register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Fiat 127   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
noottaur
 
Fiat 127
Katkusin mootori laiali ning tuli välja, et saaled on korras ja väntvõlli peal pole ka mitte ühte kraapsu. Tahaks teinepäev kepsud ühte kaalu viia kuid ei saa kuidagi koduste vahenditega neid sõrme stoppereid välja. Koos kolvidega kaaludes oli kõige suurem kaaluvahe oli 12g.

Pilte ka tehtud töödest:











Kaalikas ootab ka lahti võtmist ja lihvimist.


Nüüd kui mootor on juppideks saab juhust kasutada ja bloki ära lihvida - värvida koos karteriga ja siis alumine ots uuesti kokku.
18.09.2010 at 19:46
noottaur
 
Fiat 127
Imelik. Sisselaske klapi taldrik on 47mm lai ning väljalaske oma 33mm.
Ladu24 annab 1.6l 61kw mootori andmeteks väljalase 33.1mm ning sisselase 37.5mm.

Täna sai mootor nii puhtaks tehtud väljast, et kannatab üle värvida.


Üleval ploki vasakus ääres on küll veidi mootoriõli mis kuskilt ikka veel välja immitses, kui mootor pea alaspidi pukis oli, kuid selle peseb bensuga enne värvimist maha.







Sellist rõngast klapi augu all näen küll esimest korda. Huvitav küll milleks see sinna tehtud on.

19.09.2010 at 23:49
noottaur
 
Fiat 127
Täna sai siis blokk koos karterikaanega värvitud.
Oleks tahtnud natuke erksamat värvi seda saada kuid tuli mis tuli. Polnud muid kuumakindlaid värve selles poes pakkuda.
Jäi teine nagu "Mad Max"-i filmist see Fold Falcon Coupe. Sünge.



20.09.2010 at 20:58
noottaur
 
Fiat 127
Sai siis natuke kanaleid suuremaks freesitud kuid juhtus selline asi. Sisselaske klapi kohale tihendipinnale tuli drelli ots pihta ja süvistas sinna lohu. Pildilt see ei paistagi tea mis suur kuid kardan, et tuleb lasta kaan lihvimisse saata, et sealt 1mm või nii tihendipinda maha lasta, et sellest lohust lahti saaks.









Keerasin ühe poldi ka kaane sees pooleks ( viimasel pildil ülevalt vasakpoolne ). Loodan, et selle saab välja kuidagi korralikult.
02.10.2010 at 17:56
rookierice
Fiat 127
Mõnevõrra värskendav näha rasket tööd ja ka mõningaid pisiäpardusi selle juures. Käib ju asjaga kaasas, pole ainult bolt on nice and shiny :)

On autoga üldised plaanid selged ja konkreetsed või näis kuidas asi edasi läheb?
02.10.2010 at 18:47
noottaur
 
Fiat 127
Ei taha jh väga palju ette rääkida mis plaanid on ,kuna kunagi ei saa kindel olla, mis edasi juhtub.
02.10.2010 at 19:32
rustang
  
Moderator
Fiat 127
quote:
noottaur: Sisselaske klapi kohale tihendipinnale tuli drelli ots pihta ja süvistas sinna lohu.
..............
Keerasin ühe poldi ka kaane sees pooleks ( viimasel pildil ülevalt vasakpoolne ). Loodan, et selle saab välja kuidagi korralikult.

Kui ma pildist õigesti aru saan siis lohk on ju põlemiskambri lapikul osal, kaanetihend jääb silindri raadiusest ikka väljapoole.
Murdunud poldile võib proovida mutrit otsa keevitada, teinekord saab niimoodi kätte.
02.10.2010 at 19:48
noottaur
 
Fiat 127
Lohk seal jh. Pole ise niimoodi mõtlema hakanudki, kui siis sellest pole tõesti midagi, et see seal on.
Polt murdus liiga plokikaane sisse ära, niiet mutrit sinna otsa keevitada ei saa.
Mõte oli väike auk puurida ja siis selle poldi eemaldaja viguriga seda kätte saada kuid jh, eks näis mis saab.

