register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW Cupi promootor   1 2  
Poster Message
peep
 
Moderator
BMW Cupi promootor
Asi hakkab filosoofiliseks kiskuma.:D

Lauri, poolel teel hobuseid ei vahetata, ikka Sina peaksid minema ja mine tea ehk polegi asi nii traagiline kui Sulle tundub ? Klasasivanema võimalik vahetus oleks mõistlik teha peale hooaja lõppu, mitte paari päeva jooksul netifoorumi kaudu mida kõik osalejad ilmselt ei jälgigi.
08.09.2010 at 20:43
Lembit
BMW Cupi promootor
quote:
Jörm: Lembit vähemalt 8000 pööret minutis ja piirajas!
Lembitul on piiraja 10500 peal, niiet kepsu veel niipea välja ei löö ;):)

Asjalikumalt:
Ma arvan, et klassivanem ja promootor ei peaks olema ilmtingimata üks ja sama isik. Klassivanem võiks olla näiteks sportliku külje edasiviija ja promootor majandusliku poole ajaja.
Hooaja lõpus asja arutledes, uut klassivanemat valides ja muid olulisi asju otsustades võiks vast promootori teemasse mõelda selle üle, missugused volitused oleks klassi sõitjad valmis sellele isikule/organisatsioonile anda, kes klassi promoma hakkab.
* Kas ta saab mingi õiguse kõigile cupi autodele korraga reklaami müüa?
* Kas sõitjad oleks valmis koos autodega osalema ka mingitel promoüritustel?
* Kas promootor võib klassi nimel teha mingeid diile? A'la rehvidiil. Miks mitte ka piduriklotsi, amordi, misiganes diil?
* Kas võib otsida "nimesponsorit" a'la "Statoil BMW 325i cup"
* Kui suure osa cupi nimel välja aetud rahast võib ta endale jätta ja kui suure osa suunab tiimidele.

Eks selliseid küsimusi oleks ilmselt veelgi, aga ma ei näe otseselt midagi halba selles, kui keegi müüks näiteks kõigi autode esiklaasiserva ühe konkreetse firma reklaami, räägiks läbi korraldajatega, et seda üle ei kleebita ja maksaks näiteks nende autode osalustasud. Või ajaks Nestest välja kütusekaardid 500l 98E'ga kõigile osalejatele selle eest, et mingil kliendipäeval Neste kliente kusagil rajal oma autodega oksele ajada.
08.09.2010 at 22:49
Henri_
 
BMW Cupi promootor
Eelkõige tuleks vist üldse aru saada, kas tahetakse promootorit kogu ringrajaspordile või igale klassile eraldi?

Muidugi poleks kellelgi selle vastu midagi, kui keegi asjalik tegelane suudaks organiseerida mingid sponsordiilid ning igasugu tarbijamängudega näiteks jagada VIP pileteid võistlustele jne.
Kui ma mingit kasu sellest saaksin, siis võiks ju vabalt teha ka mingeid sponsoritele mõeldud päevi, kus üritada meelitada inimesi rinkaspordi juurde (vaataja, võistleja või kellena iganes). Niikuinii kõrvalistme olemasolul teeb ju sõitu :))

Loodan, et koosolekule lähevad ka mõned kogenumad mehed, kes vajadusel sõna sekka ütleksid.
08.09.2010 at 23:50
Umbertto
 
BMW Cupi promootor
quote:
Juhan Tuhk: Umbetto: Riia/Porgandi case- millist EAL ametnikku sa silmas pead, kes midagi pärastpoole on tunnistanud? Minu teada oli kohal mitu EALi litsentsiga persooni, kuid kõik nad olid ametis antud võistluse ametniku või kohtunikuna. Seega igaüks täitis talle korraldaja poolt pandud ülesandeid, mitte ei olenud kohal võistlejate esindajana. Antud juhul OLEKS saanud teatud asju teisiti lahendada ka tagantjärele kui sportlane poleks autost välja marssinud ja sõitu lõpetanud enne finishit (must lipp ei tähenda disklaffi vaid alustuseks võistluste juhi info kuulamist). Ja igasugune võistlejate "kaitsmine" saab alguse ikkagi sellest, et võistleja ise seda tahab ja kasutab talle reeglitega antud õiguseid. Tagantjärele foorumis kirjutamine ei ole see.quote]

