register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : EAL-kaart või mitte EAL-kaart   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
kivialune
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
peep:
quote:
kivialune: Kahjuks mina ei tea Euroopast näiteid, kus seeriatoodetud puuriga autod on tänavalegaalsed.

Saksamaa, Holland, Soome, Rootsi. See nimekiri pole lõplik, lihtsalt need mida mina tean.

Siis on asjal jumet küll :D Aga, mis autodega on tegemist? Eksootika või tavaautod puuriga?
10.11.2010 at 18:14 1 edit. Last edited 10.11.2010 at 18:15 by kivialune
peep
 
Moderator
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Mistahes autod aga ma ei tea iga maa täpsemaid tingimusi. Saksas loomulikult TÜV'i heakskiit, Soome masinatel olen näinud täiesti ise tehtud puure.
10.11.2010 at 18:19
kivialune
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
peep: Mistahes autod aga ma ei tea iga maa täpsemaid tingimusi. Saksas loomulikult TÜV'i heakskiit, Soome masinatel olen näinud täiesti ise tehtud puure.

Kui asjad on nii, siis on see küll kättevõtmise asi, et eestis sellised masinad ringi liiguks :)
10.11.2010 at 18:24
Henri_
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
serõi:
BE saamiseks pead läbima autokooli ning ARKi teooria-, platsisõidu- ja linnasõidueksami.

Ja mis minu puhul tähendaski seda, mis ma kirjutasin. Teoorialoengud olid internetis, pärast mida tuli vastata küsimustele (lihtsad ja stiilis "mis on kerghaagis" ja kas "O2 haagisel peavad olema pidurid?"). Autokooli sõiduosa ehk 5 sõidutundi on tegelikkuses 5x25min ehk ühe õhtuga tehtud.

ARKi teooria järjekord on vist üks-kaks päeva ja ära tegemiseks piisab testiraamatu läbi lahendamisest, et nipiga küsimustele pihta saaks. Uskuge või mitte, lubade saamiseks ei pea tegelikult kordagi avamagi liikluseeskirja. Seda ei kontrolli enam keegi.

Platsisõit ja linnasõit on kõik ühe sõidu sees. Viimati tehti eraldi platsieksamit aastal 2006 või sinnakanti, minul veel oli õnn see sooritada. Platsiosa on haagiseeksamil tehtud ka linnas, eksamineerija ise valib, kus ta kontrollib eksamineeritava parkimisoskust.
Sõidule registreerimise järjekord oligi see kõige aeganõudvam asi, Tallinna kandis oli minu BE-kati tegemisel umbes 3 nädalat järjekord. Talvel ehk olukord parem.

Niiet Urmas, seda teooriaeksamit küll kartma ei peaks. Proovi kasvõi lahendada neid teste ARKi kodulehel, näed ise kah...
10.11.2010 at 18:26
peep
 
Moderator
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Ju see eksami värk erineb aga mina tegin ikkagi platsil kurikate vahel. Päris keeruline oli paralleelselt boksi parkida nii, et käru ja auto rattad ei ole äärekivist kaugemal kui 5 cm. Õigemini ma seda ei suutnudki, pigem jäi 10 cm aga eksamineerija oli seekord armuline, muud harjutused nagu pöördega tagurpidi boksi sõit ja vist veel midagi ma sooritasin probleemideta. Reegel oli, et üks kurika puude = läbikukkumine ja ruumi ülearu ei olnud. Ma muidugi sõitsin elus kolmas kord käruga aga ikkagi, hoolimata kogemusest oleks soovitav enne natuke harjutada samu asju mis nad eksamil nõuavad.

Ja linnasõidu osa pole ka mõtet alahinnata, pisike tähelepanematus pluss eksamineerija mitte kõige parem meeleolu võivad kergesti kokku anda läbikukkumise.
10.11.2010 at 18:41
hents99
  
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Henri_:
quote:
serõi:
BE saamiseks pead läbima autokooli ning ARKi teooria-, platsisõidu- ja linnasõidueksami.

