register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Spetsiifilised poldid   1 2  
Poster Message
HrHunt
Spetsiifilised poldid
Probleem järgmine:

Vaja järgmisi 10.9 tugevusega polte:
M10x1.5 30mm
M10x1.25 35mm
Soovitavalt tsingitud.

Kui esimese tüübi ehk isegi otsib kuskilt välja siis tundub et 1.25mm keermesammuga pole lootustki.
Kust teie oma ime-poldid välja olete võlunud?
Telliks läänest aga asjaga on kiire :( Muidugi kui oleks mingi Euroopa pood kust nädalaga tuleb siis ehk kannataks.




____________________________

24.05.2010 at 15:18 5 edits. Last edited 24.05.2010 at 16:01 by HrHunt
uzzac
 
Spetsiifilised poldid
Würth, Baltic Bolt, Knoke jne. Oled juba proovinud? Würthi kodulehelt andis 10x1,5 sammuga poldi küll kohe. Mille jaoks sul neid üldse vaja on?
24.05.2010 at 16:04
HrHunt
Spetsiifilised poldid
Mõlemad kataloogid läbi tuhnitud, Knokesse just saatsin päringu.
M10x1.5 tõepoolest leiab, kuigi mitte tsingituna, mis on halb kuna ta läheb soola nägevasse kohta.
Mida ei suuda mingiski vormis leida on M10x1.25 polt.
Vaja on järgneva mitte-standard mootorikinnituse lisamiseks autole (originaalis kõõlub mootor 3 punkti peal millel
on erinevad ebameeldivad tagajärjed):
http://www.pt-performance.com/images/products/394017582bb7438f849796ad62d3b274.jpg
Kusagil jupi pikal teel USAst siia on poldid kaduma läinud.

____________________________

24.05.2010 at 16:15 2 edits. Last edited 24.05.2010 at 16:22 by HrHunt
peep
 
Moderator
Spetsiifilised poldid
Baltic Bolt'ist paluti edasi öelda, et mõõduka tasu eest on need poldid seal letikaubana saadaval. :D
24.05.2010 at 16:53
HrHunt
Spetsiifilised poldid
quote:
peep: Baltic Bolt'ist paluti edasi öelda, et mõõduka tasu eest on need poldid seal letikaubana saadaval. :D

Oehh, n***i nad neid seal leti peal hoiavad paneks parem oma kataloogi sisse ;( Eks ma lähen uurin.

____________________________

24.05.2010 at 17:03
uzzac
 
Spetsiifilised poldid
Vahepeal tuleb kasuks internetist reaalsesse ellu astuda. Tavaliselt piisab telefonikõnest, et esimene samm tagasi reaalsusse ei oleks liiga pikk soovitan kasutada Skype :)
24.05.2010 at 17:26
Jesper
 
Spetsiifilised poldid
Oh, see veebikataloog on vahva, võibolla see kunagi saab nii heaks et ma saan ka vasaku leti tagumist härrat rahuldava tellimuse kodus ette valmis koostada :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
24.05.2010 at 18:55 1 edit. Last edited 24.05.2010 at 18:56 by Jesper
peep
 
Moderator
Spetsiifilised poldid
Minuarust pole internetti küll mõtet kiruda, näe annab ridamisi peaaegu igale küsimusele vastuse - kuskohast polte saab, kas Riia rada kulutab rehve, kuidas Peugeotti kiiremaks tuunida, kas osta GTR või BTR ? Ja seda kõike ühest samast andmebaasist !:D
24.05.2010 at 19:47
Erik 78
Spetsiifilised poldid
quote:
Jesper: Oh, see veebikataloog on vahva, võibolla see kunagi saab nii heaks et ma saan ka vasaku leti tagumist härrat rahuldava tellimuse kodus ette valmis koostada :)


Sa pole ainuke, kes väga püüdlikult üritab aga ei jõua kuidagi seda teenindajat rahuldava tellimuse esitamiseni.
25.05.2010 at 08:37
HrHunt
Spetsiifilised poldid
Nonii, poldid käes, küll mitte tsingitud aga elab ära.
uzzacile aga seletame asja lahti: Kapitalisti pilguga vaadates on BB puhul tegemist iganenud ja ebaeffektiivse äriprotsessiga: laos toode on, klient tahab osta, kliendil puudub viis toote olemasolust teadlikuks saada (va ebameeldiv suhtlusprotsess bored-to-death müüjaga) + eksitav kataloog mille juurest ma nüüd leidsin pisikese kirja et see on osaline. Juhul kui ostja pole täpselt teadlik mida ta tahab kasvab protsessi ebaeffektiivsus eksponentsiaalselt :) Seejuures seesama tõrges müüja otsib neid tooteid arvutiga ja andmebaasist :D
Võrdluseks näiteks Oomipood kus on kõik viimase takistini online kataloogis ja ühe kliendi teenindamine piirdub sageli paki üle leti ulatamisega. Ja ega bemari LED numbrituledest keerukamaid custom projekte ei olegi üldjuhul võimalik üle leti ära lahendada.


