register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : EAL-kaart või mitte EAL-kaart   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
H.E
  
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Kas kõik autod, mis Eestis tänavatel ringi liiguvad ja omavad modifikatsioone aletes AutoMaailma koonusfiltrist lõpetades progeajuga, on illegaalsed?
10.11.2010 at 13:51
anryo
  
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
peep: Iseehitatud auto ei tohi põhineda seeriaviisiliselt toodetud auto kandekonstruktsioonidele, seega peaksid oma autole ise kere või raami tegema, et ta arvele saada.
Paar aastat tagasi oma Cuda asju ARK'is ajades (käisin seal vastava osakonna juhatajaga kohtumas), ütles ta niimoodi - et iseehitatud autode puhul võivad nemad keelduda regamast, kui minu puhul näiteks Plymouth (=Chrysler grupp) esitab neile väite, et "palun mitte registreerida vat seda ja seda sõidukit, kuna see on liiga sarnane meie poolt toodetud "xx" mudelile". ARK'il endal mingit huvi (ja kohustust) seda sarnasust tehasest uurida ei ole.
Ja nagu te aru saate, siis tootja ei hakka never mingit üksikkorras valmistatud auto regamist keelama. Tal on esiteks suva ja teiseks ta ei teagi sellest midagi. Küll hakkab ta kohe kaikaid kodarasse loopima (st taham oma osa saada), kui hakatakse mingit väikeseeriatootmis organiseerima. Hea näide on Shelby / GT500 / Eleanor jms. teema

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
10.11.2010 at 14:19 2 edits. Last edited 10.11.2010 at 14:23 by anryo
Jesper
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
peep:
Mis puutub tehasemasinaid, siis nende puurid jms. ebastandartne on tüübikinnitusega kaetud ja vajadusel teeb ARK tüübikinnituse väljastanud firmale järelepärimise, et täpsustada, mis on legaalne tänaval ja mis mitte ?
Jah, aga iga kell saab ka uue tüübikinnituse teha, aga loomulikult peab auto nõuetele vastama. Sellist nõuet pole mitte kuskil et "puuri ei tohi olla", küll aga on nõuded interjööri osade pinnakõvadusele jms. Mida võib olla raske või kallis täita.

Muidugi selles osas on sul õigus, et seda protsessi on Porsche peakorteri laua tagant palju meeldivam ja mõnusam alustada kui Mäepealse tänava ARKi numbritädi juurest :) aga põhimõttelist vahet ei ole.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.11.2010 at 14:23
Umbertto
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Kui uuest aastast hakkab kehtima treila vedamisel võimalus "lisa sõidueksami tegemisel" ilma BE-ta vedada 4200 kg, siis ilmselt lõpeb ka see õigus Eesti-Läti piiril ? Et ehk siis tegu on eestlaste kodumaise lubamisega, mis mujale ei laiene ?
10.11.2010 at 14:42
Jesper
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Teoreetiliselt laieneb, aga luureandmete kohaselt on vähemalt leedu mendid isegi kerghaagisega kohe kallal nagu mõmmikud meepoti kallal. St sul võib õigus olla, aga ta lihtsalt ütleb et 20 raha või edasi ei sõida ja kõik. Muidugi keegi vist veel ei tea, mismoodi see 4200kg lubadesse märgitakse, kui tehakse mingi piktogramm haagise pildiga vms sinna juurde, siis pole vast probleemi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.11.2010 at 14:55
Henri_
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Umbertto: Kui uuest aastast hakkab kehtima treila vedamisel võimalus "lisa sõidueksami tegemisel" ilma BE-ta vedada 4200 kg, siis ilmselt lõpeb ka see õigus Eesti-Läti piiril ? Et ehk siis tegu on eestlaste kodumaise lubamisega, mis mujale ei laiene ?

Arvestades seda, et sõidueksam ongi see kõige raskem asi, siis miks mitte teha juba õige BE? Üheski teoorialoengus käima ei pea ja 5x sõitu teed ühe õhtuga ära. Või on pea nii vanaks jäänud, et uut eksamitarkust enam vastu ei võta? :D
10.11.2010 at 15:10
peep
 
Moderator
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Jesper: Jah, aga iga kell saab ka uue tüübikinnituse teha, aga loomulikult peab auto nõuetele vastama. Sellist nõuet pole mitte kuskil et "puuri ei tohi olla", küll aga on nõuded interjööri osade pinnakõvadusele jms. Mida võib olla raske või kallis täita.

Muidugi selles osas on sul õigus, et seda protsessi on Porsche peakorteri laua tagant palju meeldivam ja mõnusam alustada kui Mäepealse tänava ARKi numbritädi juurest :) aga põhimõttelist vahet ei ole.

