ga kurve võtnud on?

Ma tean kahte.
18.12.2007 at 03:50 2 edits. Last edited 18.12.2007 at 03:52 by -XR-
I.V.B
Ringrajakoolitus?
Asmer ja kes veel? Vaevalt, et siinmail neid leidubki palju peale tema, kes sellega midagi teha üldse suudaks peale sisseistumise....
19.12.2007 at 01:45
-XR-
Ringrajakoolitus?
quote:
I.V.B: Asmer ja kes veel? Vaevalt, et siinmail neid leidubki palju peale tema, kes sellega midagi teha üldse suudaks peale sisseistumise....

Toomas Vabamäe

Rustang pani raadiosaate lingi ka kunagi siia üles, kus Vabamäe kommenteerib, kuidas oli.
19.12.2007 at 03:26
peep
 
Moderator
Ringrajakoolitus?
Pakun, et võistluskonditsioonis tiimi autoga on ainult Asmer sõitnud aga deforseeritud autosid proovinuid on kindlasti kümneid kui mitte sadu - võimalusi on ju palju, nagu ka maksevõimelisi autohuvilisi.
19.12.2007 at 09:27 1 edit. Last edited 19.12.2007 at 09:27 by peep
-XR-
Ringrajakoolitus?
quote:
peep: Pakun, et võistluskonditsioonis tiimi autoga on ainult Asmer sõitnud aga deforseeritud autosid proovinuid on kindlasti kümneid kui mitte sadu - võimalusi on ju palju, nagu ka maksevõimelisi autohuvilisi.

Olen väga kindel, et sadu nüüd küll ei ole.
Sellepärast ma küsisingi, et paljusid te teate.
Mul pole ühtegi tuttavat, kes oleks lõbu pärast F1-ga sõitmas käinud,
kuigi on väga palju väga heal järjel olevaid sõpru/tuttavaid.

19.12.2007 at 13:54
matukas
  
Ringrajakoolitus?
Ürita kõigepealt Vormel-Renault'ga hakkama saada. Ma oleks õnnelik, kui sellisegi roolis mõned ringid saaks teha. Loodan, et kevadel kutsutakse Amper-i poolt mindki rajale :)

Kuna ma väga lunija pole, siis on minu erinevate autode kogemus pigem kõrvalistuja rollis olnud, kui rooli taga. Kui siis oma pisike välja arvata. Aga kui mingi teise autoga/vormeliga sõita saaks, siis tahaks juba nii palju ringe, et väikse tunde sisse saaks.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
19.12.2007 at 14:17
-XR-
Ringrajakoolitus?
quote:
matukas: Ürita kõigepealt Vormel-Renault'ga hakkama saada. Ma oleks õnnelik, kui sellisegi roolis mõned ringid saaks teha. Loodan, et kevadel kutsutakse Amper-i poolt mindki rajale :)

Kuna ma väga lunija pole, siis on minu erinevate autode kogemus pigem kõrvalistuja rollis olnud, kui rooli taga. Kui siis oma pisike välja arvata. Aga kui mingi teise autoga/vormeliga sõita saaks, siis tahaks juba nii palju ringe, et väikse tunde sisse saaks.


Ega mul endal polegi plaanis F1-ga veel sõitma minna. Sellega saab ju jube vähe sõita, et põmst tunned ainult korraks seda kiirendust ja kõik.
Täpselt samad sõnad nagu sinagi ütlesid - teise autoga tahaks ikka võimalikult palju sõiduaega saada.
Sellepärast eespool ka küsisin, et kaua Renault-ga sõiduminuteid saab.

19.12.2007 at 14:43 3 edits. Last edited 19.12.2007 at 14:47 by -XR-
TeamShox
Ringrajakoolitus?
Vormeliga saab päris hea elamuse isegi pärnus.
Nii et kui voimalus on pärnus kasvoi see koolitus teha tuleks kasuks ikka.
Päris F1 pole ka mõtet sõita kui vormeliga pole ennem ültse sõita saanud.
24.12.2007 at 02:09
rolantsik
Ringrajakoolitus?



Ja ega sa ei mäleta kaua seal sõiduaega sees oli?
1500€ Formula Renault-ga sõitmise eest on päris hea hind mu meelest.


Jutt käis täis treening päevast.


