register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Odav rinkakäru algajale   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
rustang
  
Moderator
Odav rinkakäru algajale
See on ka potentsiaaliga auto, Ahvenistol sõitis minu Retro-Escoga sarnaseid ringiaegu suht stock konditsioonis.

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/108/auto_php-id=126108-www_auto24_ee.html
16.05.2007 at 14:04
-XR-
Odav rinkakäru algajale
quote:
rustang: See on ka potentsiaaliga auto, Ahvenistol sõitis minu Retro-Escoga sarnaseid ringiaegu suht stock konditsioonis.

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/108/auto_php-id=126108-www_auto24_ee.html


Seda ma soovitaks soojalt.

Keskmootor ja megakerge!

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
16.05.2007 at 16:54 1 edit. Last edited 16.05.2007 at 16:55 by -XR-
BlueStang
 
Odav rinkakäru algajale
vaata siia
http://auto24.delfi.ee/kasutatud/auto.php?id=356395
16.05.2007 at 17:05
-XR-
Odav rinkakäru algajale
quote:
BlueStang: vaata siia
http://auto24.delfi.ee/kasutatud/auto.php?id=356395



Loe täpsustust kah.
Lisaks sellele, et see näeb välja nagu surnud vombat, ei ole tal ka mootor töökorras.

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
16.05.2007 at 17:07
BlueStang
 
Odav rinkakäru algajale
quote:
-XR-:
quote:
BlueStang: vaata siia
http://auto24.delfi.ee/kasutatud/auto.php?id=356395



Loe täpsustust kah.
Lisaks sellele, et see näeb välja nagu surnud vombat, ei ole tal ka mootor töökorras.

ega midagi lugmata ei jäänudki - 17k eest on vast toorikut küll
16.05.2007 at 17:12
I.V.B
Odav rinkakäru algajale
Soovides jääda vahemikku 30-40k, siis MR2'te küll kindla peale minekuks ei saa pidada. Ja kunagi kui 2. generatsiooni MR2 välja tuli, siis igalpool autoajakirjanduses räägiti, et see auto on piirsituatsioonides tervisele ja elule liiga ohtlik ja käitub nii nagu jumal juhatab. Grassroots Motorsports'is siiamaani räägitakse seda. Seega algajale mitte väga sobilik masin, kuigi kiire on ta kindlasti. 1. generatsiooni kohta ei oska seda öelda, aga "parem" ta olla ei saa ilmselt.
16.05.2007 at 18:02
Lembit
Odav rinkakäru algajale
quote:
-XR-:
quote:
rustang: See on ka potentsiaaliga auto, Ahvenistol sõitis minu Retro-Escoga sarnaseid ringiaegu suht stock konditsioonis.

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/108/auto_php-id=126108-www_auto24_ee.html


Seda ma soovitaks soojalt.

Keskmootor ja megakerge!
MR2 on kah väga lahe variant. Mootori tuuninguosasid ja know-how'd on kah palju olemas, aga vähemalt mõned aastad tagasi olid selle mootori perfomance jupid VW omadega võrreldes üsna kallid.
Sildasid, kereosasid jms kommenteerida ei oska. VW golf 2 B-osa esiporitiib oli näiteks 260.-, kui korrektselt mäletan ja kallim variant tagarattalaagrist 145.- :)
16.05.2007 at 23:19
meph
 
Odav rinkakäru algajale
quote:
mart154:
esimese kommentaariks - vast ikka mõtled vanoseta mootorit :)
hüdrodeta M50 pole veel oma silmaga näinud :)


Terv,
Mart



Tule vaata minu mootorit siis :) M50 ja ilma hüdrotõukuriteta... olgugi, et mitte originaalis...
17.05.2007 at 02:08
rustang
  
Moderator
Odav rinkakäru algajale
quote:
I.V.B: 1. generatsiooni kohta ei oska seda öelda, aga "parem" ta olla ei saa ilmselt.
1. gen on _oluliselt_ parem rinkaauto kui 2-gen, legendi järgi on veermik konstrueeritud ja häälestatud Lotuse poolt.
17.05.2007 at 09:25
mart154
 
Odav rinkakäru algajale
quote:
meph:
quote:
mart154:
esimese kommentaariks - vast ikka mõtled vanoseta mootorit :)
hüdrodeta M50 pole veel oma silmaga näinud :)


Terv,
Mart



Tule vaata minu mootorit siis :) M50 ja ilma hüdrotõukuriteta... olgugi, et mitte originaalis...

okok. mõtlesin liiga "inside the box" :D
17.05.2007 at 09:29
xjan
Odav rinkakäru algajale
quote:
meph:
Tule vaata minu mootorit siis :) M50 ja ilma hüdrotõukuriteta... olgugi, et mitte originaalis...