02.10.2010 at 20:26
charger
Fiat 127
Paned mutri poldi kohale ja keevitad läbi augu seest poldiga kokku. Saab korrga kuuma ja läheb kaane keermest lahti ka.
02.10.2010 at 22:53
noottaur
 
Fiat 127
Okei. Võib proovida ka, kui nii enne tehtud ja toimub :)
03.10.2010 at 03:04
Lembit
Fiat 127
Kõigepealt keevitad poldile seibi otsa ja siis seibi peale mutri.

Kui niimoodi ei õnnestu, siis puuri välja ja taasta keere. Nendest poldieemaldajaviguritest hoia nii kaugele, kui saad. 99% neist poldi väljakeeramiseks ei sobi ja pooled neist murduvad poldi sisse ära ja on seal kõvasti kinni ja nii kõvad, et enam sinna ükski puur peale ei hakka.
03.10.2010 at 14:33
noottaur
 
Fiat 127
Okei.
Täna sai siis kõik kanalid kaanel valmis. Sisselaske ja väljalaske avad tuleb vaid veel mingi 2-3mm suuremaks ajada, kuna see viimane unus tegemata töö käigus.

Volvo 240 2.0 76kw väljalaske klapid: 8x35x110,9 sobiksid praegusele kaanele suuremate kanalitega kokku ( vanad väljalaske klapid on 33mm taldrikuga ) kuid siis jääks ruumi väheks suurema sisselaske klapi jaoks.


Sisselaske ja väljalaske klapi vahe on 3mm..
Teab keegi soovitada midagi, mida teha?

03.10.2010 at 18:32
noottaur
 
Fiat 127
Kas keegi G3 2.0 16v, Passati käigukasti laiust teab öelda?
03.10.2010 at 18:41
Lembit
Fiat 127
quote:
noottaur:
Teab keegi soovitada midagi, mida teha?

Kui sul on eesmärgiks saada mingilgi määral konkurentsivõimeline võidusõiduauto, siis vii kõik endal olemasolevad asjad liikide kaupa vanarauda. Tee talv läbi kõvasti tööd ja kogu raha. Osta kevadel endale kasutatud võidusõiduauto ning mõned asjakohased raamatud. Loe raamatuid hoolega, et aru saada, kuidas ennast ja soetatud võidusõiduautot kiiremaks saada. Sõida ja arene.

Kui sul on eesmärgiks teha hulk tühja tööd, raisata palju raha ja osta kokku erinevat vanarauda, kokkuostuhindadest kõrgema hinnaga, paigutada seejärel kõik oma säästud ja vaba aeg sellesse vanarauda, kujutades ette, et tegeled ilma igasuguste algteadmisteta võidusõiduauto ehitamisega - siis jätka samas vaimus. Osta ilma märkimisväärselt oma tegevust planeerimata kindlasti kokku igasuguseid erinevaid mootori ja veermikujuppe (eelistatavalt võimalikult erinevatelt tootjatelt) ning proovi neid kõiki ka modifitseerida.
03.10.2010 at 23:27
rustang
  
Moderator
Fiat 127
Kas mulle tundub, et mitmel silindril on sisselaske-väljalaske klapi vahelises kitsas kohas pragu?
04.10.2010 at 08:56
wax
 
Fiat 127
quote:
rustang: Kas mulle tundub, et mitmel silindril on sisselaske-väljalaske klapi vahelises kitsas kohas pragu?
Njah, mulle tundub samuti, et 1, 3 ja 4. silindril seal pragu ...
04.10.2010 at 14:37 1 edit. Last edited 04.10.2010 at 14:38 by wax
noottaur
 
