register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Pedalboxi peasilindritest   1 2 3  
Poster Message
hall
 
Pedalboxi peasilindritest
quote:
Jesper: Kuna tegemist on tähtsa asjaga :), siis tegin ka joonised. Kõik silindrid joonistel on ühesuguse läbimõõduga ja on oma tagumist otsa pidi mingi konstruktsiooni külge kinnitatud. Teisel joonisel peasilindri kahe väljavõtte vahel olev kolb võib vabalt edasi-tagasi liikuda.



Minu väide: siin joonisel Fs = 2*Fv



Minu väide: siin joonisel Fs = Fv

Selle peale, et mu mõlemad väited on tõesed, kast õlut ja uhkeldamisõigus, nagu öeldud sai :)

Sobib.
Selleks, et praegusele duellile ei järgneks auhinnajagamisduell, tuleks veel defineerida mõiste "kast õlut" ja reguleerida uhkeldamisõiguse ajalised ja geograafilised piirid :)

Minu väide on, et mõlemal juhul Fv = Fs/4

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
15.01.2012 at 23:11
Jesper
 
Pedalboxi peasilindritest
quote:
serõi:
Sobib.
Selleks, et praegusele duellile ei järgneks auhinnajagamisduell, tuleks veel defineerida mõiste "kast õlut" ja reguleerida uhkeldamisõiguse ajalised ja geograafilised piirid :)

Minu väide on, et mõlemal juhul Fv = Fs/4
Ma jätan need mõisted ja piirid sinu otsustada :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.01.2012 at 23:17
rustang
  
Moderator
Pedalboxi peasilindritest
Leppige siis see ka kokku, et F tähendab jõudu, mitte teepikkust vms.
16.01.2012 at 01:32 1 edit. Last edited 16.01.2012 at 01:32 by rustang
hall
 
Pedalboxi peasilindritest
Ühtlasi kehtib mõlema skeemi puhul ka see, et Fs = Fv1+Fv2+Fv3+Fv4.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.01.2012 at 01:43
Jesper
 
Pedalboxi peasilindritest
F on mõeldud jõuna jah, see jäi joonisepostitusse lisamata, aga kogu teemat vaadates mina ei näe varianti et Andres midagi muud silmas pidas.

Nüüd ainult tuleb välja mõelda, millisel moel võitja ammendavalt välja selgitada :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.01.2012 at 01:56 1 edit. Last edited 16.01.2012 at 02:05 by Jesper
hall
 
Pedalboxi peasilindritest
F on ikka jõud loomulikult.
Finaali lõppjärjestuse selgitamiseks näen järgmisi variante:
1. Kirjeldan ise kas Pascali hüdraulilise masina valemi või läbi tehtava töö (A) arvutuskäigu oma väite. Mõlemal juhul jõuame täpselt samasse kohta kuna töö valemist (A=F*s) taanduvad lõpuks teepikkused (s) välja;
2. Pöördume kvalifitseeritud spetsialisti poole. Ise küsiksin sel juhul eksperthinnangut oma keskkooliaegselt füüsikaõpetajast klassijuhatajalt;
3. Ehitame skeemidele vastavad hüdraulikasüsteemid ja viime läbi loomkatsed.
:)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.01.2012 at 03:00
Jesper
 
Pedalboxi peasilindritest
1. variant ilmselt ei tööta kuna 3 lehte juttu olen nii mina kui teised seda siin seletada püüdnud. Seega eks tee katset nr 2.-ga.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.01.2012 at 04:45
mart154
 
Pedalboxi peasilindritest
Minge kohe p3 juurde. teil on selgelt seal talvel igav! :)
16.01.2012 at 08:09
Umbertto
 
Pedalboxi peasilindritest
quote:
mart154: Minge kohe p3 juurde. teil on selgelt seal talvel igav! :)
Ja siis saame lisaboonusena ka ülevaate majanduse arengust - selle järgi, kas loomkatse riistvara hangitakse varuosakeskuse või Racing Experdi laost otsustame majanduse üle - kas on tõusul või langusel.... Lisaks oleks täieliku ja ausa tõe selgitamiseks vajalik teha 2 paralleelset katset - Golfi ja BMW juppidega :D
16.01.2012 at 09:24
hall
 
Pedalboxi peasilindritest
Alustan v2 läbiviimist kui arvuti taha jõuan, läbi telefoni on veidi ebamugav kaasust edastada.

Jesper, kas sa sellega nõustud, et teisel joonisel kirjeldatud juhtumil pole vahet, kas peasilindris on üksteise taga üks või rohkem kolbi?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.01.2012 at 10:32
-fred-
 
Pedalboxi peasilindritest
quote:
Jesper:



Minu väide: siin joonisel Fs = Fv


Kui Fs=1000N ja kolvi pindala S=100mm2, siis tekib peasilindris vedelikus rõhk 10MPa ja see rõhk on ühesugune enne ja pärast teist (või kolmandat või neljandat) kolbi.
Ja 10MPa rõhk töösilindris liigutab 100 mm2 kolbi 1000N jõuga. mott.
16.01.2012 at 10:52
Jesper
 
Pedalboxi peasilindritest
quote:
serõi:
Jesper, kas sa sellega nõustud, et teisel joonisel kirjeldatud juhtumil pole vahet, kas peasilindris on üksteise taga üks või rohkem kolbi?
Sellega ma "nõustusin" juba antud teema 4. postituses :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.01.2012 at 13:02 1 edit. Last edited 16.01.2012 at 13:05 by Jesper
hall
 
Pedalboxi peasilindritest
quote:
Jesper: Kuna tegemist on tähtsa asjaga :), siis tegin ka joonised. Kõik silindrid joonistel on ühesuguse läbimõõduga ja on oma tagumist otsa pidi mingi konstruktsiooni külge kinnitatud. Teisel joonisel peasilindri kahe väljavõtte vahel olev kolb võib vabalt edasi-tagasi liikuda.