24.12.2007 at 02:50
HrHunt
Ringrajakoolitus?
Käisin talvel UM/Raide level 1 sõidutreeningul. Jäin rahule. Sealt mul lõpuks kinnistus nö. õige sõiduasend ja mõned asjad veel. Otsustasin et lähen level 2 kah (Pärnu rinka ja suuremad kiirused). Paraku tundub et grupp ei taha hästi kokku tiksuda :( Enamus siin liiga kõvad mehed aga pange naised või vanavanemadki kirja (level 1 on eeldus). Praegu raha ilusti kõrvale pandud mul, aga kui ta liiga kaua kõrval on joon veel maha või midagi kuni lõpuks kõne tuleb :D

____________________________

03.06.2008 at 22:00
matukas
  
Ringrajakoolitus?
Ähh, me oleme siin nii kõvad mehed, et saaks otse Level 4 koolitusele :D
Nali naljaks aga tegelikult on vaja nn tagumikutunde teha koos õigete persoonidega ja autodega. Praktika on minu arvates parim kool.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.06.2008 at 00:06
silver
Ringrajakoolitus?
quote:
HrHunt: Käisin talvel UM/Raide level 1 sõidutreeningul. Jäin rahule. Sealt mul lõpuks kinnistus nö. õige sõiduasend ja mõned asjad veel. Otsustasin et lähen level 2 kah (Pärnu rinka ja suuremad kiirused). Paraku tundub et grupp ei taha hästi kokku tiksuda :( Enamus siin liiga kõvad mehed aga pange naised või vanavanemadki kirja (level 1 on eeldus). Praegu raha ilusti kõrvale pandud mul, aga kui ta liiga kaua kõrval on joon veel maha või midagi kuni lõpuks kõne tuleb :D

Kas sa annaksid mulle teada mis selle koolituse eeldused on rahaline ja kogemuslik + millal see koolitus toimuma saaks ja kui suur grupp peab kokku tulema
09.06.2008 at 09:41
Jesper
 
Ringrajakoolitus?
Täna tuli selline spämm postkasti: http://www.lemansdriver.fr/ Kõik on küll prantsuskeeles, aga vast on siiski loetav. Selliseid koolitusi-üritusi on maailmas muidugi miljon triljonit, aga noh vähemalt minu jaoks isiklikult on see venue suht eriline :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.12.2008 at 20:15
kambu
Ringrajakoolitus?
Juhul kui vormeliga sõitmine huvitab siis on Eestis 2 tiimi kes aktiivselt välismaal sõitmas käivad ja sõitma õpetavad.

Vormel Renault 2.0 saab proovida Scuderia Nordicas, ja kui nendega ühendust võtta siis võibolla saab see aasta veel kasvõi Hispaanias sõita.
F3 saab proovida TT-Racingu kaudu. Nende autod peaksid ka enamuse ajast euroopas olema.

See 1500 eurot on päris ulme hind. Selline võib see hind olla sellisel juhul kui auto on sinu enda oma, sa vead selle auto ise sinna rajale ja oled ise enda mehhaanik.
Rehvid kuluvad sellega sõites ära umbes 1,5 päevaga, nende hind on umbes 13000 krooni. + veel Shell V-Power kütus mida kulub umbes liiter ringipeale. Peale selle peab selle auto juures vahetama väga tihti õli jne jne. Reaalne hind kui teenust rentida ja võidu ei sõida on kusagil 3000-3500 euro ringis.
19.12.2008 at 21:06 1 edit. Last edited 19.12.2008 at 21:19 by kambu
Jesper
 
Ringrajakoolitus?
Naah, ma olen enam kui kindel et kui sellised hinnad on seal kirjas, siis need ka kehtivad. See, et keegi kolmas ei saa või taha või suuda samasugust teenust pakkuda, ei ole tegelikult kuigi relevantne info.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.12.2008 at 21:25
kambu
Ringrajakoolitus?
Tegelikult minu jutt ei puudutanudki sinu antud linki. Seal on küll head hinnad jne, aga on ka vägapalju piiranguid. Jutt oli selle eelneva jutu kohta kus keegi mainis, et saab täis testipäeva 1500 euro eest.
Samuti ei saa seal sõita tervet päeva vaid päeva jooksul mõned trennid kus autol on peal pööretepiiraja (5000 pööret vormel renault puhul)
19.12.2008 at 21:47
Jesper
 