Ja mis minu puhul tähendaski seda, mis ma kirjutasin. Teoorialoengud olid internetis, pärast mida tuli vastata küsimustele (lihtsad ja stiilis "mis on kerghaagis" ja kas "O2 haagisel peavad olema pidurid?"). Autokooli sõiduosa ehk 5 sõidutundi on tegelikkuses 5x25min ehk ühe õhtuga tehtud.

ARKi teooria järjekord on vist üks-kaks päeva ja ära tegemiseks piisab testiraamatu läbi lahendamisest, et nipiga küsimustele pihta saaks. Uskuge või mitte, lubade saamiseks ei pea tegelikult kordagi avamagi liikluseeskirja. Seda ei kontrolli enam keegi.

Platsisõit ja linnasõit on kõik ühe sõidu sees. Viimati tehti eraldi platsieksamit aastal 2006 või sinnakanti, minul veel oli õnn see sooritada. Platsiosa on haagiseeksamil tehtud ka linnas, eksamineerija ise valib, kus ta kontrollib eksamineeritava parkimisoskust.
Sõidule registreerimise järjekord oligi see kõige aeganõudvam asi, Tallinna kandis oli minu BE-kati tegemisel umbes 3 nädalat järjekord. Talvel ehk olukord parem.

Niiet Urmas, seda teooriaeksamit küll kartma ei peaks. Proovi kasvõi lahendada neid teste ARKi kodulehel, näed ise kah...


ARK`i teooria küsimused ongi 1:1` LE`st võetud, võrdle paragrahvi ja küsimust/vastust.

hents@ 4x(A+B+C+CE) ARK`is teooriaeksamil käinud.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
10.11.2010 at 18:45
Henri_
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Nagu eksamineerija naljatles mu esimese katsega, et "noh, lähme Õismäele, seal pole sa kindlasti vähemalt 4a käinud!"
Muidugi kukutakse parkimisega läbi ka, aga enamus ikka juhtub linnas (eriti tõenäoliselt kehva märgistusega ringi peal, kus pole tõesti aastaid sõitnud).

Esimesel eksamil toimus minu platsiosa tegelikult üldse ARKi platsilt väljas, kohe kõrval, pidi parkima aia äärde auto ja posti vahele. Sellises kohas vaadatakse ikka vast mõistusega asja, teisel korral oli tagurpidi pöördega boks estakaadi ja maja vahele ja seda juba platsil endal. Aga noh, läheb heietamiseks kätte ära...

hents99: ma ju ei öelnudki, et nad ei oleks võetud LE'st. Aga ma ütlesin seda, et eraldi LE raamatut selleks avama ei pea.
Minulgi kogemust ka nüüd juba päris mitmel korral. B piimakad, B, 2xA(esimene aegus ära, kuna talvel ei saand sõitu teha), BE.
10.11.2010 at 18:48 2 edits. Last edited 10.11.2010 at 18:53 by Henri_
raimo_r
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Minuarust teemaalgataja autos ju puuri veel ei ole. Sellisesse weekend trackday autosse sobib ju hästi poltpuur, mille saab tavaliikluses pikemalt liiklemiseks ära keerata.
Samuti tahaks näha inimest, kes on nõus üle 1 päeva liiklema täispuuriga ja 6-punkti vöödega tavaliikluses. Korra võtad ATMst sularaha, korra käid poes ning asi muutub juba tüütuks.

Räägiks parem muude modifikatsioonide legaliseerimisest :P

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
11.11.2010 at 09:52
Cardo
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Teema vist ei olegi selles, et saaks poes käia, vaid ilma tragöödiata sõita bensukasse, töökotta või rajale/treeningule.
Mina enda auto just lasingi ümber vormistada sportautoks, et ei tekiks tavalise TÜV-ga mingit jama. Puuri autos mul "veel" ei ole. Nüüd saan aru tõmmati vesi peale.
Tuleb täisjäik pukseer valmis keevitada on vist ainus hea lahendus.
Treilavedu on ju tore, aga sõltumata rahast võtab ta ikkagi ruumi, eriti kui ei ole endal mingit maalappi vaid garaaz. Üldjuhul treila igasse garaazi ära ka ei mahu.
11.11.2010 at 11:41
Garfield
  
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Cardo: Tuleb täisjäik pukseer valmis keevitada on vist ainus hea lahendus.
See tähendab kohale veeremist 50km/h. Ja osadel autodel võiks kardaani ära võtta, kuna pukseerides võib vabakäigul käigukast "kuivale" jääda - oleneb kasti tüübist.