Kui jutt EL tüübikinnitusest, siis see ei ole minu arvates reaalne. Ma pakun, et ca. 4-5 autot tuleb vastu seina sõidutada sellise saamiseks ja kahtlen, kas peale konkreetse auto tootja üldse keegi saabki neid kinnitusi taotleda ? Kui mõtled üksiktüübikinnitust, siis seda ehk saaks ja olekski vaja saavutada, et pädevate paberitega puur oleks lubatud. Paljud EL riigid peavad pädevaks sakslaste TÜV'i. Muide millegipärast on osad tehase puuriga GT3 meil arvel üksiktüübikinnitusega ja osad tavapärase EL tüübikinnitusega. Minu omale määrati näiteks üksikkinnitus ja seega ka kõrgem regamise riigilõiv. Võimalik, et seal ongi vastus peidus.;)
10.11.2010 at 15:42 1 edit. Last edited 10.11.2010 at 15:43 by peep
Umbertto
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Henri_:
quote:
Arvestades seda, et sõidueksam ongi see kõige raskem asi, siis miks mitte teha juba õige BE? Üheski teoorialoengus käima ei pea ja 5x sõitu teed ühe õhtuga ära. Või on pea nii vanaks jäänud, et uut eksamitarkust enam vastu ei võta? :D
Mõistan, et sul on raske end minu asemele mõelda ;-))) Siin on sul suur loogikaviga sees - sõidueksam pole probleem, olen käruga sõitnud ~ viimased 7 aastat nii edaspidi kui tagurpidi, aga oi hullu - liikluseeskirja (mitte liiklusseadust) lugesin viimati ~ 1978.aastal õitsva ENSV kodanikuna! Seega mõtle siit edasi, mis on lihtne ja mis mitte ;-)))))
10.11.2010 at 15:46
hall
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Henri_:
quote:
Umbertto: Kui uuest aastast hakkab kehtima treila vedamisel võimalus "lisa sõidueksami tegemisel" ilma BE-ta vedada 4200 kg, siis ilmselt lõpeb ka see õigus Eesti-Läti piiril ? Et ehk siis tegu on eestlaste kodumaise lubamisega, mis mujale ei laiene ?

Arvestades seda, et sõidueksam ongi see kõige raskem asi, siis miks mitte teha juba õige BE? Üheski teoorialoengus käima ei pea ja 5x sõitu teed ühe õhtuga ära. Või on pea nii vanaks jäänud, et uut eksamitarkust enam vastu ei võta? :D


BE saamiseks pead läbima autokooli ning ARKi teooria-, platsisõidu- ja linnasõidueksami.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
10.11.2010 at 15:47
kivialune
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Jesper:

Lihtsalt mõned märksõnad:
Porsche 911 GT3 RS-il on suur tiib taga ja selle saab registrisse
Aston N24-l on puur ja selle saab registrisse
Renault Megane R26-l on puur ja 6 punkti vööd ja plastmassist aknad ja selle saab registrisse


Head näited:) Täisturvapuur on ainult Astonil. Ja ma lugesin välja, et sellel ei ole tüübikinnitust ja võetakse arvele briti SVA (Single Vehicle Approval alusel). Isegi kui oleks briti tüübikinnitus, ei tähenda see automaatselt EU tüübikkinnitust. Mingi lugu oli kunagi siin mingi vana Land Roveriga, mis omas ainult briti tüübikinnitust ja nii, et mõõdeti kõik vajalikud parameetrid üle ning võeti arvele (sisuliselt siis sama, mis briti SVA, aga vastavalt EU nõuetele). Britid on arvatavasti mingid lõdvamad nõuded endale välja kaubelnud, Eesti, aga järgib EU nõudeid ja saab vastavalt oma soovile karmima nõude teha, aga alla EU nõude, peaks välja kauplema. Kahjuks pole vist meil küll lootust liigelda tänavatel täispuuriga autoga.
10.11.2010 at 16:06
Aspelund
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
ARK teooriaeksami küsimuste selgeks tegemine on paari õhtu küsimus. Palju asju saab igapäevase liikluse baasilt õigeks, mõned nipiga küsimused tuleb lihtsalt meelde jätta. Ei midagi ilmvõimatut.

Kust ma tean? Olen viimase aastaga enda lubadele lisanud A, D ja homme olen ARK-s tegemas E teooriaeksamit. Seega teinud eksameid ette ja taha, nii ARK-s kui ka koolis. Kõik vaid kättevõtmise ja tahtmise asi.

