register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Ringrajakoolitus?   1 2 3 4  
Poster Message
505
  
Ringrajakoolitus?
Ei tea, kas mõni elukutseline oleks mingi tasu eest nõus õpetama, kuidas ringrada sõita.
Kuna käike vahetada, pidurdada jne.

On kellegil kogemusi?
Ma oleks ise huvitatud...
12.09.2007 at 11:27
Silwer
Ringrajakoolitus?
Kindlasti on nõus. Aga sellise teenuse ostmine ei ole just odav lõbu. Et selle teenuse eest jaksaks tasuda oleks vaja panna kokku suurem grupp aga mida suurem on grupp seda vähem personaalset tähelepanu seal leiab. Ringraja meeste kohta ei tea rääkida aga Urmo Aava on küll teinud seda sorti koolitusi. Proovin tema käest uurida mis oleks sellise koolituse tingimused.


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
12.09.2007 at 11:57
rustang
  
Moderator
Ringrajakoolitus?
Üks variant oleks teha BMW sõidukoolituse "OT eri".
12.09.2007 at 12:09
505
  
Ringrajakoolitus?
No mina olen 100% huviline!
Peaks siis enne lume tulekut ära tegema :)
12.09.2007 at 12:31
rustang
  
Moderator
Ringrajakoolitus?
Pigem võiks teha kevade poole - sis ei jääks uued oskused talveks roostetama vaid saaks terve suve ringiaegu nautida või kuidas?

Püüdes kiiresti peast arvutada siis alla 5000.- per inimene ei kipu vist eelarve kokku tulema - arvestades, et osaletakse oma autodega kuid 1-2 autot on n.-ö. backupiks. Siis saaks teha personaalset juhendamist, individuaaalsed vead välja noppida, individuaalsed soovitused anda.

BMW sõidukoolituse hindu ma hetkel ei tea.
12.09.2007 at 12:45
HoCi
  
Ringrajakoolitus?
Kui saate selgeks, et mis see asi täpselt maksma läheb ja mis selle eest saab, siis oleks äkki isegi käpp...tahaks kiiremini sõita.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
12.09.2007 at 12:54
-XR-
Ringrajakoolitus?
Me plaanime wirxiga kevadel Porsche koolitusele minna,
koolitus viiakse läbi Porsche Cup autodega.
wirx teab täpsemalt, ma ei hetkel ei oska nii täpselt kommenteerida.

Audru ringrada pole küll eriti hea koht profi palkamiseks jne..
Isegi Riia ringrada on palju huvitavam ja mitmekülgsem koht õppimiseks.

Sellega peate ka arvestama, et ühe koolitusega küll kohe Schumacheriks ei saa.
Põhiline on ikka teooria ja ainult teooria!

Tuleb sõita kasvõi aeglasemalt ja mitte kohe rapsima hakata ja jube kiireid aegu üritada.
Enne tuleb apeksid ja sissekeeramised ja väljakeeramised selgeks saada, siis võib alles jubedalt kiirustama hakata.

Liiga kiire auto polegi sellepärast hea.
Energia läheb ainult auto teel hoidmise peale. Enamuse ajast vaatad ainult, et välja ei paneks.

Liiga hea auto pole ka alustuseks hea. Teed küll kiireid ringe, aga auto teeb enamuse sinu eest ära.



____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
12.09.2007 at 13:28 3 edits. Last edited 12.09.2007 at 13:32 by -XR-
xjan
Ringrajakoolitus?
Kuskilt on meeles, et UM-i Raide koolitus on ca. 2500 eeki nägu.

____________________________
BMW 1M ...
12.09.2007 at 13:52
Silwer
Ringrajakoolitus?
Rääkisin Urmoga. Kui üritus on osalejate enda autodega siis oleks 4-5 tunnise koolituse hinnaks u. 4000 eek. Koolitust tasuks teha Raplas kuna see on piisavalt tehniline rada ja samas ka ohutu. Osalejate arv sellisel üritusel võiks olla maksimaalselt neli, kuna üle selle läheb juba kolhoosiks ja kvaliteet ei ole enam see mis ta olema peaks.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
12.09.2007 at 13:59
ABC
Ringrajakoolitus?
Rääkisin praegu Soomeriga, ta on väga nõus sellist asja korraldama:o) Asi võiks toimuda oktoobri teises pooles Audrus, teooria ja sõidukoolitusena.
Mingil ajal lubas täpsel teada anda, kuidas, kellega ja mida.
12.09.2007 at 14:12
peep
 
Moderator
Ringrajakoolitus?
Olen sellist asja teinud ja eks ta ole hea küll alguses teooria üle käia ja siis harjutusi tehes tagasisidet saada koolitaja käest aga kui ei minda väga peenete võidusõidualaste, mees-mehe vastu võistlemise nüanssideni, siis eelkõige harjutamine teeb meistriks sest päeva-kahe pikkune koolitus jääb liiga lühikeseks kohese progressi saavutamiseks. Igatahes soovitan ja võimalusel osaleks ise ka kunagi veel sellisel asjal.
12.09.2007 at 14:21 1 edit. Last edited 12.09.2007 at 14:21 by peep
505
  
Ringrajakoolitus?
Mulle sobiks see:

ABC: Rääkisin praegu Soomeriga, ta on väga nõus sellist asja korraldama:o)
Asi võiks toimuda oktoobri teises pooles Audrus, teooria ja sõidukoolitusena.
Mingil ajal lubas täpsel teada anda, kuidas, kellega ja mida.
12.09.2007 at 16:03 1 edit. Last edited 12.09.2007 at 16:03 by 505
rustang
  
Moderator
Ringrajakoolitus?
quote:
ABC: Asi võiks toimuda oktoobri teises pooles Audrus, teooria ja sõidukoolitusena.