____________________________
Focus RS
11.11.2010 at 12:46
silver
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
raimo_r: Minuarust teemaalgataja autos ju puuri veel ei ole. Sellisesse weekend trackday autosse sobib ju hästi poltpuur, mille saab tavaliikluses pikemalt liiklemiseks ära keerata.
Samuti tahaks näha inimest, kes on nõus üle 1 päeva liiklema täispuuriga ja 6-punkti vöödega tavaliikluses. Korra võtad ATMst sularaha, korra käid poes ning asi muutub juba tüütuks.

Räägiks parem muude modifikatsioonide legaliseerimisest :P
Mulle küll meeldis puuri ja 6p vöödega linnas sõita, korvid olid ka sees. Kui tänavaauto oli remondis oli väga tore puuriautoga liikuda ainukene miinus oli kütusekulu.
Kui sa tahad mind näha, siis lepime aja kokku :)
11.11.2010 at 17:18
H.E
  
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Minul puuri pole, kuid olen ilmselt samuti üks hull, kellel poleks midagi vastu, et ajal, kui igapäevamasin on remondis, sõita hobiautoga. Seda ma ka praegu teen. Lihtsalt igakord, kui miilits lähedale satub lähevad peopesad niiskeks ja hoian pöördeid väga madalal.

Cardo: Millisesse klassi sinu sõiduk mahub? Kas sul on olnud politseiga kokkupuuteid? Mismoodi näeb sinu autol tehnoülevaatus välja? Kas kaardi saamiseks pidid auto kellelegi ette näitama? Millise vabaduse see "sportauto" sulle annab, et sa üldse sellise lükke tegid?
11.11.2010 at 17:34
Henri_
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
H.E:
Cardo: Millisesse klassi sinu sõiduk mahub? Kas sul on olnud politseiga kokkupuuteid? Mismoodi näeb sinu autol tehnoülevaatus välja? Kas kaardi saamiseks pidid auto kellelegi ette näitama? Millise vabaduse see "sportauto" sulle annab, et sa üldse sellise lükke tegid?

No tegelikult tegin mina ka selle protsessi läbi, miks ma küsisin peebult, oli sellepärast, et arvasin mingi kolmanda variandi veel olema ja seda sealjuures ilma sportauto märketa. Tundub, et sellist siiski pole.
Sa oled teemat lugenud kindlasti, küsimus ongi nüüd hoopis, et kas üldse mingit sportauto märget 1. jaanuarist kasutuses on ja mida toob uues seaduses öeldud "võistlusauto."
Kui jääb alles sportauto märge ja kasutatakse edasi võistlusauto kontekstis, siis tundub, et ainukene võimalus selle kasutamiseks ongi ralli ülesõidud. Sinu auto ei hakkaks ju rallivõistlustel-või trennides osalema?

Keegi ei sunni sind võistlema, kaardi peal on minul näiteks "Rühm: BMW," kas see välistab selle autoga rallikrossi või ralli sõitmise? Aga kindlasti leiaks ka sina mõne klassi, kuhu oma auto sobitaksid. Drag ja jäärada ehk? Küsid EAList endale kaardi, ma isegi ei tea, kas autot peab keegi selleks eraldi kontrollima. Kuskil sellist asja kirjas ei ole ja keegi nagu väga ei küsinud ka, soovitati BMW 325 kontekstis lasta vaadata tehnilisel komisjonil üle enne võistlemist.