A.
10.11.2010 at 16:17
Jesper
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
peep:
Kui jutt EL tüübikinnitusest, siis see ei ole minu arvates reaalne. Ma pakun, et ca. 4-5 autot tuleb vastu seina sõidutada sellise saamiseks ja kahtlen, kas peale konkreetse auto tootja üldse keegi saabki neid kinnitusi taotleda ? Kui mõtled üksiktüübikinnitust, siis seda ehk saaks ja olekski vaja saavutada, et pädevate paberitega puur oleks lubatud.
Mõtlesin ikka üksiktüübikinnitust jah, selleks et firma x saaks ehitada oma äranägemise järgi auto ümber ja sellele lippude lehvides üksiktüübikinnituse, on vaja suhteliselt mõistlikku arvu sertifikaate ja kooskõlastusi. Eestis on paar firmat mis teostavad ümberehitusi väikebussidele jms masinatele ja neil on kogu see paberimajandus korras ning kaup läheb nii Eesti registrisse kui eksporti.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.11.2010 at 16:46 1 edit. Last edited 10.11.2010 at 16:49 by Jesper
Jesper
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
kivialune: Kahjuks pole vist meil küll lootust liigelda tänavatel täispuuriga autoga.
Nojah, see võtab kokku päris hästi kogu selle puuriga tänaval liiklemise teema - kui otsida põhjuseid miks ei saa, selle asemel et otsida viise kuidas saaks, siis on jah väga kerge sellisele järeldusele jõuda.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.11.2010 at 16:52
Aspelund
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Aga mitu kärutundi saab kogu puuriga auto üksiktüübikinnitusele kuluva finantsi eest?
10.11.2010 at 16:56
Jesper
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
Ilmselt umbes triljon :)

Ma isiklikult ei arva, et puuriga auto tänaval oleks üldse mingi väga mõistlik mõte ja kõigi nõuete täitmine võib olla raske ja suhteliselt kallis, see ei ole "näitan ette ja saan"-tüüpi ettevõtmine. Lihtsalt ma olen seisukohal, et põhimõtteliselt auto non-OEM juppidega ümber ehitamine ei ole keelatud ja Eesti seadused tänu EL-i kuulumisele ei välista kodumaiste ettevõtete vastavat tegevust.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.11.2010 at 17:12 1 edit. Last edited 10.11.2010 at 17:13 by Jesper
-XR-
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Jesper: Ilmselt umbes triljon :)

Ma isiklikult ei arva, et puuriga auto tänaval oleks üldse mingi väga mõistlik mõte ja kõigi nõuete täitmine võib olla raske ja suhteliselt kallis, see ei ole "näitan ette ja saan"-tüüpi ettevõtmine. Lihtsalt ma olen seisukohal, et põhimõtteliselt auto non-OEM juppidega ümber ehitamine ei ole keelatud ja Eesti seadused tänu EL-i kuulumisele ei välista kodumaiste ettevõtete vastavat tegevust.


Kuidas nende Estfieldidega on? On neist mõni ka täispuuriga ja tänaval? Sellel on ju ka torud jne... a näe saab registrisse kenasti.
10.11.2010 at 17:20
hents99
  
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
-XR-:
quote:
Jesper: Ilmselt umbes triljon :)

Ma isiklikult ei arva, et puuriga auto tänaval oleks üldse mingi väga mõistlik mõte ja kõigi nõuete täitmine võib olla raske ja suhteliselt kallis, see ei ole "näitan ette ja saan"-tüüpi ettevõtmine. Lihtsalt ma olen seisukohal, et põhimõtteliselt auto non-OEM juppidega ümber ehitamine ei ole keelatud ja Eesti seadused tänu EL-i kuulumisele ei välista kodumaiste ettevõtete vastavat tegevust.


Kuidas nende Estfieldidega on? On neist mõni ka täispuuriga ja tänaval? Sellel on ju ka torud jne... a näe saab registrisse kenasti.


Tartus on üks ühekohaline (nö "puuriga" - diagonaaltoru) Estfield, mis pole registris (ilmselt selle sama toru pärast), vaevalt tänaval keegi 1-kohalise autoga tänaval sõidab.
Ja see toru seal pea kohal pole turvapuur vaid turvakaar nagu näiteks SL mersul, mis on täiesti legaalne.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
10.11.2010 at 17:29
-XR-
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
hents99:
quote:
-XR-:
quote:
Jesper: Ilmselt umbes triljon :)

Ma isiklikult ei arva, et puuriga auto tänaval oleks üldse mingi väga mõistlik mõte ja kõigi nõuete täitmine võib olla raske ja suhteliselt kallis, see ei ole "näitan ette ja saan"-tüüpi ettevõtmine. Lihtsalt ma olen seisukohal, et põhimõtteliselt auto non-OEM juppidega ümber ehitamine ei ole keelatud ja Eesti seadused tänu EL-i kuulumisele ei välista kodumaiste ettevõtete vastavat tegevust.