Raul, ma ei pidanud Sind silmas, sorry kui nii tundus. Ma tõin selle näite just selle poole pealt, et kui meil oleks sellises olukorras seal olnud "oma kaitseingel" siis ehk oleks need asjad võinud mõistlikumalt ja rahulikumalt laheneda. Emotsioone täis sõitja poolne asja klaarimine sarnases olukorras ei ole just hea lahendus.....
09.09.2010 at 11:21
Jörm
 
BMW Cupi promootor
Urmas, kaitseingel on apellatsiooni kohus, kuhu teatud reglemendi alusel võib kohtunike otsuseid edasi kaevata. Klassivanem on küll ringrajakomitee liige, aga sellega tema vägi ka piirdub. Riia võistlustele peab ta pileti ostma ja vaatama teiselt poolt rada toimuvat pealt, sest seal ei kehti EAL-i teenistuskaart ametlikult, nagu ka mitmetel eestis toimuvatel võistlustel on juhtunud. Klassivanemal on õigus esindada sõitjaid ainult ringrajakomitees, vähemalt minu andmetel tal rohkem mingeid õiguseid või volitusi ei ole.

Eks ma siis pean ise minema jälle, ärge siis pahandage kui ma promootorina tagasi tulen sealt.

____________________________
Amper Racing
09.09.2010 at 15:38
Jesper
 
BMW Cupi promootor
quote:
Jörm: ärge siis pahandage kui ma promootorina tagasi tulen sealt.
Peaasi et kindralleitnandina ei tule :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.09.2010 at 15:56
rolantsik
BMW Cupi promootor
quote:
Jesper:
quote:
Jörm: ärge siis pahandage kui ma promootorina tagasi tulen sealt.
Peaasi et kindralleitnandina ei tule :)

:D:D:D:D
09.09.2010 at 16:19
Umbertto
 
BMW Cupi promootor
quote:
Jörm: Urmas, kaitseingel on apellatsiooni kohus, kuhu teatud reglemendi alusel võib kohtunike otsuseid edasi kaevata. Klassivanem on küll ringrajakomitee liige, aga sellega tema vägi ka piirdub. Riia võistlustele peab ta pileti ostma ja vaatama teiselt poolt rada toimuvat pealt, sest seal ei kehti EAL-i teenistuskaart ametlikult, nagu ka mitmetel eestis toimuvatel võistlustel on juhtunud. Klassivanemal on õigus esindada sõitjaid ainult ringrajakomitees, vähemalt minu andmetel tal rohkem mingeid õiguseid või volitusi ei ole.
Lauri, siit jutust ju järeldub, et otsitav ametnik on tegeleb Cup´i asjaga eal ja rrk´s, aga mitte otseselt sõitjate jooksvate murede jms-ga. Kui nii, siis on see teema siin foorumis mõttetu, kuna on ju väljaspool meie pädevust see mida otsitav eal ametnik pärast tegema hakkab. Me ei saa tegeleda meist kõrgemal oleva organi (eal´i) ametnike kanditaatidega.......
See millele ma siin ja ka varem rõhusin, on et meie (sõitjate) huvi oleks eelkõige BMW Cup´i tugiisiku olemasolu, kes esindaks Cup´i sõitjaid eal-s ja ka võistlustel, kes siis alati oleks ka võistlustel kaasas, lahendaks probleeme ja toimetaks asjadega, mis meil mureks parasjagu on. Lisaks muidugi vajadusel veel palju muid tegevusi, mida peaksime ise talle määrama sõltuvalt vajadusest.
Kas meil on täna üldse vajadus sellise sõitjaid esindava tugiisiku järele - kas on, härrased sõitjad ?
10.09.2010 at 12:38
hall
 