mina selle modifikatsiooniga siin väga ei kekkaks :D

____________________________
BMW 1M ...
17.05.2007 at 10:51
raimo_r
Odav rinkakäru algajale
variant on ka e30 325i 126kW toorikauto + M52 2,8l alumiiniumplokiga mootor (142kW stock). see mootor kaalub koos kerge hooratta ja väikseamprilise genekaga sama palju kui e30 M3 ridaneli malmplokiga mootor. ainuke asi, et M52 puhul on tegu täisalumiinium plokiga ja silindriseinad kaetud nikasiliga ehk kunagi võib tekkida vajadus plokk hülssida.
126kW mootoriga toorikauto on parem, sest neid toodeti ilma katalüsaatorita ning saastenormid on vabamad.

mina sõitsin stock 325iX'ga millel esiveo kardaan oli eemaldatud kõrget 1:12 aega. rehvid olid suht suvalised tänava omad ja esipidurklotsid ei maksnud uuena rohkem kui 200.- krooni :D
sealt edasi ei tohiks korraliku pidurite ning rehvide olemasolul 1:10 aeg raske olla


____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
17.05.2007 at 13:16
Jesper
 
Odav rinkakäru algajale
Oh jummel küll, inimene tahtis ju lihtsalt rada sõita. Ma siiski kolmandat korda mainiks et parem võtta sõitev 1:15 masin kui võtta kohe ette kustom kombo stiilis kere x + mootor y + veel a, b ja c mis enne rajale jõudmist kolm hooaega garaažis pulkadeks on :)

Selle 40k eest ei swapi vähemalt bemmil küll mitte midagi mitte kuhugi, kui just taga-aias oma romulat ei ole.
17.05.2007 at 13:37
mart154
 
Odav rinkakäru algajale
quote:
Jesper: Oh jummel küll, inimene tahtis ju lihtsalt rada sõita. Ma siiski kolmandat korda mainiks et parem võtta sõitev 1:15 masin kui võtta kohe ette kustom kombo stiilis kere x + mootor y + veel a, b ja c mis enne rajale jõudmist kolm hooaega garaažis pulkadeks on :)

Selle 40k eest ei swapi vähemalt bemmil küll mitte midagi mitte kuhugi, kui just taga-aias oma romulat ei ole.

Jesper, helista mulle, ma demon :)
40k sisse mahub ka mootori kerge putitamine.

Oma ajakulu muidugi 40k sisse ei arvesta...
17.05.2007 at 14:03 1 edit. Last edited 17.05.2007 at 14:04 by mart154
Jesper
 
Odav rinkakäru algajale
Lugesin su lehte, vihmavari+uus mootor+miljon pisividinat kõik 40k sees? Ok, muljetavaldav, aga aretamist on ikka mehemoodi, isegi kui eelarve vastu peab. Ega aretamine muidugi paha pole, aga järgmise OT-ni on ju kõigest poolteist kuud...
17.05.2007 at 14:23
hents99
  
Odav rinkakäru algajale
Kui siin juba 190E mersut soovitati, siis sellise eelarvega saaks ehk 2.6 liitrise mootoriga isendi rinkakõlblikuks teha, vähemalt algajaile.
Auto ise ca 20k, sinna juurde uuema tüübi mootor nt 2.8(142kW) või 3.2(162/170kW) ca 10k. Töö ise teha ehk väikse kuluga. Ja siis vedrustus - ma pole küll kursis, mis täpselt hea oleks. Bilsteini sport amordid on ca 5k ring w201`le + kangemad vedrud ehk. 2-3k strutbarid. Pluss kindlasti veel raha ootamatute asjade peale.
Rehvid+piduriklotsid+õlid nii või naa igale autole juurde.
Ise olen sellise töö ära teinud 1.8 - 3.2 vastu. Mul oli veidi keerulisem ja kulukam kuna mul oli nelja silindriline mootor varem peal ja paljud muud jupid ka väiksemad/nõrgemad - pidurid, stabikavarras, vedrud, radikas jne. 2.6 mootoriga masinal juba kõik vajalik olemas. Uuema tüübi mootor liigub tunduvalt vabamalt kiiremini edasi. Muidugi mersu(w201) on selline pehme masin(v.a. 16V mootoritega kered), ei kujuta ette rinkal aga toorik on muidu ise kõva kerega.
Lihtsalt mõned mõtted. Kui ma kunagi nüüd kangema vedrustuse saan enda masinale soetada, siis kindlasti proovin rinkat sõita.
Ahjaa, kaalu on minu masinal ca 1300kg - koos suurema mootoriga, salonginga jne - tänavamasinana. Ebavajalikud vidinad välja loopides saab kaalu päris palju säästa, müramatte ja heliisolatsiooni on päris palju sellises masinas.
Edu!