Fiat 127
See pole pragu vaid mingi tehase praak.
Ise ei nimetaks oma projekti vanarauaks ning ei näe ka mõtet mingi valmis auto ostmisel. Raha läheks vähem kuid suht mõtetu oleks selline ost. Sellisel juhul ei tunneks autot üldse, millega sõidad. Kui keegi on mingi parsa võidusõidu auto odavalt müüki lükanud, siis ei näe mina küll mõtet selle ostmisel. Järelikult oli halb toorik ja selle sisse tuleb jälle samamoodi raha tampida, et asja saaks.
Praegu ma tean väga täpselt, mis mul kuskil puudu on, et auto sõitma saada.
Saaksin originaal sisselaske koos originaal klappidega kokku panna. Oleks see nagu on. Uue süüte peaksin ka ostma kuna mootoriga polnud kaasas suht midagi. Peale seda mootor töötaks ja sõidaksin siis 60+kw mootoriga..
Käigukasti saaksin ka panna kohe tipo 1600cc originaali kui kellegil oleks pakkuda kuid kui järsku hakkavad seal asjad järgi andma tuleb hakata niikuinii selliseid osi otsima, mis ka kestavad. Teadmiseks veel, et ma ei otsinud meelega erinevate tootjate juppe. See audi komplekt oli vahepeal lihtsalt hea hinnaga müügis ja pani mõtlema..

Raamatutest niipalju, et läbi loetud: "How to Modify Ford S.O.H.C Engines by David Vizard " ja " Maximum boost by Corky Bell ".
Selle viimasega pole küll palju antud projekti juures teha kuid kasulik teave ikkagid.
04.10.2010 at 16:09
Erik 78
Fiat 127
Selleks, et tihendipinnad head saaks, tuleb pinnad alati üle lihvida. Tikkpoldid tuleb ka välja keerata, et sisse - väljalaske kollektori tihendi kontaktpinda oleks üldse võimalik rihtida ja lihvida, samuti tuleb rihtida ja lihvida kollektorid. Sellised kombo kollektrid on tavaliselt kõverad, eriti väljalase. Klappide vahel paistev defekt paistab väga praona. Ja ilmselt ongi pragu. Sellises juhul on kogu see kaas prügi, nagu Lembit juba ütles. Klappide juhtpukside vahetamine oli plaanis ikka pärast kanalite töötlemist?

Ma ka küsiks, mis on sellise mootori remondi mõte? Lihtsalt, et ei lekiks ja töötaks? Või performance? Kui viimane, siis millest siis see sooritusvõime peaks paranema?
04.10.2010 at 17:37
noottaur
 
Fiat 127
Juhtpukside vahetus oli plaanis koos uue klappide paigaldamisega ja kaane portimisega kuid sai mindud vale teed pidi ja hakkasin enne rutakalt kanaleid tegema.
Kõik poldid plokikaane sees tulevad uued ka ja kollektori lihvimine on ka plaanis niipea, kui on leidnud kuskilt mingi karburaatori sellele mootorile.

Jõudluse parandamise mõttes ikka neid kanaleid lihvinud ja paremaid klappe jahtinud, et silindrisse saaks rohkem õhku ja kütust.
Ja see praak koht pole pragu kuna mudu selle kaane peale ma ei raiskaks aega..
04.10.2010 at 17:49 2 edits. Last edited 10.10.2010 at 23:11 by noottaur
Erik 78
Fiat 127


Silindrisein on roostes? Mis sa sellega ette võtad?



Kui see pole pragu, siis mis see on? Või millega sa seda seletad, "praak" ei ole nagu veenev.

Kui juba "aretamiseks" läheb, siis miks sa kohe sinna normaalset, hea sooritusega ja komplektset mootorit koos kastiga ei areta?