____________________________

25.05.2010 at 13:15
uzzac
 
Spetsiifilised poldid
Olen käinud ja alati abi saanud. Pole ühtegi tõrgest müüjat ega klienti seal sellal olnud. :) Selge see et palju asju oleks mugavam arvutitaga ära ajada. Eks mu eelmine post oli rohkem naljaga ka öeldud :)
25.05.2010 at 13:44
Jesper
 
Spetsiifilised poldid
Jah, minu eelmine kommentaar oli ka rohkem naljana mõeldud, super et selline asutus eksisteerib ja ei ole asendatud mingi polt24.ee tüüpi juraga. Mul on tihtipeale väga udused soovid stiilis et "näidake mulle neid ja neid ja neid polte ja ma siis otsustan mida vaja" või "mul on siin pulk, andke mulle siia ümber auk", proovige seda veebikataloogis. Mis muidugi ei tähenda et veebikataloog positiivne nähtus poleks, sealt on hea õhtuti kodus mõõte ja asju vaadata, võib-olla pikapeale jääb udusust soovides tõesti vähemaks.

Oomipoes on jah igasugu asju "veebis olemas" - viimati mul oli vaja mingeid tantaalkondekaid vms natuke eksootilisemat aga samas nullilähedase hinnaga stuffi kui vaja ja ladu näitas rõõmsalt et 6tk on Raadiomaja all olemas - kütsin siis reaktiivjugade välkudes Õismäelt läbi linna, otsisin parkimiskoha, tormasin keel vestil 10 minti enne sulgemist leti taha ja jackpot, täpselt 2tk oli reaalselt karbis, sama palju kui mul neid vaja oligi. Arve oli stiilis 3.20 kr. A kui oleks 4tk vaja olnud? Või 40tk? Ja ma olen täiesti kindel et ma ei ostaks/telliks sealt nulltakistusega takistit kah, kui neil kaua lahti olevat putkat Järve selveris poleks, kui juba posti teel tellida siis võib ju otse Farnellist või Mouserist ka võtta, hinnad on way paremad.

Imho kohaliku kaupmehe ainus eelis ja olemasolu õigustus ongi see "vanaaegne" lett ja ladu seal taga.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
25.05.2010 at 13:58 2 edits. Last edited 25.05.2010 at 13:59 by Jesper
Lembit
Spetsiifilised poldid
quote:
Erik 78:
quote:
Jesper: Oh, see veebikataloog on vahva, võibolla see kunagi saab nii heaks et ma saan ka vasaku leti tagumist härrat rahuldava tellimuse kodus ette valmis koostada :)
Sa pole ainuke, kes väga püüdlikult üritab aga ei jõua kuidagi seda teenindajat rahuldava tellimuse esitamiseni.
IRW
+1
Peale seda, kui ma nägin, kuidas teenindaja teenindussaalis konkreetselt karjus kliendi peale (õnneks mitte mina) olen ma loosiga mittevedamisel lasknud järgmise kliendi endast ette :D
25.05.2010 at 13:59
HrHunt
Spetsiifilised poldid
quote:
Jesper:Oomipoes on jah igasugu asju "veebis olemas" - viimati mul oli vaja mingeid tantaalkondekaid vms natuke eksootilisemat aga samas nullilähedase hinnaga stuffi kui vaja ja ladu näitas rõõmsalt et 6tk on Raadiomaja all olemas

No see on kombineeritud protsess mis ei taga alati edu (kellegi reaktiivjoad võisid jämedamad olla vms). Töökindel protsess on see et koostad/maksad tellimuse netis ära ning senimaani lappad opentracki foorumit kuni tuleb mail et komplekteeritud :)
Aga noh eks ta maitse asi ole, mulle isiklikult meeldib kõik läbi mõelda ja ära projekteerida paberil ning sobival ajal valmis pakile järgi minna.

