register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012   1 2  
Poster Message
Henri_
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012


Minu ja Marguse laks ka.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
07.05.2012 at 17:01
peep
 
Moderator
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012

viga ei olegi minus, see stardiabi pakett on ikka abiks :D

55 sekundist edasi on näide minu jutu juurde.
07.05.2012 at 17:05
H.E
  
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
Tundus, et nii mõnelgi ei olnud lisa pidurituld. Kas tehniline vaatas esimesel etapil läbi sõrmede?

____________________________
Raketibaas
07.05.2012 at 18:59
Henri_
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
Keda täpsemalt mõtled?

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
07.05.2012 at 19:06
erkiko
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
SC autost ka siis kaadrid




07.05.2012 at 19:25
H.E
  
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
quote:
Henri_: Keda täpsemalt mõtled?
Täpselt meelde ei jätnud aga tribüünilt vaadates oli autosid, milledel ma seda ei näinud.

____________________________
Raketibaas
07.05.2012 at 21:07
Umbertto
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
quote:
H.E: Tundus, et nii mõnelgi ei olnud lisa pidurituld. Kas tehniline vaatas esimesel etapil läbi sõrmede?
Mul jäi tribuunel olles sama pilt, päris mitmel ei olnud lisa pidurituld näha. Kas siis olid kuskil nii et ei paistnud või ....
07.05.2012 at 21:14
hommik
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
Tänavune avapauk möödus jah päris suure plekikolinaga. Mina pääsesin küll ilma ühegi kriimuta, kuid kimbutasid muud probleemid. Nimelt andis kast otsad ning nagiu ma kuulsin ei olnud ma ainus. Jama on ka selles et driftipoisid on juba jõudnud kõik lammutused eesti maamunapealt tühjaks osta. Nüüd kodus kaste lahates on arvatavasti probleemiks see, et kast läheb liiga kuumaks ja õli kaotab oma määrivad omadused. (peale 5 trenniringi oli kast nii tuline et oleks saanud muna peal praadida) Siit tekkiski meil mõte aretada kastile õliradikas, kuid nagu ma reeglitest välja lugesin siis see ei ole lubatud, järelikult on keelatud. Ehk on võimalik seda arutada ning proovida kas kastid niimoodi paremini vastu peavad.

terv. Tõnis
07.05.2012 at 22:25
amblik
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
quote:
hommik: Tänavune avapauk möödus jah päris suure plekikolinaga. Mina pääsesin küll ilma ühegi kriimuta, kuid kimbutasid muud probleemid. Nimelt andis kast otsad ning nagiu ma kuulsin ei olnud ma ainus. Jama on ka selles et driftipoisid on juba jõudnud kõik lammutused eesti maamunapealt tühjaks osta. Nüüd kodus kaste lahates on arvatavasti probleemiks see, et kast läheb liiga kuumaks ja õli kaotab oma määrivad omadused. (peale 5 trenniringi oli kast nii tuline et oleks saanud muna peal praadida) Siit tekkiski meil mõte aretada kastile õliradikas, kuid nagu ma reeglitest välja lugesin siis see ei ole lubatud, järelikult on keelatud. Ehk on võimalik seda arutada ning proovida kas kastid niimoodi paremini vastu peavad.