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
17.05.2007 at 15:09
matukas
  
Odav rinkakäru algajale
quote:
Jesper: Lugesin su lehte, vihmavari+uus mootor+miljon pisividinat kõik 40k sees? Ok, muljetavaldav, aga aretamist on ikka mehemoodi, isegi kui eelarve vastu peab. Ega aretamine muidugi paha pole, aga järgmise OT-ni on ju kõigest poolteist kuud...
I have a dream...

Kui enda auto kohta aruannet koostada, siis hetkeseis...
50k auto
70+k rehvid/veljed (2+1 jooksu), vedru/amort, igasugu juppide asendamised jpms pisividinaid

Esialgne arusaam on, et läheb veel 50+k, et oleks selline, nagu tahan.
Positiivne on asja juures võimsus ja väike kaal. Ja võimsust tuleb juurde ning kaalu läheb maha :D

Kui 40k eelarvega saab paremini liikuva isendi, siis RESPECT.
Pms oli endal alustades ka selline eelarve :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
17.05.2007 at 22:36
memphis
Odav rinkakäru algajale
quote:
hents99: Kui siin juba 190E mersut soovitati, siis sellise eelarvega saaks ehk 2.6 liitrise mootoriga isendi rinkakõlblikuks teha, vähemalt algajaile.
Auto ise ca 20k, sinna juurde uuema tüübi mootor nt 2.8(142kW) või 3.2(162/170kW) ca 10k.



Kas selle 2.6 konega siis ise ei kannata kohe sõita?
3.2 mootor 190E keres on muidugi meeliülendav kogemus, been there done that, aga mootorivahetuse tahaks esialgu välja jätta. :)
17.05.2007 at 22:42 1 edit. Last edited 17.05.2007 at 22:44 by memphis
Kaido
Odav rinkakäru algajale
Mul oli kunagi tuttaval MB 190E 2,5liitrine nn pre-EVO I mudel - see oli täiesti võrreldav BMW E30 M3 mudeliga, ühe ajastu lapsed ja ka liikurite loomisvajaduse sünnitas sama allikas - DTM. Omaniku sõnul oli see ainus juhitav merss 190-peres, teised sellised rohkem laisad otsesõitmise autod. Tema sõnu mina igatahes usaldan, ise olen sõitnud vaid kõnealuse versiooniga, peale R4 mootorivalemi teisi katsunud pole ja võrrelda ei oska.
17.05.2007 at 23:10
Jesper
 
Odav rinkakäru algajale
quote:
matukas:I have a dream...

Kui enda auto kohta aruannet koostada, siis hetkeseis...
(palju pappi skipitud)
Pms oli endal alustades ka selline eelarve :)
No mul pea sama lugu, selle pärast ma räägin :) Ok, minu puhul ei ole eesmärk kunagi olnud otseselt ja jäägitult kiire rinkaaauto ehitamine, pigem lihtsalt badass auto ehitamine, a noh raha ja aega läheb igasugu aretamisega ikka uhkelt. Kevadel just kaalusin et peaks ikka teise auto veel ostma mis sõidaks ja millega saaks rahus OT-l käia.
17.05.2007 at 23:18
I.V.B
Odav rinkakäru algajale
http://grassrootsmotorsports.com/news/category/2007-challenge/

Selline huvitav autoehitamise võistlus, nagu 2007 Challenge, mis tähendab seda, et auto ei tohi maksta üle 2007 USD ja siis kõigi osavõtjate masinad pannakse joonele nii rajal kui sirgel ja mõned leidur leod suudavad selle raha eest seal ikka päris kiireid aparaate valmis ehitada. Muidugi USAs see värk, et marsi autoromulasse kaks kätt taskus sisse ja tule välja taskud vajalikku kraami täis. Natuke mõtteainet lihtsalt...:) Ja see ajakiri (Grassroots Motorsports) on üleüldse vist kõige asjalikum "odavapoolse" hobivõidusõidu ajakiri maailmas, kes veel ei tea
17.05.2007 at 23:38
hents99
  
Odav rinkakäru algajale
quote:
memphis:
quote:
hents99: Kui siin juba 190E mersut soovitati, siis sellise eelarvega saaks ehk 2.6 liitrise mootoriga isendi rinkakõlblikuks teha, vähemalt algajaile.
Auto ise ca 20k, sinna juurde uuema tüübi mootor nt 2.8(142kW) või 3.2(162/170kW) ca 10k.