BMW Cupi promootor
Urmas, Jesper juba ju mainis, et klassivanem/promootor/esimees/käepikendus ei saa esindada konkreetset sõitjat võistlussituatsioonide lahendamisel, sest ühe sõitja kaotus on teise sõitja võit. Kuidas saab siis see esindusisik sellises vaidluses poolt valida?
Esindusisiku ülesanneteks saavad olla need asjad, mida Lauri oma esimese postituse alguses välja tõi ja mida Lembit oma teises 10500 rpm postituses täiendas.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
10.09.2010 at 14:32
hall
 
BMW Cupi promootor
quote:
Umbertto:
quote:
Jörm:
Kas meil on täna üldse vajadus sellise sõitjaid esindava tugiisiku järele - kas on, härrased sõitjad ?

Kes kooskõlastab tehnilised tingimused ja nende muudatused EAL-ga, kes lepib kokku kalendri, kes räägib kaasa sarja põhimõtete (EMV üldjuhend jms) tingimuste kujundamisel? Kui neid asju vaja pole, siis pole tõesti vaja, et keegi ühegi klassi eest asju ajaks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
10.09.2010 at 14:35
rolantsik
BMW Cupi promootor
quote:
serõi:
quote:
Umbertto:
quote:
Jörm:
Kas meil on täna üldse vajadus sellise sõitjaid esindava tugiisiku järele - kas on, härrased sõitjad ?

Kes kooskõlastab tehnilised tingimused ja nende muudatused EAL-ga, kes lepib kokku kalendri, kes räägib kaasa sarja põhimõtete (EMV üldjuhend jms) tingimuste kujundamisel? Kui neid asju vaja pole, siis pole tõesti vaja, et keegi ühegi klassi eest asju ajaks.



Eks neid rääkijaid ole ju seal teisi ka olnud ju ;)
10.09.2010 at 15:08
PlyVal64
BMW Cupi promootor
Jälginud seda asja kõrvalt aga tagamõttega, sest poiss tahaks ja võiks ju sõita. No ja siis teisest teemast selline otse väja öeldud tõde:
quote:
rolantsik: Ma ei teagi nagu,kas olen ise imelik vms,aga mul sügavalt kama,mida pealtvaatajad soovivad näha - mina tegelen enda lemmik-hobiga :D:D:D
Tohutu hulk igasugu tarka ja veel targemat juttu igasugustest promootoritest, esindusisikutest, "ülivajalikust" EAList ja selle rinkakomiteest aga nagu teada, pole ma kunagi kõnealuse instantsi olemusest ja üleüldisest vajalikkusest väga aru saanud. OK, teatud otstarve sel ju on, mingi keskne organ peab olema. Kuid tänapäeva ühiskond on ju selgelt rahapõhine. On FIA läbi EALi pannud paika mingid üldreeglid/tingimused sõitjatele, tehnikale ja korraldusele, siis järgmine samm on ju võistlus ise ja selle korraldamine. Reeglid oskan ma ka ise fia.com lehelt üles leida ;) Kui nüüd veel ka BMW klassist ringrajaspordi mõistes rääkida, siis Teie seltskond peaks rääkima otseselt jõupositsioonilt: meie tahame nii pikka sõitu, palju see maksab? Hetke Eesti ringrajaspordis võib iga "bemmimees" rinna kummi ajada.

Lembit ju mitte ei läinud pöördesse vaid tõi välja absoluutse tõe: 13 - BMW Cup'i sõitjat, 6 - S1600 sõitjat, 5 - vormelisõitjat ja 3 - juuniori. Kuulukse 2011 bemmide rivi veel pikenevat, siis minu arust on käitumismall lihtne: lepite omavahel kokku uuendused (a'la lendstart, WTCC-stiilis pööratud järjekord teises stardis, minimaalne kilomteraaž või aeg võistlussõidus, mis iganes), see edastatakse "tankist-süüdlase" Lauri kaudu Vabakale ja nii ongi (nagu zeenjafookin). Järgmine "ja nii ongi" tuleb kohe korraldajate poolelt: nemad teevad PAKKUMISE konkreetse summana, paljuga BMW'de nõutud sõidud nende arust tehtud saab. Ütlevad mingi absurdse summa, ütleb jõupositsioon oma realistliku nägemuse. Ei sobi, jääb ära. Käib ka igasuguste kiluvaraste ja leedukategi kohta. Ja alati on olemas kompromiss, rahaline! Kui keegi, miks mitte ka EAL, suudab rajale tuua "kõvemad" masinad a'la GT, vormelid, S2000 vms suure hulgana, tuleb hobimeestel sellega siis leppida. Kas leppida vähemaga või leida juurde puhast raha, kui eeldame, et kiiremad spetsautod toovad ka rohkem publikut.

