register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : 15/16 sept audruring  
Poster Message
amblik
 
15/16 sept audruring
Siin siis video, milles nähtavat võistlussituatsiooni pidas keegi rajakohtunikest tahtlikuks tagant sissesõiduks ja nn kannatanu pidas vajalikuks peale sõitu sõna võtma tulla. Kahju, et ma samaga vastasin.
16.09.2012 at 22:53 1 edit. Last edited 16.09.2012 at 22:54 by amblik
Ivalo
 
15/16 sept audruring
Kas Eikile määrati karistus selle eest?
16.09.2012 at 23:32
amblik
 
15/16 sept audruring
quote:
Ivalo: Kas Eikile määrati karistus selle eest?
Jah, või tegelikult tehti hoiatus.
16.09.2012 at 23:39 1 edit. Last edited 17.09.2012 at 08:38 by amblik
tweety
 
15/16 sept audruring
Natuke pildimaterjali pühapäevast siin: http://www.rallifotod.eu/album383/fotod.html
17.09.2012 at 08:59
rustang
  
Moderator
15/16 sept audruring
Audruringil lõpetati ringrajahooaeg vägevate võidusõitudega

· Uue Audruringi absoluutne rekord läks vormelisõitja Erko Vallbaumi nimele

· Hanno Velt tegi taas uue mootorrataste rajarekordi

Sel nädalavahetusel peeti rekonstrueeritud Audruringil maha suur autode ja mootorrataste võidusõit, millega tõmmati mõlemal alal kodusele võistlushooajale joon all. Uus rada meelitas kohale viimastel aastate kohta ennenägematu hulga võidusõitjaid – stardiprotokollidesse kanti üle 150 nime.

Mootorratastel oli oodatult suurimaks tõmbenumbriks suberbaikide klass. Hanno Velt juhtis seekord sõitu algusest lõpuni ja võttis kindla võidu. Järgmiste kohtade pärast käis äge heitlus nelja sõitja vahel, lõpuks jõudsid poodiumile veel Martin Pärtelpoeg teisena ja Karl Pärtelpoeg kolmandana. Velt uuendas ka tsiklite rajarekordit, läbides ringi ajaga 1.17,543. Superbaikide sõidus oli ka palju kukkumisi, huvitaval kombel kukkusid kõik neli tugevamat välismaalast. Kõige hullem nägi välja kvalifikatsiooni võitnud lätlase Garijs Rožkalnsi avarii, mille järel mees korraks haiglassegi sõidutati, õnneks oli ta paari tunni pärast juba raja ääres tagasi ja liikus omal jalal ringi.

Martin Pärtelpoeg sai hakkama veel sellise tembuga, et tegi ühe ja sama kvalifikatsioonisõidu kaasa kahel, eri klassidesse kuuluval tsiklil. Mõlemaga jõudis ta läbida ainult kolm ringi, kuid võistlusstartides ei seganud see teda sugugi. Superbaikide teise koha kõrvale saavutas „Matu“ kindla võidu Superstock 600 klassis.

Ülejäänud võitjad mootorrattavõistlusel olid lätlased Andris Kronitis (C-klass), Janis Eglitis (Rookie 600) ja Māris Dūrītis (Rookie 1000) ning soomlased Petri Makkula ja Harri Asumaniemi (külgvankrid).

Autodest oli tähelepanu keskmes klass BMW 325 Cup, kus rajal käis enneolematult palju, 20 võistlejat. Raimo Kulli saavutas kaks ülekaalukat võitu, kuid tema selja taga käis iga järgmise koha pärast armutu heitlus ning mõlemad võistlussõidud olid publikule algusest lõpuni ülimalt põnevad. Enar-Klaus Kunman suutis kahel korral teisena lõpetada, laupäeval läks kolmas koht Marek Saarele, pühapäeval Tõnis Hommikule.

Vormel-Balticus oli osalejaid vaid viis, kuid Erko Vallbaum ning Eesti esimene ja seni ainus naissoost vormelipiloot Nanci Ristla pidasid omavahel maha kaks tulist duelli. Laupäeval juhtis enamiku võistlusmaast Vallbaum ja võttis ka võidu, kuid kiireima ringi tegi siiski Ristla. Pühapäeval hoidis Nanci Ristla liidrikohta stardist kuni eelviimase ringini, siis õnnestus Vallbaumil end mööda pressida ja võitjana lõpetada. Ristla kaotas vaid 0,13 sekundit. Vallbaumi kiireim ring – 1.14,617 ehk 152,941 km/h – on aga uue Audruringi absoluutne rekord.

Ülejäänud autoklassides tulid võitjaks (kõigis klassides peeti kaks sõitu) Marcus Lukas Kiisa (noorteklass), leedulased Mantas Neverdauskas (Kumho Challenge) ja Martynas Gryška (Baltic Open), venelane Aleksandr Antonov (Baltic Open) ning lätlased Lauris Vīgants ja Didzis Pope (Nacionālā klase).

Võistluste tulemused: www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=836209 (mootorrattad)
www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=836225 (autod)

Tekst: Toomas Vabamäe
17.09.2012 at 09:05
Ivalo
 
15/16 sept audruring
quote:
amblik:
quote:
Ivalo: Kas Eikile määrati karistus selle eest?
Jah, või tegelikult tehti hoiatus.
No siis on ju kõik ok.:)
Kunagi ammu tulin mina sulle samamoodi tagumisse nurka (või õigemini keerasid sina peale :) )aga tookord ma vist küll hoiatust ei saanud.:D

Samas ega mina ka tookord ei leidnud, et midagi valesti tegin. :)
Ilus muidugi oleks kui ruumi jäetaks, päriselus paraku alati ei nii hästi iga kord välja ei kuku.
Aga muidu oli tore üritus, lihtsalt kiirust on mõned sekundid puudu.:D
17.09.2012 at 09:57 1 edit. Last edited 17.09.2012 at 10:19 by Ivalo
peep
 
Moderator
15/16 sept audruring
Sai üle pika aja Cup'is kätt proovitud ja oli järjekordne sisukalt veedetud nädalalõpp - kuigi jah ringiajast oleks vaja vähemalt sekund maha saada.:D

Ürituse korraldajatele, kohtunikele ja rajapersonalile ainult kiitust, toorest asja arvestades tuli kõik väga hästi välja ja isegi massiivne rajaõlitamine, mida vihm veelgi võimendas, ei löönud orgunni rööbastelt maha.

