register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT32, Sauga 4.09.2010   1 2 3  
Poster Message
priitpo
OT32, Sauga 4.09.2010
quote:
uzzac: Haripunkt on sama mis apex. Ehk siis kurvi keskmine punkt.

ehk kui ma nüüd ei eksi siis punkt kus pidurdamine peaks lõppema ja kiirendus algama...?
12.09.2010 at 14:40
uzzac
 
OT32, Sauga 4.09.2010
Pidrudamine peaks lõppema ikka sirgel osal ennem kurvi. Apexist saab tavaliselt peale hakata tallama.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
12.09.2010 at 16:06
priitpo
OT32, Sauga 4.09.2010
quote:
uzzac: Pidrudamine peaks lõppema ikka sirgel osal ennem kurvi. Apexist saab tavaliselt peale hakata tallama.
aeglustamine kiirendamiseks.....? :)
12.09.2010 at 16:57 1 edit. Last edited 12.09.2010 at 16:57 by priitpo
tomcat
OT32, Sauga 4.09.2010
quote:
uzzac: Pidrudamine peaks lõppema ikka sirgel osal ennem kurvi. Apexist saab tavaliselt peale hakata tallama.



Natuke kõrvalseisja targutusi ka. Road apex on kurvi geomeetriline keskpunkt, punktiiriga näidatud ideaaltrajektoori delayed apex ehk late apex aga asub sellest kaugemal. Peale tallama peaks hakkama geomeetrilisest keskpunktist ehk apexist, kus trajektoor hakkab sirgemaks venima, aga kurvi siseservale kõige lähemal ollakse sellest hiljem ehk late apexis.

Seletus on siin, helesinine joon kujutab ideaaltrajektoori: http://www.citizendia.org/Line_%28racing%29
Asja point on selles, et ideaaltrajektooril olles saab hakata kiirendama varem kui geomeetriliselt parimal trajektooril. St et kurvis natukene kaotad, aga järgneval sirgel võidad, sest sirgele väljumise kiirus on suurem ja tänu sellele on kiirus ka kogu sirge jooksul suurem.

Minu (ja teiste amatööride) tavaline viga on see, et keeran liiga vara sisse. Ja kui siis ennast parandada püüan, hakkan liiga hilja sisse keerama. :p
12.09.2010 at 17:51
tomcat
OT32, Sauga 4.09.2010
Kõrvalseisja targutusi vol 2
Olen esiveolisega (Golf Cupi autoga) ise ka kiires katuse pannud. Põhjus täpselt sama nagu GTA puhul: auto vajus välimiste ratastega kruusale, mina lasin gaasi natuke järele ja seepeale loomulikult juhitavus kadus. Kaks korda jõudsin vastu keerata, siis enam ei jõudnud ja lõin piduri blokki. Õnneks lohises masin esialgu mööda asfalti ja suurem hoog sai sellega maha. Lõpuks läks aga ikka külg ees murule, haakis end ühe mätta taha ja tegi poolteist tiiru.
Avarii juhtus mu teise võistluse eelses trennis ja läks puhtalt kogenematuse arvele. Olin enne kardiga sõitnud, aga esiveolise hingeelu polnud veel selge. Autol lükkasin õhtul tungrauaga tagumise katusenurga sirgu, hommikul ostsin lammutusest uue esiklaasi ja saingi jälle sõita. Aga see, et alajuhitavuse korral gaasi lahti ei tohi lasta, sai hoobilt selgeks. Hiljem õppisin vasaku jalaga pidurdades alajuhitavust korvama.
12.09.2010 at 18:06
H.E
  
OT32, Sauga 4.09.2010
GTA juht hakkas enne kruusale jõudmist mõtlema sellele ning lasi juba siis gaasi maha.
Selguse ja veits nokkimise mõttes: kas tegumise otsa libisemist ülejuhitavuseks ei nimetata?
Kui minu kõrval istus hr. Hall, siis juhendades ütles ka minule, et keeraksin veidi hiljem sisse. Paraku ma seda enam eriti harjutada ei jõudnud/julenud.
12.09.2010 at 19:03
Aspelund
OT32, Sauga 4.09.2010


Jackie Stewart õpetab James May'd kiiresti sõitma. Ehk tasub mõni tera kõrva taha panna.

Ja James May ning Mika Häkkinen teevad sama



A.
12.09.2010 at 19:48
Lembit
OT32, Sauga 4.09.2010
quote:
uzzac: Pidrudamine peaks lõppema ikka sirgel osal ennem kurvi. Apexist saab tavaliselt peale hakata tallama.
Erinevatel autodel võivad olla erinevad sõiduvõtted, aga üldiselt, kui enne apexit saad hakata juba peale tallama (korralikult gaasi vajutama, mitte lihtsalt vedu peal hoidma), siis oled liiga aeglaselt kurvi sisse keeranud.
13.09.2010 at 16:59
Duality
 
OT32, Sauga 4.09.2010
Natuke nokiks :D et nii kaua kui mina seal käinud olen siis see on ikkagi Audru rinka old :) Peace.
10.01.2011 at 22:58
uzzac
 
OT32, Sauga 4.09.2010
Ajalooliselt oli tegu Sauga kolmnurgaga. Nooremad kodanikud (mina ka) teavad ainult Audru ringrada. Siis sõideti mööda praegust sirget mis ühendab Nurme teed ja Haapsalu mnt-d, Nurme teelt keerati paremale praeguse vasaku "kiire" kurvi asemel ja Nurme tee Haapsalu mnt ristist uuesti paremale ja siis uuesti paremale sirge peale. Sellest ka nimi kolmnurk. Praegu on Nurme teel veel näha ühte šhikaani sirge peal, et kiirused liiga kosmosesse ei läheks.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
11.01.2011 at 10:20
hall
 