Kuidas nende Estfieldidega on? On neist mõni ka täispuuriga ja tänaval? Sellel on ju ka torud jne... a näe saab registrisse kenasti.


Tartus on üks ühekohaline (nö "puuriga" - diagonaaltoru) Estfield, mis pole registris (ilmselt selle sama toru pärast), vaevalt tänaval keegi 1-kohalise autoga tänaval sõidab.
Ja see toru seal pea kohal pole turvapuur vaid turvakaar nagu näiteks SL mersul, mis on täiesti legaalne.

Jah, ma tean et see on turvakaar mitte puur, sellepärast ma küsingi, et kas mõni täispuuriga Estfield on road legal, Eestis.
On üldse mõni täispuuriga Estfield Eestis?
Mõtlen sellist:
10.11.2010 at 17:36 1 edit. Last edited 10.11.2010 at 17:37 by -XR-
Umbertto
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart

Kuidas nende Estfieldidega on? On neist mõni ka täispuuriga ja tänaval? Sellel on ju ka torud jne... a näe saab registrisse kenasti.
usun, et Estfieldiga pole probleemi, tehn passis on auto margiks "omavalmistatud" st et keegi kurat ei tea kas sellel oli see puur või ei kui see auto registrisse sai.....
10.11.2010 at 17:42
kivialune
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Jesper:
quote:
kivialune: Kahjuks pole vist meil küll lootust liigelda tänavatel täispuuriga autoga.
Nojah, see võtab kokku päris hästi kogu selle puuriga tänaval liiklemise teema - kui otsida põhjuseid miks ei saa, selle asemel et otsida viise kuidas saaks, siis on jah väga kerge sellisele järeldusele jõuda.

Kahjuks mina ei tea Euroopast näiteid, kus seeriatoodetud puuriga autod on tänavalegaalsed. Erand on britid, mis riik veel? Kõige tõenäolisem on iseehitatud auto, millel on puur, kuid ma suurt panust ka sellele ei paneks. Kõige rohkem ma panustaksin iseehitatud autole, millel on turvapuur raami osa.
10.11.2010 at 17:42
-fred-
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
-XR-:

Jah, ma tean et see on turvakaar mitte puur, sellepärast ma küsingi, et kas mõni täispuuriga Estfield on road legal, Eestis.
On üldse mõni täispuuriga Estfield Eestis?

Eestis ei ole.
10.11.2010 at 17:49
-XR-
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
-fred-:
quote:
-XR-:

Jah, ma tean et see on turvakaar mitte puur, sellepärast ma küsingi, et kas mõni täispuuriga Estfield on road legal, Eestis.
On üldse mõni täispuuriga Estfield Eestis?

Eestis ei ole.


Vist ei ole ühtegi veel korralikult üle kuudi keeratud, et pole selle peale mõtlema hakatud.

Mul selle wirxi omaga sõites oli küll natuke kõhe tunne, kiivriäär on kõrgemal kui see turvakaar.


10.11.2010 at 17:55
-fred-
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
Umbertto:
Kuidas nende Estfieldidega on? On neist mõni ka täispuuriga ja tänaval? Sellel on ju ka torud jne... a näe saab registrisse kenasti.
usun, et Estfieldiga pole probleemi, tehn passis on auto margiks "omavalmistatud" st et keegi kurat ei tea kas sellel oli see puur või ei kui see auto registrisse sai.....
Teavad. Maanteeametis on eksperdi ettekanne koos piltidega tallel.
10.11.2010 at 17:56 1 edit. Last edited 10.11.2010 at 18:05 by -fred-
-fred-
 
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
kivialune:

Kahjuks mina ei tea Euroopast näiteid, kus seeriatoodetud puuriga autod on tänavalegaalsed. Erand on britid, mis riik veel? Kõige tõenäolisem on iseehitatud auto, millel on puur, kuid ma suurt panust ka sellele ei paneks. Kõige rohkem ma panustaksin iseehitatud autole, millel on turvapuur raami osa.
Tänavalegaalne täispuuriga seeriaauto Hollandist.

10.11.2010 at 18:05
peep
 
Moderator
EAL-kaart või mitte EAL-kaart
quote:
kivialune: Kahjuks mina ei tea Euroopast näiteid, kus seeriatoodetud puuriga autod on tänavalegaalsed.

Saksamaa, Holland, Soome, Rootsi. See nimekiri pole lõplik, lihtsalt need mida mina tean.
10.11.2010 at 18:06
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : EAL-kaart või mitte EAL-kaart   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.