Kas selle 2.6 konega siis ise ei kannata kohe sõita?
3.2 mootor 190E keres on muidugi meeliülendav kogemus, been there done that, aga mootorivahetuse tahaks esialgu välja jätta. :)

See 2.6 mootor on lihtsalt kehva juhtimisega. Mingi suht mehaaniline pritse jne. Mõtekam oleks see 2.6 mootor maha müüa ja 4-klapitehnikaga mootor peale panna. Mootorid istuvad 1:1`le ja käigukastid sobivad kah kõik(rida mootoritele omad kastid ja vau-mootoritel omad). Mõttekam on lihtsalt uus mootor osta, kui plaanid autot veel edasi arendada. Vana on ikka väeti.
Mul on nüüd VEMS paigaldatud, vajab veel seadistamist, kuid liigub päris kenasti, isegi originaalajuga. 2.6 mootoriga 190`l on kõige jämedam stabika varras, panna sinna korralik vedrustus ja saab sellestki juhitav auto. Vanematel mersudel üldse üsna pehme vedrustus - pole ju MB sport suunitlusega auto.
Aga miks üldse MB soovitada rinkaautoks algajaile, ma ei promo MB`d - viimasel ajal on 190`ne hinnad kolinal kukkunud kuigi auto ise päris korraliku kerega ja tehnikaga. Tsingitud kerel muidugi kaalu rohkem, kuid peab kauem vastu. Juppe saab vahetada paljude sama generatsiooni mersudega - nt 500 SL pidurid.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
17.05.2007 at 23:41
mart154
 
Odav rinkakäru algajale
quote:
matukas:
quote:
Jesper: Lugesin su lehte, vihmavari+uus mootor+miljon pisividinat kõik 40k sees? Ok, muljetavaldav, aga aretamist on ikka mehemoodi, isegi kui eelarve vastu peab. Ega aretamine muidugi paha pole, aga järgmise OT-ni on ju kõigest poolteist kuud...
I have a dream...

Kui enda auto kohta aruannet koostada, siis hetkeseis...
50k auto
70+k rehvid/veljed (2+1 jooksu), vedru/amort, igasugu juppide asendamised jpms pisividinaid

Esialgne arusaam on, et läheb veel 50+k, et oleks selline, nagu tahan.
Positiivne on asja juures võimsus ja väike kaal. Ja võimsust tuleb juurde ning kaalu läheb maha :D

Kui 40k eelarvega saab paremini liikuva isendi, siis RESPECT.
Pms oli endal alustades ka selline eelarve :)

Kisub OT-ks juba :D Pean vist ikka oma autoteema valmis tegema - eks siis teen, kui proovisõit tehtud :finger

eieiei... rinkakõlbulik see aparat veel muidugi ei ole :) vedrustus on veel ehitamata...
differ(LSD) on veel puudu ja rehve ka pole :)

aga point on selles, et 40k eest olen ma saanud 2 vihmavarju (üks läks koolirahaks), doonorauto, lisaks ostnud käigukaste 2tk ja igasugu võimalikke ja võimatuid pisividinaid...
PS. doonorauto juppide müügist teenisin rohkem, kui ta ostuhind oli, projekti koguhinda arvestades tuleks see vahe 40k-le otsa liita....

Ja Jesper, pooleteise kuuga, kui papp oleks kohe võtta, teeks nüüd sama projekti igatahes ära :) - knowhow olemas, tegelikult pole seal midagi keerulist - esimene kord leiutades võivad mõned asjad imelikud tunduda

Isegi varu jääks :)
18.05.2007 at 10:43
Jesper
 
Odav rinkakäru algajale
Ma ei kahtlegi su võimetes, aga imho ei ole auto ostmine ning kohe aretamiseks pulkadeks kiskumine parim viis ringrajaharrastusega alustamiseks. Omal nahal järgi proovitud :)

PS. ei kisu midagi OT-ks, see ongi OT foorum ju :devil
18.05.2007 at 10:50 1 edit. Last edited 18.05.2007 at 10:52 by Jesper
mart154
 
Odav rinkakäru algajale
quote:
Jesper: Ma ei kahtlegi su võimetes, aga imho ei ole auto ostmine ning kohe aretamiseks pulkadeks kiskumine parim viis ringrajaharrastusega alustamiseks. Omal nahal järgi proovitud :)

PS. ei kisu midagi OT-ks, see ongi OT foorum ju :devil

minu võimetes võib vabalt kahelda... enamuse sellest kupatusest olen kokku aretanud kodugaraazis, väheste tööriistadega :)

aga ses suhtes on Sul õigus, kõige targem on osta stock auto, mis, hilisemaid huvisid arvestades, on kergesti modifitseeritav

aga see pole ju põnev :D :devil
18.05.2007 at 10:57
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Odav rinkakäru algajale   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.