Enam ei anna see sportauto mingit vabadust, tundub, et tuleks üritada vältida nii kaua, kuni enam TÜVst mitte kuidagi läbi ei lasta. Sellisel juhul aga kaoks vajadus üldse TÜV järgi. Teed kindlustuse ja vead jäiga lüliga või ainult treilaga. Pärast saaksid istmed tagasi panna ja hädapärast ka sõita ametlikult või müüa kellelegi, kes tahab sellega tänaval sõita.

Sportauto ülevaatus näeb välja nagu ülevaatus ikka. Kontrollitakse pidureid, tulesid, kui passis katalüsaatori ära võtmist pole, siis ka heitgaase ja müra(?). Ma ei ole kindel, kas isegi koonusfiltrid, vale mõõduga velg-rehv jms on lubatud, kui passis või EALi kaardil lisamärget pole.
11.11.2010 at 18:31 2 edits. Last edited 11.11.2010 at 18:35 by Henri_
Jesper
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Möh, ma ei tea kus ime kohas sa käid Henri, aga mul kontrolliti viimati pmst auto olemasolu üv angaaris.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.11.2010 at 18:37
Henri_
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Sealsamas, kus sinagi ikka. Ega mul ka muidugi kõike ei kontrollitud, aga seadus vist lubaks neil seda teha. Tavaülevaatuspunktis ju ka ei hakata ometi rehvimõõdu või filtri teemadel võtma?
Aga piduristend tehti küll kenasti ära. Küsiti veel, kas spido ka ikka töötab. Ju oli jutu-ja töötuju. Võibolla aga hoopis sellepärast, et minu auto sõitis ilma kinni jäämata kanali peale :D
11.11.2010 at 18:43 2 edits. Last edited 11.11.2010 at 18:45 by Henri_
ICE
  
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Tavaülevaatuspunktis ju ka ei hakata ometi rehvimõõdu või filtri teemadel võtma?

See aeg on kahjuks käes, rehvimõõduga on peedistatud juba! Lisaks on nõutud rooli, istme sertifikaate.

____________________________
Petrolheads.ee
12.11.2010 at 09:16
Juhan Tuhk
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
TÜV-punkt polegi nii karm ja oluline. Nädal tagasi peatas JuPo ühe mu tuttava "veidi parandatud välimusega" auto kinni. Lasid kapoti üles tõsta ja arvasid, et koonusfilter on sisselaskesüsteemi omavoliline muutmine. samuti ei meeldinud neile sumpsist tulev jäme sound... Just nimelt ei meeldinud, ta eeldas, et see ületab norme. Tehpassi läks sisse sõidukeeld ja kohustuslik kordusülevaatus.
Järgmisel päeval oli koonusfilter kaetud pealt originaalse filtrikorpusega ning ülevaataja leidis, et süsteemi muudetud pole. Müra mõõdeti ka üle, see oli väga ok (oleme seda ise varem mõõtnud meie tehnilise kontrolli mõõtjaga ja saanud sama tulemuse).
Nüüd passis kirjas ülevaataja märkus, et auto vastab; aga ARK keeldub kirjutamast passi igasuguseid lisasid. Seega järgmine politseinik võib kogu protsessi uuesti algatada :(

Oleme seda teemat uurinud ka ARKist. Nemad ei ole nõus legaliseerima tuuningosasid. Mingi võimalus on siis kui ostad välismaalt auto, millel on sealses passis sellised tükid kirjas. Või siis kui teed ametliku taotluse ja kogu protseduuri auto ümberehitamiseks. Vähemalt peakontori tasandil ei lubata mingeid isetegevusi, kui kellelgi on õnnestunud load passi saada, siis eriti aktiivse ja pahatahtliku politseiniku korral võib asi uurimisele minna :(

Siit ka viide rahvasportlastele- kui teie auto passis ei ole mingeid märkuseid tuuningosade kohta, siis teil ei ole tänavalegaalne auto. Kuna hetkel kehtivad rahvaspordi reeglid lubavad teatud ümberehitusi, siis kirjasõna järgi peaksite võistlusele tulema treileril, et JuPo teid enne mandaati ei arreteeriks.

