register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Odav rinkakäru algajale   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Poster Message
wax
 
Odav rinkakäru algajale
:D http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=23691
09.07.2007 at 10:55
Raceboy
 
Odav rinkakäru algajale
quote:
wax: :D http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=23691


See oleks tegelikult ühe talve projekt, kõige nõmedam töö on tehtud.


____________________________
www.vems.ee
09.07.2007 at 20:15
Antti22
Odav rinkakäru algajale
quote:
Lembit: Golfist räägitakse sellepärast, et on olemas know-how sellele ringrajaettevalmistuse tegemiseks. Fiestale seda ei ole.



Know how puudusest ei saa küll eriti rääkida...

Fiestadele, eriti MK2-le (mk3-st ei julge rääkida, kuna endal on mk2 XR2 siis olen selle teemaga kursis) on inglismaal VÄGA palju informatsiooni, see auto on populaarne rinkapill seal kandis. Vaadake www.xrtwo.com . Väga pädev foorum.
Mind panebki imestama miks keegi eestis ei ole seda ette võtnud... Auto on pmst kärbeskaalus ja potentsiaali jagub hulgim...

Endale sai selline välja otsitud aga kahjuks raha/kogemuste/aja puudusel ei ole jõudnud teda ette võtta ja tuleb kurva otsusena ta maha müüa kuna ruumi pole ja kahju raisata nii potentsiaalikat autot.
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=350481&cache_missing=1

23.07.2007 at 20:40
Lembit
Odav rinkakäru algajale
quote:
Antti22:... on inglismaal VÄGA palju informatsiooni...
Just. Inglismaal. Mis kasu sellest inglismaast on? Siit autot sinna teha ju ei vii ja need, kes siin odavatest toorikutest autosid ehitavad jälle seda know-how'd ei oma.
Need, kes suudavad seda know-how'd inglismaa foorumitest hankida, suudavad muude tegevustega oluliselt rohkem raha teenida, kui odavatest kärudest rinkaautode ehitamine.
Suletud ring.
24.07.2007 at 01:03
Antti22
Odav rinkakäru algajale
quote:
Lembit:
quote:
Antti22:... on inglismaal VÄGA palju informatsiooni...
Just. Inglismaal. Mis kasu sellest inglismaast on? Siit autot sinna teha ju ei vii ja need, kes siin odavatest toorikutest autosid ehitavad jälle seda know-how'd ei oma.
Need, kes suudavad seda know-how'd inglismaa foorumitest hankida, suudavad muude tegevustega oluliselt rohkem raha teenida, kui odavatest kärudest rinkaautode ehitamine.
Suletud ring.


See kes otsib odavat ringraja käru üldiselt teeb ikka ise ju... Ja see tähendab et peaks ka jaguma aega eeltööd teha natuke, sest ega seal midagi eriti rasket ei ole, auto nagu auto ikka...

24.07.2007 at 01:35
Lembit
Odav rinkakäru algajale
quote:
Antti22:See kes otsib odavat ringraja käru üldiselt teeb ikka ise ju...
Jah, aga nendel isetegijatel juhtub paraku jälle nii:
quote:
...aga kahjuks raha/kogemuste/aja puudusel ei ole jõudnud teda ette võtta ...
See on väga levinud situatsioon. Võtad mingi projektika, asi jääb mingi raha/oskuse/aja puudusel seisma ja siis on juba mõne kuuga entusiasm maha vajunud ja naine käsib aianurgas vedeleva romu ära müüa/anda.
24.07.2007 at 08:30
vvt
  
Odav rinkakäru algajale
Anti22: on vaks vahet, kas kuskil netis olev informatsioon või kohapeal olemasolev reaalne oskus. Mul on kah arvutis olemas Lada VFTS-i kohta üsna põhjalik informatsioon, aga see ei võrdu kindlasti oskusega see auto valmis teha. Inglismaa on kaugel ja netis paistavad paljud asjad (eriti nende mootorite ehitamisega leiba teenivate väikefirmade saitidel) tegelikkusest ilusamana.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
24.07.2007 at 11:15 1 edit. Last edited 24.07.2007 at 11:16 by vvt
Antti22
Odav rinkakäru algajale
quote:
vvt: Anti22: on vaks vahet, kas kuskil netis olev informatsioon või kohapeal olemasolev reaalne oskus. Mul on kah arvutis olemas Lada VFTS-i kohta üsna põhjalik informatsioon, aga see ei võrdu kindlasti oskusega see auto valmis teha. Inglismaa on kaugel ja netis paistavad paljud asjad (eriti nende mootorite ehitamisega leiba teenivate väikefirmade saitidel) tegelikkusest ilusamana.


Iseenesest mis on Fiestal nii erinev? auto nagu väike auto ikka.