OT32, Sauga 4.09.2010
Märkus on väga kohane. See, et kunagi oli tegemist Sauga kolmnurgaga ei ole muud ku ajalooline fakt, praegu on tegemist Audru ringrajaga. Sauga vald on muide Audru valla naabervald.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.01.2011 at 11:07
hall
 
OT32, Sauga 4.09.2010
quote:
uzzac: Ajalooliselt oli tegu Sauga kolmnurgaga. Nooremad kodanikud (mina ka) teavad ainult Audru ringrada. Siis sõideti mööda praegust sirget mis ühendab Nurme teed ja Haapsalu mnt-d, Nurme teelt keerati paremale praeguse vasaku "kiire" kurvi asemel ja Nurme tee Haapsalu mnt ristist uuesti paremale ja siis uuesti paremale sirge peale. Sellest ka nimi kolmnurk. Praegu on Nurme teel veel näha ühte šhikaani sirge peal, et kiirused liiga kosmosesse ei läheks.

Selle vana kolmnurga peal sõideti vastupäeva, mitte päripäeva nagu sa kirjeldad. Start oli Haapsalu mnt-l umbes praeguse Lukoili kohapeal.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.01.2011 at 11:12
uzzac
 
OT32, Sauga 4.09.2010
quote:
serõi:
quote:
uzzac: Ajalooliselt oli tegu Sauga kolmnurgaga. Nooremad kodanikud (mina ka) teavad ainult Audru ringrada. Siis sõideti mööda praegust sirget mis ühendab Nurme teed ja Haapsalu mnt-d, Nurme teelt keerati paremale praeguse vasaku "kiire" kurvi asemel ja Nurme tee Haapsalu mnt ristist uuesti paremale ja siis uuesti paremale sirge peale. Sellest ka nimi kolmnurk. Praegu on Nurme teel veel näha ühte šhikaani sirge peal, et kiirused liiga kosmosesse ei läheks.

Selle vana kolmnurga peal sõideti vastupäeva, mitte päripäeva nagu sa kirjeldad. Start oli Haapsalu mnt-l umbes praeguse Lukoili kohapeal.

Tänud selgitamast. Ma ei tea kus mul sedasi meelde on jäänud.

Igatahes hea ülevaade Eesti radadest - http://f1cel.pri.ee/foorum/viewthread.php?tid=1455

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
11.01.2011 at 11:34
Juhan Tuhk
OT32, Sauga 4.09.2010
Ehheee! tuletate vanainimesele noorust meelde ;)
Mina olen sellel rajavariandil võidu sõitnud; oma 1. päris võidusõidu. Murakalt renditud Ladaga klassis Ralli1600. Enn Tepand tegi sellise klassi, et rallimehi saada rinkale ja pakkuda neile võimalust asfalti proovida. Täitsa lahe värk oli, 22 autot joonel. Tänapäevaga pole see muidugi aus võrdlus, sest näiteks vormeleidki oli kokku 40 kahes klassis.
Toimumisaastat ei mäleta, peab kodus järguraamatust (!) järgi vaatama. Oli kunagi selline raamatuke, kuhu pandi kõik osaletud sõidud kirja ja vastavalt võistluse tasemele ja lõpukohale jagati punkte. Punktide järgi sai järgu ja selle alusel lubati kõrgema tasemega võistlusele. Rinka jaoks oli vaja 2. järku. Nagu öeldud, oli mulle see 1. võistlus- järguraamatu koos vajalike punktidega lunastasin kahe Armeenia konjaki eest ühelt tol ajal autosporti juhtinud ametnikult :)
11.01.2011 at 16:35
rookierice
OT32, Sauga 4.09.2010
Vabandust kui ülbena tundun aga kas sellel focuel oli ikka kõik korras? Tundus, et väga kergelt läks saba alt. Fordi foorumeid lugedes on paljudel probleeme kiiresti töölepingu lõpetavate tagasillapuksidega. Pole ise kahjuks kordagi 2.gen focusega sõitnud aga 1.gen focus on minu kogetutest parima juhitavusega esiveoline. Kui vähegi gaasi peal hoida ei kujutaks ette, et kiires kurvis tagaotsa kergeks võtab.

Teisalt: focus on erakordselt neutraalne, volvo ei lähe siis ka ülejuhitavaks kui rooli taga lauslolli mängida.

Igal juhul tundus see laks mulle shokeeriv, arvasin, et focus on üks enimandestavaid autosid oma control blade tagasilla ja hea roolitunnetusega (nimetagem seda tagasilda siis kavalaks või odavaks).

Lihtsalt enne täiega andmist tuleb nii rada vaadata kui oma autot tunda.

Nii saab 9-5 kui volvo s60 on üsna sarnase "raudkindla" otsejuhitavusega ja 1.gen focusega sai omal ajal igasugu lollusi tehtud aga mitte kunagi mitte ühtegi halvasti lõppevat, kurvikiiruselt suutis julgelt 10-15kmh rohkem anda ja vastavalt gaasipedaali asendile sõltus ka kurvisuund.

Ja kokkuvõtteks pean tunnistama, et algaja panebki alguses täiega või "täiega". Ise olen ka alati esimesed 2-3 ringi kõige enam rehvi ringi lasknud, abs ragistama pidurdanud või pidureid kuumutanud aga ringiajad paranevad ikka sujuvalt ja parimad on 4-5-6 ring...eks paraneb kuni hirm tekib, et järgmine pidurdus pehmeks võib jääda.
23.01.2011 at 00:50
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT32, Sauga 4.09.2010   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.