Ja väike märkus diskussiooni eelnevasse osasse: turvapuuriga auto ei ole tavaliikluses ohutu; kes sellest aru ei saa, peaks tõsiselt kaaluma ning raha säästmiseks jätma uue hooaja sõitjalitsentsi ostamata...
Puuriga auto on jäigem, seega ohtlikum kaasliiklejatele; tänavaliikluses te ei sõida kiivriga, seega puruneb teie pea vastu turvapuuri palju kergemini ja suurema plaksuga kui kokkupõrkel laepolstriga; suurema paugu korral on teid oluliselt raskem sellest autost kätte saada (kohalolnud nägid seda Saugas päästekoolitusel, teised saavad vaadata Motors24-st) jne.
12.11.2010 at 12:07
kivialune
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Juhan Tuhk:
Ja väike märkus diskussiooni eelnevasse osasse: turvapuuriga auto ei ole tavaliikluses ohutu; kes sellest aru ei saa, peaks tõsiselt kaaluma ning raha säästmiseks jätma uue hooaja sõitjalitsentsi ostamata...
Puuriga auto on jäigem, seega ohtlikum kaasliiklejatele; tänavaliikluses te ei sõida kiivriga, seega puruneb teie pea vastu turvapuuri palju kergemini ja suurema plaksuga kui kokkupõrkel laepolstriga; suurema paugu korral on teid oluliselt raskem sellest autost kätte saada (kohalolnud nägid seda Saugas päästekoolitusel, teised saavad vaadata Motors24-st) jne.

+1
12.11.2010 at 12:51
-XR-
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Juhan Tuhk:

Oleme seda teemat uurinud ka ARKist. Nemad ei ole nõus legaliseerima tuuningosasid. Mingi võimalus on siis kui ostad välismaalt auto, millel on sealses passis sellised tükid kirjas. Või siis kui teed ametliku taotluse ja kogu protseduuri auto ümberehitamiseks. Vähemalt peakontori tasandil ei lubata mingeid isetegevusi, kui kellelgi on õnnestunud load passi saada, siis eriti aktiivse ja pahatahtliku politseiniku korral võib asi uurimisele minna :(


Mu auto eelmises passis oli lihtsalt märge "ümberehitus: suurendatud võimsus".
Nüüd uues passis on ümberehitus: suurendatud võimsus.
Variant: U075_0 ; Versioon: S_AA_50

Vaevalt, et mõni politseionu nendest märgetest midagi aru saab, seega ma võiksin mootorile suht mida iganes juurde kruttida, vaevalt nad kordusülevaatusele saadaks.

Ehk siis välismaalt tuuninguga ostmine on kasulik. Hiljem võid edasi tuunida.
12.11.2010 at 13:00 1 edit. Last edited 12.11.2010 at 13:00 by -XR-
rustang
  
Moderator
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Puuriga auto on jäigem, seega ohtlikum kaasliiklejatele; tänavaliikluses te ei sõida kiivriga, seega puruneb teie pea vastu turvapuuri palju kergemini ja suurema plaksuga kui kokkupõrkel laepolstriga; suurema paugu korral on teid oluliselt raskem sellest autost kätte saada

Need argumendid ei ole eriti veenvad - KAMAZ on veel jäigem ja kiivri võib pähe panna, kättesaamine on mu oma isiklik traagika. Samamoodi võib vastväiteks öelda, et puur ja iste 9-l juhul kümnest suurendavad ellujäämise tõenäosust tavaliikluses toimuva kokkupõrke korral.

Tõsisem argument tänavale lubamise vastu võib hoopis olla esisplitter ja tagatiib, need mõlemad võivad saada ettejäävale jalakäijale/lalgratturile saatuslikuks.