Väga väikeste ümberehitustega 2l Mondeo Zetec vahele ja on seda jõudu rohkem kui küll selle kaalu jaoks. Või 1,6 RST moto.
Netis olev informatsioon on sel juhul vägagi põhjalik ja olen uurinud seda. Ning kindlasti eestis olevad spetsialistid ei näe probleemi selles, et asi on nimega Ford.
24.07.2007 at 16:45
mart154
 
Odav rinkakäru algajale
quote:
Antti22:
quote:
vvt: Anti22: on vaks vahet, kas kuskil netis olev informatsioon või kohapeal olemasolev reaalne oskus. Mul on kah arvutis olemas Lada VFTS-i kohta üsna põhjalik informatsioon, aga see ei võrdu kindlasti oskusega see auto valmis teha. Inglismaa on kaugel ja netis paistavad paljud asjad (eriti nende mootorite ehitamisega leiba teenivate väikefirmade saitidel) tegelikkusest ilusamana.


Iseenesest mis on Fiestal nii erinev? auto nagu väike auto ikka.

Väga väikeste ümberehitustega 2l Mondeo Zetec vahele ja on seda jõudu rohkem kui küll selle kaalu jaoks. Või 1,6 RST moto.
Netis olev informatsioon on sel juhul vägagi põhjalik ja olen uurinud seda. Ning kindlasti eestis olevad spetsialistid ei näe probleemi selles, et asi on nimega Ford.

üksasi on mootori vaheleviskamine, mis pole mingi probleem.
Teine asi on see kupatus ka hästi rajal käituma panna, mis enam ei ole nii lihtne ilma know-howta ;)
24.07.2007 at 17:09
vvt
  
Odav rinkakäru algajale
Küll on ikka elu lihtne, võtane internetist tarkusi ja muudkui teeme. Kõik on elementaarne, ütles Watson ;)

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
24.07.2007 at 17:16
devilc
Moderator
Odav rinkakäru algajale
quote:
vvt: Kõik on elementaarne, ütles Watson ;)
Ei öelnud, Holmes ütles hoopis.

Sry for OT, ei suutnud vastu panna. :)
24.07.2007 at 17:47
I.V.B
Odav rinkakäru algajale
quote:
vvt: Küll on ikka elu lihtne, võtane internetist tarkusi ja muudkui teeme. Kõik on elementaarne, ütles Watson ;)


Kes ikka väga tahab, see ka teeb ja miks mitte ka hästi! Eestis on ikka mõned väga kiired ja kvaliteetselt peaaegu puhtalt foorumite põhjal ehitatud masinad. Natuke jama on siin seda negatiivsust isetegemise suhtes näha. Algajale annab auto ehitamine hindamatuid teadmisi tulevikuks ja see, kes seda soovib, võiks ju kusagilt algust teha. Kas tõesti on vaja ringrajale juurde neid, kellel on kallid ja kiired stock masinad, kuid kes teavad ainult seda kust bensiin ja heal juhul ka õli sisse käivad ning seda, et esimene asi kuidas autot kiiremaks saada on nitro? Saan aru, et teema on "Odav rinkakäru algajale" ja see eeldab ilmselt odavat suhteliselt stock masinat, kuid samas ei oleks ju tõesti vaja iseehitamise kallal iroonitseda.
30.07.2007 at 16:02
Jesper
 
Odav rinkakäru algajale
Kui nüüd filosofeerima kukkuda, siis on loomulikult kõike võimalik ehitada, aga tekib küsimus kas on mõtet. Kõike on saada küll, aga kui sa ehitad oma pilli puhtalt kataloogikaubast, siis tänavaauto puhul on seda väga raske majanduslikult õigustada - pakuks umbes, et kui sinna Fiestasse panna näiteks stock Mx5 jagu raha magama, on Mx5 ikka kiirem, ägedam, töökindlam ja kõrgema taasmüügiväärtusega :)

Kui ma praegu alustaks ja 60k kibeleks tasku põhjas, siis ma ei hakkaks never ever mingi projekti-saraga nullist pihta, stiilis "võta see ja swapi sinna vot too mootor ja...". Võib-olla tõesti saab pika aretamisega oma projekti sama raha eest kriipsu võrra kiiremaks, aga selle ajaga kui aretaja oma mootorist esimesed paugud kätte saab oled sa juba umbes 1000000 korda Bikerniekis, Saugal ja Raplas käinud. Mis on garaazhis õli sees roomamise asemel üks ütlemata hea kurss, peab mainima.
30.07.2007 at 16:17 1 edit. Last edited 30.07.2007 at 16:17 by Jesper
rustang
  
Moderator
Odav rinkakäru algajale
quote:
Jesper: Kui ma praegu alustaks ja 60k kibeleks tasku põhjas, siis ma ei hakkaks never ever mingi projekti-saraga nullist pihta,