Teooria saaks teha Jõekääru puhkekeskuses ntx, päris lähedal. Pidurimärkide kohad on ka rajale joonistatud. Kui kasutatakse apeksitähiseid ja mingeid sisse-väljakeeramise kohti siis võiks need ka rajale joonistada. Ja OT shikaani kasutada. Siis oleks asjal jumet!
12.09.2007 at 16:32
urmet
  
Ringrajakoolitus?
Huvi on ka minul. Kõige rohkem jumet oleks sõidutrennil omaenda autodega muarust.
12.09.2007 at 16:42
urmet
  
Ringrajakoolitus?
quote:
xjan: Kuskilt on meeles, et UM-i Raide koolitus on ca. 2500 eeki nägu.

Käisin aastat neli tagasi, siis kui 1500 maksis.

Harjutused sisaldasid kiiret kurvi (max 90 km/h sisenemiskiiruseks, ESPga), põdrakatset, reavahetust-pidurdamist, slaalomit edaspidi ja tagurpidi.

Selles viimases oli lõpus võistlus kah.


12.09.2007 at 16:48
tehnik
  
Ringrajakoolitus?
quote:
jaanus: põhimõtteliselt saaks 22 või 23 sept teha ringrajakoolituse Amper Racingu poolt. Eelduseks oleks 30k päev ja selle ajaga suudaks max 10 hinge läbi käia ning igale pisut seletada, mis, kus, miks ja kuidas. Esmalt hõbenoolega (rinkaseades bemm) - koolitaja istub kõrval ja jälgib tegevusi, hiljem kommenteerib - ning seejärel saaks igaüks vormelit proovida.
Vat see oleks huvitav kogemus kül. Samas küsin võhiklikkusest tingituna et mida see 30k tähendab ?

Muidugi kevasesse jäävad koolitused oleksid paremad et kohe värskelt õpituga edasi minna senisest paremat ringiaega püüdma. Minu "valgust kartvad" ringiajad tahaksid kül ravitsemist saada. Muidugi rahapeale peab ka mõtlema ja võibolla peab siiski leppima vaid sõiduelamustega olenemata ringiaegadest.
12.09.2007 at 19:41
ABC
Ringrajakoolitus?
quote:
rustang:
quote:
ABC: Asi võiks toimuda oktoobri teises pooles Audrus, teooria ja sõidukoolitusena.

Teooria saaks teha Jõekääru puhkekeskuses ntx, päris lähedal. Pidurimärkide kohad on ka rajale joonistatud. Kui kasutatakse apeksitähiseid ja mingeid sisse-väljakeeramise kohti siis võiks need ka rajale joonistada. Ja OT shikaani kasutada. Siis oleks asjal jumet!


Kui härra kuupäeva määrab, siis võib talle sellest rääkida. Minuarust hea idee, ainult ma ei kujuta ette kui kaua teooria kestab.
12.09.2007 at 19:44
HrHunt
Ringrajakoolitus?
quote:
jaanus: põhimõtteliselt saaks 22 või 23 sept teha ringrajakoolituse Amper Racingu poolt. Eelduseks oleks 30k päev ja selle ajaga suudaks max 10 hinge läbi käia ning igale pisut seletada, mis, kus, miks ja kuidas. Esmalt hõbenoolega (rinkaseades bemm) - koolitaja istub kõrval ja jälgib tegevusi, hiljem kommenteerib - ning seejärel saaks igaüks vormelit proovida.

See oleks huvitav küll. Lisaks ei peaks siis oma autot peedistama.

____________________________

12.09.2007 at 20:15
tehnik
  
Ringrajakoolitus?
quote:
jaanus:
quote:
tehnik: ....mida see 30k tähendab ?
30 000 eek
Tänan ! :)
12.09.2007 at 20:16
grisha
Ringrajakoolitus?
Mina olen nii Aava kui Soomeri puhul käsi. Kui kuupäev on OK.
Aava õpetas eelmine talv jäärada ja aint positiivne emotsioon.
Aga kui juba õppida, eelistaks enda autot.
Ja ausalt tahaks ka kahte erinevat rada õppida - Rapla/tehniline ja Sauga/kiire - "nikerdamine" erinev ju.

Janek
12.09.2007 at 21:02
-XR-
Ringrajakoolitus?
Ma eelistaks vormelit+rinkaseades pemm.

Enda auto hetkel veel laiali.

Vormeli proovimine on juba pikalt olnud plaanis.

Kaua see üritus kestaks?

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
12.09.2007 at 22:32
TCOFF
Ringrajakoolitus?
+1 oleks ka tõsine huviline.


quote:
-XR-: Ma eelistaks vormelit+rinkaseades pemm.

13.09.2007 at 08:26
wirx
  
Ringrajakoolitus?
+1
vormel+rinkaseades bmw
Mis siis saab, kui sajab?

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
13.09.2007 at 11:36
Silwer
Ringrajakoolitus?
Mina aga olen tiba skeptiline sellise ürituse ringrajakoolituse tulemuslikkuses. Ühe päevaga 10 inimest ja kaks erinevat autot on ikka päris palju.
Koolitusena oleks minu valik oma autoga Rapla tehniline rada aga see muidugi ei välista vormeliga sõita proovimast. Sest päris äge oleks kindlasti ka vormeliga sõita.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
13.09.2007 at 11:57
kyla
Ringrajakoolitus?
Aava ja/ või Soomeri koolitus kindlasti paha ei teeks ja oleks mõlemil huviline !!
13.09.2007 at 12:05
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Ringrajakoolitus?   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.