Aga nagu Peep eespool mainis - meil puudub see survegrupp kes selle õiguse välja võitleks. Mõned aastad tagasi hakkasin suure hooga tõlkima soome vastavat seadust (või määrust) aga no juridilise teksti korrektne tõlkimine käis üle jõu. Lihtsama vastupanu teed minnes vean autot vajadusel jäiga kolmnurgaga.
12.11.2010 at 13:10 1 edit. Last edited 12.11.2010 at 13:10 by rustang
Jesper
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Ah, sellel kes laseb endale nii lihtsal moel ära teha, stiilis "meile tundub et sumpa on vale", on suure tõenäosusega mingi luukere ikka veel kapis. Tuleb nõuda otsuse protokolli ja muud sellist kirjalikus vormis ning auto tehnoseisundi fikseerimist kohapeal, et nad ei saaks väita et auto enne ÜV punktini jõudmist ümber ehitati. Meil siiski kehtib mingi ähmane põhiseaduslik kord siin riigis.

Ma kunagi kammisin ka oma Fordi kõrval mingite sarnaste tegelastega, tsiteerisin neile natuke seaduseid ja "lugesin peast üles" millisele AVO erimudelile üks või teine osa originaalis kuulus. Enamik jutust oli küll sulaselge BS aga kuna neil polnud võimalik seda kuidagi kontrollida või asjale teist käiku anda, siis lihtsalt mindi kergemat saaki jahtima. Anoh see oli ammu ja võimalik et siis oli rohi rohelisem.

Aga mis põhjendusel nad "parendatud välimusega" autole ümberehitust ei vormistata? Kui külgeriputistel teravaid servi, auke kuhu 50mm raadiusega pall sisse mahuks jms pole, siis need on seaduse silmis sama head kui tavalised kerepaneelid, st pole üldse nõutud et need oleks OEM.

St noh ma isiklikult olen seisukohal et mitte survegruppe ja meeleavaldusi pole vaja, vaid on vaja viia mäng ARKi väljakupoolele, ehk siis võtta ette seadused ja vettpidavalt ära põhjendada, miks üks või teine lahendus on seadusega kooskõlas ja taodelda nende kinnitamist seadusega ette nähtud korras. Ja keeldumise puhu nõudma põhjendusi samamoodi seadusele viidates ning vajadusel neid lisatõestusmaterjaliga ümber lükkama. Mingi politseiniku või ÜV punktiga pole mõtet seda asja ajada, need ei tea seadustest midagi vaid täidavad tööülesandeid stiilis "kottige vot neid tegelasi kuni neljapäevani, seejärel mõõtke kiirust".

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.11.2010 at 13:55 1 edit. Last edited 12.11.2010 at 14:07 by Jesper
peep
 
Moderator
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Juhan Tuhk: Puuriga auto on jäigem, seega ohtlikum kaasliiklejatele;

Seda väidet kasutati ARK'is ka kunagi ja veel räägiti mingist rallisõitjast, kes avarii põhjustas. Kuid sel juhul peaks keelustama kõik autod mis kaaluvad üle 2 tonni, sest nad on lihtsalt väga ohtlikud sõiduautodes liiklejatele ja suvisel ajal võiks olla autod üldse keelustatud, sest nad on ohtlikud mootorratturitele. Mida ma öelda tahan on, et enamus liiklusvahenditest omavad erinevat mõju kaasliiklejatele kokkupõrke puhul ja kasvõi tuhat puuriga autot tänavaliikluses on kokkuvõttes liiklusohutuse seisukohalt marginaalse mõjuga. Muud märkused on muidugi õiged näiteks Cup auto puhul aga vaata korra GT3 puuri ehitust.

Kahjuks pole Saksa ja Ühendkuningriikide vastavad ametnikud puuri ohtlikkusest tänavasõidus aru saanud. Ilmselt pole nad suutnud teemat nii põhjalikult analüüsida kui Eesti vastavad organid. Või siis nad on jõudnud järeldusele, et vabatahtlikult keegi täispuuriga autoga igapäevaselt ei liikle, ning see marginaalne km arv, mida läbivad autosportlased avalikel teedel puuriga autodes, võrreldes kogu autopargi poolt läbitavate kilomeetritega, ei kujuta nii suurt turvalisuse riski võrreldes negatiivse mõjuga, mida selline piiramine tekitab...