____________________________

25.05.2010 at 14:48
Jesper
 
Spetsiifilised poldid
Nojah, me ilmselgelt tegeleme eri universumites. Ühes neist on s***st saia tegemine, ja kiiresti, suhteliselt igapäevane nähtus. Selle "töökindla protsessi" hea näide oli Oreca-Peugeot Sebringi 12h sõidus, kus pärast ühe suruõhutungraua feilimist vahetati 20 minti seda kuhugi kokpiti pimedasse nurka paigaldatud tungrauda, selle asemel et järelejäänud 4 või 5 peatuse jooksul käsitungrauaga nõks-nõks-nõks teha. Lisaks oleks saanud järelejäänud peatuste jooksul rehve double-stintida, mis oleks alles jätnud 2-3 tõstet.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
25.05.2010 at 14:58 2 edits. Last edited 25.05.2010 at 15:04 by Jesper
HrHunt
Spetsiifilised poldid
Irw, no minu universumis ongi metsas juba kohe mehaaniline heavy-metal Hi-Lift tungraud, 50kg tõmbevahendeid ja plokk õlut kaasas - ei mingeid vintse, hüdraulikat ega muud riknevat edevat siidikäppade värki :P (kui juba laiamiseks läks)

____________________________

25.05.2010 at 15:18
raimo_r
Spetsiifilised poldid
Kas keegi teab kust saaks M6, M8, M10 polte, kus oleks mitte eemaldatav seib küljes. Ehk siis peamiselt mootori komplekteerimisel kasutatavad poldid.
Kataloogidest ei leia ja Google vaikib. Tundub olevat selline 'OEM only' värk aga igaks juhuks tasub küsida.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
03.01.2016 at 18:11
peep
 
Moderator
Spetsiifilised poldid
Võib-olla autolammutustest ?
04.01.2016 at 17:27
hellraiser
  
Spetsiifilised poldid
quote:
raimo_r: Kas keegi teab kust saaks M6, M8, M10 polte, kus oleks mitte eemaldatav seib küljes. Ehk siis peamiselt mootori komplekteerimisel kasutatavad poldid.
Kataloogidest ei leia ja Google vaikib. Tundub olevat selline 'OEM only' värk aga igaks juhuks tasub küsida.

https://store.mettec.com/category/m_ten_hex_flange_bolts
https://store.mettec.com/category/m_eight_hex_flange_bolts
https://store.mettec.com/category/m_six_hex_flange_bolts

Need küll antud juhul titaanist, aga "flange bolts" otsides aitab Google päris paljude linkidega. Ma nüüd ei ole küll 100% kindel, et ka just selliseid mõtlesd.

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
04.01.2016 at 23:31
Jesper
 
Spetsiifilised poldid
Selle flange bolti täpne kood on din 6921 (ja vastav mutter on din 6923), usun küll et BB kaudu need vajadusel leitakse. Selle variandi koha pealt, kus seib on poldi küljes lahtiselt aga lihtsalt ei tule ära, ei oska aidata - ise viskan need vähe paremad poldid millegi lammutamisel alati eraldi suurde ämbrisse ja lasen Voltas üle tsinkida.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.01.2016 at 00:52
raimo_r
Spetsiifilised poldid
Mõtlen jah seda varianti kus seib on poldi küljes lahtiselt aga lihtsalt ei tule ära ehk siis BMW mootori poldid :) Eks neid mootoritest on omajagu üle jäänud aga mõtlesin et ehk saab valge inimese moodi uusi kasutada.


____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
13.01.2016 at 23:07
hellraiser
  
Spetsiifilised poldid
See polt, kus seib küljes ja ära ei tule, on "captive washer bolt" ja midagi sellega ka Google leiab, aga siiski mitte palju.

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
14.01.2016 at 00:17
jaan tatikas
 
Spetsiifilised poldid
quote:
raimo_r: Mõtlen jah seda varianti kus seib on poldi küljes lahtiselt aga lihtsalt ei tule ära ehk siis BMW mootori poldid :) Eks neid mootoritest on omajagu üle jäänud aga mõtlesin et ehk saab valge inimese moodi uusi kasutada.


Olen kasutanud RV tugevamat sisekuuskanti koos nordlock seibiga .
https://www.facebook.com/AamannRacing/photos/a.727245627320338.1073741838.194860040558902/852719408106292/?type=3&theater
14.01.2016 at 10:07
Jesper
 
Spetsiifilised poldid
Kui varusid on, siis lase vanad bemmi poldid ära tsinkida ja jäävad nagu uued. Pärast sorteerid ära ja on pmst kodus "poldipood" tükk aega olemas. Poepoltidega on veel see jama, et pikkused on 10mm sammuga, aga vahetevahel läheb tarvis kahe mõõdu vahepealset.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.01.2016 at 16:08
anryo
  
Spetsiifilised poldid
quote:
Jesper:Poepoltidega on veel see jama, et pikkused on 10mm sammuga, aga vahetevahel läheb tarvis kahe mõõdu vahepealset.
Lühemaks saab ju alati lõigata, pikemaks lõigata on vähe keerulisem. Või on see selliste "spets" poltide puhul BIG NO-NO?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
14.01.2016 at 21:11
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Spetsiifilised poldid   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.