Nagu juba eelnevalt arvatud ja nüüd ka järgi proovitud, laiem rada koos kvaliteetse kattega annab ratas-rattas võidusõidule uue hingamise, trajektoore on valida ja katta pole enam nii lihtne. Oli võimalus proovida ka märga rada ja asfalt ei muutu üle mõistuse libedaks ning vesi ei jää rajale seisma. Ainus ebamugavus oli rajal ohralt lendav muld ja liiv aga see on arusaadav olukord hetkel.

Sõidud olid tänu suurele osalejate arvule ja võrdsele kiirusele vägagi intensiivsed ja õnneks ilma suuremate intsidentideta. Enamuse osalejate parim ringiaeg mahtus 2 sekundi sisse. Ma ise hoidsin madalat profiili, kuna kiirust etteotsa sõitmiseks ei leidunud, siis jäi fun ja terve auto kojutoomine. Otsustasin rõhuda "pehmele" stiilile, ehk hoidusin rahvarohketest kohtadest ja võtsin siis kui kandikul ette kanti.:)





17.09.2012 at 14:49
Jesper
 
15/16 sept audruring


Teeme nii, et lapsed panevad 1:56 peal kõrvad kinni :D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.09.2012 at 16:44
Kristooooooo
15/16 sept audruring
Minu 2 ebaõnnestunud 4.kohaga lõppenud sõitu kah:

17.09.2012 at 17:47
rene
15/16 sept audruring
Minu poolt ka üks raske tööpäev ,kogu sõidu vältel olid käed,jalad tööd täis
18.09.2012 at 18:08
Martin.S
15/16 sept audruring
Minu tegemised:



Pilt on küll tume, aga saab vaadata küll
18.09.2012 at 21:34
rene
15/16 sept audruring
Esimene sõit jäi päris lühikeseks.
18.09.2012 at 22:22
Henri_
 
15/16 sept audruring
Kirjutasin taas: http://petrolheads.ee/2012/09/esimene-voistlus-uuel-audruringil/


____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
19.09.2012 at 11:10
peep
 
Moderator
15/16 sept audruring
See minu tsiteering oli tegelt teise video suhtes, esimene sõit oli rohkem niisama kulgemine. Aga tegelt Rene video on senistest kõige ägedam IMO.
19.09.2012 at 11:50
_Matu_
15/16 sept audruring
Väike hulk pilte nädalavahetusest:)
http://fotoalbum.ee/photos/tsekkar/sets/1321351
19.09.2012 at 13:36 1 edit. Last edited 19.09.2012 at 13:37 by _Matu_
hommik
 
15/16 sept audruring
Ma suutsin ka lõpuks oma materjali ära töödelda ja üles visata .





Üldiselt võib rahule jääda, kui katust ei oleks keerand, siis hooaja lõppseis oleks miskit muud vb :D

aga Head vaatamist!
19.09.2012 at 15:38 1 edit. Last edited 19.09.2012 at 15:54 by peep
Henri_
 
15/16 sept audruring
quote:
peep: See minu tsiteering oli tegelt teise video suhtes, esimene sõit oli rohkem niisama kulgemine. Aga tegelt Rene video on senistest kõige ägedam IMO.

Huvitav, omaarust panin õigesti ja teise sõidu kohta. Imelik, et sedasi läks - parandus tehtud!

Muudatus: tegelikult paningi õige lingi, kuid tänu youtube mingile playlisti süsteemile viskab esimese video...tegin teistkaudu ja nüüd on korras. Rene video on muidugi samamoodi väga põnev. Üldiselt leidis vast iga sõitja (ok, Raimo sõitis eest ära) endale kellegi, kellega võidu sõita.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
19.09.2012 at 18:30 2 edits. Last edited 19.09.2012 at 18:39 by Henri_
Lend
15/16 sept audruring
Raimo, kas su kaamerad ka sellel korral töötasid ja kas on plaanis antud videod üles laadida?
27.09.2012 at 09:54
raimo kulli
 
15/16 sept audruring
quote:
Lend: Raimo, kas su kaamerad ka sellel korral töötasid ja kas on plaanis antud videod üles laadida?

Kahjuks mina enda kaameraid ei pannudki sisse. Esimeseks sõiduks pandi mulle küll 1 võõras kamera ja vaatan ehk saan selle kätte :)
27.09.2012 at 10:54
BlueStang
 
15/16 sept audruring
Mis seal stargisirgel nii hullult tolmab videotes?
27.09.2012 at 23:57
Henri_
 
15/16 sept audruring
Absorbent. Loe petrolheadsi ja saad teada :D

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
28.09.2012 at 00:19 1 edit. Last edited 28.09.2012 at 00:19 by Henri_
hall
 
15/16 sept audruring
quote:
BlueStang: Mis seal stargisirgel nii hullult tolmab videotes?

Muutsime projekti ja tõime rallikrossi lõigu stardisirgele.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.09.2012 at 11:53
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : 15/16 sept audruring  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.