Seda ütled Sa Jesper isikliku kogemuse pealt, mida sul ikkagi ei oleks kui Sa nüüd alles alustaks.
Samas kui tavotiste näppudega mökerdamine väga vastukarva ei ole, siis annab see hea õnne korral võimaluse sõita ringiaegu 400 ja rohkem tuhat maksvate autode lähedal kulutades selleks näiteks 40 tuhande tuuris.
30.07.2007 at 17:00
Silwer
Odav rinkakäru algajale
Selle aretamise ja ehitamisega ongi sedasi et seda tasub teha vaid siis kui teed seda ISE ja sul on palju vaba aega millega midagi tarka peale pole hakata. Kui aga ostad teenust sisse siis tänapäevaste hindade järgi makstes võib see alguses 40 tuhandega teostada plaanitud projekt ikkagi 400 tuh maksma minna.

Seega see odav rinkakäru algajale võiks ikkagi olla juba auto mis oli tehasest välja tulles heade kurvisõiduomadustega.

EDIT: Vaadates viimaseid EBK CUP tulemusi siis paistab et tagaveolistest on E30 318is üks selline auto mida on odav osta ja sellega saab ka täiesti standardina sõita päris kiireid aegu nii Saugal kui ka Raplas. Hinnad siis mobile.de lehel vahemikus 750-2500eur:

http://www.mobile.de/SID4lkKMeq-9060b.d6fegs1w-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1185808864A1LsearchPublicD1100CCarS-t-vpLtt~BmPA1B20A0t-t-vQuSeUnVb_X_Y_x_y~BSRA6BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0/cgi-bin/searchPublic.pl?refinement=0&sr_qual=GN&formType=pkwDetail_GN&_form=search&sr_make=3500&sr_modelId=9&sr_useNetPrice=0&sr_priceFrom=-2&sr_priceTo=-2&sr_category=1100&sr_doorCount=2&sr_powerFrom=96&sr_powerTo=-2&sr_registrationDateFrom=-2&sr_registrationDateTo=1991&sr_mileageFrom=-2&sr_mileageTo=-2&sr_engineType=-2&sr_emissionClass=-2&sr_gear=-2&sr_airConditioning=-2&sr_model=is&sr_vehicleType=-2&sr_color=-2&sr_country=-2&sr_zip=&sr_zipRadiusTo=-2&sr_damaged=0&sr_daysOldTo=-2&sr_sortOrder=0&sr_advertiserType=-2&doSearch.x=46&doSearch.y=11

Kusjuures 2200 eur saab juba M-Tech II paketiga isendi: http://www.mobile.de/SIDwSr2ntwEUMldtHrd2A2dQA-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1185808864A1LsearchPublicD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B23%81_-t-vCaMiMkMoQuRDSeUnVb_X_Y_x_ydcposO~BSRA6D1100A9D3500BisBGND1991CPKWA0HinPublicA2A0A0A0A2B96A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=10&id=11111111268205534&

Sellele autole saan pakkuda ka chippi mis tõstab pöörete piiraja u. 7200 peale ja annab mingi 5-6kw ka jõudu juurde.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
30.07.2007 at 17:09 1 edit. Last edited 30.07.2007 at 17:30 by Silwer
I.V.B
Odav rinkakäru algajale
quote:
Jesper:
Kui ma praegu alustaks ja 60k kibeleks tasku põhjas, siis ma ei hakkaks never ever mingi projekti-saraga nullist pihta, stiilis "võta see ja swapi sinna vot too mootor ja...". Võib-olla tõesti saab pika aretamisega oma projekti sama raha eest kriipsu võrra kiiremaks.


Esiteks, ega siis nullist pihta hakkama ei pea enamikel juhtudel ja teiseks - olen saanud istuda ühes "Opel Mantas," mille ehitamisele oli kulutatud umbes 15000 - 18000 euri (aja maksumust arvestamata), kuid mis oli Nürburgringil 9 sekundit kiirem kui Auto Motor und Sporti Porsche 996 Turbo aeg ja sõitis 1/4 miilil 10,5 sekundi aegu. Loomulikult on see veidi prosta näide, kuid kõnekas täiendus rustangi poolt öeldule, et 40k eest teadlikult-, ise- ja hästi ehitatud masinaga saab võistelda 400k maksvate poeautodega.
30.07.2007 at 17:54
Jesper
 
Odav rinkakäru algajale
Nojah eks igasugu asju on tehtud ja tehakse, aga ma julgeks väita et ma nats vist kujutan ette mis kõik tuleb selle Fiestaga ette võtta et ta vähemalt pool-kiireks ehitada ning ei julgeks seda küll kellelegi soovitada. Kui inimene juba teab ise täpsemalt mida ta tahab saavutada ja mis variandid selleks on, on muidugi teine lugu, loomulikult saab oskuslikult ehitades-tuunides odavamalt läbi kui stock autosid ostes.
30.07.2007 at 19:35
rustang
  
Moderator
Odav rinkakäru algajale
quote:
Jesper: ei julgeks seda küll kellelegi soovitada.

