register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Tule pane oma veri panka !   1 2  
Poster Message
matrix
Tule pane oma veri panka !
Nüüd kus on selgunud et oleme oma ringrajale lähemal kui kunagi varem, oleks aeg teha midagi head ka ühiskonna jaoks.

Viimasel RR Komitee koosolekul tekkis mõte, et võiks tõmmata sotsiaalset tähelepanu ringrajaspordile.

Plaan on järgmine:
Autosport on ohtlik ala ja meil kõigil tuleks anda oma panus sellesse, et kui meiega midagi juhtub, oleks piisavalt verevarusid meie endi aitamiseks.
Kutsume Sind verd loovutama ehk tule doonoriks!
Palun anna oma soovist üleskutses osaleda mulle teada? Siis saaksime teada kui palju oleks reaalselt tulijaid.
Üritus ise toimuks 14. nädalal esmaspäeval või reedel hommikupoolsel ajal. ( olenevalt kuidas enamus soovib)

Saate anda oma panuse enda ja teiste aitamisse!

Kindlasti üritame selle üritusega ka meedia tähelepanu tõmmata!

1. Nõuded doonorile http://www.verekeskus.ee/?op=body&id=11

" target="_blank">http://www.verekeskus.ee/?op=body&id=11

2. Meelespea doonorilehttp://www.verekeskus.ee/?op=body&id=12

" target="_blank">http://www.verekeskus.ee/?op=body&id=12

10.03.2011 at 14:31 1 edit. Last edited 10.03.2011 at 15:13 by matrix
peep
 
Moderator
Tule pane oma veri panka !
Mina olen käsi, mõlemad ajad sobivad.
10.03.2011 at 16:19
uzzac
 
Tule pane oma veri panka !
Väga tore ettevõtmine. Minule kahjuks ei sobi kuidagi nädala sees hommikuti ja lisaks olen kõige levinuma veregrupi omanik, mida ladu pea alati täis on :)

edit. Ei tea kas tehakse ennem ikka analüüsid ka, et selgitada vere-bensiini suhe veenides? Ikkagi ju tulihingelised võidusõitjad :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
10.03.2011 at 16:29 1 edit. Last edited 10.03.2011 at 16:40 by uzzac
m33lis
Tule pane oma veri panka !
Tuleks, aga mitte hommikupoolsetel aegadel. Veregrupp on 0+, viimase 6 a jooksul on seda ikka hea meelega vastu võetud, kui andmas käinud olen.

____________________________
VW Golf 2 Super 1600
10.03.2011 at 16:48
matrix
Tule pane oma veri panka !
Tundub, et paljudele hommikupoolne aeg ei sobi hästi, siis oleks pakkuda ka T ja N õhtupoole aeg. ( näiteks kella 17.00 )

Aga ootme aktiivsemat vastukaja !!
11.03.2011 at 09:55
hall
 
Tule pane oma veri panka !
Ma pole küll kunagi doonoriks käinud kuna mulle absoluutselt ei meeldi nõelaga veeni torkimise idee, kuid praegusel juhul olen valmis algatuses osalema. Kui niikuinii kolm tilka verd on võidusõidukuradile antud, siis võib paar toopi ka ühiskonnale loovutada :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.03.2011 at 15:48
raimo kulli
 
Tule pane oma veri panka !
Olen olemas :) pigem hommikupoolne aeg aga samas vahet pole kohal olen ikkagi.
11.03.2011 at 17:18
Jesper
 
Tule pane oma veri panka !
Minus ka see mõte torkimisest tekitab suurt ebamugavustunnet, aga seltsis segasem, kui midagi vahele ei tule siis olen käpp. Aja suhtes eelistusi pole.