Minu väide: siin joonisel Fs = 2*Fv



Minu väide: siin joonisel Fs = Fv

Selle peale, et mu mõlemad väited on tõesed, kast õlut ja uhkeldamisõigus, nagu öeldud sai :)

Ma pole veel saanud vastust sõltumatult žüriilt, kuid olles nüüd paberil asja läbi analüüsinud pean tunnistama, et Jesperil on piiramatu uhkeldamisõigus ja nõue minu vastu kasti õlle suuruses summas :)

Täiendus: viga mu loogikas oli see, et ma tuletuskäigus olin ikkagi eeldanud, et töösilindrite kolbide pindalade summa on võrdne peasilindrite kolbide pindalade summaga kuigi meil oli kokku lepitud, et iga üksiku kolvi pindala on sama suur.




____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.01.2012 at 13:31 2 edits. Last edited 16.01.2012 at 16:14 by hall
Jesper
 
Pedalboxi peasilindritest
:smokin :burnout

Oluline point oli selles, et kui panna mitte midagi muud muutmata 19mm stock peasilindri asemele 2x19mm pedalbox, siis läheb pidurdamine raskemaks. Kui see ei ole eesmärk, tuleb seda vahet siis millegi muuga kompenseerida (pedaaliülekanne näiteks). Klotse ei saa ketta sisse suruda, seega teepikkused ei mängi rolli (eeldusel, et vabakäik jääb talutavuse piiridesse).

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.01.2012 at 15:39
rookierice
Pedalboxi peasilindritest
Kas reaalselt ongi kahe järjestikuse kolviga peasilindris teine kolb "vabalt ujuv"? Ma pole ühtegi peasilindrit kunagi laiali lammutanud.

Ja kas selline süsteem tekitab ka mõningaid anomaaliaid? Kui klotsid on kettast eemal, siis silindrite läbimõõt ja ühtne rõhk kogu süsteemis tähendab seda, et peasilindri teine kolb liigub kolmandiku esimese kolvi teekonnast, ehk siis tagumised piduriklotsid liiguvad 3korda aeglasemalt kui esimesed. Muidugi kui nad kettast kaugel oleks käib vajutus nii kiirelt, et takistuseks võib saada ka piduritoru. Samas vastu ketast jõudes hakkavad esimesed klotsid palju aeglasemalt liikuma ja tagumiste peasilinder liigub võib olla isegi 80% esimese omast? See on kõik puhas algaja teooria aga asja edasi mõeldes on see süsteem ju isereguleeruv. Kui jäigalt (ilma bias bar-ita) kaks peasilindrit kõrvuti oleks, siis võib näiteks esimesed pidurid nii kõvasti plokki vajutada, et klotsi kokkusurumiseks minev jõud on väga suur, samas tagumised veel korralikult ei võtaks. Aga sellise süsteemi puhul läheks suurem osa pedaalivajutamise efektist nendele sadulatele, mille klots veel nii tihkelt vastu ketast pole. Ja et tagumised põhja vajutades kohe ei blokeeruks on nende peasilinder lihtsalt väiksem ning sadulatel ka väiksemad kolvid.

Pean kellelegi kasti õlut andma või saab ehk muudmoodi targemaks? :D
19.02.2012 at 14:22
raimo_r
Pedalboxi peasilindritest
Kui rääkida üldse pedalboxi valimisest, siis mida üldse tähele panna?
Kas siit
http://www.racingexpert.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=173
võtta näiteks pedalbox "PEDALBOX PRO Race" või "PEDALBOX" (kus silindrid on juhi poole) ?
Ilmselt tuleks võtta variant, kus silindrid on juhi poole, siis kui ruumiga on kokpitis kitsavõitu?

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
28.02.2012 at 13:08
Garfield
  
Pedalboxi peasilindritest
quote:
raimo_r: Ilmselt tuleks võtta variant, kus silindrid on juhi poole, siis kui ruumiga on kokpitis kitsavõitu?
Noh, kui sa auto kaalujaotust ka tahad paremaks saada, siis üldjuhul liigub juhikoht niipalju tahapoole, et sinna "jalgade osakonda" peaks ruumi tekkima küll ka PRO Race skeemi jaoks.



____________________________
Focus RS
28.02.2012 at 13:31
rustang
  
Moderator
Pedalboxi peasilindritest
See, kas pedaalid on võllile kinnitatud ülevalt (rippu) või alt on mõnes mõttes maitseasi. Samas, kõikidel vormelitel ja ka teatud tasemest üles kereautodel on reeglina all olevale võllile kinnitatud pedaalidega 'box, ju on leitud, et seesugune geomeetria sobib paremini kokku jalalaba liikumise geomeetriaga? Kui valik käib selle vahel, kas rippuvatel pedaalidel on silinder juhi poole või eemale siis see on täiesti ruumi kasutuse küsimus, samuti kuhu soovitakse paigutada vedeliku reservuaar jne.

Ma omale tegin ka põrandakinnitusega boksi, üsna kiiresti harjub teistpidi kaares liikuvate pedaalisega ära. Ruumiga tavaliselt probleemi ei ole kuna juht istub rinkaautos tihtipeale pool meetrit OEM asukohast tagapool.
28.02.2012 at 13:34
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Pedalboxi peasilindritest   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.