Ilmselt samal põhjusel võib näiteks Saksamaal registreerida paremal asuva rooliga autosid ja EL tüübikinnitust mitteomavaid, kuid muidu uusi autosid ilma saaste ja müratestideta jne. Samal põhjusel eksisteerib tõenäoliselt UK sportauto- ja võidusõidutööstus, mis on maailmas absoluutselt nr 1 ning annab tööd miljonitele ja Saksamaal saab igaüks Nordschleife peal sõitmas käia. Ma olen kaugel nende suurriikide ametkondade ülistamisest, asjad on seal nii tänu toimivale süsteemile, mis sunnib arvestama erinevate ühiskonna liikmete huvidega. Ametniku jaoks on ja jääb alati turvalisemaks igaks juhuks kõik ära keelata. Samas ametnikud alluvad poliitikutele ja need omakorda alluvad valijatele. Kuid valija sõnaõiguse maksma panekuks on vaja kodanikeühendusi ja nende moodustamist meie ühiskond millegipärast ei toeta...

Uskumatu millist filosoofiat ma siia kirjutan :lol aga no öelge mulle, et pole nii ???
12.11.2010 at 13:57 1 edit. Last edited 12.11.2010 at 14:01 by peep
Jesper
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Noh, ma ei ole väga hästi Saksamaa seadustega kursis, aga näites UK-s nende jaoks valepoolse rooliga autot arvele võttes saad sa mingi rämeda kirve kohustusliku kindlustuse endale selga, ehk suhtkoht rikaste lõbu. Ja imho nende SVA on suht keeruline, vt manuali: http://www.megabusa.co.uk/SVAMarch2004.pdf (see küll 2004, ma 2010 oma ei leidnud kiiruga üles, a see oli ka kuhugi riputatud). Ja seal ei ole ka kirjas et "ratastel tiibklaver on lubatud" või et "puur on lubatud".

St noh nii mõtteharjutuse mõttes võiks keegi võrrelda seda viidatud dokumenti ja meie seadust ning tuua välja punktid mis seal puuri seisukohast oluliselt leebemad on kui meil? Mina ei oska küll laksust midagi sellist välja tuua.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.11.2010 at 14:23 2 edits. Last edited 12.11.2010 at 14:28 by Jesper
peep
 
Moderator
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Keegi pole väitnud, et nendes riikides on kõik lubatud ilma piiranguteta. Loomulikult esitatakse seal erinevaid tingimusi aga vähemalt eksisteerib võimalus. Street legal kontorilaua pildi võid netist üles otsida, selline oli kord isegi Nordschleifel aga neid ei lastud peale, kuna kohtunikud arvasid, et nad ei suuda sõita 60 kmh miinimum kiirusega mis seal nõutud on. Numbritega tiibklaveri pilti nägin ajakirjas aga muidugi olid need lihtsalt näited. Saksas üks tüüp legaliseeris mingi F1 tänavale ja näiteks numbritega Cup Porsche on seal päris levinud.
12.11.2010 at 14:44
Jesper
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Ei no ma üldse ei kahtle selles et sellised asjad seal olemas on, lihtsalt ma pigem kahtlustan et nende taga on üle keskmise nutikad sellid kes suudavad seda regulatsiooni leidlikel viisidel täita kui ametnike vastutulelikkus ja ligimesearmastus. Mul on tunne lihtsalt et meil siin paljud ootavad või otsivad mingit sellist sõnastust regulatsioonis et "puur on lubatud", "see on lubatud, too on ka lubatud".

Ei vaidle vastu, et ARK, Jupo jne võivad olla tõlgendamisel jäigemad kui UK-s, aga noh täitevametiga tõlgenduste üle vaidlemine on suurusjärgu võrra lihtsam ja odavam tegevus kui seaduste muutmine ;) Edukaid näiteid võib foorumitest mitmeid tuua, SVA-ga Land Roveri keiss ja parempoolse rooliga Austin tulevad esimesena meelde.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.11.2010 at 14:53 3 edits. Last edited 12.11.2010 at 14:55 by Jesper
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : EAL-kaart või mitte EAL-kaart   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.