Muidu nii üldiselt, sotsiaalse tähelepanuga seoses, loodetavasti järgmised kaks ideed seal nimekirjas ei ole koerte varjupaik ja lastekodule kinkide viimine :D Aga ma olen koguaeg mõelnud et mingi liiklusohutuse teema kannataks sedasi ette võtta, et oleks kasu nii spordialale kui teisele osapoolele. Näiteks turvavöö kampaania, midagi stiilis "kulunud rehvid on vihmas ohtlikud" või muud sarnast, neid teemasid on hästi palju tegelt. Lihtsalt idee, mida võib arvestada või võib ka ignoreerida.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.03.2011 at 18:08 1 edit. Last edited 11.03.2011 at 18:23 by Jesper
H.E
  
Tule pane oma veri panka !
Mitte, et see punkt mind puudutas, kuid üldise huvi pärast-
Miks ei tohi verd anda?
• mees, kes on olnud seksuaalvahekorras teise mehega

Homo-geen on veres sees? :D
12.03.2011 at 10:16
wax
 
Tule pane oma veri panka !
Selleks ajaks peaks olema 2 kuud viimasest andmisest möödas, seega count me in! Aga lähme ikka Ädalasse, eks? Seal saab normaalselt parkida vähemalt :)
14.03.2011 at 16:56
matrix
Tule pane oma veri panka !
Üritus saab siis toimuma 07.04. 2011 alates kella 17. 00 - Ädala tn verekeskuses.
Hetkel siis ca 10 inimest olemas kes on nõus tulema ja andma endast osa sotsiaalseks hüvanguks :)
Kes veel soovib osaleda see tehku seda julgesti sest vere loovutamine on oluliselt lihtsam ja valutum kui seda on võidusõitmine :)
Kokku võik saada ca 20 inimest , sest verekeskuse jõudlus on 10 inimest /h , siis saaks 2 h oma ürituse tehtud.
15.03.2011 at 09:58 1 edit. Last edited 15.03.2011 at 09:59 by matrix
matrix
Tule pane oma veri panka !
Verekeskuse palvel mudame ürituse aega - uus aeg on 6.04 - kell 17.00

Kes on kindlalt tulevad palume oma nimi kirja panna aadressil: piret.koov@gmail.com , aega selleks on 30.märtsini
kui ise ei taha verd anda või ei saa siis pange keegi oma meeskonnast tanki :)

16.03.2011 at 10:58
matrix
Tule pane oma veri panka !
Härrased kiirustage oma registreerimisega , viimased vabad kohad on veel :)
23.03.2011 at 15:41
Juhan Tuhk
Tule pane oma veri panka !
jah, seltsimehed kihutajad, olge julged ja astuge ligi!

mina panin ka ennast kirja. ja ütlen ausalt, et ma olen seda seni peljanud. Olen elanud juba üle kümne aasta koos pikaajalise doonoriga ;) ja meil on minu osalemisest olnud ka korduvalt juttu, kuid väike jänes on siiani põues olnud ning seganud. Ja ega mul praegugi pole väga kindel tunne, aga luban, et teen selle aktsiooni kaasa ja loodetavasti ka arstitädid kvalifitseerivad mu osalejate ringi.

PS. kogenud doonor ilmselt seekord aktiivselt osaleda ei saa, sest tema hemoglobiinitase ei kvalifitseeru. Ta võib oma "lahjat" verd pakkuda Jaak Maele, kes saaks selle seguga ilma probleemideta starti. :D
29.03.2011 at 21:02
raimo_r
Tule pane oma veri panka !
Ei ole veel ametlik võidukihutaja aga käin regulaarselt nagunii ja kui ei käi, siis tuletatakse seda telefonikõnega verekeskusest kohe meelde. Selline on elu 0 Rh negatiivsena.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
05.04.2011 at 11:54
wax
 
Tule pane oma veri panka !
täna siis. ärge maha magage! :)

quote:
matrix: Verekeskuse palvel mudame ürituse aega - uus aeg on 6.04 - kell 17.00
06.04.2011 at 12:51
Jesper
 
Tule pane oma veri panka !
Uh oh, väga meeleolukas üritus oli, aga organism viskas vingerpussi, kohapeal tiksudes oli ainult kerge uimasus mis läks 15 minutiga üle, koju jõudes samas pilt virvendas hullemini kui Soome kolmas :) Eks see samas viga võib rohkem ka peas olla kui füüsises, kerge pingelang ikkagi kui protseduur läbi sai.