terv. Tõnis
Mis sa vatrad seal, õues oli 10 kraadi sooja ja sõidu pikkus ca 50 km, kui selles kastis ikka mingigi kogus normaalset õli on ei juhtu sellega midagi. Muidugi, iga asi saab ükskord otsa, a see jupike vähe kiiremat sõitu ei hävita seda kasti kindlasti. Võrdluseks, Palanga 1000,+20 kraadi ja krt teab, mitusadatuhat sõitnud kast toimib tänaseni.
samas enda ja auto lisajahutuste lubamise poolt olen ma alati olnud, kuid siiski ma arvan, et see ei tule kõne alla enne hooaja lõpu koosolekut, ehk siis enne järgmist hooaega.
07.05.2012 at 22:40 1 edit. Last edited 07.05.2012 at 22:44 by amblik
hommik
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
quote:
amblik:
quote:
hommik: Tänavune avapauk möödus jah päris suure plekikolinaga. Mina pääsesin küll ilma ühegi kriimuta, kuid kimbutasid muud probleemid. Nimelt andis kast otsad ning nagiu ma kuulsin ei olnud ma ainus. Jama on ka selles et driftipoisid on juba jõudnud kõik lammutused eesti maamunapealt tühjaks osta. Nüüd kodus kaste lahates on arvatavasti probleemiks see, et kast läheb liiga kuumaks ja õli kaotab oma määrivad omadused. (peale 5 trenniringi oli kast nii tuline et oleks saanud muna peal praadida) Siit tekkiski meil mõte aretada kastile õliradikas, kuid nagu ma reeglitest välja lugesin siis see ei ole lubatud, järelikult on keelatud. Ehk on võimalik seda arutada ning proovida kas kastid niimoodi paremini vastu peavad.

terv. Tõnis
Mis sa vatrad seal, õues oli 10 kraadi sooja ja sõidu pikkus ca 50 km, kui selles kastis ikka mingigi kogus normaalset õli on ei juhtu sellega midagi. Muidugi, iga asi saab ükskord otsa, a see jupike vähe kiiremat sõitu ei hävita seda kasti kindlasti. Võrdluseks, Palanga 1000,+20 kraadi ja krt teab, mitusadatuhat sõitnud kast toimib tänaseni.
samas enda ja auto lisajahutuste lubamise poolt olen ma alati olnud, kuid siiski ma arvan, et see ei tule kõne alla enne hooaja lõpu koosolekut, ehk siis enne järgmist hooaega.


see oleks üks viis kasti natukenegi säästa, ma panin reede alla täiesti vaikse ja korraliku kasti, teise sõidu lõpuks larras see juba päris korralikult. vb pole mul lihtsalt 3 korda järjest jopanud:D
07.05.2012 at 23:00
Ivalo
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
quote:
peep: ....Keda huvitab, siis mujal maailmas kehtivad sarnases hobivõidusõidus konkreetsed reeglid mis puudutab autodevahelisi kontakte. Vaid üks suvaliselt ette juhtunud näide, peatükk 11:
http://www.44cup.com/official/944CupRules-2012.pdf
Need reeglid ei kehti seetõttu, et sealsed võistlejad ei taha võita, vaid kuna sari saab jätkusuutlikult toimida ainult juhul, kui piisaval hulgal huvilistel on soovi ja rahalisi võimalusi osalemiseks. Võitja saab olla vaid üks aga rajalt hea tujuga võib ja peabki lahkuma enamik või isegi kõik osalejad. Kõver auto ei tee tuju heaks, kontrollitud ! ;)

Peebuga nõus ja tegelikult on kontaktid tõesti asjakohane teema. Ega meil enamus ikka risti ette ei löö, endal mul on muidugi ka mõned korrad vähe kehvasti välja kukkunud, samas olen ka mitmeid kordi nö. järgi andnud. Väike noomitus aegajalt, kui midagi valesti tehtud, kulub ära, muidu mõni ei pruugi arugi saadagi, et midagi valesti tegi. Tookord kui Raimo autole Suagal tagant otsa lendasin, sain näiteks hoiatuse.

Peebu viidatud reeglites punkt 11.2 on päris huvitav:
The act of passing is initiated when the overtaking car´s front bumper overlaps with the lead car´s rear bumper. Once this overlap occurs, the ovetaking car has right to be there. A pass is not completed until the overtaking car´s rear bumper is clear of the car´s front bumper that is being passed.

Selle juu juurde kuuluv osa veel:
Overlap to the inside of a car should occur prior to the car being passed making a turnin towards the apex. This allows the driver being passed to view their mirrors before focusing on the apex turn in.