Mina tegelikult, ilmselt Siin paljud Teised ka ei saa aru, mis selle projekti mõte on, aga see polegi vahel oluline, tihti on tähtis ka lihtsalt millegagi tegelemine. Aga, ilmselt sinust vanemana, ise noorena sarnastesse "ämbritesse" komistanununa ja heatahtliku inimesena tahaks anda sulle lihtsalt head nõu, et unusta see tulevikuta, olevikuta ja ka minevikuta doorik kogu täiega, või viska kuidagi kokku ja kima niisama. Mõistliku alternatiivina head nõu andis sulle juba Lembit. Ise omalt poolt täiendaks, et vali endale projektiks masin, millel on ajalugu, millel on hinge ja millel on juba vabrikust antud kaasa omadus olla teistest tava autodest nobedam ja pakkuda juhile sõidurõõmu. Siis pole mingi probleem ka seda projekti hiljem turustada, juhul muidugi, kui asi enamat väärt on, kui hunnik vanarauda.


04.10.2010 at 18:28
rookierice
Fiat 127
Üldiselt on ju siinsed soovitused õiged aga ühe asjaga pole ma päri (või olen veel liialt noor). Ka mulle meeldib "vähetuntud ja igavate" autode teema palju rohkem kui juba end tõestanud asja modimine veelgi ägedamaks. Näiteid on nii vähemekstreemseid kui rohkemekstreemseid, minu meelest on fox mustang üllatavam kähkupill kui sama ajastu camaro oma hüpersportauto disainiga. Ja rajal paugutavat 127t või veel ritmot vaataks palju huvitavama pilguga kui alfa gtv6, viimased on ju igal ringrajal parklas koos miatade ja teistega ja juhid räägivad oma imelise relva ajaloost, siis võiks juba päris giulietta sprint olla või üldse detomaso.

Alati on kuskil veel vingem auto ja underdog faktor on pigem positiivne kui negatiivne.

Aga mis puutub mootorisse siis need praod ei näe head välja ja mul oleks üks teine idee mis mootoriga asja lahendada võiks.

Kui juba detomaso ära mainisin siis olgu siinkohal veidi inspiratsiooniks.... www.hemipanter.se
04.10.2010 at 19:39
H.E
  
Fiat 127
Omanik võiks tulevikuplaanid välja rääkida, oleks selge, kas asjal on tegelikult jumet, või mitte.
S1600 klassis pole sellega päris kindlasti mittemidagi peale hakata. Kui niisama fun faktori pärast ehitatakse, siis oleks ilmselt mõistlik leida mingi vähe toekam katel ja see portimise jms energia suunata leitud kone vahelemahutamisele.
04.10.2010 at 20:17
-fred-
 
Fiat 127
quote:
noottaur: Auto hakkab treila peal liikuma ja ehitan Super1600 klassi jaoks seega suuremat mootorit vahele panna ei saa.


04.10.2010 at 20:35
Henri_
 
Fiat 127
Kui juba tõepoolest ehitada S1600 autot, siis ma küsiks, et mis põhjusel valida selline tänapäeva mõistes üpriski mannetu 61kw mootor?
Reeglid lubavad ju vahele tõsta kõik sama margi mootorid. Lähiajaloos on kindlasti tehtud juba oluliselt võimsamaid, sissepritsega, paremaid Fiati 1,6 mootoreid.
Kas sellist mootorit ei luba vahele tõsta ruumipuudus?
Rahast vast poleks mõtet eriti rääkida, kahtlustan, et sellise mootori võimsaks tegemine maksab oluliselt rohkem, kui mõne tänapäevasema võtmine, millel juba tehasest rohkem jõudu...
04.10.2010 at 21:02
noottaur
 
Fiat 127
Ruumi puudusel sai see mootor valitud jah.
Hetkel jätan selle mootori siis rahule, kuna tühja tööd ka päris teha ei taha.
Millega silindri seinad seest üle teha, et need täiesti rooste ei läheks? Ei raatsi plokki ära rikkuda..
04.10.2010 at 21:42
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Fiat 127   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.