Igatahes tänud eestvedajatele ja ka meeldivatele ning asjatundlikele verekeskuse töötajatele, kui ammutatud vedelik ikka kvaliteet-vereks kvalifitseerub, siis kindlasti ei jää see viimaseks korraks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.04.2011 at 19:36
hall
 
Tule pane oma veri panka !
Ma sain ka oma ebamugavustundest üle ning kokkuvōttes polnud mingeid probleeme. Ja kuigi mainiti, et sportimine pole sama päeva jooksul soovitatav käisin siiski varem kokkulepitud tennisemängul ära. Ja ka seda täiesti probleemivabalt. Ju siis oli verd nii palju keres ülearu, et see äravōetu ei avaldanud mingit mōju :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.04.2011 at 22:15
peep
 
Moderator
Tule pane oma veri panka !
Selgus, et minu piiriks on koolapurgi jagu materjali. Päris huvitav tunne oli hetkel, kui pulsiks 36 mõõdeti, klassikaline psühhodeeliline kogemus.:D Õnneks piirdus asi vaid mõningase pildivirvendusega ja väga kaua ei kulunud aega, et jalad alla võtta ja edasi liikuda järgmisele üritusele. Kuid teenelist doonorit minust vist ei saa...
06.04.2011 at 22:52
matrix
Tule pane oma veri panka !
Tänud kõigile kes eilsest üritusest osa võttsid !

Loodan, et kõigile oli see meeldiv kogemus , eriti neile kes seda esimest korda tegid. Meie saagiks seekord sotsiaalseks hüvanguks ca "pangetäis verd "


Kindlasti ei jää see viimaseks ürituseks , hiljemalt 365 päeva pärast kohtume jälle samas kohas ja loodame, et juba suurema seltskonnaga.
07.04.2011 at 10:06
Garfield
  
Tule pane oma veri panka !
quote:
peep: Selgus, et minu piiriks on koolapurgi jagu materjali. Päris huvitav tunne oli hetkel, kui pulsiks 36 mõõdeti...
Kas esmakordselt külastajatel võetakse ikka 200gr, nagu vanasti? "Päris" doonorid annavad tavaliselt 400gr. Mul kunagi oli selline asi, et ühest käest ei saadud veeni kätte ja siis võeti teisest käest - asi sai suht ruttu tehtud ja siis autos ma avastasin, et kuidas nüüd roolida, kui mõlemad käed kõverad, et vatitups küünarliigese sees püsiks.



____________________________
Focus RS
07.04.2011 at 11:57
raimo kulli
 
Tule pane oma veri panka !
olin esimest korda ja võeti ikka 450ml :)
väga lahe üritus ja järgmine kord olen ka kindlalt kohal ;)
07.04.2011 at 12:06 1 edit. Last edited 07.04.2011 at 12:07 by raimo kulli
peep
 
Moderator
Tule pane oma veri panka !
Algajad 450, edasijõudnud 700. 200 võeti nõuka ajal algajatelt, seda olin enne teinud. Huvitav oli see, et 450 ongi miinimum kogus mida nad kasutada saavad, olevat kuidagi seotud kvaliteediga aga ma täpsemalt ei uurinud. Ehk kahjuks minu panus jäi seekord nulli peale. Ma natuke aimasin ette, et võib õlitule põlema lüüa, mul on normist madalam rõhk süsteemis.
07.04.2011 at 12:14
matrix
Tule pane oma veri panka !
http://www.ruudulipp.ee/ringrajasportlased-kaisid-verd-andmas.html

Ja uudiseid hakkasid levima
07.04.2011 at 12:17
mykoloog
Tule pane oma veri panka !
quote:
peep: Algajad 450, edasijõudnud 700. 200 võeti nõuka ajal algajatelt, seda olin enne teinud. Huvitav oli see, et 450 ongi miinimum kogus mida nad kasutada saavad, olevat kuidagi seotud kvaliteediga aga ma täpsemalt ei uurinud. Ehk kahjuks minu panus jäi seekord nulli peale. Ma natuke aimasin ette, et võib õlitule põlema lüüa, mul on normist madalam rõhk süsteemis.

Kõigilt võetakse ikka 450+20 kontrollimiseks ja kui oled nõus siis 50 veel laborikatseteks. 700ml ei võta tänapäeval keegi. Algajal ja korduva doonori meditsiinilises kontrollis reaalset erinevust ei ole. Algajaga lihtsalt tegeletakse rohkem ja rahustatakse kui vaja. Endal tuli nädala alguses täis 15-s kord verd anda. Juunis jälle. Meestel peab vereloovutamiste vahele jääma ca üle 2 kuu. Esmastel doonoritel natuke rohkem.
07.04.2011 at 14:07
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Tule pane oma veri panka !   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.