EAL saab oma obroki litsentsitasude näol niigi kätte, lisaks ka mingid arusaamatud registreerijatasud, kalendritasud jms täielik nonsenss. Lisaks ka ajavõtt, ku iseda renditakse. Kuigi ma ei pruugi kõiki F1 asju inimlikult mõista, meeldib mulle Bernie stiil: tema on teinud kõva asja ja ütleb, palju miski asi maksab ja kuidas asjad käivad. Tahad osaleda meeskonnana - niipalju; tahad oma rajale F1'ed saada - niipalju, tahab FIA pisut raha ja kuulsust - käitub niimoodi ja saab superlitsentside tasud etc. Kõik taandub ühele lihtsale küsimusele: KES maksab kogu selle pulli kinni? Leiab EAL raha või sponsori, sõitjale tuleb osaluskulu olematu k.a. tehnika kohalevedu, omab õigust määrata asjade käiku. Maksab kinni promootor näiteks "hea onu eraisikuna", ütleb see tegelane, kuidas asjad käima hakkavad. Muidugi üldtunnustatud reeglite piires. Nagu teinegi teletegelase hüüdlause: võta või jäta. Elu on näidanud, et võtmine on mingil hetkel targem tegevus kui sililinnu püüdmine. Mis mind alati kõige rohkem häirib ongi see, et on mingi kaader, kes niiväga tahaksid minu raha eest minu eest otsustada ise seejurues mittesittagi tehes. Mulle piisab riigikogust ja pankadestki, muud asjad suudab enamus inimesi ise ära otsustada.

OT: (Just tegelesin täpselt selle võta-jätaga: n inimest süüa, pidutseda, magada = xxxx suur summa öirosid, tahan saad kogu kompleksi ilma võõrasteta, sel ajal sellest kellast selle kellani, sellise rahanumbri eest per nägu. 24 tundi mõtlesid - võtsid... ja õigesti tegid. See varblane on setudel samahästi peos.)
05.10.2010 at 14:18
rustang
  
Moderator
BMW Cupi promootor
Ply nüüd sa lahmid veidi. EAL roll on kinnitada eeskirjad ja juhendid - antud juhul tehno ja EMV sarja juhend. Konkreetse võistluse toimumise, ajakava jms otsustab siiski korraldaja kuigi EAL formaalselt peab juhendi kinnitama. EAL ise ei korralda ühtki võistlust ega saa kedagi selleks ka sundida.
05.10.2010 at 14:52
Suur
BMW Cupi promootor
Tere
Olen kodanik väljaspoolt ringraja maailma, samas tegelenud mitmed aastad auoralliga. Lugedes antud teemat, tekib minul sedasorti arvamus, et Teil ei tuleks karta mitte seda raha väljakäimist, kuivõrd seda, et keegi kusagil ülevalpool hakkab muutma BMW sarja tehnilisi tingimusi. Eesti autospordis on ju vastu taevast lastud mitmed nö odavamad sarjad( veokas, mosseliiga jne). Antud sarja populaarsus ja selle kasv on ju eeskätt tingitud tema odavusest (võrreldes teiste võistlusklassidega) mida on suudetud hoida konkreetsete tehniliste tingimustega. Ehk et mida ma tahan öelda ... hoidke ikkagi ISE kätt pulsil ja ärge laske mingil autospordi jumalal (EAL) seda võistlusklassi rikkuda.

Parimat
Suur
17.10.2010 at 14:19 1 edit. Last edited 17.10.2010 at 14:19 by Suur
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW Cupi promootor   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.