Sellega olen nõus. Soovitame siis võimalikult "valmis" autot.
30.07.2007 at 22:17
hents99
  
Odav rinkakäru algajale
Ma ütleks selle valmisauto peale vaid seda, et kust võtab algaja raha, et valmis auto osta.
Kui kasvõi auto maksab 150k, siis korraga pole seda tavaliselt võtta kuskilt, nö kogudes "kulub" raha kätte ära.
Ma tean seda omast kogemusest, olen auto peale kulutanud kordi rohkem kui on mu auto turuväärtus.
Paljud on öelnud, et ostnud siis kohe selle raha eest parema auto. Vaikselt ehitada ja iga kuu mingi summa auto alla panna,
siis saab lõpuks ka parem tulemus ja samas kogemuste pagas suureneb pidevalt.
Paljudel huvilistel(eriti noortel algajatel) puuduvad võimalused matta suur summa hobi alla.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
01.08.2007 at 00:26
mart154
 
Odav rinkakäru algajale
kui nüüd vaadata Silweri pakutud 318IS-e või vaadata kasvõi eestis müügilolevaid 325i-sid, siis 30k eest on valik juba suur.

ainsad modid, mis mina esialgu neile autodele teeks, oleks LSD (kasutatult leiab 3-4k eest)
ja madaldussari.(vedrusid leiab vahel ka paarisaja krooni eest - amordiring alla 8k)

nii, ütleme, et 45k eest oleks juba auto :)
~6k eest võib leida sinna alla ka tänavaslikid.
arvestab väiksed hoolduskulud ka, aga 60k eest peaks ikka täiesti pädeva sõiduki saama.

vähese edatreeninguga peaks vast 1.12 vms ära sõitma shikaaniga rajal. (arvestades et EBK Cup-il sõitsid stock IS-id 1.15 vist?) ja 325 peaks kiirem olema ;)

ei ole ju kallis!
01.08.2007 at 09:39
Silwer
Odav rinkakäru algajale
Nii 325 kui ka 318 sõitsid umbes sama aega - 1.11


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
01.08.2007 at 09:55
Lembit
Odav rinkakäru algajale
quote:
mart154: arvestab väiksed hoolduskulud ka, aga 60k eest peaks ikka täiesti pädeva sõiduki saama.
vähese edatreeninguga peaks vast 1.12 vms ära sõitma shikaaniga rajal.
Lihtsalt võrdluseks:
60k eest paneb VW golf II sõitma aega 1.08 slikkidega. OT üritustel osalenud punase GI investeering on oluliselt madalam, kui 60k, aeg 1.08,5

01.08.2007 at 11:53
raimo_r
Odav rinkakäru algajale
e30 325i puhul on 1.12 täiesti igapäevasõiduki aeg ja minu poolt ka sõidetud veidi raskema isendiga kui seda 325i stockis on.
1.10 jaoks on vaja vahetada peaülekanne 4,10 või kõrgema vastu - 4,27 või 4,45 oleks paras. võimalik et saab ka kiiremini kuna mina eriti sõita ei oska veel :)

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
01.08.2007 at 12:32
Lembit
Odav rinkakäru algajale
Võimalik, et E30 BMW on kõige sobivam algaja auto, võimalik, et ei ole.
Igaüks võib endale vaadata, mis talle sobib ja kuidas see auto võiks rajal hakkama saada.

Kaks eelmist kuivaga sõidetud OT'd. Kindlasti oleks parem suurendada aegade baasi, aga ma ei viitsinud rohkem otsida.
Eelmise aasta september
http://www.opentrack.pri.ee/ajad/240906/OT240906_aegadega.xls
Selle aasta mai
http://opentrack.pri.ee/ajad/120507/OTXVlaptimes.xls

Pange igale autole mõttes hind külge ja saab küllaltki hea pildi ette sellest, missuguseid hinna/ringiaja suhteid on ühest või teisest platvormist oodata.
01.08.2007 at 14:08
Silwer
Odav rinkakäru algajale
Nagu ma varem kirjutasin siis minu arvates on E30 parim TAGAVEOLINE isend algajale. See et esiveolistest on parim Golf üldse ei kahtlegi (olen ka ise kunagi Golfiga rajal kätt harjutanud ja ei saa öelda ühtegi paha sõna). See aga kas valida sõitmiseks esi või tagaveoline on juba maitse asi ja maitse üle ei ole mõtet vaielda... :)

* kogu jutt käib siis autodest mida saab osta hinnaga kuni 30000 eek ja leiab veel korraliku isendi.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
01.08.2007 at 15:23
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Odav rinkakäru algajale   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.