Julgeks väita, et meil küll selle vastu aegajalt ikka eksitakse. Võibolla peaks mingi võistluse eel kui rahvas nagunii kõik koos rajal liikumisega seotud reeglid üle kordama, ei teeks ju paha?
Mitte et see kuidagi juba toimunud crashid ära oleks hoidnud, kuna seal tundus tõesti selline õnnetu sündmuste kaskaad toimuvat lihtsalt, aga lihtsalt preventatiivselt korra olulisemad asjad üle käia.

07.05.2012 at 23:32
Ivalo
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012

viga ei olegi minus, see stardiabi pakett on ikka abiks :D

55 sekundist edasi on näide minu jutu juurde.
Just nimelt, seal oleks pidanud Margus ruumi jätma tegelikult.
07.05.2012 at 23:35
Ivalo
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
quote:
peep: Veel üks video esimese ringi intsidendist, mis ka Konstantini ja Kersti kokkupõrkele täpsema selgituse annab.
http://vimeo.com/41659623
Väga vinge bemmi cupi promo klipp. :D
07.05.2012 at 23:48
hall
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
Meie võidusõitmise reeglistiku järgi on eesliikujal õigus trajektoori valida kuni hetkeni kui taganttulija esitelg asub tagapool eesliikuja tagateljest. Maakeeli tähendab see eesliikuja õigust "keerata peale" kui autode esi- ja tagaosad on tegelikult juba ülekattes. Minu isiklik hinnang on, et selline pealekeeramisõigus on vale ning tegelikult peaks eesliikujal tekkima ruumi jätmise kohustus hetkest, kui autode vahel tekib "ülekate" (taganttulija sõiduki esiosa on möödunud eesolija sõiduki tagaosast).

Samas ei puutu see regulatsioon kuidagi KKKK (Keijo-Kristo-Kersti-Konstantin) kaasustesse, mis olid pigem väikesest veast alguse saanud avariideks arenenud võidusõiduolukorrad.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.05.2012 at 00:07
Henri_
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
Absoluutselt! Ja sellepärast tulekski iga juhtumit vaadata eraldi.

Juhul kui meil oleks mõni hooaega läbiv karistuspunktide süsteem, siis saaks neid punkte uute tõendite väljailmumisel näiteks mingi aja jooksul vaidlustada-muuta jne.

Mõni mõistlik süsteem (a'la saad 2 karistuspunkti - langed 20 kohta järgmise võistluse kvalifikatsioonis, kuhu kohale tuled) võiks ehk distsiplineerida küll. Saad rohkem punkte-kordad avariisid järgnevad karmimad karistused nagu disklahv kogu võistlusel.

Ma ei usu, et mõistlikke möödasõite hakkaks selline reegel pärssima, meil on puhtaid möödumisi ka üksjagu palju.

KKKK olukorras ei saa rääkida õieti möödasõitudestki vaid tõepoolest õnnetutest juhustest.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
08.05.2012 at 01:11
peep
 
Moderator
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
quote:
hommik: see oleks üks viis kasti natukenegi säästa, ma panin reede alla täiesti vaikse ja korraliku kasti, teise sõidu lõpuks larras see juba päris korralikult. vb pole mul lihtsalt 3 korda järjest jopanud:D

Võimalik, et sul ja amblikul on erinev arusaam toimivast käigukastist.;) Kuid tegelikult on ta jutul iva sees, üks asi mille ülekuumenemisega pole seni probleemi tekkinud on käigukastid. Kahe tunni sõidus, kui kõikidel difrid keesid oli kasti temp normaalne. Vähemalt mina kasutan mingit racing õli kastis ja on kestnud 3,5 hooaega, natuke raksub lülitades aga tundub, et kestab veelgi.