Ringrajakoolitus?
Sellega nõus, sellistel "formula experience" tüüpi koolitustel kasutatav tehnika on loomulikult igat pidi kohitsetud. A mis puudutab sõiduaega, siis ma pakuks et keskmise Eesti isase füüsise jaoks on tund-poolteist puhast rajaaega vormeli roolis juba üsna viimase piiri peal, seega pole mõtet seda asja üldse nii ajada et 1 mees sõidab terve testipäeva (ma ei tea palju tavaliselt testipäeval sõidetakse, a no pakuks lambist et mingi 3-4 tundi vast ikka?). 3-4 peale see 3000-3500 euri päevas ära klappida tuleks enam vähem sama hind välja kui prantslastel, usaldusväärse pundi ühte kohta kokku saamine on vast kõige suurem probleem.

Ma ise oleks rohkem sellisest "advanced OT" tüüpi üritusest huvitatud, et Audru rajal oleks max 10 tegelast enda autodega ja siis keegi targem juhendaks, näitaks sõiduvead kätte jne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.12.2008 at 22:09
-XR-
Ringrajakoolitus?
Ma sain Dubai ringrajal 15 ringi vormeliga sõita.
Enne seda mingid teooriad jne..
Maksis ainult 4kEEQ mu mäletamise järgi.

Oleks muidugi veel tahtnud sõita, aga mu meelest kõige parem bang for the buck, mida ma eales saanud olen :D
19.12.2008 at 22:12
matukas
  
Ringrajakoolitus?
Siin pole ka just üle mõistuse hinnad.

EDIT: Ahjaa, nende juures koolitusel tuleb iga tase läbida, et järgmise saaks võtta (vähemalt olen aru saanud niimoodi).

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
19.12.2008 at 22:15 3 edits. Last edited 19.12.2008 at 22:20 by matukas
kambu
Ringrajakoolitus?
quote:
Jesper: Sellega nõus, sellistel "formula experience" tüüpi koolitustel kasutatav tehnika on loomulikult igat pidi kohitsetud. A mis puudutab sõiduaega, siis ma pakuks et keskmise Eesti isase füüsise jaoks on tund-poolteist puhast rajaaega vormeli roolis juba üsna viimase piiri peal, seega pole mõtet seda asja üldse nii ajada et 1 mees sõidab terve testipäeva (ma ei tea palju tavaliselt testipäeval sõidetakse, a no pakuks lambist et mingi 3-4 tundi vast ikka?). 3-4 peale see 3000-3500 euri päevas ära klappida tuleks enam vähem sama hind välja kui prantslastel, usaldusväärse pundi ühte kohta kokku saamine on vast kõige suurem probleem.

Ma ise oleks rohkem sellisest "advanced OT" tüüpi üritusest huvitatud, et Audru rajal oleks max 10 tegelast enda autodega ja siis keegi targem juhendaks, näitaks sõiduvead kätte jne.


Selleks, et neid sõiduvigasid jne kätte näidata on 10 inimest selgelt liiga palju. Vigade kätte näitamiseks sellest võibolla piisab, aga nendest jagu saamiseks kindlasti mitte.
Teine suur viga on Eestis see rada.. seal ei ole võimalik õppida kiiresti sõitma. Juba sellepärast, et seal ei saa keskenduda trajektoori valikule ja selle täiustamisele sellepärast et see rada nii konarlik on. Inimese enda tänava autoga võibolla see pole mingi häiriv tegur, tänava autoga polegi seal sõitnud nii et kommenteerida väga ei oska.
See 3-4 tundi vormeliga sõita on tegelikult ikka väga palju. Reaalselt mõistlik võibolla sõita on 2 tundi, peale seda suudad mingil määral sõita aga keskenduda enam ei suuda. Nendele kes ennem vormeliga sõitnud pole on 1 tund umbes see piir peale mida mina enam inimesel sõita ei laseks. Inimene võibolla ise selle aja lõppedes ei tunnistagi et ta väsinud on, aga siis hakkab kõrvalt nägema niipalju sõiduvigasid et kogu see asi paistab väga ohtlik.

Järgmine aasta ehk satun mõnele opentrackile ja kui keegi on huvitatud siis võibolla saab natuke juhendada ka.
19.12.2008 at 22:39
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Ringrajakoolitus?   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.