Reeglid lubavad roolivõimu, mootori ja tagasillaõli jahutuse, seega kasti jahutuse lubamine ei tohiks teema olla sügisel, kuid põhjus miks seda reeglis pole on ilmselt selles, et keegi ei ole vajadust tundnud.

Andres, ilmselt on võimalik neid katmise reegleid mingi hetk kohendada sarnaseks näites toodud 944 sarja omadele ?
08.05.2012 at 09:02
hommik
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
quote:
peep:
quote:
hommik: see oleks üks viis kasti natukenegi säästa, ma panin reede alla täiesti vaikse ja korraliku kasti, teise sõidu lõpuks larras see juba päris korralikult. vb pole mul lihtsalt 3 korda järjest jopanud:D

Võimalik, et sul ja amblikul on erinev arusaam toimivast käigukastist.;) Kuid tegelikult on ta jutul iva sees, üks asi mille ülekuumenemisega pole seni probleemi tekkinud on käigukastid. Kahe tunni sõidus, kui kõikidel difrid keesid oli kasti temp normaalne. Vähemalt mina kasutan mingit racing õli kastis ja on kestnud 3,5 hooaega, natuke raksub lülitades aga tundub, et kestab veelgi.

Reeglid lubavad roolivõimu, mootori ja tagasillaõli jahutuse, seega kasti jahutuse lubamine ei tohiks teema olla sügisel, kuid põhjus miks seda reeglis pole on ilmselt selles, et keegi ei ole vajadust tundnud.



Muidugi väga hullu selle asjaga ei ole, meil on teisi mõtteid ka kuidas kastiprobleemi lahendada ;) eks proovib ja katsetab.
08.05.2012 at 20:14
amblik
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
quote:

Reeglid lubavad roolivõimu, mootori ja tagasillaõli jahutuse, seega kasti jahutuse lubamine ei tohiks teema olla sügisel, kuid põhjus miks seda reeglis pole on ilmselt selles, et keegi ei ole vajadust tundnud.
Muidugi väga hullu selle asjaga ei ole, meil on teisi mõtteid ka kuidas kastiprobleemi lahendada ;) eks proovib ja katsetab.

Väljavõte RK koosoleku protokollist, kuna otsus "hetkel tagasi lükatud" annab selgelt märku sellest, et küsi hiljem uuesti, siis olen suht kindel, et kui huvilisi leidub, saab selle varsti reeglitesse.

3.11 Jõuülekanne
3.11.2 Lubatud on vaid BMW E36 325i originaal ZF ja Getrag 5 käigulised sünkronisaatoritega H tüüpi manuaalkastid. Käigukang ja lülitushoovastik vaba.Käigukasti õli jahutussüsteem lubatud.
Komitee otsus: hetkel tagasi lükatud.
Ringrajakomisjon tegi BMW 325 Cup klassivanemale ettepaneku neid muudatusi kaaluda klassi tehniliste tingimuste muutmisel ja täiustamisel enne järgmist hooaega.
Tallinn, 09.08.2011
Aga selles osas olen Tõnisega täiesti nõus, et nn 325i käigukastid on suhteliselt otsakorral, aga kuna nii e46 kui ka e39 kasutavad samu kaste siis veel ei ole hullu. Minul endal kulub hooaja kohta keskmiselt üks kast, aga seda peamiselt seepärast, et käitun nendega suhteliselt jõhkralt.
Muidugi see arutelu ilmselt ei sobi liiga hästi selle teema alla.
08.05.2012 at 20:55 3 edits. Last edited 08.05.2012 at 21:20 by amblik
uzzac
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
Henri kribas paar rida Riia elust

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
09.05.2012 at 22:23
Juhan Tuhk
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012


Minu ja Marguse laks ka.

Ajaloolise tõe huvides on tegemist väärtusliku filmilõiguga. Kahjuks tegi selle KP-s seisnud lipukohtunik, kellel olid antud võistlusel hoopis teised ülesanded ning tema tööpiirkond oli vastupidises suunas. Tänu sellele seadis ta tegelikkuses ohtu võistlejate ohutuse (ja ausa spordi põhimõtted).
Kui te rajal sõites näete sellist olukorda, kus kohtunik tegeleb selgelt kõrvaliste asjadega, siis palun andke sellest teada. Hea kui saate kohe raadio teel meeskonna kaudu info edastada, kuid pärast sõitu kindlasti. Suure kiiruse tõttu võib pisike kaamera (või mängukaardid või muu vale tegevus) jääda märkamatuks, aga ka kahtluste korral tasub selllest rääkida. Kas otse võistluste juhile, aga välisvõistlustel ka minu või Pireti kaudu, sest see on üks meie ülesannetest/ volitustest võistlustel.
10.05.2012 at 12:14
Ivalo
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012
Vaevalt et keegi võistlusolukorras jõuab jälgida, mis rajakohtunikel käes on- hea kui lippe silmanurgast märkab.:)
Eks sõltub ka muidugi kohast ja olukorrast rajal aga üldiselt ma arvan, et on vähe tõenäoline, et sõitjatelt sellist infot saama hakkab.
10.05.2012 at 13:52
amblik
 
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012


Minu ja Marguse laks ka.

Ajaloolise tõe huvides on tegemist väärtusliku filmilõiguga. Kahjuks tegi selle KP-s seisnud lipukohtunik, kellel olid antud võistlusel hoopis teised ülesanded ning tema tööpiirkond oli vastupidises suunas. Tänu sellele seadis ta tegelikkuses ohtu võistlejate ohutuse (ja ausa spordi põhimõtted).
Kui te rajal sõites näete sellist olukorda, kus kohtunik tegeleb selgelt kõrvaliste asjadega, siis palun andke sellest teada. Hea kui saate kohe raadio teel meeskonna kaudu info edastada, kuid pärast sõitu kindlasti. Suure kiiruse tõttu võib pisike kaamera (või mängukaardid või muu vale tegevus) jääda märkamatuks, aga ka kahtluste korral tasub selllest rääkida. Kas otse võistluste juhile, aga välisvõistlustel ka minu või Pireti kaudu, sest see on üks meie ülesannetest/ volitustest võistlustel.
Kahjuks on see liiga palju tahetud, nagu Raido ütles, on sõitjal palju muudki teha, kui selline tagasiside on vajalik, siis peaksime kaaluma kaardilugeja lisamist :D
10.05.2012 at 20:31
_Matu_
Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012


Minu ja Marguse laks ka.

Ajaloolise tõe huvides on tegemist väärtusliku filmilõiguga. Kahjuks tegi selle KP-s seisnud lipukohtunik, kellel olid antud võistlusel hoopis teised ülesanded ning tema tööpiirkond oli vastupidises suunas. Tänu sellele seadis ta tegelikkuses ohtu võistlejate ohutuse (ja ausa spordi põhimõtted).
Kui te rajal sõites näete sellist olukorda, kus kohtunik tegeleb selgelt kõrvaliste asjadega, siis palun andke sellest teada. Hea kui saate kohe raadio teel meeskonna kaudu info edastada, kuid pärast sõitu kindlasti. Suure kiiruse tõttu võib pisike kaamera (või mängukaardid või muu vale tegevus) jääda märkamatuks, aga ka kahtluste korral tasub selllest rääkida. Kas otse võistluste juhile, aga välisvõistlustel ka minu või Pireti kaudu, sest see on üks meie ülesannetest/ volitustest võistlustel.
Kahjuks on see liiga palju tahetud, nagu Raido ütles, on sõitjal palju muudki teha, kui selline tagasiside on vajalik, siis peaksime kaaluma kaardilugeja lisamist :D


Peale sellist huvitavat Riia etappi võib tekkida raskusi kaardilugeja leidmisega :D
11.05.2012 at 09:13
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Riia EMV & BaTCC 1 etapp 2012   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.